Коледни и новогодишни идеи и декорации - 2017/2018 г.

  • 150 263
  • 1 418
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Голяма сладурка с много интересен връх

# 1 231
  • Мнения: X
 

От миналия понеделник почнах да разхвърлям равномерно коледен кич у нас, ето малко
(с извинение за дългия пост)

https://www.facebook.com/snow.nails.7/posts/1974108019524400

прозорец


Първи сладки - ванилени мечти и линцерови вариации


котето пази елховите вази


а Финчо пази елхата


бяло мече, което дойде с едни снежни лакове и стъклено джудже - ръчно правено, присъствахме на раждането му в стъкларницата на един замък


бяло-сребърна елха, първа версия (всеки ден нещо променям по нея, ше пусна актуална снимка в албума, линк дадох по-горе)


Коледни зюмбюли, и тази снимка ше се актуализира, два цъфтят вече







датски коледни сърца, преди ги правех сама, сега са купени


първо коледно сладко подаръче, пълно с онези бисквити от по-горе


 Верандата



Последна редакция: пт, 15 дек 2017, 13:26 от Анонимен

# 1 232
  • Мнения: 1 787
Здравейте, дами! Simple Smile 

Каква хубава тема само, с толкова много красота на едно място! Heart Eyes Включвам се да ви следя, защото тази година супер много закъснях с украсяването на дома за празниците, но покрай вас се надявам бързичко да наваксам, приказни идеи видях тук - грабнахте ме с артистичните си хендмейд свещници и с невероятните коледни селца. Heart Тъй като аз тепърва започвам, към момента мога да се включа само с малката ми елхичка, която още е в процес на украсяване, защото чака своето ново връхче и още малко играчки:



В движение купувам и закачам, малко по малко, защото предишното ни жилище беше в друга цветова гама и наличните играчки не са особено подходящи, та сега нова коледна колекция ще си правя. Simple Smile За момента разполагам с това - не е много, но все отнякъде се започва. Показвам я, макар и недовършена, защото не видях много елхички в синьо, та ей така - за вдъхновение и още малко цвят в темата, и се надявам скоро да мога да се включа с още неща. Simple Smile

# 1 233
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
Ох Madeleine много е хубава.Ние в детската украсявахме елхичката в синьо и сребърно,но щерката е първа година студентка и я взе с нея.Нямам снимки за да я покажа.Та тая година сме само с голямата елха в хола.
W'A'S'P и твоята украса е много хубава

# 1 234
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 069
аз пък не смея да покажа нашата елха Simple Smile
повечетото вас помнят и миналогодишния трети връх и купчината играчки и гирлянди, която от години смело и безотговорно наричаме елха. Simple Smile
е, тази година започна различно, само светещият гирлянд "свещички" и тъмно сините играчки.
започнах да дишам по-леко, но за кратко. Simple Smile
бащата реши, че трябва да се сложат и светещите шишарки... после дечко поиска и сребърните ангели...
а след това стана както винаги. Simple Smile
забравили са кутията с гирляндите и адвент календара от чорапчета и ръкавички, но подозирам, че и това ще бъде поправено скоро. Simple Smile

# 1 235
  • Мнения: 1 787
Благодаря, Пепс, ще стане още по-хубава, надявам се, в издирване съм на някакви бели играчки в подходящ размер, с които да я допълня. И връхче, но нещо не откривам малки звезди. Sad Елхичката ми е мъничка (обаче е много гъста и кичеста, досущ като истинско дръвче и много си я харесвам) и големи играчки не стоят добре. Решили сме да си вземем по-голяма, но няма да е тази година, късно е вече, няма да успеем да отидем и да изберем толкова бързо, като се знам каква съм. Smiling Imp

st. Dobri, и при нас преди беше голяма шаренийка - две еднакви играчки нямаме от старите. Докато синът ми беше малък, кичехме де що сварим с каквото сварим - рисуваше, изрязваше, лепеше и всичко отиваше украса някъде из къщата. Grinning Вече обаче ще го даваме по-файнската, стига толкова кич, големи хора сме - нека е празнично, без да е натрапчиво. Simple Smile Сините топчета ги видях преди 2 седмици в Кауфланд, супер семпли и направо без пари, ама много ми харесаха. Толкова красиво седят, сега ако намеря и някакви бели или прозрачни снежинки, шишарки, топки или друго някъде около тоя калибър, би било супер!

# 1 236
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
аз пък не смея да покажа нашата елха Simple Smile
повечетото вас помнят и миналогодишния трети връх и купчината играчки и гирлянди, която от години смело и безотговорно наричаме елха. Simple Smile
е, тази година започна различно, само светещият гирлянд "свещички" и тъмно сините играчки.
започнах да дишам по-леко, но за кратко. Simple Smile
бащата реши, че трябва да се сложат и светещите шишарки... после дечко поиска и сребърните ангели...
а след това стана както винаги. Simple Smile
забравили са кутията с гирляндите и адвент календара от чорапчета и ръкавички, но подозирам, че и това ще бъде поправено скоро. Simple Smile
Ееее, бива ли така! Аз чакам ли, чакам твоята елха... Точно заради третия връх, пък и за онази, "мъжката" елха.

# 1 237
  • Мнения: 855
И тази идея за елха ми допадна.



И аз доста време съм я заглеждала, но не ми се мисли как ще се закрепи на стената... Или ще има дупки от пирони или лепило... Ще ме линчуват след това Simple Smile

# 1 238
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 069
яна, скрила съм третия връх в един шкаф. Simple Smile
мъжката елха... може и да има пак - добре се прие миналата година, що да не я повторя. луканковите шейнички и елхичките от луканка вече са ми поръчани, смятам да добава и елхичка от кашкавал и от кисела краставичка...
няма да страдаме от липса на украси Simple Smile

# 1 239
  • Сандански
  • Мнения: 1 697
И тази идея за елха ми допадна.



И аз доста време съм я заглеждала, но не ми се мисли как ще се закрепи на стената... Или ще има дупки от пирони или лепило... Ще ме линчуват след това Simple Smile

С тел я правиш и само закачаш с едно мъничко пиронче и е готово. Simple Smile

# 1 240
  • Мнения: 18 562

 Ето и другата нш елха. Нищо не ми харесва. Не знам какво.....най-много да сваля всичко и да оставя амо жълтите светлинки. Уж докато я редихме ми харесваше ама сега йок. Нещо топките ли са много, малко ли са. Украсата ли е в повече. Посъветвайте нещо. Иначе наистина убедих се, че е най-красиво с един вид лампички само.😊🌲

# 1 241
  • Сандански
  • Мнения: 1 697
Ами с един чифт лампички не е като разминаването в два. Като са по дълги и се обхожда цялата елха. Simple Smile

# 1 242
  • Мнения: 18 562
Да, не тук не се виждат лампите. Два чифта са. И са по цялата елха. Но нещо не ви достига . Не знам какво. Затова питам За друг поглед над нещата.

# 1 243
  • Мнения: 1 787
Мис Бингли, аз знам какво не ти харесва. Лилавите играчки са излишни - махни ги и ще видиш, че ще стане много по-добре.

За лека нощ да ви почерпя с моите любими меденки. Simple Smile Тренирам предколедно печене, тази е не знам коя подред доза за последните две седмица - уж много стават и са доста големи, а пък свършват за нула време. За същинските празници май ще трябва да бъркам космически дози.

# 1 244
  • Сандански
  • Мнения: 1 697
Елхата е голямка мисля по големи играчки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт