Трудната страна на майчинството

  • 49 845
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 1 565
А през тия 2-3 часа на пързалката избеснявам. Не може да четеш, не може и да седнеш спокойно. Да, има майки непукистки, дето пият бира, пушат и висят във Вайбър, ама не съм от тоя тип. Просто вися с часове навън, изморявам се, не мога да свърша нещо приятно и полезно...
Не знам аз пък си чета ,пия си кафе ,или си играя игри на телефона ,а те си играят никога не е имало проблеми ,наглеждам ги ,никога не са падали ,не са се дърпали с други деца ,изобщо бяха много послушни .Не казвам ,че съм ги оставяла на произвола на съдбата ,но съм виждала доста по ревливи и сърдити деца от моите .

# 856
  • Мнения: X
И като ми каже някой, че това са ми най- хубавите години...
А, то това "с най-хубавите години" се дрънка във всяка една възраст.
В детската ясла и градина - "Олеее, ти сега ревеш, не искаш да ходиш, ама това ти е най-хубавото време. Ядеш, спиш, играеш - да можех и аз така". Ми не, едва ли е най-хубаво да умираш от страх, че са те оставили на непознато място и да недоумяваш дали отново ще те вземат...
В училище - " Ти не искаш да учиш и не искаш да ходиш в училище, но после ще видиш колко по-гадно е да работиш." Ами не е особен кеф да осъзнаеш, че мама и тате са до тук и вече трябва сам да се оправяш със "силните на деня". И в същото време все пап не можеш да взимаш сам решения. Не и за по-значимите и важни неща...
Студент - същите приказки. Карай ти със 400 лв. месеца, като само един купон с ходене на клуб след това, ти излиза 100 лв.
После бачкаш като луд, градиш кариера и се напъваш кат' глист да достигнеш смислен доход, далеч от "стартовия", щото " вие нямате стаж и опит все пак". Ама нищо, пак ти било най-хубавото време, щото си мома/ерген, нямаш мъж, "да видиш ти после какво ще стане" ..
И т.н., и т.н.
Добро описание.

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 23:35 от Анонимен

# 857
  • Мнения: 30 802
Ами зависи от децата, има такива, след които трябва да ходиш и да следиш активно- 30 секунди невнимание и ти изчезва от погледа. Не ми се е случвало това да си цъкам на телефона.

# 858
  • София
  • Мнения: 1 489
Хайде да се разберем - вас с послушните деца ви разбрахме. Четете си книга, докато детето си играе, винаги ви е хубаво с детето и майчинството ви е почивка. Ок. Разберете и другата гледна точка. Не всички деца си играят кротко, докато си чатите във вайбър. Не всички деца са послушни и кротки. Някои са ужасно истерични и ревящи, неспящи, с една дума - ужасни! С моето дете до скоро дори не можех да седна за 20 секунди на пейка, докато сме някъде навън. Не да си чета, не да си ровя в телефона...
Да, и на мен почва да ми става хубаво с детето, но чак сега и от време на време. Сигурно и аз ако бях с послушно дете щях да цъкам с език какви сте глезли. Това няма как да го разбереш, ако не ти дойде до главата.
Относно кога се живее най-добре - има 2 варианта. Раждаш на 20 и на 35-40 ти почва живота и вторият е живееш до 40  и раждаш. Но и в двата случая ако имаш деца, в част от живота си няма да си живееш своя собствен. Но всяко нещо си има цена. Имам колежка с 3 големи деца и ми изглежда много щастлива от този факт. Като говори за тях и виждам искри на щастие в очите й. Един ден я питах как е успяла да се оправи с цели 3 броя, като аз с едно съм имала моменти, когато ми се е искало да скоча от балкона. И тя ми каза "Вярваш ли ми, че повече от 10 години бях в депресия и на моменти на хапчета, и ми се е искало и на мен да скоча от балкона." С първото забременява планувано. С второто и третото случайно. Между първите 2 разликата е 2 г. и каза, че само по болници е висяла, много болнави деца. След 4те години майчинство се връща на работа, щастлива и готова за нов живот, при което пак открива, че е бременна и хайде пак наново. Каза, че всичките тези години се е чувствала все едно не е била точно човек, а някаква машина. За да не лудне съвсем, по време на майчинството започва да посещава психотерапевт и каза, че може би това я е спасило. Все още го посещава и се чувства добре.

# 859
  • Мнения: 4 087
И аз си седя.......ама много добре си избирам и мястото на което да седна/сега вече не толкова, че е по-голямка и е по-спокойно/ Обаче, много добре изследвах пространството около нас- че хем да е заградено, хем да е с мека настилка, хем да няма опасни люлки и да не идват досадни големи деца, че да се чудя как да вардя моето. И сядах.......

Пред блока  ни има такава площадка и напоследък много се дразня, че разни  тамън навлизащи в пубертета тийнове я завзеха и ритат топки и се "джаскат" в несвяст по детските кончета и люлки.  ooooh!  Те на кила и височина 2 пъти колкото мен, ама седнали и се лашкат на детските кончета......Няма и кой да им направи забележка, нищо че площадката е основно пригодена за малки деца, не са 60кг, 2 метра тийнове. Идва там една майка да ги варди и тя се кефи на заграденото, че поне са и пред очите.......то така и аз мога  ....и си чати де......


Кофти е да не можеш да си наредиш живота, ама.....И аз като гледам цял живот ще съм или по клиниките за стерилитет, или бременна или с малко дете....Кариера в друг живот......

# 860
  • София
  • Мнения: 1 489
Не се знае дали ще има друг живот. Осъществете мечтите си в този.

# 861
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Това няма как да го разбереш, ако не ти дойде до главата.
Бога ми, това малко хора го схващат Satisfied

# 862
  • Canada
  • Мнения: 3 358
...
Относно кога се живее най-добре - има 2 варианта. Раждаш на 20 и на 35-40 ти почва живота и вторият е живееш до 40  и раждаш. Но и в двата случая ако имаш деца, в част от живота си няма да си живееш своя собствен.

Явно детето много ти пречи. Не знам какво има да се разбираме с човек, който е дълбоко нещастен. Дружно да се тръшкаме и да ревем? Баси киселяка...

# 863
  • София
  • Мнения: 38 595
Е, най-после да се яви един хейтър в нашата светла хейтърска тема.

Точно така си е - ако имаш деца, особено повече от едно, в един момент тотално губиш своя собствен живот и трябват съвсем умишлени и то доста големи усилия докато си върнеш живота. Иначе си 'мама" - гледачка, чистачка, миячка, шофьорка, икономка...на тях.

# 864
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Мхм, а иначе си принцеса и от ходене по салони за красота и екзотични екскурзии не ти остава време да почнеш работа.  Joy

# 865
  • София
  • Мнения: 38 595
Ми не. Иначе си бил нормален работещ човек.

# 866
  • Мнения: 4 087
За мен детето е мисия и приоритет. Важно е човек да е щастлив с приоритетите и моментите в живота си, иначе просто да имаш дете, заради мисията, без то да ти е приоритет,  те прави нещастен.

На мен не ми тежи, че не мога да направя кариера точно сега, детето ми е преди кариерата и ме прави щастливо, въпреки "трудните моменти".

Не е задължително всички да имат деца, тази догма тежи на много жени, че и мъже....

# 867
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ми не. Иначе си бил нормален работещ човек.

Ми и с дете си такъв.

# 868
  • Мнения: 30 802
Не, нормалният работещ човек разпуска след работа, родителят търчи като кон да прибере дете, да го нахрани, успокои, курдиса както трябва...нормалният работещ човек мисли как да се развива в работата, майката има едни мозъчни клетки за календара на училището/градината и каквопакщемипоискатнеселинаискахатия! Та такива ми ти работи...

# 869
  • Мнения: X
Ми не. Иначе си бил нормален работещ човек.

Ми и с дете си такъв.

Ми не съвсем. Като си нормален работещ човек кой гледа детето?

Общи условия

Активация на акаунт