Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 май 2006, 20:04 ч.

Изписаха ми противозачатъчни Диане 35-помогнете с инфо

• 1 690
  • 12
  •   1
Отговори
Здравеите.искам да ви помоля да ми дадете инфо за противозачатъчните Диане 35.ето моята история-при поредния си профилактичен преглед преди 4 месеца споделих на гинеколожката ми ,че не се пазим няколко месеца и нищо не става(не сме се втурнали в отчаяни опити,просто не се пазим,ако стане нещо добре дошло).тя ми каза да си меря БТ и да отида след 1 месец.тогава ми каза че нямам овулация.изписа ми клостилбегит и дуфастон по схема и аз без да знам нищо за тези хапчета започнах да ги пия.така 3 месеца.нищо.междувременно  случаино попаднах на този форум и след обстоен прочит на много теми разбрах че моята лекарка иска да ме умори.нито един път през тези 3 месеца не спомена за фоликули,не проследи нищо само преди увеличаване на дозата ме гледаше на ехограф-коремен.започнах да се вманиячавам и си направих доста изследвания.добри са.поисках и цветна снимка-не тя да ми предложи,а аз поисках и тогава ме прати при една друга лекарка.разказах на нея всичко това и тя ме прегледа и каза че имам 2 кистички.днес ми изписа противозачатъчните Диане 35.моля ви кажете какво да правя?на никои в тоя тъп град Бургас немога да разчитам.записах си час при д-р Стаменов в клиника Малинов но е в началото на юни.какво става от тези хапчета ?да не напълнея или пък да се окосмя.аз спортувам доста и това ме притеснява.благодаря ви предварително Simple Smile

# 1
  • Пловдив
Мисля че е много добре това, че си си записала час при Стаменов Simple Smile Дори само това трябва да те успокоява.
Колкото до Диане-то, често го изписват при кистички. Колко време трябва да го пиеш?

# 2
При мен лекуваха ПКЯ с Диане - 35, но от ПКЯ до кистички, някак си има голяма разлика....поне според мен. Най-добре се консултирай с друг гинеколог... newsm10 стискам палци, кистите да изчезнат с лекарства....При мен Диането не помогна за ПКЯ, а лапароскопската операция....

# 3
  • най-шареното място
При кисти и СПЯ това лекарство помага много. Не знам дали лекува, но помага за овулация и бебе.
Пие се обикновено поне 6 мес. И после бебето само идва Simple Smile Така казват и занм за много случаи, но не е панацея.

# 4
Здравей,
Аз_съм_пила_диане_4_месеца_заради_киста.
Като_започнах_да_ги_пия_1-вия_месец_получих_страхотно_
главоболие_и_по_цели_нощи_сънувах_кошмари.През_деня_
изпадах_в_някакви_панически_състояния.А_колко_непоносима
бях_станала...Sad((
Споделих_с_гинеколожката_ми_и_тя_каза,че_след_мах.2_месеца_
ще_изчезнат_тези_оплаквания.Беше_склонна_дори_да_ми_изпише
някакви_слаби_успокоителни,но_да_не_спирам_Диане-то.
Не_пих_нищо_допълнително_и_действително_след_около_1_
месец_се_чувствах_нормално.
Окосмяването_ми_намаля-кола-маска_на_крака_се_налагаше_
1_път_месечно,а_беше_лято.А_кожата_ти_става_супер!Лицето
ми_стана_като_за_реклама_на_крем.Колежките_само_питаха
какво_правя,че_така_съм_си_изчистила_кожата.
Отслабнах_с_около_5_килограма_за_тези_4_месеца.
Но_ако_пушиш_трябва_задължително_да_спреш/намалиш_силно
цигарите.Аз_ги_намалих_до_3-4/ден_и_така_не_ми_пречеха.
Успех!

П.С.Забременях_веднага_след_като_спрях_диането.А_преди_това
не_ставаше_повече_от_година...Simple Smile

# 5
Да  се включа  и аз  доколкото имам  некви спомени от  времето  , когато и аз  бях на Диане Simple Smile
И аз имах ПКЯ  и ги пих  цели 7  месеца . КАзвам "цели" , защото  единият  доктор  ми каза , че  толкова  ми е нужно и  май се оправих ( май newsm78 ) . След  време  се наложи да отида на  друг  гинеколог и  след  обстойни обяснения за  " положението ми " и  лечението на колегата му , той се  втрещти #Crazy , ей  така ... Rolling Eyes Ха , сега де ! Как можело толкова  месеци , бил ми  натровил черния  дроб  Outta Joint Ама  че  работа ! Но  може  би  имаше  известно право , защото  ако говорим за  странични  ефекти  имаше  и  наистина странични . Какво имам предвид - получих трайна непоносимост към всякакъв вид белтъчини - мляко , кашкавал , яйца , ОСОБЕНО яйца  Tired не ги понасях ... 
Ситните мъхчета обаче станаха  малко по - тъмни ( после мина и това  .. )
Иначе  , ако  говорим за  Ефектите Simple Smile имаше  ги и тях , разбира се - нормализира ми се цикъла за  онзи момент, но не  и  за постоянно  ( това  вътрешните ) . Някой нагоре  беше  писал за кожата - верно е ( макар че никога преди   съм нямала  проблем  с кожата, винаги ми е кат на  бебе дупето ) и  това  се  пооправя Simple Smile Обаче  и понапълнях малко ( което за мен не е  проблем , аз  си  вървя  принципно  слабоватичка )   но най - странното е , че  и "пораснах "  Simple Smile Той не че  доФтора не  ми го беше  казал де , но все пак ме  учуди , че на  17  както си бях спряла  отдавна растежа и  изведнъж - ХОП , айде  2-3  санта  нагоре  Party , това  ме   изкефи . Нали съм си и  дребна ( 1,52  бях и сега  съм 1,54 ) Това  ставало  така , защото  Диането стимулирало  освен действието на  яйчниците , и разтежа им . Защото  си  имах и "недоразвити яйчници " . На 17   съм  била  кат  току що  съзряваща  пубертетка Simple Smile)

И  такам , незнам  колко  ще  ти помогна , но реших да  споделя  по въпроса Simple Smile

# 6
По някога се чудя "абе наред ли сте бе хора!!!" Какви см. говорите, какви пет лв. Косми, кожа, дупе.. момичето няма овулация, а не се обръща към вас за козметични съвети..
angela_80 аз пих хапчетата 10 м. след което нямах кисти за.. ЦЕЛИ 20 дни.. точно след толкова бях в началото. Никакви странични ефекти и тем подобни не ме интересуваха. Исках само да си имам пак редовен цикъл с овулация. Лице, кожа, косми, ако ще на Анджелина Джоли да заприличам от Диането, не го почвам наново. Добре си се насочила към Стаменов. Хубаво е темата да я беше пуснала в проблемно. По мое лично мнение до юни месец не е толкова много времето. Така че изчакай да видиш какво лечение ще ти назначи той. Довери му се. От Диане не се пълнее, пълнее се от ядене. Продължавай да си спортуваш и се довери на Стаменов. Момичетата тук са много доволни. Надявам се скоро да се зарадваш на хубава новина!

# 7
И при мен лекуваха ПКЯ с Диане 35, пих го около две години и нямаше никакъв резултат. Докторът реши, че ще ме оперират и аз в ужас предпирех крайни мерки като гладолечение. И като отидох на следващия преглед нямаше и следа от кистичките. От тогава профилактично си гладувам 1 седмица в годината и да чукна на дърво не съм имала проблеми със зачеването (когато го решихме). От Диане-то понапълнях около 5кг. (да си призная това беше другата причина да се опна да гладувам), но то при всяка жена е индивидуално. Окосмяване няма да получиш, дори напротив, аз имам на брадата и косъмчетата намаляват от всякакви противозачатъчни. При мен обаче, действаше отрицателно на сексуалното желание.

# 8
Мисля че е много добре това, че си си записала час при Стаменов Simple Smile Дори само това трябва да те успокоява.
Колкото до Диане-то, често го изписват при кистички. Колко време трябва да го пиеш?
Засега ми каза 3 месеца.но доста се колебая дали да го почна.ще изчакам до началото на юни,когато ще отида в софия.само факта ,че имам нещо нередно не  ми дава миг спокоиствие.и без това немога да ги започна веднага.каза ми като ми доиде М от първия ден.благодаря на всички за разбирането.

# 9
Здравей Angela, пих Диане преди 3-4 години заради една упорита киста. Смисъла на Диането ,  е че спира действието на яйчниците по отделяне на яйцеклетки, и им оставя време и сили да се преборят с кистите, пие се поне 2 месеца (по един за всеки яйчник). При мен след две години наблюдение (кистата беше малка 3-4 см) се стигна до операция. е, оставиха ми малко яйчник (и той се възстанови почти изцяло) и сега съм в ноемврийските мами.
А Дуфастона помага ако си забременяла - внася хормона, който поддържа бремеността (дава се за задържане особено в първите три месеца).
Честно казано ми се струва несериозно да ти каже лекар че нямаш овулация, само по твоите измервания на БТ. ( Може и да не съм права, извинявам се на лекарите).Поне може да те гледа на УЗ, и да види има ли или няма фоликули...  Така че, отиди при друг лекар, и ако трябва при трети. Успех и скоро с коремче.

# 10
Малииии какви са тия лекари дето слагат диагнози само с 1 месес мерене на БТ и един видеозон. Да ги подгониш с.... #2gunfire

# 11
И аз съм от тези, дето са пили Диане с месеци, но нямам никакви странични ефекти. Килограмите са ми в норма, главоболие - не по-често от обикновено; а цикъла и без това си ми е редовен;окосмяване и пъпки - не са се променили по никакъв начин!
 ама съм съгласна с това:
Малииии какви са тия лекари дето слагат диагнози само с 1 месес мерене на БТ и един видеозон. Да ги подгониш с.... #2gunfire

# 12
  • Пловдив
Аз приемах известно време Диане, вярно е, че се качва някое кило,защото се задържа повече вода, но после се възстановява теглото.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт