Лятото е към своя край - ДЕКЕМВРИЙЧЕТА раздават ритници безкрай! ТЕМА 5

  • 41 386
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 405
Ами няма да имам(екип) и ти ме шокира с обявената цена, незнаех!
Още утре ще говоря с моята позната тя е анестезиолог, тамън малко да ми поизясни различните случаи с различните упойки.

# 376
  • София
  • Мнения: 8 644
В тази цена включват консумативи и работата на анестезиолога. Обикновено на сайтовете на болниците има ценоразпис и пише.
Преди първото раждане сравнявах, например, колко ще струва присъствие на бащата.
В Тина Киркова излиза над 1000лв. За бащата 300лв(ако помня правилно), но трябва задължително с избор на екип-900лв и отделна родилна-300лв.
В Шейново е 300лв за таткото и до там, не те карат да плащаш...може да имаш екип, може да нямаш. Те така или иначе са с отдешни родилни. 250лв става ако избереш определена акушерка, коетл е 300лв.
т.е. 550лв и имаш татко и твоя акушерка, което на мен ми е идеалната представа за нормално раждане, ама нъцки.И този път няма да ме огрее.

# 377
  • Мнения: 2 340
Да, на въпросната лекция, Надежда Стаменова обърна внимание точно на това, че в частните болници ти казват сума, която в изредените от нея беше крайна.. А в повечето държавни болници се доплаща за влизане на таткото при раждане, упойките и още нещо, но не го запомних, защото реално не ме интересува.. И ставаше въпрос за суми между 150-350лева,  за едно от нещата.. Което прави крайната цена сериозна отново.. Simple Smile

# 378
  • Мнения: 6 938
В едната частна болница в Бургас нормалното раждане е 300лв., а епидуралната-150 или 200лв.

# 379
  • София
  • Мнения: 8 644
Цените са различни според населеното място. В Надежда раждането е 2000лв(и нещо...май) толкова надали много хора ще могат да дадат в някои други градове.
Раждането по ЗК струва 500-600лв. Те се поемат от касата. Но това означава, просто да отидеш и родиш, при който се падне.
Ако искаш определен лекар/акушерка, таткото да присъства, епидурална упойка, индивидуална родилна зала или пък ВИП стая за след раждането-доплаща се.
Има и разни услуги за допълнителни прегледи на новороденото, да избереш определен неонатолог/педиатър.
Секциото също е безплатно ако е спешно или се налага по медицински причини. Плащаш ако искаш някое от горните неща-определен лекар, вип стая.
Или е секцио по желание.
Моето планово секцио по мед.причина беше напълно безплатно.Единствено си купих водоустойчиви лепенки за рани, няколко лева струваха.В други болници пък ги карат да си носят разни консумативи за операцията...конци, някакви гелове, катетри Grinning

# 380
  • Мнения: 2 340
Сумата, която каза онзи ден въпросната акушерка за Надежда е 1960лв., което на фона на предлаганото от тях хич не ми се струва много.. Предродилните зали са толкова добре оборудвани с топки, дюшеци, люлки, че ако трябва да бъда честна ми се прииска нормалното ми раждане да протече там за момент Simple Smile

Иначе съм наясно, че това е непосилна сума за много семейства. Ако трябва да гледам от моята гледна точка, защото аз не бих могла да родя в държавна болница, при който и да е лекар, просто сигурно няма да спя поне месец по-рано спокойно. Ще искам да знам с кого ще съм в този момент, т.е да избера екип, а не знам въобще защо му се казва избор на екип, реално се избира само акушер-гинекологът, който води раждането, ако имаш претенции за други...... Като ме накарат да платят и още 3-4 неща, които са със ситен шрифт и тя сумичката пак стигнала 1300-1400лева..

В крайна сметка е важното да имаме доверие в лекарите ни и всичко да мине наред, който може ще отдели повече пари за собствен евентуален комфорт и спокойстие.. Гаранция, за които пак нямаш Simple Smile Моята идея беше да кажа, че наистина има неща, за които и аз не бях наясно, но се доплащат отделно и би било ужасно да си се настроил за изписване и да си с приповдигнато настроение, а като чуеш сумата за плащане, която е доста различна от първоналачалната да останеш с неприятно чувство. Simple Smile

# 381
  • София
  • Мнения: 8 644
Ситен шрифт няма.Има си няколко услуги и си го комбинираш и заплащаш.Въпросът е, че някои не знаят, че трябва да ги платят.Например раждаш си и решаваш, че искаш упойка, после се изненадваш защо при изписването ти искат пари. Или за ВИП стая.
Аз искам практиката за избор на екип да отпадне, в Недежда например плащаш, но те изражда, който е на смяна.Ако е лекарят, който те е следил-ок...иначе е друг.
В други страни също е така.
Макар, че тук поне това бори до някаква степен парите под масата.Преди повечето хора даваха пари на ръка, сега поне е официално с избора на екип. Но съм чувала жени да казват, че отделно са давали(по-скоро в други градове)
Как пък няма да им дам...ей сега. 
Би трябвало всеки на смяна да си върши добре работата и това трябва да се стимулира, не плащането на определени лекари. Но тук проблем е и, че женската консултация и ражданията се смятат за отговорност на лекаря.На други места отговорни са акушерките , а при специален случай се намесват лекарите.

# 382
  • Мнения: 2 340
Да, то в Надежда може да родиш и без избор на екип, съвсем спокойно, специалистите със сериозни постижения и доказани.. Говаря за раждане без избор на екип в другите болници, където малко приемат раждането на бебе "на кило"..

# 383
  • София
  • Мнения: 8 644
Точно това е лошото. Че някои лекари претупват нещата, ако не си ги избраю.Но съм чувала и за такива, на които им е платено.
Поне с избора на екип малкоотпаднаха рушветите.Преди уж безплатно, а родилката и мъжа даваха по едни 500-600лв на лекаря. Сега си има ценоразпис и това е.
Но както писах-чувала съм, че на някои места избират екип и пак дават като "подарък" на лекаря някакви пари.
Аз съм голямо магаре, нито подаръци им давам, ни пари...много мразя такива неща Grinning  Майка ми купи някакъв букет на изписването, не можело без нищо за акушерката. Тя си пада по подаръци и ползване на връзки.
В Надежда като лежах ми съкрати живота(работи долу в ресторанта).Постоянно идваха някакви санитарки да ме питат как съм, щото майка ми ги била пратила.После и казах, че не знам как да сляза ли...не помня вече.Веднага писна и звънна на акушерките, пък идваха да ме питат има ли проблем.
Не обичам такива неща Grinning
Други съзнателно ги търсят, защото иначе мислят, че няма да им с еобърне внимание.
Сестра ми се оплака наскоро от свекърва си.Раздавала пари на санитарките в болница, в която лежа...да я обгрижвали. А тя си е частна и така или иначе синът и плаща.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 16:24 от Дези.

# 384
  • Мнения: 2 405
Куца ни работата и в здравеопазването и в много други неща.
Аз съм чувала и за случаите, в които си избрал д-р(избор на екип), но в деня, в който раждаш не е на смяна. Останалите лекари те подритва, защото ти не си платил на тях, ще си чакаш твоя да дойде.. Sad И това е реален случай...
И какво излиза, ни да избирам, ни да не избирам..
Моя позната роди в Надежда(две познати станаха) казаха, че Това са най-добре похарчените им пари(около 2000лв).
Аз съм от тези, които ползват познанствата си. Или тези на майка ми(тя е медицинско лице и има познати почти навсякъде). Признавам си!

# 385
  • София
  • Мнения: 8 644
Моя приятелка роди 2 пъти в Надежда аи е много доволна.Но тя беше много подготвена и реално плати, за да не и се месят, не за да я обгрижват.Искаше мъжът и да е там , да не и се месят и да я оставят да си ражда сама.
Това струва скъпо в БГ.
Имам други две познати, които са страшно недоволни.Те са с раждания с много намеси-индукция, натискания...какво ли не.Със загуба на кръв. Едната в момента е доста навътре в майчината грижа, занимава с бременни и родилки, майки...и си казва, че просто не е знаела за какво отива и се е предоверила на лекарите, а не е подготвила самата себе си със знания и изисквания.
Като ме приеха в Шейново имаше една друга родилка, която си беше наела ВИП стая и чакаше лекаря си.Държаха я гладна цялата предна вечер, на друия ден чака...чака...не дочака Grinning Оказа се, че лекарят забравил и е на ски.Уж щеше да дойде следобеда(тя продължаваше да е гладна), ама не дойде. Дали и нещо да хапне, после пак глад.На другата сутрин вече цъфнал.Една друга с близнаци не си видя лекаря след операцията, до изписването.
Аз бях без избор.Лекарката, която се падна на смяна идваше всеки ден да ме вижда, свали ми конците, преглежда ме.
Ако още си работеше там щях сега да я избера.
Ама е в Надежда и не изражда, сега е на тема пренатална медицина. Но пък ходя пак при нея за разни процедури, фетална морфология.
Та е според човека, и да им платиш...и да не платиш-пак може да те зарежат.

# 386
  • Мнения: 554
Момичета, подуват ли ви се ръцете вече? В 30г.с. съм и от няколко дни се събуждам с подути ръце, чак ме болят.. Очаквам скоро и краката да започнат, че екстрите да са пълни.. 😁

# 387
  • Мнения: 2 405
Ръцете не, мислех че ще се наложи да свалям халката, но още си я нося Simple Smile
Краката обаче да! В края на деня са много подути.Жегата също им влияеше зле.
Вчера бях на преглед. Всичко мина чудесно. Слушаха стърчицето, гледаха я. 1кг и 150 гр Simple Smile Все още е със седмица назад, д-р каза че това е нормално. Макар, че като чуя че върви назад се стряскам и го мисля отвреме, навреме. Предписа ми други витамини-Pregnacare. А да.. застанала е с дупето надолу.

# 388
  • Мнения: 988
Здравейте момичета извинявам се за въпроса ,но не е писано в темата тези дни и се чудех да не е пусната нова тема и да не ми е излезнало,като миналия път.Още веднъж се извинявам за въпроса и ви благодаря.

# 389
  • София
  • Мнения: 8 644
Кой въпрос?
Това си е темата в момента, няма друга Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт