Просяците ми се лепят като мухи?!

  • 7 252
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47 981
Колежката ми дава на всички просяци в района, те си я знаят. И как не, по 20 лева понякога им дава. Така го "чувствала". Па ги изслушва, па не знам какво...
Докат ги изслушва, аз я чакам, познайте дали ме приближават изобщо. А ме е заговорил някой, а го уведомявам, че е забранено да се проси и ще се обадя на мига на 112 да го приберат. Изчезват с 200...но явно и погледа съм го усъвършенствала, защото не ме заговарят изобщо.

# 31
  • Мнения: leet
Извинявам се за неадекватността ви, но какво е Алтертативния?

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Извинявам се за неадекватността ви, но какво е Алтертативния?
Подфорум, в който не всички са психично стабилни.

По темата - на мен също ми се лепят, никакви психолози не са, защото удрят на камък. Даже не ги изслушвам, гоня ги най-безсърдечно. На малките циганета им обяснявам, че пари от помощи имат достатъчно родителите им, да ходят на тях да реват.

# 33
  • Мнения: 2 113
Колежката ми дава на всички просяци в района, те си я знаят. И как не, по 20 лева понякога им дава. Така го "чувствала". Па ги изслушва, па не знам какво...
Докат ги изслушва, аз я чакам, познайте дали ме приближават изобщо. А ме е заговорил някой, а го уведомявам, че е забранено да се проси и ще се обадя на мига на 112 да го приберат. Изчезват с 200...но явно и погледа съм го усъвършенствала, защото не ме заговарят изобщо.

Разсмях се искрено. Представих си ви двете, с колежката.

# 34
  • Мнения: 47 981
Смешно си е Simple Smile Говорили сме. Тя има нужда да им " помага" , аз не. Тя дава пари и говори, изслушва каквато боза имат да поднесат, аз си вися отстрани и по някое време я издърпвам от транса Simple Smile
Питала съм що не й е жал за мъжете ни, дето цял  ден бачкат, ами й е жал за някой, който виси и проси ...Ми жал й било и точка. И така.
На музикант давам понякога, зависи. Но просяк...еле па кълнящ...Абсурд...

# 35
  • Мнения: 12 015
Преди много години, когато се появиха просяците ми беше жал и ми ставаше неудобно да откажа, но отдавна вече не ми е неудобно. Отказвам и продължавам.
Много лош спомен ми остави, обаче, една случка. Преди две години сме седнали на кафе с една позната майка. Дни след моя РД и преди този на дъщеря ми. Само с малките деца сме на по годинка. В заведението нахлуват 2-3 добре облечени българки на възраст 50+ и започват да обикалят масите да събират помощи за операция на крачето на дете, родителите били млади, а нали младите печелят малко и не им стигали.... Казвам "съжалявам, но нямам". Ама оная не се отказва, почва да ме покани:"Айде сега, нищо няма да ви стане да дадете по два лева". Ами ще ми стане. Пари още не съм взела, предстои РД, всичко разчетено. А и се предполага, че и двете с познатата сме на по 340лв майчинство. Пък и не сме длъжни. Мен никой не ме пита имам ли с какво да платя тока, или как да извадя 100 лв за лекарства на детето, че по два пъти в месеца боледува? Ей, от тази наглост ми стана по-гадно, отколкота, че просят. Едвам ги отпратих.
Неприятно ми става и като засека един млад мъж, който държи табела с призив за помощ за дете. Не говори, не спира хората, просто стои. През деня се мести по няколко пъти - пред болницата, Кауфланд, подлеза на кръговото...

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Тези със снимките и операциите обикновено са фалшиви и измамници. Лъжат, крадат парите, за никакви деца не са. На мен преди години лично са ми предлагали да събирам спонсори за еди коя си фондация,, в замяна на 30%!!! от сумата на моите спонсори. Като сложиш и толкова за някой от тази фондация и какво остава за дечицата... Хайде холан. Пари не давам, не ми е жал и подминавам, това си е мафия, няма нужда от състрадание. Когато ми кажат "за болното ми детенце", отговарям, че си имам такова вкъщи (вярно е) и парите ми са за него.  Не давам и на хора, които са  извън системата, много духовни, ама нека да им помогнем.който иска да живее извън системата и е духовен, да ходи в гората, да събира съчки и боровинки и да живее така. Има начин. Другото е лицемерие. А колежката, която дава по 20 лв. е просто глупава и не знае как се е вадят пари. Едно е да си състрадателен, друго да си балама.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 489
Тия с папките и фондациите са пълно менте. Оставих се един-два пъти да ме омаят, купих календарчета. После май ги даваха по телевизията. Стана ми много тъпо и оттогава на никой не давам.
И аз имам болно дете вкъщи.

# 38
  • Мнения: X
Казвам "Не" без повече обяснения и оправдания, защото не дължа такива, и подминавам. Забелязвам, че ми се лепят повече, ако изглеждам като безцелно шляеща се, т.е. очевидно не бързам и чакам на среща или нещо такова. Горе ти писаха за визуалния контакт - не ги гледаш, дори и да ти говорят. Някои от тези хора изкарват колкото една заплата, как ли пък няма да ги съжалявам...

# 39
  • Мнения: 4 611
Тия с папките и фондациите са пълно менте. Оставих се един-два пъти да ме омаят, купих календарчета. После май ги даваха по телевизията. Стана ми много тъпо и оттогава на никой не давам.
И аз имам болно дете вкъщи.
Ау, като ги видя тия с папките и ги заобикалям или подминавам с бърза скорост! Много са нахални, бе! Веднъж, няма да забравя, вървя си и бързам за среща. При което един ме спира, казвам му, че бързам и той ми отвръща - ще бързам с теб. Лелее, как не му отвъртях един. Извънредно нагъл тип. То като дадеш 2 лв. уж за каузата и половината отидат за заплатата на нахалника и другата половина отиде за заплатата на шефовете  Laughing какво остава за детето, не знам.

# 40
  • Мнения: 12 015
То, ако си на улицата е по-лесно, но ако сте седнали в заведение и започнат да досаждат на хората по масите. Онази лелка стоеше до масата ни и чакаше. Циганчетата сервитьорите ги гонят бързо, но добре облечените бели българки с папките, които на пръв поглед не приличат на просяци? Не че не е ясно на всички какви са. Иначе, ако ще дам нещичко, предпочитам да е на някой уличен музикант, чието изпълнение ми е харесало.

# 41
  • Мнения: X
То, ако си на улицата е по-лесно, но ако сте седнали в заведение и започнат да досаждат на хората по масите. Онази лелка стоеше до масата ни и чакаше.

Ами да чака. Тя затова стои, да ви стане неудобно и да се чувствате принудени да ѝ дадете. А не сте. Бих си продължила разговора.

# 42
  • София
  • Мнения: 16 196
Има трик да не ви се лепят. Не ги виждайте. Гледайте, все едно ги няма. Те се лепят на всеки, който реагира по някакъв начин (дори и гледането "лошо" и казаното на глас "не" са  вид реакция). Това го научих от един немски режисьор, носител на Оскар за филма си Simple Smile Проверено на практика, винаги действа.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Те не съдят по дрехите, те гледат други неща. Както обясних по-горе, те са добри психолози, ако човекът е "непробиваем", те усещат, че няма дори и смисъл да опитват, нито ще се спре, нито ще даде. Можеш и ти да се научиш да ставаш "непробиваем", когато искаш - и така ще решиш този проблем - ако това целиш, разбира се. Можеш и да предпочетеш да си ходиш раздразнен повечето време и да си го изливаш по форумите, като изкарваш просяците виновни.... личен избор си е, както и да го погледнем.  smile3503
Как пък ще успеят да разберат дали си непробиваем или жалостив само докато минаваш покрай тях? Rolling Eyes

# 44
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Те не съдят по дрехите, те гледат други неща. Както обясних по-горе, те са добри психолози, ако човекът е "непробиваем", те усещат, че няма дори и смисъл да опитват, нито ще се спре, нито ще даде. Можеш и ти да се научиш да ставаш "непробиваем", когато искаш - и така ще решиш този проблем - ако това целиш, разбира се. Можеш и да предпочетеш да си ходиш раздразнен повечето време и да си го изливаш по форумите, като изкарваш просяците виновни.... личен избор си е, както и да го погледнем.  smile3503
Как пък ще успеят да разберат дали си непробиваем или жалостив само докато минаваш покрай тях? Rolling Eyes
Sharky* е обяснил/а в горния пост. Не могат да разберат дали съм жалостива (защото аз съм), но ако реша, мога да ги накарам да мислят, че ще си загубят времето с мене - като мина с невиждащ поглед през тях, без да ги отразя, преминават да търсят по-лесна жертва.

Общи условия

Активация на акаунт