Астрология - 10 тема

  • 37 145
  • 733
  •   0
Отговори
# 585
  • Мнения: 3 305
Луна-Раху-Сатурн е много проблемна комбинация, но пак може да има различни изяви. Сред по-известните личности има такива примери като Брайвик, Мата Хари и още един, забравих му името. Основател на някаква секта, прочула се с убийства. Не винаги дава луди, дава и умни хора, но с деструктивен ум. Може да има и психологически проблеми, психосоматични, преживени травми в детството, все не им достигат любовта и вниманието, като черни дупки са, всичко поглъщат в периферията си. Тази комбинация може да даде и окултни способности, но често върви в комплект с ментални или емоционални проблеми. Може да има и много тайни в живота на такъв човек /сред тях и доста "мръсни"/, престореност, двуличие, двойнствен живот. В зависимост от дома, в който попада, може да даде и алчност, безразборност, завист, цинизъм. Все пак тук имаме и влияние на Сатурн, не само на Раху. Многострадални Геновеви, в женска карта е по-неприятно. Луна в съчетание с Кету и Сатурн също не е цвете, там също може да има "окултни" интереси. И едно усещане за отделеност, капсулиране, някакви страхове или ограничения /пак си зависи от хороскопа/. Но дава и интуиция, проницателност. Това са двете комбинации, които трябва особено да внимават с разни видове окултни практики и енергийни въздействия. При тях "порталът" е отворен и са по-податливи към въздействия от невидимите светове.



# 586
  • Мнения: 3 882
При мен поне Сатурн е далече от Луната и не прави аспекти към нея. Като ичключим съвпада му с Марс (което не е за подценяване), Уран и Нептун - при мен май не е толкова зъл. Уроци ми дава колкото искаш, ограничения колкото се сетиш, забавяния и т.н. ама все пак ...

Мая, при теб съвпада на Сатурн и Марс в кой знак е? Относно въпроса за децата консултирала ли си се?
При мен, доколкото ми е известно, също няма да е лесно в тази област, но аз не съм започнала и да правя опити ...

# 587
  • Мнения: 3 305
Сотис, друго питане имам - как тогава се обяснява дечицата, които умират няколко дена след раждането си?

В духовния свят времето тече по друг начин, всъщност там време няма, има една безкрайност. Представи си как се запалва една клечка и изгаря на фона на цялата необятна Вселена. И тогава може би ще разбереш какво представлява нашият земен живот. Но няколко месеца или дни живот са напълно достатъчни, за да се срещнат две души и едната да придобие някаква опитност със съдействието на другата. Духовните причини за ранната смърт на бебета могат да бъдат различни, те няма как да се изброят и да се обяснят тук, в рамките на такава дискусия. Защо толкова деца умират по света, мнозина от тях още в невръстна възраст, от болести и глад? Можеш ли да го обясниш? И за какво им е нужно да се раждат, ако след няколко дена ще умрат?

# 588
  • Мнения: 3 882
Сотис, не мога да го обясня, нямам си идея даже, има толкова несправедливости по тоя свят, което пак ни връща на темата "защо на мен" и "с какво го заслужавам".

Дадох го като пример, защото е нещо, което се случи много скоро, преди няма и месец. Родителите няма и нужда да казвам, че са съкрушени. Много добри хора са, лъчезарни, на никой нищо лошо не са направили, но ето.  Tired

# 589
  • Мнения: 1 592
Раху ми е далече от луната, на 35 градуса- в съседния 10Д обаче с Плутон в Дева. По принцип  е в дома на кариерата и мога да кажа, че съм компенсирала личен живот с много работа. Но до време.
Иначе Сатурн ми е най-близо до Луната - това ми е депресията, то се знае.


Мая, при теб съвпада на Сатурн и Марс в кой знак е? Относно въпроса за децата консултирала ли си се?
При мен, доколкото ми е известно, също няма да е лесно в тази област, но аз не съм започнала и да правя опити ...

