Ако... знаеше бъдещето, щеше ли да промениш нещо? (тема-клише)

  • 12 298
  • 321
  •   1
Отговори
# 285
  • Paris, France
  • Мнения: 14 332
Happy2016, права си за хиперактивните хора. Мисля, че имат някакви недостатъци на вещества - за магнезий и цинк, май беше, съм чела. А риталинът трябва да се забрани със закон според мене.

Глафира, много ми харесва ника ти. Напомни ми за кападокийската принцеса, вдовица на сина на Херод и омъжена след това в Маселитската династия на Гая. Откъде идва ника ти?

# 286
  • София
  • Мнения: 62 595
Хиперактивността и като добавта дефицитът на внимание, се свързва с бъг в действието на ретикуларната формация в мозъка, която регулира състоянието на будност и сън и цяостното "напрежение в мрежата" на мозъка. Често "напрежението" е ниско и мозъкът "спи", а когато спи, човек има проблеми с вниманието, а за да се събуди, на мозъка му трябва стимул, който се случва чрез постояннотоо движение. Децата не се въртят на чина само от скука, а защото им идва отвътре, за да се "събудят".
лекарствата, които предписват детските невролози са за повдигане на това фоново напрежение, образно казано, а не за да успокоят. Просто когато мозъкът поддържа едно нормално ниво на будност, детето се чувства по-добре, по-спокойно и по-работоспособно, защото и вниманието е по-устойчиво, а без внимание и обувката си не можеш да вържеш правилно.

# 287
  • Paris, France
  • Мнения: 14 332
Супер обяснение, .андариел  bouquet. Предвид че на много от списващите тук мозъкът нсвършва на мезенцефалона  hahaha. Механизмът е изяснен, но мисля, че коригиране на липси (витамини, амино киселини, минерали) би излекувало причината. Спрягат се липси на Витамините b6, C и магнезий, цинк, селен. И колкото и да е стимулиран мозъка с кофеин или реталин, тези вещества само влошават нещата в дългосрочен план. Това е като някой да седи, защото като стане му стиска обувката и го боли. И да му сложат котлон на седалката, та да става прав.

# 288
  • София
  • Мнения: 62 595
там лекарите си знаят - аз за витамини, аминокиселини, барокамери и каквото там е поредната идея, не отговарям. Дори когато ме питат за мнение, ги насочвам към детски невролог, защото той има квалификацията и правото да изписва медикаменти, хранителни добавки, специфични терапии и т.н. Аз си гледам моите компетентности и терапии.

# 289
  • Мнения: 12 473
Много пъти съм казвала, че и на моят му бяха лепнали тая диагноза. Че и сериозни хапчета по едно време му давах. ooooh!
Чак когато го сложих на "диета" се оправи.

# 290
  • София
  • Мнения: 4 328
Андариел, какво ще кажеш за дислексиците?

# 291
  • София
  • Мнения: 62 595
Мога доста да кажа, но темата не е за това. За хиперактивността писах във връзка с нещо, което вече беше написано от друг потребител и го коментирах, за да няма заблуди относно лекарствата.

# 292
  • Мнения: 444
Мога доста да кажа, но темата не е за това. За хиперактивността писах във връзка с нещо, което вече беше написано от друг потребител и го коментирах, за да няма заблуди относно лекарствата.
Андариел,
Благодаря ти за научното обяснение по темата. Признавам не бях запозната, но въпреки това аз избрах да НЕ потушавам хиперактивността на детето ми с медикаменти!

# 293
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 Хиперактивността не е свързана обезателно с гениалност. По-скоро с липса на конентрация, което води до превъзбуда и невъзможност да се проследи някаква връзка. Това с многото мисли и гениалността може да и да го има в някои случаи, но е по-скоро изключение. Хич недейте да лежите на таз кълка.

# 294
  • София
  • Мнения: 673
Happy2016, права си за хиперактивните хора. Мисля, че имат някакви недостатъци на вещества - за магнезий и цинк, май беше, съм чела. А риталинът трябва да се забрани със закон според мене.

Глафира, много ми харесва ника ти. Напомни ми за кападокийската принцеса, вдовица на сина на Херод и омъжена след това в Маселитската династия на Гая. Откъде идва ника ти?

котката се казва така, това старо руско име:)

# 295
  • Мнения: 6 424
Децата ... важни са ни, но животът си е техен. Можеш много да помагаш, но не можеш да живееш техния живот. Майчинските страхове ги има, разговорите с детето мен поне ме успокояват (може би самозаблуда, но какво да правиш Wink ). Иначе за мен е важно да се научи да учи. И да не пренебрегва тотално някакъв предмет (може би изключвам само рисуването и пеенето - т.е. това, което или го можеш, или не; не самия предмет), защото това е отказване от битка/предизвикателство. Човек трябва да се научи да опитва. (Понякога и пак, и пак.) А не да се отказва.

А относно промяната на бъдещето - има ли такава връзка според вас?
 - човек който си харесва живота не иска да променя бъдещето си;
 - и съответно обратното;
Просто си размишлявам по темата, не искам да подценявам/оценявам никого. И в тази връзка да добавя, че съм от хората, които вярват в това, че ако на някого му е писано да си счупи крака (например), то това ще стане по един или друг начин.

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Гласувах с "Не" като 13% от далите гласа си в анкетата.
Нямаше да променя нищо, ако можех да се върна назад.
Всичко в моето минало е било избор и е носило резултат.

# 297
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гласувах с "Не" като 13% от далите гласа си в анкетата.
Нямаше да променя нищо, ако можех да се върна назад.
Всичко в моето минало е било избор и е носило резултат.
Въпросът е за бъдещето, но не е много ясен.

# 298
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Гласувах с "Не" като 13% от далите гласа си в анкетата.
Нямаше да променя нищо, ако можех да се върна назад.
Всичко в моето минало е било избор и е носило резултат.
Въпросът е за бъдещето, но не е много ясен.
Би ли ми го разяснила тогава, моля?  newsm78

# 299
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето, лично от автора:
Ами, не, въпросът не е за миналото, макар човек да го трансформира като въпрос за миналото, какво би променил в миналото, за да си промени настоящето или някакъв друг епизод от миналото. Въпросът е именно за бъдещето. Ако знаеше бъдещето (то още не е дошло, но по някакъв магичен път го знаеш), щеше ли да промениш нещо?
...

Общи условия

Активация на акаунт