Йоркширски териер - тема 10

  • 77 643
  • 782
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 38 552
Клетка, постлана с памперс-чаршаф.
Обаче е тъпо, че самолетната компания не дава. Няма ли някоя лоу-кост, която да разреши да си го държите в кабината?

# 631
  • Виена
  • Мнения: 725
Free Agent,благодаря!Ще си търся значи транспортна чанта,ще трябва да е някаква по-мъничка,за да мога да си го гледам,а може и направо с пелена да си го държа в мен...Нямам възможност да търся друг самолет,и без това билета ми за навръщане ще изгори,а и мъжът ми много ще ми се зарадва,ако му предложа да се прибера с друг полет Innocent.И без това не му се дават толкова пари за куче Rolling Eyes.От сега има правила,че няма да го пуска в нашата спалня,и още куп други щуротий,но аз съм сигурна,че ще се промени,като поживее с това сладурче Heart!

# 632
  • София
  • Мнения: 38 552
Вземи женска. Да видиш после като се влюбят двамата, чак ще ревнуваш.
Иначе те малките доста спят, така че може леко да изкара пътя.

# 633
  • Виена
  • Мнения: 725
JoyJoyJoy
Определено ще е женска тогава,че наистина искам да обича кученцето Heart Eyes

# 634
  • Мнения: 426
Здравейте Blush.
Скрит текст:
До скоро не можеше и дума да става да си вземем кученце,понеже мъжът ми много много не обича животни Innocent.Но ето,че и това време дойде.Някак си го обработихме.Имам 3 деца -на 5,11 и 17.И 3те искаха различни породи,малката Мопс,баткото-Немска Овчарка,каката Хъски Innocent,аз исках Малтийска болонка...Но тъй,като за голямо куче и дума не може да става,та трябваше да изберем мъничко.След търсене и ровене,а и след като видях тези мили очички реших,че искам да е Йорки Heart.Та убедих и останалите.Намерих вашата тема и тук има всичко,което ми трябва да знам за породата.Имаме познати във Варна,които имат развъдник,даже в момента имат бебенца на по 1 седмица.В средата на август ще мога да си го взема.Но още не съм 100 % сигурна,дали да е момченце,или момиченце.По принцип съм питала за момиченце,защото опашчици,дрешки Blush...Но не знам все още.Четох,че при тях разгонването преминава незабележимо,и не цапат с кръв,но все пак изискват ли някакви по специални грижи.И другото,което ме притеснява е,че живея в чужбина и не знам как ще го донеса до тук,дали ще се отрази зле на толкова малко кученце.Имаме билети за самолет,закупени отдавна,а компанията с която летим,не позволява кученца в самолета.
Вариантът ми е да търся автобуси,които разрешават пътуване с куче,или с кола,което е по-трудно.Но на самото мъниче как ще се отрази толкова дълго пътуванe -14,15 часа,и как ще го пренеса,къде ще пишка,има ли памперси за такива мъници?Общо взето в момента в главата ми е пълна каша Relaxed,но наистина всички много искаме такова сладурче.

Здравей Tedito_799,

на колко месеца ще е кучето, когато ще го транспортирате? Щом сега е на 1 седмица, то края на август ще е на 8 седмици. Информирай се, дали изобщо можеш да вкарваш толкова младо куче в страната. Ако не бъркам изискванията на ЕС са 15 седмично куче със паспорт и минимум ваксина против бяс + чип. (1). Т.е. ако имаш късмет кучето ще остане в карантинна станция, докато навърши тази възраст.
(2) Представяш ли си какви са условията да пътува това куче в някой транспортен автомобил, на 40°С и повече градуса, в багажника поне 15 часа!? Толкова младо? С още един куп дребосъчета? Рискуваш (2.1) да не оцелее, (2.2) да се разболее, (2.3) да се стресира за цял живот и да търсиш терапевти / треньори и т.н. след това.
(3) Как си представяш следващите ви отпуски? Ще вземаш кучето с вас? В такъв случай няма възможност за нискотарифни полети. Луфтханса на полет в ЕС изисква 60€ такса за куче, т.е. едно прибиране с кучето в бг струва поне 120-130€, а пък някои летища (като Софийското) искат допълнителна такса за обработка на покументите (+15€). Другата опция е да оставяте кучето през отпуската някой да го гледа (Кучешки пансион), ама това са поне 30€ на ден за гледане + храна и т.н.

Обмисли, дали сте готови за куче, и ако да, дали си заслужава да купувате кучето от България или да намерите някой развъдник (ще е по-скъпо от там) или някой, който развъжда кучета, като хоби (Hobbyzucht) на местно ниво и от там са купите кучето!


ПС: Женското куче като се разгони цапа, определено се забелязва, дали е разгонено или не. Има кръвотечение и тук таме остава червени петна, където се е заседяло.  А мъжкото куче "маркира", пуска по няколко доста миризливи капки урина. Решението е кастрация.

Каквото и да решите ви пожелавам много здрав и щастлив (нов) член на семейството!

# 635
  • Варна
  • Мнения: 725
Здравейте , записвам се в темичката . Моята принцеса се казва Анджи , на 3 годинки сме . 🤗🌸

# 636
  • Мнения: 34
Здравейте
Отново съм в затруднение и бих желала и вашето мнение.
Въпроса ми е свързан относно храненето.
Моята бонбонка е на 5 месеца и тежи 680 грама. Тати е 1,200,а мама 1,500 не знам дали това е от значение. В момента дневната и доза за хранене е по 19гр. на ден. Как мислите достатъчно ли и давам или не.
Преди няколко дни я водих на ветеринар за обезпаразитяване и се консултирах и с него,но ми казаха да и давам по 55гр. на ден. Видя ми се прекалено много и я заведат и при друг Вет. За мнение относно храненето.Той ми каза,че видимо добре изглежда и да продължавам да си я храня по същия начин,все пак биле нежни кученца и да не съм очаквала да стане дебела
 Та вие как мислите ,по колко трябва да и давам ,че вече съвсем се обърках,а не искам да я държа гладна.
Благодаря Ви предварително!

# 637
  • София
  • Мнения: 38 552
Направо ти давам скиймшот на РК за йоркшири, количествата важат и за др. марки храни. 19 gr си е таман за твоята.

# 638
  • Мнения: 34
Благодаря за бързия отговор Heart

# 639
  • София
  • Мнения: 11 989
Не съм съгласна, че тези храмове важат за всички храни.
Какво яде бебето?

# 640
  • София
  • Мнения: 389
Здравейте ,
започнах да ви чета, но ще ми отнеме седмици. Решихме, че искаме да си вземем йоркширски териер. Ние сме абсолютни аматьори, ще ни е нужно време, за да прочетем тонове информация как се гледа куче, за да може да се чувства добре при нас. Обмисляме отдавна тази идея, но едва сега ,като че ли по задълбочено. Искам да бъдем подготвени, защото смятам, че това е важно и отговорно решение.
Първо трябва да се насоча към легитимен и добър развъдник, ето това е и моята молба сега към вас. От София сме, ще ви бъда благодарна ако ме насочите към правилното място. В началото на темата видях няколко, но са от преди доста години, не съм сигурна дали информацията е актуална, а може вече да има други. Ще бъда щастлива скоро да се похваля с нов член на нашето семейство.

# 641
  • Мнения: 32
Здравейте! Пиша за да споделя една история, която много ме разстрои.
Наши съседи са взели непородисто йорки от човек от село до Ст. Загора. Въпросният мъж се занимава с "развъждане" на по-големи породи, но решил, че ще е доходоносно да опита с йоркита. Кучнцето на съседите е гоялм и едър бонбон, за съжаление женското е било по-мъничко и поради несъобразяване с разликата в размерите женската е получила разкъсвания. Съответно вече не може да има бебета, за каквото я е взел този "човек".
Разказвам всичко понеже това момиченце-йорки, все още е в това село и вярвам, че заслужава да отиде при някой, който има представа как се гледат йоркита и ще я вземе заради самата нея, а не с цел изкарване на пари. За съжаление аз не мога да я взема, тъй като нямам възможност да гледам 2 кучета в малкото ни жилище, а и мъжът ми не иска второ Sad
Та, ако някой проявява интерес, моля да ми пише на лични за дам контакт с този мъж. Вярвам, че има хора, които могат да приемат това изстрадало кученце с любов.

Последна редакция: нд, 15 юли 2018, 07:30 от anaconda73

# 642
  • Мнения: 34
змия Здравей
Храня я с гранули те на Royal canin junior за йорки.


# 643
  • Виена
  • Мнения: 725
Здравейте Blush.
Скрит текст:
Скрит текст:
До скоро не можеше и дума да става да си вземем кученце,понеже мъжът ми много много не обича животни Innocent.Но ето,че и това време дойде.Някак си го обработихме.Имам 3 деца -на 5,11 и 17.И 3те искаха различни породи,малката Мопс,баткото-Немска Овчарка,каката Хъски Innocent,аз исках Малтийска болонка...Но тъй,като за голямо куче и дума не може да става,та трябваше да изберем мъничко.След търсене и ровене,а и след като видях тези мили очички реших,че искам да е Йорки Heart.Та убедих и останалите.Намерих вашата тема и тук има всичко,което ми трябва да знам за породата.Имаме познати във Варна,които имат развъдник,даже в момента имат бебенца на по 1 седмица.В средата на август ще мога да си го взема.Но още не съм 100 % сигурна,дали да е момченце,или момиченце.По принцип съм питала за момиченце,защото опашчици,дрешки Blush...Но не знам все още.Четох,че при тях разгонването преминава незабележимо,и не цапат с кръв,но все пак изискват ли някакви по специални грижи.И другото,което ме притеснява е,че живея в чужбина и не знам как ще го донеса до тук,дали ще се отрази зле на толкова малко кученце.Имаме билети за самолет,закупени отдавна,а компанията с която летим,не позволява кученца в самолета.
Вариантът ми е да търся автобуси,които разрешават пътуване с куче,или с кола,което е по-трудно.Но на самото мъниче как ще се отрази толкова дълго пътуванe -14,15 часа,и как ще го пренеса,къде ще пишка,има ли памперси за такива мъници?Общо взето в момента в главата ми е пълна каша Relaxed,но наистина всички много искаме такова сладурче.
Здравей Tedito_799,

на колко месеца ще е кучето, когато ще го транспортирате? Щом сега е на 1 седмица, то края на август ще е на 8 седмици. Информирай се, дали изобщо можеш да вкарваш толкова младо куче в страната. Ако не бъркам изискванията на ЕС са 15 седмично куче със паспорт и минимум ваксина против бяс + чип. (1). Т.е. ако имаш късмет кучето ще остане в карантинна станция, докато навърши тази възраст.
(2) Представяш ли си какви са условията да пътува това куче в някой транспортен автомобил, на 40°С и повече градуса, в багажника поне 15 часа!? Толкова младо? С още един куп дребосъчета? Рискуваш (2.1) да не оцелее, (2.2) да се разболее, (2.3) да се стресира за цял живот и да търсиш терапевти / треньори и т.н. след това.
(3) Как си представяш следващите ви отпуски? Ще вземаш кучето с вас? В такъв случай няма възможност за нискотарифни полети. Луфтханса на полет в ЕС изисква 60€ такса за куче, т.е. едно прибиране с кучето в бг струва поне 120-130€, а пък някои летища (като Софийското) искат допълнителна такса за обработка на покументите (+15€). Другата опция е да оставяте кучето през отпуската някой да го гледа (Кучешки пансион), ама това са поне 30€ на ден за гледане + храна и т.н.

Обмисли, дали сте готови за куче, и ако да, дали си заслужава да купувате кучето от България или да намерите някой развъдник (ще е по-скъпо от там) или някой, който развъжда кучета, като хоби (Hobbyzucht) на местно ниво и от там са купите кучето!


ПС: Женското куче като се разгони цапа, определено се забелязва, дали е разгонено или не. Има кръвотечение и тук таме остава червени петна, където се е заседяло.  А мъжкото куче "маркира", пуска по няколко доста миризливи капки урина. Решението е кастрация.

Каквото и да решите ви пожелавам много здрав и щастлив (нов) член на семейството!
[/spoiler]
Здравей и на теб,Potrebitelka1.
Благодаря за отговора Blush!
Превозването на кученцето няма да стане по нито един от описаните от теб начини Innocent.Има автобусна компания,която позволява кученцето да си е при теб,даже ако искаш(както аз и ще направя),му плащаш място и си седи на седалката до теб.Задължително ще е при мен,или в мен при всички положения!Другата опция,която обмисляме е с транспорт,който пътува всяка седмица,като аз пак ще съм там,а микробусът има климатик,няма да е горещо със сигурност.Човекът има куче,обича животните,ще спира когато се наложи,мисля че всичко ще е наред.Само за възрастта не съм убедена,но имам спомени,че четох някъде,че възрастта за да премине границата е точно 8 седмици.Но това ще го проверя отново,задължително,защото е много важно наистина!А за другите отпуски,ще видим Innocent.Голямата ми дъщеря вече не се прибира с нас в България,майка ми също е тук,така че има с кого да стои,ако разбира се можем да се отделим от него или нея Blush.Мисля,че всички сме готови за тази стъпка,знам че е голяма отговорност,но е и голяма радост Heart Eyes!

# 644
  • София
  • Мнения: 11 989
змия Здравей
Храня я с гранули те на Royal canin junior за йорки.



Ако правилно си спомням, на опаковката пише колко да се дава според възрастта и очакваното тегло.

Съвсем отделен въпрос е колко добра/лоша храна е Роял Канин.

Общи условия

Активация на акаунт