Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече

  • 39 119
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 711
Хайде и аз в новата тема! Да ни е честита!
И аз усещам пърхания в корема, в 14 седмица.

# 31
  • Мнения: 3 499
Здравейте, февруарки.
За първи път пиша в темата, но я чета от самото начало... още, когато видях двете черти. Не се престраших да пиша... до този момент... исках първо да вляза в четвърти месец. Така... накратко имам две деца, момче на 5г и момиче на почти 4г. Винаги сме искали да имаме повече от две деца и решихме да започнем опити за трето щастие. Благодаря на Господ, че много скоро след това тестът беше положителен.
На 01.08. се записах на ЖК, а днес беше първият ми преглед /като имах два преди това/ от ЖК 13 г.с. + 5 дни. Всичко е наред, здравичко е, което е най - важно, но много ме вълнуваше и пола. Видяхме го... ще си имаме втора принцеса stork-girl. Терминът ми е на 10.02.2018 /рожденият ми ден/ Simple Smile , но със сигурност ще родя в януари, понеже ще е планово секцио /първите две раждания бяха такива/.

Как са коремчетат ви? При предишните ми две бременности започна да ми личи чак в пети месец, а сега в началото на 4-ти вече личи, долу ниско е, щръкнало, дажи и пъпчето ми вече изглежда по - различно. Много рано мисля че е, то вярно всяка бременност е различна... но очаквах по - късно да започне да личи.

Все още не съм усетила бебка, вчера отстрани усетих нещо, но според мен не е това. След 16-18 г.с. според мен може да очакваме първите "реални" ритничета.

Февруарки, пожелавам ни много леки, безпроблемни, щастливи бременности и сладки, здрави, пухкави финали до термин.

# 32
  • Сливен
  • Мнения: 245
Hug И аз сьм родена на 10.02, термина ми е на 08.02.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 410
И аз съм родена на 10.02 Grinning терминът ми по изчисления - 13.02 Grinning

# 34
  • Мнения: 533
Аз отдавна не съм писала,ама не ми остава време.Вече съм в 12 седмица,понеделник ми беше Феталната,гледаха ме на видеозона ,мериха бебето,всичко е наред и в норма.Кръв не ми взеха,но казаха,че няма нужда, всичко е наред.Трябваше да си платя 90 евро,защото по здравна каса съм имала право само на 3 видеозона за цялата бременност.Rolling EyesДнес си занесох бележката в здравната каса,да видим дали ще ми ги върнат.Иначе ми дадоха 2 седмици болничен,защото съм с постоянно гадене и главоболие,за умората да не споменавам.Добре,че мъжът ми и детето помагат.Следващия преглед е на 29.08.

# 35
  • Мнения: 1 040
Ехее, колко мами водолейки си имаме Simple Smile По темата с усещането - за първи път усетих движение на самата матка в 12 г. с. При трета бременност няма как да объркам  Heart Eyes Днес ми излезнаха резултатите от БХС - комбинирания риск е 1:22000  bowuu Много съм доволна  Blush

# 36
  • Мнения: 40
Здравейте февруарки! Аз също съм на 10.02 и тогава чакаме и бебчо. 😀 Не съм доволна от лекарката, която ми води жк. Препоръчайте ми някой по ЗК Simple Smile целувкии :*

# 37
  • Мнения: X
Нанито, от какво не си доволна, отношение или прегледите? От София ли си и в кой край? Аз бая време търсих къде по ЗК да се запиша, в общи линии на много малко АГ-та явно им се занимава със ЗК, освен тези, които работят по поликлиниките, ама съм малко скептична към тях, според мен повечето отбиват номера и не са много в час с нещата. В крайна сметка намерих в Окръжна, че няколко лекари водят ЖК, и повечето са с добри отзиви, та там се записах. Иначе и за ДКЦ-то в Младост намерих 2-ма лекари, от които са доволни, обаче едната се оказа, че излиза по майчинство и отпадна, а другия не го проверих, че вече бях решила за Окръжна.

А също не знам в коя седмица си и отколко време ходиш при АГ-то, от което не си доволна, но мисля, че трябва да са минали поне 30-40 дни от предното направление, за да можеш да смениш и да вземеш ново. Провери с личния лекар как стоят нещата.

Последна редакция: пт, 11 авг 2017, 09:05 от Анонимен

# 38
  • София
  • Мнения: 2 410
За ЖК аз ходя в Люлин Мед, много е близо до метростанция Люлин. Винаги е пълно с доста бременни там. Моята лекарка е д-р Милка Йонкова и съм много доволна.

# 39
  • Мнения: 3 499
Колко много мами се събрахме родени на 10.02. Simple Smile

Все още нямам имейл за ФБ групата.  Sad

# 40
  • Мнения: 1 401
Плодче,

Добре дошла при нас! Колко хубаво звучи - един батко и две принцеси! Пожелавам всичко около вас, а и около всички нас, да мине леко и безпроблемно Heart

И аз сигурно ще съм отново със секцио - а и май ме е страх да настоявам за естествено раждане след първо секцио (разликата ще е три години, живот и здраве). Може ли да кажеш малко повече за второто секцио при теб - в същата болница или клиника ли е било, имало ли е разлика в усещането при второто секцио, спрямо първото, възстановяването по-бавно ли е или по-лесно, такива неща. Ако още някоя мама, която чака трето детенце и първите две са раждани със секцио, се включи - ще съм много щастлива Blush Знам, че има време, но си признавам че тази мисъл ме мъчи от забременяването още... Аз родих със спешно секцио и макар че се възстанових супер бързо, не бих казала че ми хареса самото чувство от раждането чрез секцио... Simple Smile А имам приятелка, която каза че така би родила още 2 деца поне Simple Smile

# 41
  • Сливен
  • Мнения: 245
Може ли да кажеш малко повече за второто секцио при теб - в същата болница или клиника ли е било, имало ли е разлика в усещането при второто секцио, спрямо първото, възстановяването по-бавно ли е или по-лесно, такива неща.
И аз се интересувам. Пьрвото беше секцио и предполагам, че и второто ще е така.

# 42
  • Мнения: 50
И аз бях със спешно секцио, но сега ще се опитам пак нормално, ако медицинските показатели и докторите позволят. Когато родих преди 4 години докторката ми каза, че минат ли 2 години може нормално раждане. Дано да е била права, но е още рано да се решава, сигурно ще е в последния момент.  Но най-важното накрая е да имаме здрави деца и здрави мами, разбира се  Laughing

# 43
  • Мнения: 3 499
mi6u-to, възстановяването след второто секцио беше по - бързо. Първото изправяне и разхождане след операцията беше по - приятно, по - безболезнено. Ще раждам отново в същата болница при същия доктор /не сме в много голям град и определено нямам избор/ Simple Smile.

Относно първо раждане със секцио и второто да бъде нормално, аз не бих рискувала. Моя близка приятелка има първо раждане секцио преди 7 години и след това второ раждане, искаше да е нормално, ходи при различни лекари - светила, и те категорично отказваха второто да е нормално, след като вече веднъж е рязана дори и преди 7 години.

# 44
  • Мнения: 1 401
Благодаря, Плодче! Радвам се, че второто секцио е минало по-добре и по-бързо, както се казва - обнадеждавам се и за себе си Blush

И аз съм чела доста, лекарите като цяло се презастраховат от евентуална руптура на матката (а тя е с фатален край за майката, доколкото знам), в чужбина обаче са по-склонни, да не кажа че не виждат проблем майката да опита да роди естествено, но сигурно и там има допълнителни изисквания - който е запознат, да каже Simple Smile

За България, преди се обсъждаше тук във форума, че в Бургас или Варна имаше лекар, подкрепящ желанието за второ нормално раждане, след първо секцио. Но то във Варна вече имат условия и за раждане във вода - напред са хората, което ме радва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт