Трудната страна на майчинството

  • 49 735
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 475
Тъкмо се чудех кога ще дойде някое перфектно майче да ни покаже как стават нещата.  Sunglasses

# 271
  • Мнения: 4 087
Да си призная много ме дразнят майки и жени, които денонощно или често мрънкат колко им е тежко и едва ли не изкарват зверове тея деца...... Tired Tired Дразни ме, защото ако можех цял отбор можеше да родя и да изгледам, ама не мога и ме е яд как не осъзнават какъв дар е да можеш да планираш и да имаш семейството, за което мечтаеш, та така....Тежката страна на моето майчинство е , че трудно го постигам това да стана майка, другото е песен....

Перфектна не съм! Но не усещам майчинството като грижа, имам много по-големи от това , та в сравнение с това да се грижа за детето....И в работата си имам грижи, но не мога да кажа, че е тежка и да мрънкам за това. Въпрос на ежедневие и на гледна точка.

# 272
  • Мнения: 1 985
Никога не съм била с настройката, че ще е трудно и винаги съм била много уверена майка, грам съмнения не съм имала за себе си или за детето, това може би е разковничето....както и фактора баща, полагащ грижи с мен.
[/quote]
Разковничето е, че бебето е било добро и спокойно, другото са клишета, които като ги чуя и знам какво е бебето дае като моето и да пищи от колики 23 часа в денонощието, ми иде да вия ....

# 273
  • Мнения: 1 985
Ами приете, че на не всички бебетата ни са спокойни и спящи и да, мрънкаме, оплакваме се и ревем от зор понякога, даже не ме е срам да си го призная.

# 274
  • Мнения: 9 475
Сигурно и доста време ти отне да намериш темата, нали? Трябваше по-рано да дойдеш, за да можем всички дружно да се покрием от срам. Я, разкажи още малко, че взех да си водя записки  smile3529

# 275
  • Мнения: 4 087
Бебето си беше като всички други....ревеше си като е гладно, напикано, болно, колики, моменти на развитие...обикаляла съм квартала да заспи и всичко по реда си, нищо не е пропуснало.
 Нито бременността ми мина леко, нито зачеването и, нито раждането, нито месеците след това, защото и на рехабилитация съм я водила и след родилна депресия изкарах в доста остра форма....... Но желанието да я имам и да се грижа за нея беше над всичко останало и доминираше като чувство и усещане.

Срамувайте се, ако щете, аз не бих, защото сте късметлийки  Peace

# 276
  • София
  • Мнения: 1 489
Много добре, госпожо! Радваме се за Вас, щом сте перфектна и нищо не Ви тежи. Така с нищо не помагате на авторката, или на пишещите, които сме изпитвали трудности. Потърсете си друга тема, където да се похвалите и ни оставете да си мрънкаме.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 11:15 от Spastik Children

# 277
  • Мнения: 1 985
Офф, най -обичам някой да почне да чете морал по теми, по които грам не е запознат..
Бебето ревяло като било гладно... моето ревеше буквално по 13- 14 часа на ден първите 2 месеца, аз бях почти постоянно със запушени гърди и температура, следродилната депресия ме тресеше и после що сме мрънкали.
Ами мрънкаме щото не сме машини, обожавам детето си, но с чиста душа си признавам, че имам и нужда от почивка от него. Била съм пълноценен човек и преди появата и, нямам намерение и след нея да се обезлича и да стана само и единствено майка.

# 278
  • Мнения: 1 985
Много добре, госпожо! Радваме се за Вас, щом сте перфектна и нищо не Ви тежи. Така с нищо не помагате на авторката, или на пиещите, които сме изпитвали трудности. Потърсете си друга тема, където да се похвалите и ни оставете да си мрънкаме.
Spastik,
В друга тема госпожата няма да се почувства толкова велика. Тук, на фона на нас мрънкащите и недоволните, изпъква къде- къде по- добре.

# 279
  • Мнения: 9 475
Много добре, госпожо! Радваме се за Вас, щом сте перфектна и нищо не Ви тежи. Така с нищо не помагате на авторката, или на пиещите, които сме изпитвали трудности. Потърсете си друга тема, където да се похвалите и ни оставете да си мрънкаме.

Не, не, не,не! Тъкмо засрамено си водих записки и ти сега я прати другаде!  Crossing Arms

# 280
  • София
  • Мнения: 1 489
Ами приете, че на не всички бебетата ни са спокойни и спящи и да, мрънкаме, оплакваме се и ревем от зор понякога, даже не ме е срам да си го призная.
Защо да те е срам да си го признаеш? От нас ли те е срам, или от перфектните майки? Айде стига вече! Така ми писна, че побеснявам.  И аз съм плакала, имало е моменти, в които ми се е искало да ме няма! Хей така, чистосърдечно си го признавам. Обичам си много детето, радвам се, че го има, но определено ми беше трудно и не мисля да го крия.

# 281
  • Мнения: 4 087
Ако настройката и като майка е била и ще бъде "прецакала съм се", то и основното доминантно чувство ще е такова при всяка една трудност. Опитвам се да ви покажа една друга страна, където и да искаш да "се прецакаш", не става толкова лесно.......Да се завърти в проблемно малко авторката предлагам  Peace  

Моменти на трудности винаги има, все пак се гледат живи същества, ама чак да стигнеш до там, че да кажеш че си се прецакал......

На всяка "отчаяна" майка, предлагам същото

п.п Оссвен , ако....не е следродилна, но това си е за психолог, от личен опит и колкото по-скоро, толкова по добре!!! От личен опит това. Аз нямах усещането , че съм се прецакала, но ме изби в друго, което си беше още по-страшно....

# 282
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами темата си е за мр нкане. Има достатъчно много за перфектните майки героини. ✌

# 283
  • Мнения: 1 985
Много добре, госпожо! Радваме се за Вас, щом сте перфектна и нищо не Ви тежи. Така с нищо не помагате на авторката, или на пиещите, които сме изпитвали трудности. Потърсете си друга тема, където да се похвалите и ни оставете да си мрънкаме.

Не, не, не,не! Тъкмо засрамено си водих записки и ти сега я прати другаде!  Crossing Arms
Бела,
Дай ги после записките да преписваме, че от срам забравих да си водя бележки. Пък то явно имало разковниче.

# 284
  • София
  • Мнения: 1 489
Много добре, госпожо! Радваме се за Вас, щом сте перфектна и нищо не Ви тежи. Така с нищо не помагате на авторката, или на пиещите, които сме изпитвали трудности. Потърсете си друга тема, където да се похвалите и ни оставете да си мрънкаме.

Не, не, не,не! Тъкмо засрамено си водих записки и ти сега я прати другаде!  Crossing Arms
Хахах, написала бях вместо "пишещите", "пиещите" - големи пияници се навъдихме!

Общи условия

Активация на акаунт