киста на яйчника

  • 691
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 778
Не знам дали темата е за тук, видях, че има доста такива, но аз искам да питам конкретно нещо - злокачествен тумор и киста изглеждат ли различно на ехограф? И също - има ли увеличение на СА125 маркер при киста или задължително става дума за карцином? Знам, че не може да се отговори еднозначно, но все пак моля ви, ако някой знае нещо по въпроса да сподели!  Praynig Случвало ли се е на някоя от вас?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 177
Не знам дали темата е за тук, видях, че има доста такива, но аз искам да питам конкретно нещо - злокачествен тумор и киста изглеждат ли различно на ехограф? И също - има ли увеличение на СА125 маркер при киста или задължително става дума за карцином? Знам, че не може да се отговори еднозначно, но все пак моля ви, ако някой знае нещо по въпроса да сподели!  Praynig Случвало ли се е на някоя от вас?
Благодаря ви!

Аз май малко късно ти отговарям.  Embarassed Но, да на мен ми се случи съвсем наскоро. Аз също имам киста на яйчника и доколкото разбрах от лекаря ми, ако кистата не е добре капсулирана и ако е от разнородна структура има по-голяма вероятност да е злокачетвено образувание. Туморния маркер СА 125 дава показание за наличие или не на злокачествени изменения. Ако резултатите са извън референтните стойности има проблем, ако стойностите са в референтни граници значи всичко е ок и както аз казах на всички около мен скоро няма да се мре  Twisted Evil Дано ме разбра какво исках да ти кажа, все пак най-добре се посъветвай с лекаря си той най-добре ще ти разясни ситуацията,а дотогава не се притеснявай (ако въобще можеш  Rolling Eyes ). Незнам при теб как стоят нещата, но знам че притеснението е огромно, затова ти стискам палци всичко да е ОК    Praynig  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт