Какво е контракция? в 5 м съм

  • 1 871
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 171
През по-голямата част от бременноста си имах такива контракции. Бяха като стягане и втвърдяване на корема. При ехографски преглед може да се установи само ако има такава в момента. Но матката може да контрахира и от дразненето от ултразвука и да се види. Трябва да броиш колко пъти на ден получаваш такива контракции и да споделиш с гинеколога си. Ако са по-чести трябва повече почивка и се пие магнезий (само по предписание на лекаря!). Аз пих продължително време Магнерот. В началото имаше подобрение, но след това контракциите пак зачестиха и ми го смениха с Магнерич. От него се чуствах по-добре.
Нищо страшно няма.
Лека бременност! Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 230
vesi27,засичай контракциите,които усещаш,по колко са на ден и при следващия преглед сподели с доктора ти,защото при мен нещата започнаха точно така.Получавах контракции,които според доктора ми не трябва да са повече от 5-6 на ден.Моите бяха повече и се наложи да ми се направи гинекологичен преглед,при който се установи,че имам скъсяване на шийката 40 процента и 1см разкритие в началото на 6 месец.Сега съм на Гинипрал и Магнерот.След днешния преглед се установи,че нещата не са се успокоили въпреки хапчетата,даже се налага да увелича дозата им.
При мен бяха повече от 10 на ден от средата на 5ти месец /по това време работех и по цял ден седях пред компа и се прегъвах на две/, всичко това довело до скъсяване на шийката с 50% и 2 см. разкритие. Бях за кратко в болница със системи Кормагнезин. После на хапове.
Но така описани ми приличат освен на контракции и на бебето.

# 17
  • Мнения: 3 069
При мен имаше болка ниско долу, съпроводена с втвърдяване на корема- става ти твърд като камък! На видеозон може да се види контракцията, но само когато в момента я има! Но все пак отиди на лекар и му обясни  всичко! На мен ми изписаха хапчета и така вече близо два месеца си ги пия!

И при мен е така.
Напъно подкрепям съвета Peace

# 18
  • Мнения: 1 808
Здравейте! Дали мога тук да вмъкна и моя въпрос ?
В 7-ми месец съм, освен ритането на бебо усещам инещо подобно на пулсиране в корема. Хем ритане, хем пулсиране . Какво е това? Дали е нормано? Някоя от вас дали е усещала такова нещо ?
Според мен може усещаш хълцането на бебето!  baby_neutralНезнам нека кажат и другите момичета!  Peace

И на мен ми прилича на хълцане. Моя много хълцаше в корема ми и сега продължава  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт