Последна майска седмица - 22/28.05.06

  • 3 547
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 475
Буонджорно от Италия!  Hug
Този път се връщам към старата традиция да ви поднеса закуска и пожеланието ми за един прекрасен майски ден!




    Калида в моите многобройни странствания по света от античните чудеса на света  съм посещавала и египетските пирамиди.Както казва една арабска поговорка  “Всичко на този свят се бои от времето, но времето се бои от пирамидите”.Издигнати върху гола скалиста височина, която отделя долината на река Нил от мъртвата пустиня и построени в една редица от почти сто километра от Кайро до Илахун,пирамидите са наистина внушителна гледка!И макар,че  почти всички гробници са били ограбени,реална представа за съкровищата,които са били  скрити в пирамидите, може да се добие по единствената гробница на египетски фараон, която почти непокътната се е озовала в ръцете на учените. През 1924 г. Хоуърд Картър изнесъл съкровищата от Тутанкамоновата гробница: “Човек онемява щом погледне тези съкровища”.
  Другото чудо,което съм имала късмета да видя е  Статуя на Зевс Олимпийски.В сърцето на Гърция се  е намирало четвъртото чудо на света, единственото, създадено от един-единствен човек.Днес това са руини, превърнати в първокласен туристически обект: будки със сувенири и музей, а още и един от най-големите археологически паркове в света. Истинска градина, пълна със счупени древни колони, които лежат  паметници на неувяхваща слава, , където си почиват хилядолетията. Това място е било най-свещеното късче земя на древна Елада- остров на мира, връзка между всички елински племена.
  Между другото сега ми хрумна че до януари 2007 година може да се гласува за избора на новите чудеса на света...така,че който има желание може да го направи на   http://www.new7wonders.com/index.php
  В интерес на истината аз ценя много и срещите,които съм имала с големи личности на нашето време.Имала съм честта да присъствам на срещи(разбира се на самостоятелно) с покойния папа Йоан Павел Втори, Далай Лама,Горбачов и с Умберто Еко.Но да не ви губя времето,че като се оплесна съм многословна.. Wink

    А дъщерята,ако всичко мине както го е планувала,догодина ще се дипломира и заминава да следва психология.Дано плановете й се осъществят.

 Лек ден на всички ви !

  bouquet

# 61
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Привет мили момичета  bouquet
Giorgia ,разказът ти е много хубав продължавай... Whistling Ние имаме време за губене
Маме Б, снимките са прекрасни, много ми хареса природата има какво да се види
Маймунка, много странно ми звучи този емаил. Но не мисля, че могат нещо да ти направят Thinking
Kalida ,дребния е копие на татко си, само косичката е моя Mr. Green А твоята кукла на кого прилича?
Eli cz миличката буболечка, много патила и се насабраха в полседно време
Като си четях постингите от БГ все едно от бойното поле ги пишеше ooooh!
С пожелание да нямате последствия от гадинката.
Лавандулата също много помага за зарастването на шевовете след раждане от опит знам Wink

Лек ден  bouquet



Последна редакция: вт, 30 май 2006, 10:45 от Ell

# 62
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Здравейте, моми4ета!
Днес тук е по4ивен ден, но времето е намръщено  Sad
Я вие, които сте обиколили света, кажете някоя интересна забележителност, която не е за изпускане на Лазурния бряг. В събота заминаваме там на едноседми4на по4ивка и искам предварително да си подготвим разходките.
Pollia, ако искаш можем и на живо да се запознаем да пием по кафе, със сигурност ще се разходим и към Монте Карло и вашия край  Party
Приятен ден на вси4ки  Hug

# 63
  • Мнения: 5 183
Здрасти, банда!!! Тук се заредиха няколко слън4еви дни ... та 4ак не смея да се похваля. дано се задържи по-дълго така.
В4ера в местната централна градска библиотека се състоя 4естване на българската писменост и култура, инициирано от българсото дружество "Св. Св. Кирил и Методий" - Окланд, НЗ. В самата библиотека ни бе отредена зала, където децата от Бг у4илище рецитираха и пяха. Имаше и един дует български, които изпълниха хубави нашенски песни. Беше ока4ено Бг знаме. Имаше кът с вещи от бита, снимки на национални носии ... Ние самите се бяхме погрижили за празни4на по4ерпка след рецитала - всеки беше приготвил по нещо от БГ кухня.  Та така ... мого хубаво стана. Много деца се събраха, щуряха, побесняха ... охраната дойде да ни прави забележка по едно време  Embarassed

Ell, СНИМКИТЕ СА СТРАХОТНИ, КАТО КАРТИ4КИ НАПРАВО. На последната си ти, така ли?

Ели, как е Бадемката сладка?

Мимка не се е вклю4вала да сподели как се адаптират нейните мъже в родината ...

# 64
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ел, казвай бързо кой е замъка  Grinning Да не е Уоруик? Тъкмо се чудя на къде да хващаме тези дни.
Мамо Щрумф, днеска ще се готви спанак у нас  Grinning В Монте Карло на мен ми хареса ботаническата градина, има и хубав изглед към морето. На Тони може и Океанографския музей да му хареса или са още малки  newsm78
Утре ще водя Ивана на music with mummy class- само да не ме карат мен да пея, че ще уплаша децата  Laughing

# 65
  • Мнения: 5 183
Здравейте, моми4ета!
Днес тук е по4ивен ден, но времето е намръщено  Sad

А какъв празник е?

# 66
  • Мнения: 1 194
Здравейте, моми4ета!
Днес тук е по4ивен ден, но времето е намръщено  Sad

А какъв празник е?


Днес е Ascension или възнесение Христово, 40 дни след Великден...но времето е повече от намръщено...

# 67
  • Мнения: 5 475
  newsm78  Странно,защо ли тук,в Италия  не го празнуват...в смисъл официално!

# 68
  • Мнения: 7 605
Здравейте мили мои,

така ни мъ4ат коликите таzи седмица, ужас, по цял ден сме само на ръце и не спим, а само ревем и само мъл4им, когато има цица в устата  ooooh!  Та не ми остава много време zа ниЩо, и снимките ви не можах да гледам оЩе  Cry  Много ми е гадно, сърцете ми се скъса като 4уя как малката се мъ4и, а аz спя малко и дори не намирам време да ям преz деня. А мъжът ми на 3. zаминава zа Орландо zа една седмица и Ще съм съвсем сама и иzпадам в ужас като си помисля zа това. Как Ще се справя???

И при нас днес е праzник и денят на баЩата  Peace  Мъжът ми пое малката след обяд zа да мога да иzгладя риzите му, егати удоволствието  Sick

Мамо Щрумпф, жалко 4е ме няма у Френско zа да се видим  Sad  Препоръ4вам ви да отидете в Еz което е едно село между Ница и Монако и е много красиво. От Ница до Монако бих сляzола от магистралата, пътят е много интересен. Ина4е в Сан Пол дьо Вонс е много красиво, и в Антиб, където живее Поля. Антиб ми е любимия град. Селото Биот, северно от Антиб, е съЩо много красиво (там живяхме преди  Wink ) Има какво да се види, няма да ви е ску4но  Wink

Мила, намерих те в Триваго, пратих ти ЛС там  Wink

Уф, пак пла4е, хайде оставам ви, Ще гледам да се вклю4а пак когато мога (иzвинявам се на теzи, които съм пренебрегнала)  Hug

# 69
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Майка дзверо на последната съм аз да Whistling
Радвам, се че са ви харесали
Маймунка замъка е Arundel Caslte ето ти инфо:
http://www.arundelcastle.org/

Имам валчери за два билета на цената на един, дребосачката и тя гратис. Ако ги искаш драсни си адреса на лични ще ти ги пратя, нали ще ставаме рода Wink



В замъка спокойно можеш да си "изгубиш" един цял ден
Има ботаническа градина
Представления с орли, соколи, ястреби и др.
Има и рицари, които се сражават първо на коне после със шпаги. Децата си умират от кеф.
Непрестанно има някакво представление, или ще пеят или ще има мини куклен театър.
Голям кеф.
Малко ме е яд, че моито дребосъче беше много малък и едва ли ще помни нещо
Но пък затова аз ще го помня Mr. Green

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 10:46 от Ell

# 70
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ооо Ел, супер! Тоя замък не го знаех,  но да видим мъж ми какви планове има  Mr. Green
Татяна, а ти някакви капки за колики даваш ли на малката? Ако няма Инфакол в Германия, ако искаш ще ти пратя от тук. При нас много помогна.

# 71
  • Мнения: 2 959
Привет и от мен, Момичета!

Джорджа, отново си на линия и стилната и перфектна "закуска" е налице. Страхотна си. Ти си просто един космополитен човек- с много широк светоглед и много опит. Дали странстванията Ти по света са те направили такава или си е заложено в теб, няма значение. Щастливец е новият Ти съпруг и дано Те оценява по достойнство, защото старият очевидно сега го осъзнава. Обиколила си толкова много култури и места. Посетила си 3 от античните чудеса, предполагам и някой от модерните или природни чудеса не са ти убягнали, особено след като си живяла в САЩ/ Grand Canyon/? Thinking
... може да се гласува за избора на новите чудеса на света...
...аз ценя много и срещите,които съм имала с големи личности на нашето време....папа Йоан Павел Втори, Далай Лама,Горбачов и с Умберто Еко....
Но как може да се сравняват антични архит. паметници/ Пирамидите, Зевсовата статуя, мавзолеят на Халикарнасус, Александр. фар/ с Статуята на Свободата, Айфеловата кула, които са много по- съвременни. Но то наистина "...пред времето всичко е безсилно..."? Peace
Джорджа, ти си и много богат човек и знаеш какво да цениш- как бяха тези Велики хора на срещите, нещо земно имаше ли в тях? Hug А за Борянка, ти ли я насочи към Психологията/ доста сериозна наука- да изучаваш чов. душа/ или си и личен избор? newsm78

...дребния е копие на татко си, само косичката е моя ...
Елл, значи Таткото Ви е с този силен поглед. Явно по мъжки се предава. Иначе засега Дана си прилича на нея. От Татито е взела къдрите, усмивката и чипото носле. Peace Имате си разкошни замъци, явно не се чудите къде да се разхождате и затова ще ти липсва това местенце след време. А иначе Ти изглеждаш просто перфектно на фона на замъка- хубава снимка.

...събота заминаваме там на едноседми4на по4ивка ...
Мамо Щтрумпф, я виж какъв страхотен подарък за Деня на майката Татито Ви е подготвил. Heart Eyes Малкият Смърф ще го вземате ли, а Ваний? Hug

...днеска ще се готви спанак у нас ...
Маймунка, а покрай спанака какво ще има или е вегетариански разпускащ ден? Hug И да пееш утре добре на срещата, чули, за да се гордее Иваната с мама! Heart Eyes

...по цял ден сме само на ръце и не спим, а само ревем и само мъл4им, когато има цица в устата ....
Татянка, голяма хитруша таз Миленка! Открила е най- доброто средство с/у колики, макар че мама не е много доволна. Heart Eyes

Звездичка, къде се загуби? Май много празници и партита покрай теб са се заформили. Heart Eyes

Дидката, Ти ни забрави покрай хубавото Монтреалско време, но нищо разхождай сега коремчето защото се измъчихте от тези дъждове. Heart Eyes

Мамо Б, и Ти си се отдала сериозно на книгата, но нищо остават Ти броени дни само. Hug

Лек и хубав нов ден Ви желая! Много красиви и хубави емоции! Бързо минаване на Миленкините колики и оздравяване на малката красавица Джулката!

# 72
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Татянка, имам 4увството 4е описваш първите 4 месеца на Тони-по цял ден рев и на ръце, само кърменето и бибата помагаха малко. А на ден спеше има-няма половин, максимум 1 4ас, като се приспивахме двамата на канапето. То и сега така си се приспиваме в пове4ето слу4аи де  Wink  Дано само при вас да е по-кратък този период. Оба4е може и да не е от колики, има и такива ревливи бебета като нашите, но 6те мине. Да я нацелуваш от нас  Heart Eyes

Маймунка, как беше спанака  Grinning
Благодаря и на двете ви за съветите   bouquet

Калида, ами то по скоро е мой подарък за деня на бащата, защото аз я спе4елих тази по4ивка от една томбола  Wink Ваний ще я оставим при баба й, а Тони ще е с нас. По принцип има забава4ница за бебета и деца, та се надявам и аз да си по4ина  Party

# 73
  • Мнения: 7 430
...Дидката, Ти ни забрави покрай хубавото Монтреалско време, но нищо разхождай сега коремчето защото се измъчихте от тези дъждове. Heart Eyes

Да, имаш право  - гледам да се разхождам повече, ама нещо взех да се изморявам честичко ooooh!

Аз да се оплача малко Confused от два дни като вървя чувствам някакво напрежение "долу" и като, че ли от някъде ми влиза въздух Sick
Мисля си, че имам разкритие, ама да видим newsm78 колко още ще си ходя така - на 1-ви юни съм на преглед да видим дали наистина е така...ако дотогава не съм родила де Wink
...моята приятелка днес ми каза, че ми е паднал корема даже Peace....
ДАли няма да родя тия дни Thinking

# 74
  • Мнения: 2 959
...Тук се заредиха няколко слън4еви дни ... та 4ак не смея да се похваля...
Майка, амо то и есента може да бъде хубава и приятна. Hug Падат ли листата на дърветата вече? Кога Ви идва зимата? newsm78

...ами то по скоро е мой подарък за деня на бащата, защото аз я спе4елих тази по4ивка от една томбола...
Мамо Щтрупмф, ще празнувате семеен празник- и на Мама и на Тати. Heart Eyes Ти си била много късметлива жена, каква е тази томбола, в игра ли някаква си участвала или състезание? newsm78

...от два дни като вървя чувствам някакво напрежение "долу" и като, че ли от някъде ми влиза въздух ...ми е паднал корема даже ...ДАли няма да родя тия дни ....
Дидката, я не така. Преди теб чакаме Кроко и Гери да си имат бебочета, за теб е рано.  Peace Повече почивка ти трябва, на бебо му е добре в теб все още, не го насилвай да излиза. Heart Eyes

Мимката, как са Стани и Тати, доволни ли са при баба? Ти успокои ли се най- накрая? newsm78

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 00:39 от Kalida

Общи условия

Активация на акаунт