За раждането заедно

  • 4 330
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 214
Едва ли има смисъл да описвам колко много харесвам форума ВГ-мама. Мисля, че всяка майка приема този форум като близък приятел. Така както с приятел можем да споделим притесненията си а и да потерсим отговори на въпросите от живота. Във форума  намирам много важни отговори, свързани с детето ми, със семейството ми и със самата мен.
Точно по тази причина искам да споделя опита си със семействата, които в момента си задават въпроса „ Да присъства ли бащата при раждането?”.
Когато разбрах, че съм бременна бях и щастлива, и уплашена. Страхът ми беше свързан с вече един неудачен опит да имам дете. Боях се, че и този път нещастието ще ме сподели. Не смеех да се надявам, защото знаех, че още веднъж няма да преживея болката, която изпитах от загубата. За разлика от мен съпругът ми беше убеден, че всичко ще е добре и когато поглеждах в очите му сърцето ми подсказваше „Ако вярваш така, както той вярва - ще успееш”.
И аз повярвах не на лекарите, не на бога, повярвах на него, на мъжа който държеше ръката ми и с очите си ми казваше „Сигурен съм, бъди и ти”.
Така минаха трудните месеци на бременността ми. През този период преживях много лоши и плашещи моменти, но когато Петър слагаше ръката  си на корема ми, а от там му отговаряше с почуквания нашия син, аз спирах да се страхувам и се надявах на добър завършек. Тук е мястото да ви кажа, че с мъжа ми изчетохме много литература за бременността и раждането. Искахме да направим всичко по най-добрия начин. Освен че четохме, ние обсъждахме и се интересувахме от мнението един на друг. Така един ден стана въпрос как ще раждам (с упойка или без, в коя клиника и. т.н.). Попитах мъжа ми „Ще дойдеш ли с мен в родилното?”. По очите му разбрах, че го е страх, но също така бях уверена, че без него няма да се справя. Не исках да настоявам и може би затова търсих мнения на лекари, психолози и просто хора, които имат мнение по въпроса. Искам да отбележа, че срещнах повече противници за присъствието на бащата в родилната зала и със всеки ден ми ставаше все по-страшно. Една сутрин се събудих и усетих, че днес ще се срещна със сина си. Събудих Петър. Той отвори очи и когато разбра какво става ме взе за ръката, така както направи когато разбрахме, че съм бременна. Отново повярвах, че не съм сама. От този момент нататък той не изпусна ръката ми, беше с мен когато ме болеше, беше с мен когато разбрахме, че нашия син не е добре и за да се роди ще му трябва помощ, беше с мен когато вадиха детето ми с форцепс, беше с мен когато капка по капка губих кръвта си, а лекарите се опитваха да ме спасят, беше с мен когато видях  най-красивите очи на света, очите на моето дете и те точно така както и очите на татко му, бяха сигурни, че ще успеем.
Затова искам да кажа на всички мъже: „Вземете жена си за ръката в този момент, не я пускайте и тя никога няма да забрави какво сте направили за нея”.
Обичам те миличко!!!!!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 1 761

И нашето бебе ще го " родим" двамата с таткото.Според него така трябва-двамата сме го искали,двамата сме го създали.Но според мен само мъжете, които наистина искат да станат бащи са способни да преживеят истинското раждане, с всички красиви и страшни моменти.Останалите се успокояват с бутилка и мислено благодарят,че не са се родили жени....което е много жалко.

# 2
  • Мнения: 2 214

И нашето бебе ще го " родим" двамата с таткото.Според него така трябва-двамата сме го искали,двамата сме го създали.Но според мен само мъжете, които наистина искат да станат бащи са способни да преживеят истинското раждане, с всички красиви и страшни моменти.Останалите се успокояват с бутилка и мислено благодарят,че не са се родили жени....което е много жалко.
Имаш право!
Но не бъди толкова категорична може би някой мъже не се толкова силни да могат да го преживеят Cry

# 3
  • Мнения: 1 526
Подкрепям 100% таткото да присъства на това важно събитие! Нашият татко е присъствал и на двете и с гордост заявява, че СМЕ родили децата си заедно! Това сплотява семейството, поглеждаме се в очите и думи не са нужни  Heart Eyes

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ние ще ходим да раждаме заедно на 1 юни.... после ще ви кажа как е минало Praynig.... Ина4е доктора обеща да даде на мъжо да пререже пъпната връв...

