АГ-гр.Русе

  • 129 256
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 16
Предстои ми да раждам в края на юли и наистина съм пред голяма дилема дали да е в Русе. Ако не беше новото родилно, в никакъв случай, нямаше и да се чудя. Сега обаче.. има хубава база все пак, по-добра от в Тутракан навярно, но ме притеснява отношението, компетентността, по колко родилки са в стая, има ли възможност да си в самостоятелна, може ли бебето да е при теб, може ли таткото да идва да ви вижда, това е, което ме вълнува най-вече... Някое друго петънце по чаршафите не е проблем, и без това мисля да си донеса... Никак не мога да търпя обаче някой да се отнася грубо и неуважително към мен и да ми ограничава правото на лични контакти.. Сигурно за идеята таткото да е с теб, поне в предродилна и дума не може да става, а бих се чувствала много по-добре, ако нашият е с мен, още повече, че и на него му се иска... Много жалко, че вече няма раждания в Ескулап - предпочитам да си платя, но да си имам всички удобства и да не ми превръщат този миг в кошмарен спомен.

# 691
  • Мнения: 4 420
nikiiit здравей.
Не искам да накланям темата към Тутракан, но мога да споделя с теб някои неща за там. Значи таткото там ще може да идва да те вижда. Има обявен час за свиждане, но никой няма да те спре по което и време да е да излезеш в коридора. Бебетата са при майките. Няма самостоятелни стаи - по две или три са в стая, но това за мен не е проблем, защото ще има с кого да си правиш компания. Иначе базата е стара, то се знае, но се опитват да спазват някаква хигиена.
За Аг Русе нека някой друг да ти разкаже, който е раждал в новата база.

# 692
  • Мнения: 1 070
На мен пък не ми се нрави свижданията да стават в стаите на родилките. Ако са 2-3 момичета в стая и на всяка и идва мъжа и роднините всеки ден ... не, благодаря. Да не говорим за внасяне на инфекции, все пак и моето бебе стои в тази стая и разни непознати да ми влизат и излизат... В родилното бяхме 6-7 момичета в стаята и не ми беше особено приятно толкова хора на едно място. Да не говорим, че когато даваха бебетата за кърмене все на някоя и звънеше телефона, нито една от тях не се сети никога да си спре звуците, докато другите си почиват или кърмят бебетата. Пък и ако идват в стаята близки... Да не говорим, че чистачките никога не се съобразяваха по кое време влизат, тряскат се врати... ква ми е файдата от това новото родилно, да не съм там заради чаршафите или йонизиращите им стени, които пък изобщо не ме засягат.
Абе тъпа държава сме и толкоз!

# 693
  • Мнения: 2 180
За каква храна като в казармата става дума? В казармата ще се изгаврят ли да ти дадат това: https://lh6.googleusercontent.com/-a_d-qsxDk6k/T0Ni7SoBXKI/AAAAA … 25D0%25B6.228.jpg
Това не е сухар, а стари и изсъхнали кори хляб, които бяха мокри отдолу и гласени като за прасетата! Поразкиснати! Гледах невярващо и не ги докоснах. До сега не бях показвала тази снимка от срам и унижение, както отказвах да говоря за престоя си ТАМ.
Добре че близките ми пътуваха всеки ден, за да ми носят по нещо /не съм от Русе/.  ooooh!

# 694
  • Мнения: 4 420
Май не съм доуточнила, но  като прочетох поста на 7/8 се сетих. Значи в Тутракан свижданията в никакъв случай не са в стаите, а в коридора. Можеш да покажеш бебето ако ти си прецениш.
Иначе за телофоните и съобразителността на родилките е друга тема.

# 695
  • Мнения: 16
На мен пък не ми се нрави свижданията да стават в стаите на родилките. Ако са 2-3 момичета в стая и на всяка и идва мъжа и роднините всеки ден ... не, благодаря. Да не говорим за внасяне на инфекции, все пак и моето бебе стои в тази стая и разни непознати да ми влизат и излизат... В родилното бяхме 6-7 момичета в стаята и не ми беше особено приятно толкова хора на едно място. Да не говорим, че когато даваха бебетата за кърмене все на някоя и звънеше телефона, нито една от тях не се сети никога да си спре звуците, докато другите си почиват или кърмят бебетата. Пък и ако идват в стаята близки... Да не говорим, че чистачките никога не се съобразяваха по кое време влизат, тряскат се врати... ква ми е файдата от това новото родилно, да не съм там заради чаршафите или йонизиращите им стени, които пък изобщо не ме засягат.
Абе тъпа държава сме и толкоз!



В този случай наистина е така, затова възможността за самостоятелна стая ми харесва доста. Аз лично не се нуждая от другарчета по стая, с които да си бъбря и доста бих се изнервила, дори от присъствието на още един човек, а камо ли 5,6. Но, ако съм в самостоятелна стая (макар и срещу доплащане), не виждам проблем от посещения, след като не пречат на никого друг. Иначе просто си предтавям 5,6 родилки, някой от ромски произход и да се изсипе и родата - кошмар...

# 696
  • Мнения: 4 841
Аз раждах в Русе, в старото Аг. Бяхме 5 в стята и нямаше такива опции да идват роднини в стаята. Бебетата бяха в друга стая, за което съм искрено благодарна. Не ме разбирайте погрешно, но първо дете, колкото и да се подготваш през бременноста друго си е да го видиш на живо и да се грижиш за него. Просто в тези три дни бях благодарна, че детето не е постоянно при мен, макар и да смятан, че беше недостатъчно време при мен. Това явно си е според човека.
Говорила съм неофициално с гинеколози, които ми обясниха, че в Тутракан колкото и да е модерна клиниката нямат всичкото необходимо оборудване и при проблем най - близкия им окръжен център е Русе.
Аз пак казвам - не получих никакво неуважително или унизително отношение от гинеколозите в родилното. Получих максималко внимание от акушерките. Факт е че обаче че ако имаш нужда от нещо трябва да си кажеш, а не те да гадаят. Санитарките бяха любезни и идваха редовно да чистят и изхвърлят боклука. Останах очарована от вичко. Без колебание за себе си съм решила и следващото ми детете да раждам там. Без уговорка и без пари под/над масата.

За чаршафите имахме компреси отдолу и редовно ги сменяха. Особено преди визитация минаваха санитарките и питаха има ли нещо за смяна. В карила постоянно сменяха компреса понеже там кървиш като прасе след секциото. И цялото това отношение го получих (и не само аз) август месец, когато доста от персонала беше отпуска. А останалите вместо да са изнервени от честите смени бяха невероятно любезни.

Я се замислете в болницата - в хирургичния блок как е? Да не мислите, че болните там получават някакво супер спешъл вип отношение?

Факт е че има и такива лекари, които не стават и за чеп за зеле, но всеки в даден момент си има и своите лоши моменти. В крайна сметка и те са хора и те имат емоции понякога, макар да не е правилно да ги показват пред пациентите си.

С този си пост не искам да предизвиквам коментари ЗА и ПРОТИВ. Просто изказвам своето мнение и защо АЗ бих отишла отново да раждам в Русе.

# 697
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз раждах в Русе, в старото Аг. Бяхме 5 в стята и нямаше такива опции да идват роднини в стаята. Бебетата бяха в друга стая, за което съм искрено благодарна. Не ме разбирайте погрешно, но първо дете, колкото и да се подготваш през бременноста друго си е да го видиш на живо и да се грижиш за него. Просто в тези три дни бях благодарна, че детето не е постоянно при мен, макар и да смятан, че беше недостатъчно време при мен. Това явно си е според човека.
Говорила съм неофициално с гинеколози, които ми обясниха, че в Тутракан колкото и да е модерна клиниката нямат всичкото необходимо оборудване и при проблем най - близкия им окръжен център е Русе.
Аз пак казвам - не получих никакво неуважително или унизително отношение от гинеколозите в родилното. Получих максималко внимание от акушерките. Факт е че обаче че ако имаш нужда от нещо трябва да си кажеш, а не те да гадаят. Санитарките бяха любезни и идваха редовно да чистят и изхвърлят боклука. Останах очарована от вичко. Без колебание за себе си съм решила и следващото ми детете да раждам там. Без уговорка и без пари под/над масата.

За чаршафите имахме компреси отдолу и редовно ги сменяха. Особено преди визитация минаваха санитарките и питаха има ли нещо за смяна. В карила постоянно сменяха компреса понеже там кървиш като прасе след секциото. И цялото това отношение го получих (и не само аз) август месец, когато доста от персонала беше отпуска. А останалите вместо да са изнервени от честите смени бяха невероятно любезни.

Я се замислете в болницата - в хирургичния блок как е? Да не мислите, че болните там получават някакво супер спешъл вип отношение?

Факт е че има и такива лекари, които не стават и за чеп за зеле, но всеки в даден момент си има и своите лоши моменти. В крайна сметка и те са хора и те имат емоции понякога, макар да не е правилно да ги показват пред пациентите си.

С този си пост не искам да предизвиквам коментари ЗА и ПРОТИВ. Просто изказвам своето мнение и защо АЗ бих отишла отново да раждам в Русе.

Споделям напълно! newsm10
Всеки има различно виждане и мнение по въпроса. thumbsup

# 698
  • Мнения: 4 420
Агнесана, в Тутракан в клиниката на д-рите Бойчеви не се ражда (там е модерното, за което всички толкова тръбят). Там се правят само прегледи, следене на бременност, спермограми и т.н. и т.н. Самите раждания стават в МБАЛ Тутракан, която си е общинска и вярвай ми ама хич не е модерна. Стара сграда, всичко е старо. Единствено са успяли във всяка стая да направят баня и тоалетна. Родилната зала е обновена и магаретата са хубави (което според мен е важно). Имат кувьози - 2 доколкото аз видях, но са нови и здрави. Недоносеното ми дете лежа там 20 дни и положиха всички необходими грижи за нея, за да я изпишат без всякакви увреждания. Единственото, което съм чувала, че нямат е сърфактант. Той се поставя при неразвити бели дробове, по някаква пътека по ЗК, която в тази болница май не могат да я покрият. Т.е. само при родено дете, което не може самостоятелно да дише се налага да бъде пратено в друга болница. В зависимост от местоживеенето на родителите на детето се избира болницата за бебето - Русе, Варна, Силистра - тази, която ще е по-близка на родителите. Това съм го коментирала лично с Б.Бойчев 2 часа преди да родя преждевременно, защото трябваше да взема бързо решение какво ще се прави при евентуален проблем с детето. Иначе Русе и Силистра са еднакво отдалечени от Тутракан, който пък се води Силистренска област .........

# 699
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Какаво за хирургическия блок? Аз пък съм със супер впечатления, поне от очното. Как може за всяка стая да си има тоалетна, перфектно изчистена, стаите се чистеха сутрин и следобед, ако ме хванеше лелката заспала, се извиняваше. Проветряваше ми, сменяше ми чаршафа на 2!!!! дни, ходеше до барчето вместо мен за стотинки, като ми свършеха. И не съм лежала защото трябва, а просто беше любезна. За лекарите не веднъж съм заявявала - чудесен персонал, изключително любезен, обстоятелствен и добронамерен, при все, че 99% от лежащите са на средна възраст 70  Rolling Eyes
АГ-то няма да достигне тази моя оценка, никога. Освен ако не се изрине персонала, с все завеждащ  Whistling
Иначе съм съгласна, че и Тутракан не е вариант, отдалечено е, непознато, ангажиращо с дълго пътуване. Тогава изниква въпросът, къде да разждаме подяволите. И как може в голям град като Русе да няма избор  ooooh!

# 700
  • Мнения: 4 841
За Тутракан ми е пределно ясно - говорех образно, но явно пак ще си баем на едно място - нещо което изрично написах, че искам да избегна. Все пак се радвам, че всичко с детенцето ти е наред. Надявам се да няма проблеми и с останалите дечица, които се раждат там. Аз лично макар моя много добра приятелка да си следи бременноста там и да роди там (родихме на един ден) не исках да ходя до Тутракан, за прегледи и раждане. Подробностите ги научих месеци след като бях родила така, че не ми бяха те критерий.

Какаво за хирургическия блок?

Ето пак за това, че едни са доволни, а други не. Ходила съм няколко пъти в болницата (хирургичен блок) в различни отделения. Не, не аз лежах там, но ходих всеки ден и не бях за 5мин. Единственият плюс за мен, е че тоалетните наистина са самостоятелни. И ам си има черни оФци повярвайте. И от лекарите и от сестрите и от санитарките. Макар да ме жиждаха всеки ден с детето там пак бяха невероятно груби (някой) при все, че аз съм невероятно любезен и контактен човек.

Тогава изниква въпросът, къде да разждаме подяволите. И как може в голям град като Русе да няма избор  ooooh!

Ето това вече наистина си е проблем  newsm78

# 701
  • Германия
  • Мнения: 518
Гледам, че голяма дискусия заформиха моите чаршафи. Ами не мисля, че след като е толкова хигиенично, чисти  се постоянно пода и се сменят кошовете, е приятно да лежиш на мръсни чаршафи. И компреса толкова ми го сменяха, добре, че към края завързах приятелства със санитарките Mr. Green И това при положение, че бях с отворени шевове, с отворена рана и чаках да ме шият наново. Е, познайте какво ми течеше и как ме лекуваха и си представете чаршафите и т.н. Ами това не са ли пак инфекции, бебето не идва ли в тази стая, на това легло при мен?!?
Пълни глупости са това за свижданията според мен. Как може по цял свят да е разрешено, дори и в БГ/други градове/, а само в Русе да е от 17-18. Не казвам да се изсипе цялата рода на 6 родилки в стаята. Не знам как е сега в новото, но в преди в една мизерна студена стая. Лежах февруари и умирахме от студ по време на свиждането. Надявам се следващото ми раждане да е тук на немска земя и да имам избор, ако искам на челна стойка да родя и мъжът ми да е с мен през цялото време.

# 702
  • Мнения: 4 841
Аз от толкова излишни приказки загорих манджата  Mr. Green спирам до тук. Няма смисъл да тъпчем на едно и също място.

# 703
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Агнесана, на мен ми е ясно, че едни ще са доволни, а други не. Което също показва, че не се работи еднакво добре за здравето и грижите за пациента, а за пълните джобове и гуши.
Докато парите и възможностите на пациентите са определящия фактор, нищо няма да се промени към по-добро. Лекарите все така ще искат под масата, пациентите все така ще дават, за да са спокойни. А пък ако имаш и връзки - тогава е съвсем нормално да се хвалиш от перфектния персонал, който се е грижил за теб и бебето  smile3560
Радвам се, че има изключения. Но за жалост са малко.  Crossing Arms

# 704
  • Мнения: 758
Агнесана, на мен ми е ясно, че едни ще са доволни, а други не. Което също показва, че не се работи еднакво добре за здравето и грижите за пациента, а за пълните джобове и гуши.
Докато парите и възможностите на пациентите са определящия фактор, нищо няма да се промени към по-добро. ...
А тогава защо всяка втора тук във форума казва "да си платя", айде стига вече с тези митове....тутракани-мутракани и подобни. Като заработи клиниката Щерев ще видим къде ще е Тутракан. В крайна сметка всеки е свободен да роди където иска-щом има финансова възможност и на луната да ходи, стига да остиска без да роди Simple Smile. А също съм раждала два пъти в старото АГ и съм срещнала само разбиране. Освен това ми се наложи и спешна операция преди две години за отстраняване на извънматочна. Това че детето не е при теб и не се изсипва цялата рода (включително и моята) също е едно предимство поне първите дни след раждането да си починеш. Ако ти се отнасяш добре със сестри, акушерки санитарки и те ще се отнасят така с теб. Санитарките ни носеха по 3-4 пъти на ден чанти до 4 етаж и т.н. Така че ако някой тръгне да се прави на голямата работа в болницата естествено че ще му теглятедна и ще го оставят да си гледа сам работа като е толкова "компетентен".

Общи условия

Активация на акаунт