Почистване на кухня

  • 14 511
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте! Кухнята ми е от МДФ и се цапа от най-малкото нещо. Пробвах с обезмастлител, с "Чисто", с вода, но нищо не се получава. Ако знаете, моля ви, кажете ми с какво да я почистя.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 873
И моята е МДФ, бяла. Най-лесно се почиства с т.нар. магически гъби.
Аз съм доволна, почиствам доста неща с тях.

п.п. препарат досега/10 месеца ползване/ не съм ползвала, гръбчето също е бяло.

# 2
  • Мнения: 38
И моята е МДФ, бяла. Най-лесно се почиства с т.нар. магически гъби.
Аз съм доволна, почиствам доста неща с тях.

п.п. препарат досега/10 месеца ползване/ не съм ползвала, гръбчето също е бяло.

Какви са тези "магически гъби"? За първи път ги чувам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ми едни бели такива, ето ги

Пробвай, може да ти допаднат.

# 4
  • Мнения: 46 520
И аз с магическите, нищо друго не чисти така добре.

# 5
  • Мнения: 97
От къде ги купувате магическите гъби?

# 6
  • Мнения: 46 520
От Джъмбо, от разни магазини за домашни потреби, по онлайн магазините също има.

# 7
  • Мнения: 38
Благодаря! Ще пробвам с гъбата. Дано да има резултат.

# 8
  • Мнения: 494
Наскоро почистих шкафове, облечени със залепващо фолио, със сода и оцет само. Отличен резултат. Не знам обаче дали може МДФ да се чисти със същото.

# 9
  • Мнения: 669
Здравейте. Извинявам се, че се намесвам в темата.
От скоро съм със стъклокерамичен плот. Почиствам го с препарат, и 2-3 пъти до сега и с шпатула, за да изтържа загорялото. Преди малко докато го почиствах видях, че като че ли съм нарушила повърхността, точно кръга около нагревателния обръч. Мислех, че това е "мръсно", но май съм го наранила. Не посмях да продължа да го мия, за да установя кое от двете е, но направо ме заболя сърцето, ако съм успяла да го съсипя за 2 месеца.
Случвало ли ви се е? И възможно ли е толкова лесно да се надраска с уред за тази цел?

# 10
  • Мнения: 46 520
Мръсно е. Сложи препарат и остави да постои, после мини с ножчето и накрая подсуши.
Почти съм сигурна, че не е наранено.

# 11
  • Мнения: 669
То не стои надраскано, а по-скоро все едно съм издълбала една ивица, по вдлъбнато стои. Има ли някакво друго покритие над стъклото?

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
То не стои надраскано, а по-скоро все едно съм издълбала една ивица, по вдлъбнато стои. Има ли някакво друго покритие над стъклото?

пусни някоя друга снимка, така няма как да гадаем.

# 13
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Моята кухня е бял мдф лак и пдч дървесен декор. Почиствам я с навлажнена микрофибърна кърпа и след това със суха микрофибърна. Но пък не съм имала тежки замърсявания, защото е нова, основно пръстови опечатъци.

# 14
  • Мнения: 94
Една проятелка наскоро ми даде да пробвам т.нар. Магическа гъба. Наистина върши страхотна работа, но според мен е подходяща за често забързване на повърхостите, за да не се получава наслояване на мизерията. Иначе дори и на засъхбали и стари мръсотии гъбата се справя много добре.

# 15
  • Мнения: 140
Тези магически гъби са като една много финна шкурка, която ще разруши постепенно горния слой на почистваната повърхност.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Тези магически гъби са като една много финна шкурка, която ще разруши постепенно горния слой на почистваната повърхност.

Сигурна ли сте? Те всъщност се "топят", когато се ползват. Тоест не са по-твърди от почистваните повърхности.

# 17
  • Мнения: 46 520
От доста време ги ползвам и няма никакви поражения.

# 18
  • Мнения: 140
Ползвах ги основно след ремонта, за да почистя дограмата - там, където чистих с тази гъба се изтри гланцовото покритие на дограмата.

# 19
  • Мнения: 3 789
И аз с две ръце за магическите гъби и по тая тема - днес си поръчах 100 бр. за 3 евро от Алиекспрес, ще чакам с нетърпение да дойдат.
Изчистиха най-замърсената от прах и мазнина повърхност, само с две потърквания.
И нищо не ми се е прецаквало от тях, ама от препарати - да!

# 20
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако пробвам с магическа гъба да си изчистя копчетата на фурната дали ще се изтрие разграфеното по тях?

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
Да попитам-някой знаели как се ползва сода каустик,за почистване на филтъра,на аспиратора?Опитах всички възможни вариянти- сода+оцет;  People Eyes сода+Боракс;   People Eyes  сода+боракс+оцет;   People Eyes    обезмаслител;    People Eyes обезмаслител+сода;    People Eyes обезмаслител+сода+оцет;  JoyJoyScreamScreamScream Ииии нищо не се маха,не е почистван с Години явно........

# 22
  • Мнения: 1 483
Уау, наистина отдавна не е чистен, защото моя се измива само с веро...
От магическите гъби аз не съм твърде очарована, наистина махат много мръсотия, но се късат и дерат от нищото и само за 1 употреба са за боклука.

# 23
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
Уау, наистина отдавна не е чистен, защото моя се измива само с веро...
От магическите гъби аз не съм твърде очарована, наистина махат много мръсотия, но се късат и дерат от нищото и само за 1 употреба са за боклука.

Пробвах и с гъба- къса се .. Simple Smile За това,като последно решение остана Сода-каустик. Но не пише нищо,за филтър на аспиратор,колко точно количество.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 006
Да попитам-някой знаели как се ползва сода каустик,за почистване на филтъра,на аспиратора?Опитах всички възможни вариянти- сода+оцет;  People Eyes сода+Боракс;   People Eyes  сода+боракс+оцет;   People Eyes    обезмаслител;    People Eyes обезмаслител+сода;    People Eyes обезмаслител+сода+оцет;  JoyJoyScreamScreamScream Ииии нищо не се маха,не е почистван с Години явно........
Съдомиялна имаш ли?

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
Не,нямам.Но мивката ми е голяма.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
Щях да ти предложа в миялната да ги пуснеш, но щом ти е голяма мивката сложи ги там, напръскай обилно с меглио и ги остави за половин един час /може и повече ако имаш друга работа/, после с гъба за чинии. Ако имаш голям леген може да ги сложиш и там да ги напръскаш, после да ги залееш с вода да ги покрива и така да стоят няколко часа.

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
Щях да ти предложа в миялната да ги пуснеш, но щом ти е голяма мивката сложи ги там, напръскай обилно с меглио и ги остави за половин един час /може и повече ако имаш друга работа/, после с гъба за чинии. Ако имаш голям леген може да ги сложиш и там да ги напръскаш, после да ги залееш с вода да ги покрива и така да стоят няколко часа.

И аз съм доволна от Меглио,ползвала съм го,НО не ми се вярва да почисти,това нещо......Все пак ще пробвам,и ако не стане ,със сода каустик се надявам да се получи.

# 28
# 29
  • Сливен
  • Мнения: 4 232


НАЙ-ДОБРЕ СЕ ПОЧИСТИ СЪС Сода-каустик.



# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
А как я ползвате точно? Мен лично си ме е страх да го ползвам това нещо и не мога да се престраша.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 340
Аз намерих уникален обезмаслител и го препоръчвам с две ръце за абсорбатора. Може да ми се смеете, но моя не беше почистван с години. Падна абсолютно всичко за 3 минути. Намазах ги и измих с душа. Що мазнина падна, не е истина. Но го направих във ваната - щото съм идиот и после трябваше да мия вана допълнително, но спокойно може да се направи в леген или в мивката. За съжаление обаче е вкъщи флакончето, но довечера ще го снимам.
 

# 32
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
А как я ползвате точно? Мен лично си ме е страх да го ползвам това нещо и не мога да се престраша.

Тъй като мивката е голяма,сложих филтъра и пуснах гореща вода от мивката,точно да го покрие и сложих содата,Но тя е на люспи.Бях отворила всички прозорци,но едва около 5см дали е имало,да излиза"пара".Горе-долу за 5минути и всичката мръсотия падна.

# 33
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
   Сложих една капачка,в случая капачката от содата. Можеше и по-малко предполагам.

# 34
  • Мнения: 13 549
Ако пробвам с магическа гъба да си изчистя копчетата на фурната дали ще се изтрие разграфеното по тях?
Копчетата на печката почиствам лесно, бързо и хубава чрез сваляне. Дърпат се и излизат / поне при моята печка е така/.
Вадя, накисвам  с препарат и е готово. Така се почиства добре и около тях, на самата печка.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 340
А с тази магическа гъба.. Тя мокри ли се? Слага ли се препарат?

# 36
  • Мнения: 6 878
Мокри се и не се слага допълнителен препарат.

# 37
  • Мнения: 2 957
А как почиствате тигани newsm78 Днес се борих с един от Лидл с покритие ILAG - черно, като тефлон - вън и вътре. Сложих вътре сода и гореща вода и я кипнах, но пак не се изчисти добре. Отвън с Меглио, но вътре ме беше страх да мажа. Следващия скъп тиган ще е от алпака!

# 38
  • София
  • Мнения: 4 052
Аз намерих уникален обезмаслител и го препоръчвам с две ръце за абсорбатора. Може да ми се смеете, но моя не беше почистван с години. Падна абсолютно всичко за 3 минути. Намазах ги и измих с душа. Що мазнина падна, не е истина. Но го направих във ваната - щото съм идиот и после трябваше да мия вана допълнително, но спокойно може да се направи в леген или в мивката. За съжаление обаче е вкъщи флакончето, но довечера ще го снимам.
 
Ще се радвам, ако споделиш откритието си  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 12 006
А как почиствате тигани newsm78 Днес се борих с един от Лидл с покритие ILAG - черно, като тефлон - вън и вътре. Сложих вътре сода и гореща вода и я кипнах, но пак не се изчисти добре. Отвън с Меглио, но вътре ме беше страх да мажа. Следващия скъп тиган ще е от алпака!
Тефлонови тигани /предполагам за ILAG e същото/ почиствам - Отвътре с мекото на гъба за чинии, отвън може и с грубата част на гъбата. Препарата: или този пур или перилис.

# 40
  • Мнения: 4 087
Тъкмо вчера правих основно почистване на кухнята.

Когато чистя за ежедневнието минавам всички с магическа гъба или мокри бебешки кърпи......Чистят всичко!!!  Shocked Shocked Има едни които са най-най- Плейтайм.

Иначе за фурната и стъклокерамиката ползвам пяна К2 от Метро. Сега купих и на Лидл, но сякаш К2 си е най-добра. Светва и най-загорялото от фурната.

Много добри и на добра цена са препаратите на Медикс- Рейор и за баня и а кухня. За банята се родих с тои препарат, по-силен и лесен а употреба е и от Бенг.  Peace

От Лидл съм си взела два препарата - единият е за неръждаема стомана, а другият за котлен камък. Нямат грешка  Peace

Обезмаслители спрях да ползвам, сякаш се зацапва повече след това или така ми се струва  newsm78 newsm78

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 909
Аз намерих един препарат за баня която без усилие премахва петна от капки и по огледалата и по самите батерии.Като ми свърши отивам да си купя друг и на същата марка си взех препарат за фурни-още по лесно почистване Те са явно няколко вида,имат и обезмаслител май-Astonish от Дени-90

# 42
  • Мнения: 1 716
Уау, наистина отдавна не е чистен, защото моя се измива само с веро...
От магическите гъби аз не съм твърде очарована, наистина махат много мръсотия, но се късат и дерат от нищото и само за 1 употреба са за боклука.
Това е така, но тук идва елемента с цената им. Като са 100 за 4 долара (aliexpress, търсите magic sponge), някак си е съвсем оправдано да се изхвърлят след едно почистване, поне за мен. Тук ги продават с голяма надценка, поне аз съм ги срещала по левче броя някъде. Е, не си струва така, да.
Мен са ми много удобни и много ми харесват, направо се родих, че иначе се надишах на препарати :Д.

# 43
  • Мнения: 13 191
И в тях има препарат, който при намокряне се активира. Изгорих си ръцете веднъж и вече не ползвам тези гъби.

# 44
  • Мнения: 1 716
Не казвам, че няма препарат, не съм се и интересувала дали има. Но едно е да пръскаш, да вдишваш или пък да ти мирише (мен лично циф и пр. дето използвам за мивки и т.н. много ме дразнят) и това с гъбата. Нито мирише, нито нищо - мен поне ме устройва перфектно. Винаги чистя с ръкавици аз - не е окей за кожата иначе.

# 45
  • Мнения: 5 234
Сега разбирам за тези магически гъби, ще ги пробвам.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 909
Сега разбирам за тези магически гъби, ще ги пробвам.
Аз от тук разбрах за тях и си купих на Фино.Харесаха ми да кажа,упорити замърсявания сваля без усилие

# 47
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Сега разбирам за тези магически гъби, ще ги пробвам.
Аз от тук разбрах за тях и си купих на Фино.Харесаха ми да кажа,упорити замърсявания сваля без усилие
Наскоро си купих и аз, но не на Фино, а някаква незнайна марка. Беше импулсивна покупка, не бях прочела каква да търся. Ами не съм кой знае колко доволна, следващия път ще пробвам с Фино. Отделно ме притеснява фактът, че са като много фина шкурка. Но за определени повърхности с упорити петна е ок.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 909
Сега разбирам за тези магически гъби, ще ги пробвам.
Аз от тук разбрах за тях и си купих на Фино.Харесаха ми да кажа,упорити замърсявания сваля без усилие
Наскоро си купих и аз, но не на Фино, а някаква незнайна марка. Беше импулсивна покупка, не бях прочела каква да търся. Ами не съм кой знае колко доволна, следващия път ще пробвам с Фино. Отделно ме притеснява фактът, че са като много фина шкурка. Но за определени повърхности с упорити петна е ок.
Тези които аз съм си купила са като обикновенна гъбичка за съдове.От Кауфланд за 2,69лв мисля

# 49
  • Мнения: 38
Здравейте! Купих си гъбата от Джъмбо. Не е чисто бяла и има някакъв син препарат вътре. Бихте ли ми казали как да почистя шкафовете с нея?

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 909
Здравейте! Купих си гъбата от Джъмбо. Не е чисто бяла и има някакъв син препарат вътре. Бихте ли ми казали как да почистя шкафовете с нея?
Аз лично само я мокря с вода и действам Simple Smile

# 51
  • Мнения: 38
А след това минава ли се със суха кърпа?

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 909
А след това минава ли се със суха кърпа?
Аз си действам според повърхността.Някъде оставя чертички и забърсване допълнително

# 53
  • до морето
  • Мнения: 2 288
Гъбата е абразивна и наранява гланцираните мебели. Моята е от Джъмбо и е бяла.

# 54
  • Мнения: 1 716
Моите не са като тези от Джъмбо, няма нищо синьо в тях.

# 55
  • Мнения: 1
Здравей те, моята кухня е сив мат ПДЧ, постоянно остават пръсти и следи където е пипано пробвах да я чистя с чисто с циф за кухня но остават следите където е търкано с препарата . Може ли да ми препоръчате някакъв препарат за матирани повърхности. Благодаря предварително Simple Smile

# 56
  • Мнения: 46 520
С препарат без отмиване, различни марки, но да се води такъв, който след това се забърсва само с влажна кърпа.
И ако някъде са останали следи, повтарям с магическа гъба. Ето такава:
Скрит текст:
Ако повърхността е тъмна може да се наложи и накрая със суха микрофибърна кърпа, преди да е изсъхнала след минаването с гъбата.

# 57
  • Мнения: 19
С гъбите на Фино се получи добре и вкъщи

Общи условия

Активация на акаунт