2 прием ДТК и алергия?

  • 1 104
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Една позната ми каза,че е хубаво да пропуснем 2-я прием на ДТК и че вносната ваксина,която са ни я били, напоследък се отричала и предразполагала детето към аларгии SadПрозвуча ми много абсурдно...Някой да е чувал за подобно нещо?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Мойта дъщеря направи алергия и сега се борим с нея. По цялоро тяло избиха екземи, кожата стана суха и се лющи....
Нямам думи, мразя ги тези задължителни ваксинации #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 4 978
Една позната ми каза,че е хубаво да пропуснем 2-я прием на ДТК и че вносната ваксина,която са ни я били, напоследък се отричала и предразполагала детето към аларгии SadПрозвуча ми много абсурдно...Някой да е чувал за подобно нещо?

а за коя ваксина става въпрос?

Мойта дъщеря направи алергия и сега се борим с нея. По цялоро тяло избиха екземи, кожата стана суха и се лющи....
Нямам думи, мразя ги тези задължителни ваксинации #2gunfire #2gunfire

aja, и при нас има подобен проблем, но засяга само главичката на детето. а иначе кожата по цялото тяло е много суха и ако я мажа с олио/зехтин се изрива, а от тоалетните млека продължава да е суха. не предзполагах, че това може да е алергия към ваксината. с каква ваксина сте (ние с тази от ЗК)? и как се борите с проблема?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Ами за ДТК де. То си пише май. hahaha

# 4
  • Мнения: 4 978
Ами за ДТК де. То си пише май. hahaha

питам за марка ваксина, а иначе, който се  hahaha последен .... знаеш

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 17:16 от Ineto

# 5
  • Мнения: 330
Ами,не мога да се сетя точно как се казваше EmbarassedСтрува към 35лв.Тя ни каза да си изберем дали да е българската или вносната...

# 6
  • Мнения: 1 014
Не казваш коя е тази вносна ваксина. Аз сложих на моя син Инфанрикс на GSK и то точно, защото тя е по-подходяща при предразположение към алергии. В нея коклюшната компонента е безклетъчна, за разлика от ваксинта, която се слага в Б-я. Ако и ти си сложила такава, не се притеснявай - не си сгрешила. Можеш да отложиш малко втория прием, ако в момента има обостряне на алергията. Това най-добре може да го каже алерголог.

# 7
  • Мнения: 4 978
Ами,не мога да се сетя точно как се казваше EmbarassedСтрува към 35лв.Тя ни каза да си изберем дали да е българската или вносната...

Ами питай педиатъра, не може да не е вписана в картона на детето, както и номера на самата ваксина. Питах за марката, защото в темата за ваксините и ваксинационните програми д-р Бърди е с резерви по отношение на Пентаксим. обърни се и към него за инфо.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 769
Една позната ми каза,че е хубаво да пропуснем 2-я прием на ДТК и че вносната ваксина,която са ни я били, напоследък се отричала и предразполагала детето към аларгии SadПрозвуча ми много абсурдно...Някой да е чувал за подобно нещо?

а за коя ваксина става въпрос?

Мойта дъщеря направи алергия и сега се борим с нея. По цялоро тяло избиха екземи, кожата стана суха и се лющи....
Нямам думи, мразя ги тези задължителни ваксинации #2gunfire #2gunfire

aja, и при нас има подобен проблем, но засяга само главичката на детето. а иначе кожата по цялото тяло е много суха и ако я мажа с олио/зехтин се изрива, а от тоалетните млека продължава да е суха. не предзполагах, че това може да е алергия към ваксината. с каква ваксина сте (ние с тази от ЗК)? и как се борите с проблема?


И ние сме с тези от ЗК, ама и с друга да бяхме все тая.. #Cussing out
Лекуваме се с хомеопатия.

# 9
  • Мнения: 1 187
Ние също сме с алергия/АБКМ/. И именно заради нея алерголожката ни посъветва да поставим Инфанрикс.Основно заради безклетъчната компонента на КОКЛЮША,който прави най-големите проблеми дори и при деца без някакви други проблеми!
Досега имаме един прием,понесе я без никакви проблеми,дори без Т.  Party
Ако ще слагате безплатните от касата,по-добре само ДТ!Не си навличай зорлем неприятности!
Препоръчвам тази ваксина, и въобще всички ацелуларни,особенно при вече установена алергия! Peace

Общи условия

Активация на акаунт