Сатурн и Марс са ми в Рак, в 8Д. Водят се отслабени там. Но са в много домошарски знак - явно проблемен.
Не съм се консултирала с астролог, но съм чела за 5Д на децата. Там ми е Хирон с Меркуриий , в Овен. Някаква битка явно пак на тая тема.... Rolling Eyes
Иначе мъжа ми има Кету (ЮЛВ) в 5Д - понякога се тълкува като липса на деца.  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 01:34 от Maya Bee

# 590
  • Мнения: 3 882
Мая, в нашата синастрия има мой Сатурн съвпад с негов ЮЛВ много близо до 5Д, което изобщо не е добре. Но от друга страна тоя съвпад е в тригон с моя Юпитер, който е в един знак с Венера (а те 2-та са в съвпад със звездата на децата/поколението ама не помня как се казваше). Мен евентуално само това може да ме спаси, но ще видим като му дойде времето.

# 591
  • Мнения: 9 152
Луна-Раху-Сатурн е много проблемна комбинация, но пак може да има различни изяви. Сред по-известните личности има такива примери като Брайвик, Мата Хари и още един, забравих му името. Основател на някаква секта, прочула се с убийства. Не винаги дава луди, дава и умни хора, но с деструктивен ум. Може да има и психологически проблеми, психосоматични, преживени травми в детството, все не им достигат любовта и вниманието, като черни дупки са, всичко поглъщат в периферията си. Тази комбинация може да даде и окултни способности, но често върви в комплект с ментални или емоционални проблеми. Може да има и много тайни в живота на такъв човек /сред тях и доста "мръсни"/, престореност, двуличие, двойнствен живот. В зависимост от дома, в който попада, може да даде и алчност, безразборност, завист, цинизъм. Все пак тук имаме и влияние на Сатурн, не само на Раху. Многострадални Геновеви, в женска карта е по-неприятно. Луна в съчетание с Кету и Сатурн също не е цвете, там също може да има "окултни" интереси. И едно усещане за отделеност, капсулиране, някакви страхове или ограничения /пак си зависи от хороскопа/. Но дава и интуиция, проницателност. Това са двете комбинации, които трябва особено да внимават с разни видове окултни практики и енергийни въздействия. При тях "порталът" е отворен и са по-податливи към въздействия от невидимите светове.




Моля те,  поясни за съвпади ли става дума или за всякакви взаимоотношения между тези планети, т.е. тригони, секстили, квадрати, опозиции между Луна, Сатурн, Раху, Кету?

# 592
  • Мнения: 9 152
Сотис, не мога да го обясня, нямам си идея даже, има толкова несправедливости по тоя свят, което пак ни връща на темата "защо на мен" и "с какво го заслужавам".

Дадох го като пример, защото е нещо, което се случи много скоро, преди няма и месец. Родителите няма и нужда да казвам, че са съкрушени. Много добри хора са, лъчезарни, на никой нищо лошо не са направили, но ето.  Tired
Когато св. Антоний е викал съкрушено " Боже, защо има толкова мъка на този свят -толкова болести, толкова глад и страдание ", Бог му е отвърнал : Антоние, делата на Бог ги остави на Него. Ти гледай себе си. Св. Антоний е доживял до 105-годишна възраст, запазвайки телесното си здраве и сила. Живял изключително подвижнически праведен живот, силно отдаден на Бог, помагал на много хора. Чела съм коментари на астролози за картата му. Била е изключително тежка.

# 593
  • Мнения: 1 592
Сотис, не мога да го обясня, нямам си идея даже, има толкова несправедливости по тоя свят, което пак ни връща на темата "защо на мен" и "с какво го заслужавам".

Дадох го като пример, защото е нещо, което се случи много скоро, преди няма и месец. Родителите няма и нужда да казвам, че са съкрушени. Много добри хора са, лъчезарни, на никой нищо лошо не са направили, но ето.  Tired

Адриана,

Представи си го, че се учим на емоции за общата еволюция на Колективното съзнание. ( на източника също, някои му казват Бог).
Тоест тези родители е трябвало да научат какво е да загубиш дете. Това дете им е дало този урок.

Много успешни хора в този си живот са били просяци примерно в предишен.

Тоест картинката е много по-голяма. Смисъла на страданието е духовен растеж. То не е наказание- то е опит и надграждане. Трудностите ни правят по-силни.
Не можеш да познаеш радостта, ако не познаваш болката.
Двете са свързани.
Ние с цялото си същество се оптваме да отхвърлим "лошите" неща в живота ни, а трябва просто да ги разберем.
Няма как да утешиш такива родители. Просто се случват и такива неща- болести, беднотия...има ги. Просто съществуват и се случват на хората. Никой не е виновен, никой не е наказан.
И през това трябва да минеш.

За 5Д - няма "много близо до 5Д"- или е в 5Д , или не е , значи е в 4д ?
За деца се гледа 5ти дом.

# 594
  • Мнения: 3 882
Мая, казвам близо, защото часа ми на раждане явно не е точен до минута, имам разминаване според астролозите, с които се съветвах и не знам кой е верния.

Знам, че за деца се гледа 5Д, затова казвам, че доколкото ми е известно и при мен няма да мине гладко и безпроблемно  Peace
Но човек се надява, а и докато не опита не може да зне със сигурност

Катеричка  Hug

# 595
  • Мнения: 1 592
Така е , аз и до утре да гледам в тая карта , все едно.
Имам си неуспешните опити .

# 596
  • Мнения: 15 619
 
  



Във връзка със силните желания и неслучването им, да споделя опит. Всичко получавам, но при условие, че съм го преживяла, не се фиксирам, а въобще не го мисля.Даром ми идва. Цял живот съм била така, но с едно неземно спокойствие и увереност в себе си, даже не толкова в себе си, колкото в правилността на случващото се, без фиксации, като на гости и отдалечена от собствените си желания.
Sotis, и аз се разпознавам в постинга ти, в голяма степен. По-негативните проявления ги има от този сади сате период.  Преди това само съм "знаела", че нося нещо в себе си, непроявено. Така че, в крайна сметка, пак съм на входната позиция от влизането в периода - че всичко е отражение на нас, самите. Но на изхода е вече не просто интуитивно и сляпо следвано, а съвсем осъзнато.
А по въпроса за поставянето на отрицателен или положителен знак, дали на планета, дали на човек, дали на събитие, органически не съм способна да се съглася. Тук, на земята, му поставяме знаци и то въз основа на минималистични знания, даже по-скоро незнания. Не виждаме пътя докрай, ама даваме оценка на всеки камък, който ни го указва. Този хубав, този не!  А те, камъните, са си камъни, оцветяват се единствено от нашите действия, та в крайна сметка, животът ни зависи от нашето проявление.

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 07:04 от luna

# 597
  • Мнения: 3 922
Тежките моменти в живота ми нямат нищо общо със саде сати. През първия ми такъв период съм била в гимназията, в началото на тази година съм в нов цикъл. Всичко зависи от това как е поставена луната. В знаци везни, козирог и водолей саде сати минава по-леко.

# 598
  • SF
  • Мнения: 21 564

Скрит текст:
Аз много посървам за Луната в 12 дом. (ЛУНА  —  майка,  емоции,  личност,  общителност, щастие, 
дом,  популярност) 
Толкова ли е отнето щастието за хората с Луна в 12 дом?
Написано е, че по мястото на Луната може да се определи какво е било раждането.
Моята Луна е в 10 дом- как ме е родила мама?
На детето ми Луната е в 12 дом- показател за какво раждане е това?
а ако Луната е в 2 дом?

Една от класиките в тълкуването на Луна и/или Слънце в 12 дом е ранна загуба или отделяне от родител. Това не е непременно смърт. Може да е емоционално отделяне от родител, родител, който често е пътувал - децата на международните шофьори, пилоти, стюардеси, развод, разстояние.
Луната е сигнификатор на майката, а Слънцето е на бащата. Домът, в който попадат съответно Рак и Лъв, управлявани от Луна и Слънце, може да ни покаже каква е била причината за откъсването.
Алена е дала пример със себе си точно като примерите от книжките. Ако майката не е пътувала или боледувала, Луна в 12-и дом може да покаже именно отделяне от майката в първите седмици след раждането - кувиоз или други  следродилни проблеми, които са наложили отделянето на бебето от родителите.

Знам, че тежките планети - Уран, Нептун и Плутон, ако попаднат върху АС, показват как би могло да е протекло раждането.

# 599
  • Мнения: 9 152
Благодаря, Еsmee.
В моя случай не е имало нито кувьоз, нито отделяне.  Рак и Лъв попадат в 7-8 дом. Лъв е интерсептиран в 8 дом по западния модел.
Плутон е на Асц. ooooh!
Опитвах се да интерпретирам и не ми се получава.
Единственото, което за сега се сещам като разновидност на отделяне е,  че когато детето беше на година и 8 месеца, напусна родината си. Но с майка си -т.е. - с мен. И с баща си.
Както Мая ме посъветва, ще затворя тази страница, защото ме вкарва във фрустрация.

Общи условия

Активация на акаунт