Голямата тема за малките масла - 18

  • 84 011
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 979
Да попитам и аз нещо - дойде ми пакетът от Алтея . Вече си имам био тиквено масло :
https://www.alteyaorganics.bg/bio-products/bio-masla/veg-oils/%D … 1%81%D0%BB%D0%BE/
Обаче : много оскъдна информация открих в нета / набързо , да не помислите , че ровичкам цял ден/, за приложението му в чист вид върху кожа .
Някоя от вас ползвала ли е ?

# 691
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Минавам да похваля маслото от баобаб /редактирах се/.Моето е на Holland&Barrett. Много се спогодихме с него. Особено в комбинация със Slow age на Vishy. Дава ми страхотен кадифен завършек. Само с крема не ми ставаше така хубаво. Ама то си пише и на маслото де, че се използва за boost към кремовете. Също и тяхното арганово масло ми е чудно за маслена баня на лицето. На шишенцето пише срок 3 месеца след отваряне. Е, моето вече 6 месеца е отворено и все същия ядков аромат си има и все същия хубав ефект.Продължавам да си го ползвам.
Кокосовото взех повече да го ям, отколкото да го мажа, защото ми умирисва дрехите. Ароматът е приказен в буркана, но по тялото по-късно се променя. Слагам го и на косата също, или се мажа с него по тялото като преуош и стоя по 2-3 часа с един стар халат и после измивам и слагам лосион за тяло, смесен с малко бадемово масло. Иначе съм си отсипала в една малка кутийка и ми стои в кухнята, всеки път като мия нещо и се подсуша леко, взимам мъничко от кутийката и мажа на ръчичките. 😁15 минути да ми поседи до другото миене, пак е нещо. Много добре ми се отразява.

# 692
  • Мнения: 18 542
Може ли линк към маслото от боабаб?  bouquet

# 693
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Може ли линк към маслото от боабаб?  bouquet
http://www.hollandandbarrett.com/shop/product/miaflora-baobab-oil-60000627
Аз го взимам оттук, щото съм по английските земи. Но може и по-евтино да има някъде. Взех го с намаление на черния им петък. Както и всички други масла ,10 на брой, поне са ми от тях и нямам оплакване от нито едно.

# 694
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Може ли линк към маслото от боабаб?  bouquet
http://www.hollandandbarrett.com/shop/product/miaflora-baobab-oil-60000627
Аз го взимам оттук, щото съм по английските земи. Но може и по-евтино да има някъде. Взех го с намаление на черния им петък. Както и всички други масла ,10 на брой, поне са ми от тях и нямам оплакване от нито едно.
Благодаря!  Hug Аз си бях взела така намалено на същата марка Какай - също много добро. Ще го дебна това боабабено, дано да го намалят ското пак.

# 695
  • Мнения: X
И аз съм доволна от Какай, ползвам и за лице. Боабаб олио в момента е на промоция.

# 696
  • София
  • Мнения: 1 956
Влизам да похваля маслото от морски зърнастец ( облепиха). Преди седмица жестоко си изгорих ръката с пара. Исках да извадя капака на гювеча, както си е във фурната. Нищо не помогна. И преди 2-3 дни прочетох в гугъл за това масло. Днес дойде и веднага го изпробвах. Минаха 5 часа, 2 пъти го ползвах за това време и имам сериозно подобрение. Жалко, че нямах такова масло веднага като се изгорих.

# 697
  • Мнения: 167
От къде поръчвате тези масла- шипково кари,баобаб....?Аз дори не знам за какво се ползват.Искам масла за лице,околоочен контур,мигли,вежди.Какво според вас трябва да ползвам за тези зони?

# 698
  • София
  • Мнения: 371
щипането и сърбежът не ме притесняват толкова колкото, че кожата ми става на шкурка

това е вече гадно, защото на прасците кожата ми е брутално суха и без това. ох, ще го мисля...

Не би трябвало да има проблеми с кожата, аз също съм със суха кожа, но според мен даже има подобрение.

Магнезия е още едно от леченията при кожни проблеми, даже и при псориазис.
Но при всеки различно, трябва да се пробва.

# 699
  • Мнения: 36 123
От къде поръчвате тези масла- шипково кари,баобаб....?Аз дори не знам за какво се ползват.Искам масла за лице,околоочен контур,мигли,вежди.Какво според вас трябва да ползвам за тези зони?

в първия пост на темата има много информация за маслата - магазини, употреба, рецепти, блогове

# 700
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Ще търся инфо за Какай 😊.
Доволна съм от аргановото масло, което получих, съвсем различно от предишното, което имах.
Колко боклуци ни продават 😕.
Сега се заредих с няколко вида масла, доволна съм. Вчера ММ като видя бурканите с кокос ми каза, че съм луда жена 😁.

# 701
  • Мнения: 1 953
Имам, вероятно глупави, въпроси, не намерих отговори, но не съм изчела всички теми: Как спите с масла върху лицата си, не са ли ви много мазни лицата, не ви ли омазняват възглавницата, косата? Има ли нещо което си слагате върху лицето, от рода на бански за лице и как се казва?

# 702
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Ами, аз слагам няколко капки и втривам добре в кожата, не лъщя като тиганица Simple Smile нито косата ми се омазнява, нито възглавницата - обикновено, като се прибера почиствам лицето и нанасям маслото, докато си легна минават поне два часа и маслото е достатъчно попило.

# 703
  • Мнения: 1 953
Благодаря Biskvitka!

# 704
  • Мнения: 526
Някой ползал ли е точно това арганово масло https://www.alteyaorganics.bg/bio-products/bio-masla/veg-oils/%D … D0%BB%D0%BE-50ml/ Какво ви е мнението?

Общи условия

Активация на акаунт