Частни детски градини в София

  • 46 434
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Sarina Fileva
Mnogo interesen spor se rasrasi - sledja go s interes.
Durshawno ili chastno obrasowanie? Wseki roditel wsima reshenie spored sobstwenite si kriterii i standart. Towa, koeto me smushtawa e, che w Bg produlshawat da bituwat legendi, ostanali ot sozialisma i o postsozialisticheskoto wreme. Durshawnoto obrasowanie w momenta e na mnogo nisko nivo, poradi lipsa na pari. Wseiswestno e, che obrasowanieto i sdraweopaswaneto sa naj-skupite "udowolstwija" w sweta. Kolkoto do loshata slawa na chastnite uchebni sawedenija - "mutrenskite" formazii i "peralni" otdawna faliraha (nadjawam se).
Chesto se spomenawat "nerealnite" taksi w chastnite detski gradini - nerealni sa taksite w durshawnite! As lichno ne bih mogla dori da ishranja deteto si sa 40 Lv. na mesez! A grishite, a basata, parno, tok... - jawno njama po-bogata durshawa ot Bulgaria...
Kolkoto do taksata sa hrana i transport w Uwekind:
Hranata struwa 3.50 Lv. na den i wkljuchwa dwe sakuski i objad. Pri predupreshdenie ne se saplashta (satowa e i otdelno).
Transporta e meshdu 40 - 100 Lv. na mesez - sawisi dali e ot spirka ili ot kushti (toj e po shelanie)
Pak powtarjam - ne sme sekta, pri nas dezata i roditelite ne sa parwenjuta (tolkowa mnogo inteligentni hora na edno mjasto rjadko sum wishdala), GSM-ite sa sabraneni, uchitelite sa uwashawani. Sigurno ne wsichko e idealno, no se staraem i se opitwame da susdadem i w BG tradizii w swerata na chastnoto obrasowanie ( daj boshe sled 100 godini i tuk da ima uchilishta kato w Schweiz i GB!)


е най-после някой с компетентно и обосновано мнение Sign Exclamation
всичко останало  бля бля бля.

на мен са ми достатъчни 3 независими едно от друго мнения на родители, чиито деца са/(били) в Уве (градина) за да съм сигурна, че в Уве (градина) се Научава много, а това е водещо за мен при избор на градина - какъв е резултатът накрая.

# 76
  • Мнения: 2 792
Много се радвам, че имате толкова добре организирана учебна програма, но почвам да си мисля, че прекалявате с рекламата.Все пак това е форум за взаимопомощ, а не за открита и целенасочена реклама.
 С това разбира се не сикам да обидя никой, просто една малка вметка Laughing

# 77
Достопочетаеми мой опоненти,не мога да разбера защо се опитвате да ми затворите устата с писма до Модератора???
Модераторът е очевидно човек на ЧЕСТА който уважава чуждото МНЕНИЕ,независимо то дали се харесва или не.
Ето линк към противничките на моите тези:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13401&postdays=0& … ana1&start=90

Незнам дали госпожа или госпожица Филева си дава разумната сметка ,че може да стане жертва на злостни нападки само поради факта ,че е ЦИТИРАЛА част от моя теза.
Аз бих желала да изнеса дискусията на платформата на философско-екзистенциялният спор-кое е най-доброто за моята рожба?
Английският език и културата която ПРОВАЙДИРА/не случайна чуждица/ англо езичното ПЛАТЕНО образование е основна брънка в движението напред на малките българи.
Английската езикова култура струи от всяка медия.
Английският език може лесно да се възприеме.
Достатъчен ли е този сегмент на човешкото слово в България?
Дали французите се радват да им говорим на английски,а немско говорящите се питат какво точно им говорим?
Холандия е малка страна с не популярен език/има и други страни около нейната граница с не популярни езици/.
Холандците обаче ползуват немски и английски.
България е франкофонска държава-така твърдят...?!
Колко езика трябва да зане нашето дете...?
Аз си мисля за ....четири.
Немски -защото се учи цял живот.
Френски-само с приятели и гореща любов.
Испански-има нещо в южна Америка ....
Китайски...тъжният път на реалиста..!!!
Английски-Холивуд направи детето ми не родолюбец...

Ако е тъжно - поплачете...
Ако е тъпо - обругайте ...
Но ако е истина....ми ...ще ВИ кажа....ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ с
МНОГО ЕЗИЦИ.
Може децата да НЕ станат цигулари,може да НЕ са балетисти...
Аз вярвам---ЕЗИК ще научат.

Обичам ВАС И ВАШИТЕ деца и ВАШАТА глупост мой любими ОПОНЕНТКИ !!!

# 78
Реклама или не...зададоха ми въпрос и аз отговорих. В този форум всеки би трябвало да има право на глас. Аз също съм майка, макар и на пораснало дете (14г.), но всички въпроси, по които пишете ме вълнуват, най-малкото, защото съм минала по този път, пък и имам поверени стотици "чужди" бръмбари. Не натрапвам на никого мнение. Мога само да споделя опит, а и ми е интересно професионално какво ви вълнува и какви проблеми имате. Не го приемайте лично. Смятям, че е чудесно, че младите майки имат възможност да споделят и да спорят в този форум. Всеки има право на собствен избор. Притеснява ме само това, че дали държавно или частно образование - не виждам благодарността и уважението, което би трябвало да се демонстрира на хората, които отглеждат и възпитават децата ви!Все пак, учителите са хората, на които сте ги поверили и ако са чак толкова лоши (както излиза от прочетеното във всички теми), е много жалко. Все пак отговорността е на родителите, и ако те я прехвърлят на толкова "неквалифицирани" и безотговорни хора, които разболяват дацата и се гаврят с тях, това говори за всеобща безхаберност и безотговорност. Мъчно ми е като чета такива неща. Учителите са хора, които са посветили живота си на децата, а всички ние (родителите) знаем, колко трудно е това. Частно или държавно, образованието би трябвало да е на ниво.Това е едно добро пожелание!

# 79
Здравейте,

С интерес следя форума и по-специално темата за детските градини. Има ли родители на който децата да посещават ДГ "Ерих Кестнер" в Люлин? Моля споделете мнението си? Освен това ме интересува дали през лятото почиват 2 месеца, както всички останали градини в този квартал ? Това е безобразно според мен !

# 80
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anonymous
Здравейте,

С интерес следя форума и по-специално темата за детските градини. Има ли родители на който децата да посещават ДГ "Ерих Кестнер" в Люлин? Моля споделете мнението си? Освен това ме интересува дали през лятото почиват 2 месеца, както всички останали градини в този квартал ? Това е безобразно според мен !

Кое му е безобразното...като не ви харесват условията в "Ерих Кестнер", не си записвате детето там...

# 81
Нали точно заради това питам дали почиват през лятото 2 месеца? Безобразно е според мен всички градини да почиват 2 месеца. Едва ли всички родители могат да почиват толкова за да си гледат децата. Аз например повече от 2 седмици отпуска не мога да ползвам.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anonymous
Нали точно заради това питам дали почиват през лятото 2 месеца? Безобразно е според мен всички градини да почиват 2 месеца. Едва ли всички родители могат да почиват толкова за да си гледат децата. Аз например повече от 2 седмици отпуска не мога да ползвам.

Не съм разбрала...мислех, че става дума конкретно за "Ерих Кестнер". Да почиват...и при това не 2, а около 2,5 - 3 месеца...от 15 юни до септември /но не зная дали 1 или 15 септември/...там са като в училищата...на мен това също не ми харесва особено, но пък аз нямам проблеми с гледането на детенце и с поддържането на немския език...

# 83
  • Мнения: 2 567
Почват от 1ви септември.

# 84
Благодаря за отговора! Аз все още очаквам някой родител, на който детето му е в ДГ "Ерих Кестнер" да си сподели мнението тук.

# 85
  • Мнения: 2 567
Ами дъщеря ми е в училището, но ако мога нещо да съм ти полезна питай.
Имам наблюдения за базата, храната , грижата за децата.
Незнам обаче какви са им точно заниманията.
Майката на едно момченце от класа на Бети щеше да записва по малкото си детенце в градината та ако се засечем и вече го е записала ще я поразпитам и пак ще ти пиша.

# 86
Здравейте, моето дете посещава Вашата детска градина, но има много неща, от които не съм доволна и обмисляме да я преместим. Като начало да започнем с всичките премествания. Когато я записвахме и тя тръгна през септември, не бяхме предупредени, че се предвижда преместване в Бояна. Една от причините да я запишем именно при Вас, беше факта, че се намирахте на удобно за нас място. В кратки срокове сменихте къщата на "Гогол" и един апартамент. При преместването в апартамента също не бяхме уведомени, че се чака окончателно преместване в Бояна. Всичко това ни причини много неудобства и предизвика част от нашето неудовлетворение. Така ние нямаме възможност за всекидневен контакт с възпитателките и информация как се развива детето. Срещите, които организирате с родителите обикновенно се правят в неудобно време, когато не всички имат възможност да излизат от работа или да стигнат до Бояна.
Друго, което не ми харесва е, че дрешките на децата се губят или заменят и че децата са плашени със затваряне на тавана при мишките (това всъщност ме вбесява).
Впечателнията, които имам от септември до сега, ме карат да си мисля, че за парите, които плащаме, не получаваме отношението, което бихме желали. Когато имаме възможност да отидем да я вземем лично сме обсъждали с възпитателките нещата, които ни безпокоят, но не виждам да има някакво развитие.

# 87
Здравейте баба Тонка, но мисля че вие говорите за друга детска градина, а не за "Ерих Кестнер". Тя специално се намира в Люлин и аз живея в непосредствена близост до нея.

Моите въпроси са много към Летисия :
От колко до колко работят, защото се притеснявам че работя до късно и детето ми ще е винаги последно.
Ако през лятото почиват 2 месеца, какво да правя - отново да подавам молба за дежурна градина в Люлин ли?
Каква е храната, защото моят син се храни изключително бавно и с много разкази и уговорки...
Освен това още ползва само гърне, въпреки че е на 2 г. и 8 м.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anonymous
Моите въпроси са много към Летисия :
От колко до колко работят, защото се притеснявам че работя до късно и детето ми ще е винаги последно.
Ако през лятото почиват 2 месеца, какво да правя - отново да подавам молба за дежурна градина в Люлин ли?
Каква е храната, защото моят син се храни изключително бавно и с много разкази и уговорки...
Освен това още ползва само гърне, въпреки че е на 2 г. и 8 м.

Ако си прекалено ангажирана и няма кой да гледа детенцето ти, когато се налага, може би ДГ "Ерих Кестнер" не е много подходяща за теб, тъй като:
1. ДГ работи от 8 до 18.30
2. ДГ спазва абсолютно всички ваканции, както е при учениците - коледна, пролетна, лятна - сега имат ваканция от 1-10 април, а лятната е от 15 юни до 31 август

За гърнето не мисля, че трябва да се притесняваш, тъй като тоалетните чинии са ниски...
За храната все още нямам информация...Летисия да се включи...
Иначе помещенията са големи, просторни и светли и правят добро впечатление /макар че вътре ми с стори прекалено топло...дано не е винаги така/

Ако все пак си решила да запишеш детенцето си там, имай предвид, че записването започва от 11 април и продължава до запълване на групите...

Това е от мен...повече инфо ще мога да дам след месец-два...

# 89
Благодаря! Най-вероятно няма да го запиша там. Аз в 8:00 почвам работа Sad
Жалко...иначе ми се стори примамливо предложението, все пак е близо до нас..

Общи условия

Активация на акаунт