Темп при антибиотик, а лекаря не отговаря

  • 3 032
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 413
Надя, нашата педиатърка не даде на сина ни Изопринозин, защото бил малък - тогава беше на 3г. и 5 м. - а вашата го е изписала на още по-малко дете...той е само за възрастни, няма дозировка за деца newsm78 нещо ме съмнява този лекар, който комбинира хомеопатия, антибиотик и изопринозин...искрено те съветвам да се консултираш с друг специалист, но нашата педиатърка работи в детско отделение и така че няма свободен прием newsm78

# 16
  • Мнения: 3 576
Спрях го Изопринозина защото няма как да му го давам - той не може да го глътне, а стрит на прах е ужасно горчив и детето чак се опитва да го повръща.
Следобяд ще излязат резултатите от кръвното изследване, а утре сутринта сме решили да ходим при специалисти от ИСУЛ.

През нощта дигна 39.4, но след като му дадох Панадол и след 3 часа Нурофен спадна и оттогава не е вдигал темп, дано да се задържи така.

Ще пиша като има развитие.

# 17
  • Мнения: 1 455
Наде, дано детето се оправи по-бързо, стискам палци! Според мен, обаче, въпросната УНГ си няма и понятие от хомеопатия, след като изписва подобни глупости.
В Исул повечето лекари са добри. Аз лично съм доволна от Тодоров, беше завеждащ миналата година. Също много добър специалист УНГ е д-р Попов от Военна болница, а също така е и невероятен човек. Пиши по-късно какво става, но най-ветоятно антибиотикът не е точен и сигурно ще ви го сменят. Нищо чудно и диагнозата да е грешна, с тази лекарка всичко ме съмнява.
поздрави

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не съм експерт, но ангинхеел съм пила аз за съвсем друго и ми се вижда малко хаотично лечението...
Стискам палци да сте добре скоро.
Аз свалям Т само с компреси на прасците ако не е много над 38.5. Може да пробваш / ако искаш инфо как - пиши/, но дано и да има диагноза скоро!

# 19
  • Мнения: 3 576
И аз си мисля, че тази УНГ лекарка от ДЦ"Здраве" оплеска нещата, но все още не смея нея да я обвинявам - още не е известно темп от какво е.
Но наистина това съчетание антибиотик/хомеопатия - особено пък хомеопатия за висока темп, учуди доста народ..... Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 413
Надя, как сте днес? Чакаме добри новини!

# 21
  • Мнения: 3 576
Днес вече сме по-добре, от вчера не е вдигал темп.
Кръвната картина е наред.
След като цяла сутрин се лутахме из ИСУЛ, успяхме да намерим познат специалист УНГ от Пирогов и ни прие веднага - едното уше напълно се е оправило, а другото още малко му трябва. Погледна лекарствата, които взимаме и промени дозите според нуждите, във вторник сме на контролен преглед.
Температурата е била от отита според него.

# 22
  • Мнения: 8 917
Днес вече сме по-добре, от вчера не е вдигал темп.
Кръвната картина е наред.
След като цяла сутрин се лутахме из ИСУЛ, успяхме да намерим познат специалист УНГ от Пирогов и ни прие веднага - едното уше напълно се е оправило, а другото още малко му трябва. Погледна лекарствата, които взимаме и промени дозите според нуждите, във вторник сме на контролен преглед.
Температурата е била от отита според него.


 smile3501 Браво за детенцето.
И все пак е било и заради дозите Thinking

# 23
  • Мнения: 358
Радвам се, че сте добре! Искам само да кажа, че е абсурдно да се дава на дете с 39 темп. Ангин хиил и да чакаш два часа да я свали, моля те, не ходи пак при тази лекарка. Бъдете здрави! Hug

# 24
  • Мнения: 1 455
Чудесно е, че детето е по-добре  Hug
поздрави

# 25
  • Мнения: 3 576
Благодаря ви момичета Hug

И пак не сме в идеално здраве, защото днес детето се обрина от антибиотика, трябваше да го пием до утре, но го спирам.
А днес тъкмо купих нова опаковка, че една стигаше за 2 дни и половина!
Не ми е заради парите, но дано е успял да излекува и второто ушенце докрай, педиатърката ми изписа сега антиалергични капки Зиртек.

Горкото дете, с толкова много лекарства никога не го бях тъпкала Sad

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Наде, като ти четох историята в началото, все едно описваше нашата  ooooh!
На третия ден от Зината, изписан точно заради ушно възпаление, Силия ми вдигна висока Т. Приеха ни в болница за парацентеза- манипулация на ушите. Обаче се оказа, че е пернала и някакъв вирус, заради който поддържаше 3 дни над 39 Т, без изобщо да се повлияе от нещо.
Накрая се оказа шарка- внезапен екзантем.
Мисълта ми е- сигурна ли е докторката, че обривът е алергичен? Защото и за нашия така смятаха, но настоях да я види инфекционист и той постави диагнозата.
Успе и бързо излекуване  Hug

# 27
  • Мнения: 3 576
Ох, ами незнам вече какво е ..... педиатърката беше убедена, че е обрив от антибиотика.

Как лекувахте шарката, да знам какво да правя в случай, че се окаже това?
Но той вече няма темп, 2 дена след като му спадна темп се появи обрива......

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Да, точно така, два дни след високата Т се появи обривът.
Шарката не се лекува, поне тази, която кара Силия. Но доколкото знам, шарка по принцип не се нуждае от медикаментозно лечение. Но така или иначе я бяха наблъскали с АБ заради операцията  Sad

# 29
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
             Нали точно това имах предвид  - висока Т, която не се влияе от нищо, после пада и хоп обрив. Нама нищо страшно, не сърби и минава за 2 дни Hug

Общи условия

Активация на акаунт