# 5
  • Мнения: 2 214
Ние ще ходим да раждаме заедно на 1 юни.... после ще ви кажа как е минало Praynig.... Ина4е доктора обеща да даде на мъжо да пререже пъпната връв...
О милата!
Успех и да разправяш после newsm17
Леко раждане и нека господ  Innocent пази теб и бебчо. ylinfant

# 6
  • Мнения: 3 367
съпругът ми губи съзнание като види кръв,буквално..като му взимат на него лежи и гледа на другата страна..
и двете си деца родихме заедно,не сме и мислили да е иначе, свурзаните с децата неща се правят от 2ма -от самото началото дорде сме живи..отказа да реже пъпна връв и чат-пат посядаше да пие вода и си туряше едни мокри парцали по главата,но оцеля;пръв видя сина ни..това не се забравя и които го пропусне само губи...

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
 Благодаря!  Hug

Разсмях се тука с тези мокри парцали... Joy.... Да взема и аз да се снабдя за моя мъж...4е той като гледаше как ми всемат кръв за малко да припадне...

# 8
  • Мнения: 670
Аз не исках мъжът ми да присъства на раждането. Докато раждах, той беше пред родилна зала.

# 9
  • Мнения: 553
Нашия татко за сега плануваме да е там и много се вълнувам  Hug
Вярвам, че ще ми е по-леко ако е до мен - с него винаги нещата са тоооолкова хубави!

# 10
  • Мнения: 2 214
Нашия татко за сега плануваме да е там и много се вълнувам  Hug
Вярвам, че ще ми е по-леко ако е до мен - с него винаги нещата са тоооолкова хубави!
Ще разправяш после как се справил  Peace

# 11
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
 Peace за с таткото ама само, ако той иска естествено,хаха той така или иначе бачка в сферата  та нема да му е за 1 път Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Поздравления, winter... Разказала си за твоето раждане по невероятен начин... Усетих чувствата и възприятията ти, браво...
smile3501
Дай боже, на всяка жена по едно такова споделено раждане и по един такъв татко, който истински да я подкрепя... Да бъде...!
newsm10

# 13
  • Мнения: 2 214
Поздравления, winter... Разказала си за твоето раждане по невероятен начин... Усетих чувствата и възприятията ти, браво...
smile3501
Дай боже, на всяка жена по едно такова споделено раждане и по един такъв татко, който истински да я подкрепя... Да бъде...!
newsm10

Благодаря ти  Heart Eyes
Все се притеснявам за начина на изразяването на мислете ми. ooooh!
Бих искала да е по добре ама мисля че със времето ще успея да пиша на българския така добре както и на руски Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 390

И нашето бебе ще го " родим" двамата с таткото.Според него така трябва-двамата сме го искали,двамата сме го създали.Но според мен само мъжете, които наистина искат да станат бащи са способни да преживеят истинското раждане, с всички красиви и страшни моменти.Останалите се успокояват с бутилка и мислено благодарят,че не са се родили жени....което е много жалко.
Имаш право!
Но не бъди толкова категорична може би някой мъже не се толкова силни да могат да го преживеят Cry
Peace

# 15
  • Мнения: 463
Когато обсъждахме тази тема, аз нямах изявено мнение, май не бях изобщо наясно какво и как ще ми се случи, не бях изплашена, много ведро очаквах раждането през цялото време.
С две думи - не настоявах. Като го попитах дали иска да присъства, той потрепери, каза, че ужасно го е страх, че само като си представи картинката  е готов да припадне.
Взе дъщеря ни на ръце близо 2 часа след раждането, аз бях още в коридора пред родилната зала, разплака се, каза че е много красива, че ми благодари и че съжалява за дето не е бил до мен и не я е чул как изплаква....
За второто - вече няма съмнения!

# 16
  • Мнения: 483
Аз не искам мъжа ми да присъства защото не искам да ме гледа в подобно състояние, той също не иска и когато сме споменавали нещо той ме помоли най-сърдечно да не го моля за това. Аз го разбирам и не му се сърдя. Незнам как бих реагирала ако аз исках а той не. Но май пак щях да го разбера. Скоро се шегувах с един приятел, който е супер забавна личност и се пошегувах, че раждането ми би минало по леко ако се окаже наоколо в този момент и ме разсейва и забавлява а той отговори, че ще поприпадне няколко пъти и няма да ми е от полза!
 Laughing

# 17
  • Мнения: 302
Категорично съм за присъствието на таткото по време на раждането!

Преди не ми позволиха (нямали такава практика и т.н.), но този път няма да пропусна!

За нищо на света!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 374

Но не бъди толкова категорична може би някой мъже не се толкова силни да могат да го преживеят Cry

Не съм съгласна  Naughty
Как жените щат не щат го преживяват, а мъжете не можели ?! Много ги глезим и в не едно отношение
За радост моя нашия татко по собствено желание иска да присъства на раждането, каза, че иска да види първите глъдки въздъх на детето си и т.н., което не би желал да пропусне. Изобщо той много активно участва - винаги е с мен по прегледи, консултации и то по негово настояване. Наистина се чувствам страхотно когато е до мен в такива моменти, тази подкрепа, съпричастност и т.н.   Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2 214
Цитат
Не съм съгласна  Naughty
Как жените щат не щат го преживяват, а мъжете не можели ?! Много ги глезим и в не едно отношение
За радост моя нашия татко по собствено желание иска да присъства на раждането, каза, че иска да види първите глъдки въздъх на детето си и т.н., което не би желал да пропусне. Изобщо той много активно участва - винаги е с мен по прегледи, консултации и то по негово настояване. Наистина се чувствам страхотно когато е до мен в такива моменти, тази подкрепа, съпричастност и т.н.   Heart Eyes
Аз мисля че всяка жена иска в този момент мъже и до нея но рядко кой може особено когато е бремена да си признае  дори на себе си че мъже и не толкова силен и внимателен колкото тя би искала. Може би затова жените измислят си причини по ради които успяват да оправдаят мъжете си.
Незнам дали съм права знам че не бих успяла без него.

# 20
  • Мнения: 46 515
Аз не искам мъжа ми да присъства защото не искам да ме гледа в подобно състояние ...

Животът не е само кеф и рози, затова съм избрала да имам човек до себе си, да дели и лесното и трудното, в трудното човек има повече нужда от подкрепа, на лесното всеки е печен ...

# 21
  • София
  • Мнения: 2 374
Аз не искам мъжа ми да присъства защото не искам да ме гледа в подобно състояние ...

Животът не е само кеф и рози, затова съм избрала да имам човек до себе си, да дели и лесното и трудното, в трудното човек има повече нужда от подкрепа, на лесното всеки е печен ...

 newsm10   bouquet

Относно: "Аз не искам мъжа ми да присъства защото не искам да ме гледа в подобно състояние"
- четох една тема във форума за татковците беше за присъствието им по време на раждане - и бащите и майките са доволни, даже майките казват нещо от рода на: че мъжете им сега ги гледат с много повече възхита, по по-друг начин, но в положителен смисъл.

Все пак всеки си има право на избор, нали така

# 22
  • Мнения: 4 806
категорично не съм съгласна с твърдението, че ако е истински мъж, баща и т.н. трябва да го докаже - покаже чрез присъствие на раждането. Хората са различни и съображенията им по този повод също.

година и половина след като се роди дъщеря ни, за пръв път го попитах, дали би искал да присъства. Както и очаквах, реакцията изобщо не беше "за". По много причини. Основната - не може да преглътне, че се мъча. И вярвам, че е така. Знам, че когато нещо ме боли, прави всичко възможно да облекчи болката. Знам, че когато заспивам и не съм добре, че наблюдава съня ми. Знам, че всяко неразположение на дъщеря ни преживява с огромно притеснение. Знам за всичко, което е готов и прави за нас. Това, че не би присъствал на раждането не го прави по - малко мъж.

# 23
  • Мнения: 14 654
категорично не съм съгласна с твърдението, че ако е истински мъж, баща и т.н. трябва да го докаже - покаже чрез присъствие на раждането... Това, че не би присъствал на раждането не го прави по - малко мъж.

нито по-лош баща  Peace

# 24
  • Мнения: 46 515
категорично не съм съгласна с твърдението, че ако е истински мъж, баща и т.н. трябва да го докаже - покаже чрез присъствие на раждането. Хората са различни и съображенията им по този повод също.
...


Кой го е казал това?

Но не мисля, че полът има значение, когато половинката ти се нуждае от подкрепа, та било то и само морална ...

# 25
  • Мнения: 14 654
Но според мен само мъжете, които наистина искат да станат бащи са способни да преживеят истинското раждане, с всички красиви и страшни моменти.Останалите се успокояват с бутилка и мислено благодарят,че не са се родили жени....което е много жалко.

мисля , че Acca го е казала по повод това изказване

# 26
  • Мнения: 46 515
мисля , че Acca го е казала по повод това изказване


Честно да ти кажа, ако бях мъж и аз щях да благодаря на Бог, че ми се е разминало раждането  Laughing

# 27
  • Мнения: 22 884
Подкрепям 100% таткото да присъства на това важно събитие! Нашият татко е присъствал и на двете и с гордост заявява, че СМЕ родили децата си заедно! Това сплотява семейството, поглеждаме се в очите и думи не са нужни  Heart Eyes
Peace

# 28
  • Мнения: 2 723
Нашият татко също присъстваше на раждането на бебо.
И за двама ни това е най-прекрасното и незабравимо преживяване в живота ни.
Той видя нашия слънчо преди мен, и до сега доста често ми разказва с гордост какво съм пропуснала  Laughing
Току що бях родила и още не ми бяха дали да гушна бебо, а той ми разказваше с как изглежда... каза ми, че има дълга коса, че има моите очи, че си е отворил очичките веднага след раждането...
Никога не сме се чувствали по-заедно

# 29
  • Мнения: 4 806
Но според мен само мъжете, които наистина искат да станат бащи са способни да преживеят истинското раждане, с всички красиви и страшни моменти.Останалите се успокояват с бутилка и мислено благодарят,че не са се родили жени....което е много жалко.

мисля , че Acca го е казала по повод това изказване

права си, но това не е единственото в този дух, като се имат предвид и тези от другат тема...

# 30
  • Мнения: 2 907
А моят любим така ревна като извадиха бебето и ми го сложиха на корема. Аз нито можех да се усмихна, нямах сили за никаква реакция, а той реве ли, реве...после с трепереща ръка сряза пъпната връв. Беше много специален момент, наскоро той ми каза, 4е за него раждането е било най-екстремното му преживяване. Но това, 4е той ме видя как раждам, го кара днес да се гордее с мен пове4е от вси4ко друго!

# 31
  • Мнения: 22 884
А моят любим така ревна като извадиха бебето и ми го сложиха на корема. Аз нито можех да се усмихна, нямах сили за никаква реакция, а той реве ли, реве...после с трепереща ръка сряза пъпната връв. Беше много специален момент, наскоро той ми каза, 4е за него раждането е било най-екстремното му преживяване. Но това, 4е той ме видя как раждам, го кара днес да се гордее с мен пове4е от вси4ко друго!
Това е и нашата история. PeaceСпоред мен всеки татко изпуска невероятно изживяване,като пропуска мигът на раждането.

# 32
  • Мнения: 3 760
Преди исках таткото да присъства, после се отказах. Сега се радвам, че НЕ присъства - с нищо нямаше да може да ми помогне, само щеше да страда...

# 33
  • Мнения: 9 903
Аз мисля че всяка жена иска в този момент мъже и до нея
амиии, аз не.
Зщо мислиш, че може би не би успяла без него?

# 34
  • Мнения: 2 242
winter поздравления за хубавата тема   bouquet – преди време точно опита на мами и татковци ме убеди  Hug (колебаех се дали нашият татко да присъства)

Та освен всичко, което написаха до тук мамите с опит, бих добавила и че присъствието на таткото ми спести доста и направи раждането ми по-бързо и лесно! Честно казано не знам как бих се справила без него. Голяма съм пъзла и се паникьосвам Embarassed.
По едно време изключих и въобще не слушах какво ми крещи сестрата (раждах естествено и без упойки)... едва ли някога ще забравя тези моменти... таткото надвесен до мен, спокоен, държи ми ръката и повтаря думите на акушерката. Родих на третият напън и то само защото бях ‘послушна’ Mr. Green.

А под това, което каза Никси се подписвам с двете ръце -  “Никога не сме се чувствали по-заедно” Peace

# 35
  • Мнения: 14 654
Аз мисля че всяка жена иска в този момент мъже и до нея
амиии, аз не.
Зщо мислиш, че може би не би успяла без него?

и аз не исках да е до главата ми , ако раждам пак някой ден-пак така ще бъде - няма да стои при мен , неговото място е в чакалнята

# 36
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз мисля че всяка жена иска в този момент мъже и до нея
амиии, аз не.
Зщо мислиш, че може би не би успяла без него?
Моите емоции по темата са много шарени. С първото дете се забавлявах от идеята таткото да присъства - не защото съм мислела, че ще имам нужда от подкрепа, а по-скоро защото ми се виждаше интересно, екстремно и нещо по-така. Мъжа ми беше твърдо и категорично против, каза го съвсем искрено и доколкото го познавам (вече 10 години), съм убедена в 2 неща - 1) че наистина не иска (в добавка лекарите хич не са му слабост и се е налагало неведнъж да го възпирам от скандали и остри реплики, когато сме си имали сблъсъци с кофти отношение) и 2) че ако все пак се беше оказал до мен, щеше да се справи блестящо и момента да е сред най-скъпите му спомени. Но - преди 7 години изобщо нямаше такава опция с присъствието, а и твърдо не бих тръгнала да го карам, след като е заявил, че не иска. Затова имам много ясен спомен как акушерката каза - Таткото е дотук - и колко изгубена се почувствах, че трябва да ме остави и да си тръгне... Sad В интерес на истината, докато раждах след това грам не съм се сетила за него, нито ми е липсвал Laughing Майка ми беше за кратко при мен, но жената беше толкова притеснена (независимо че се държеше), че бях доволна, че беше само за малко. Имах весело и невероятно леко раждане Laughing А таткото гушна бебето 2 часа след раждането и рева подобаващо Heart Eyes Двамата са неразделни сиамски близнаци още от този първи момент Hug Таткото го е гледал изцяло сам за цял месец (разбирай - къпане, хранене, преобличане, разходки, приспиване), когато сина ми беше на 4 месеца, изобщо беше невероятно ангажиран в грижите около детето - и продължава така и досега.
С второто раждане нещата се стекоха толкова не по план, че няма накъде. Отново въпросът с присъствие на раждането не стоеше, но и дребната реши да се роди точно в момента, за който знаехме, че няма абсолютно никаква възможност таткото въобще да е вкъщи - познати ме закараха спешно в болницата и бях родила след 15мин, отново много леко и безпроблемно - пък и ужасно бързо Laughing С таткото говорих само по тел след като бях родила - нямаше начин да дойде (работата му е такава, че когато са в акция, е съвършено невъзможно да зарежеш поста и да тръгнеш, дори жена ти да ражда) и това беше единствената възможност за комуникация. И затова (в комплект с идиотските порядки в болницата) си видя детето чак 3 денонощия по-късно Sad Много по-трудно свикна с нея в сравнение с баткото и съм съжалявала безчислен брой пъти, че така се стекоха обстоятелствата... Щеше да е съвсем друго, ако той беше вкъщи - буквално щеше да присъства на раждането и сигурно спомените ни щяха да са съвсем различни... Естествено, близостта и връзката с детето се наваксват по-късно - но и тези първи моменти са толкова важни и неповторими...
Моето лично заключение - ако таткото иска, няма нищо по-прекрасно от това да сте заедно. Дори да не иска, това не води до генерални заключения за връзката ви и нещо по-важно - също не значи, че не би се справил, ако се окаже в ситуацията (а тогава вероятно трайно би си променил нагласите Laughing). Но - и да не е там, независимо по своя воля или не - неприсъствието няма никакво отношение към това в какъв татко ще се превърне. Може само да забави или да направи нещата малко по-трудни в началото, но определено не е решаващото.

# 37
  • Мнения: 9 903
хедра, отново по твърде приятен начин ни напомни, че нещата могат да бъдат смислени и по двата начина. Всъщност на мен също не ми липсваше таткото, понеже остана в стаята ми - дотогава ми беше чел цялата документация, която се попълва, слушахме тонове, гледахме тв и накрая, когато акушерката каза айде да раждаме, аз развълнувано се завтекох навън - та тя ме спря, върна ме и ме накара да го целуна първо  Heart Eyes
а последващия един час - той си е само мой. Имам право на него.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всеки мъж има свое мнение по въпроса и генералните заключения са абсолютно излишни. Ако не е присъствал съвсем не означава, че не е съпричастен или няма да е толкова добър баща. От крайвреме жените са раждали без мъжът им да присъства. Не всеки е фен на тази нова мода. Моят мъж например не понася да гледа кръв, дори мрази болниците. Може би защото като дете е претърпял ПТП и е лежал месеци в Пирогов. Уважавам мнението му и не съм го натискала да присъства. Но и двата пъти беше пред Родилна зала и дойде да ме види веднага след като свърши раждането.

# 39
  • Мнения: X
Моят мъж също е от този тип хора, които не обичат лекари, зъболекари, кръв, болници, игли и подобни. Мрази да го боли, а мен като ме боли се побърква. Веднъж щеше да припадне като ми вадеха зъб (а той си сетоеше ЗАД зъболекарския стол).
Но...дилема дали да присъства или не на раждането не е стояла изобщо. Това беше ясно от самото начало. Заедно сме създали това дете, заедно ще сме и когато поеме дъх за пръв път.
Признавам , че не бях убедена как ще се чуства той докато раждам, но като започна раждането най-малко за това мислих.
30 часа продължи раждането ми - много тежко и много болезнено. Той беше човека , който не се отдели от мен, дишахме заедно, следихме контракциите заедно, посрещахме и изпращахме болката заедно, повдигаше духа ми, подкрепяше ме когато трябваше да ходя 2 часа със силни болки, за да ускорим разкритието. Успокояваше ме когато плачех, окуражаваше ме когато изпадах в паника. Той видя пръв как излиза бебето, как изплаква, как отваря очички. Аз бях вече в полу-будно състояние от умората. Държа се през цялото време толкова силно и толкова уверено, както никога не съм предполагала че може да се държи.
Благодарение на него, спомените ми от това тежко раждане са само хубави, не съм травмирана или уплашена, нито пък той. Този момент като че ли засили още повече връзката ни, като че ли ни доближи още повече един до друг. Това че бяхме заедно при раждането като че ли създаде мигновенна връзка и между детето и баща му. Не е имало период на адаптация или свикване един с друг. Те си бяха като залепени още от тогава.

Ясно е, че за следващото бебе въпроса за присъствието изобщо не стои.

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абе направо сме достойни за съжаление тия, дето сме раждали сами ooooh! Ние сме тъпи овце, а мъжете ни безотговорни и страхливци Sick... С такова впечатление оставам след цялостния прочит на темата Crazy

# 41
  • Мнения: 14 654
Абе направо сме достойни за съжаление тия, дето сме раждали сами ooooh! Ние сме тъпи овце, а мъжете ни безотговорни и страхливци Sick... С такова впечатление оставам след цялостния прочит на темата Crazy

така е , освен това  тези които сме родили секцио сме лигли , а другите - героини

# 42
  • Мнения: 8 505
Нямах никакво желание мъжът ми да е с мен,нямам и занапред.За мое щастие и той нямаше желание,иначе нямаше да ни се размине сериозен спор.

# 43
  • Мнения: 1 422
Но според мен само мъжете, които наистина искат да станат бащи са способни да преживеят истинското раждане, с всички красиви и страшни моменти.Останалите се успокояват с бутилка и мислено благодарят,че не са се родили жени....което е много жалко.

 Whistling Доста силничко - не забравяй, че хората имат история преди да дойде моментът да стават бащи. За някои от тях понятието болница е кошмар, свързан с отрицателни и страшни емоции. Защо да е необходимо да пренасят този ужас върху раждането на детето си.

Да, прекрасно е, ако бащата може да се наслади на акта на идването на новия живот, но е много жестоко от страна на майката да поиска на всяка цена той да е с нея без да отчете неговата емоционалност. Има различни хора. А това с бутилката е смешка от руски филм - моят мъж примерно не пие и какво, ако не присъства на раждането няма да си намери какво друго да прави ли  Laughing Laughing Joy. Като се знам, аз дори не бих му казала, за да не се притеснява - после направо хоп, стана татко  Hug

# 44
  • Мнения: 1 422
Много ги глезим и в не едно отношение

А това е лошо ли според теб?

# 45
  • Мнения: 1 422
че мъжете им сега ги гледат с много повече възхита, по по-друг начин, но в положителен смисъл.

Е, да ама не всички. Тъжен пример е моя приятелка, чийто съпруг така се стресира, че се отчужди от нея. Сега се разделят. Не ме разбирайте погрешно, не му адвокатствам ни най-малко, но казвам, че е много важно да си прецени всеки партньора, ако ще настоява. Мъжете не са все пак камъни и всеки има различна душевност. Има раними хора и в двата пола. Не се смейте на това. Както има жени, които не раждат по естествен път поради психическото натоварване и то по медицинско предписание, така и на мъжете не трябва да се гледа като на вещи. Те са си наши, да си ги пазим  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 5 370
Абе направо сме достойни за съжаление тия, дето сме раждали сами ooooh! Ние сме тъпи овце, а мъжете ни безотговорни и страхливци Sick... С такова впечатление оставам след цялостния прочит на темата Crazy

така е , освен това  тези които сме родили секцио сме лигли , а другите - героини
Освен да се присъединя към РЕНИ и радето-друго просто не ми остава. Confused
Чудя се обаче кога ли ще бъде пусната, и то тук, следващата тема по ТЕМАТА.
Лично аз предпочитам БАЩА, който после да си поеме отговорностите, най-вече финансовите, и да осигури едно безоблачно съществуване на целокупната фамилия.
Достатъчно ми беше, че мъжът ми ме изкъпа, обръсна и т.н със собствените си ръце, за да искам от него да присъства и на раждането.
А то при мене беше......секцио с пълна упойка поради липсата на всякаква родова дейност след 16 часа с изтекли води.

# 47
  • Мнения: 5 370
че мъжете им сега ги гледат с много повече възхита, по по-друг начин, но в положителен смисъл.

Е, да ама не всички. Тъжен пример е моя приятелка, чийто съпруг така се стресира, че се отчужди от нея. Сега се разделят. Не ме разбирайте погрешно, не му адвокатствам ни най-малко, но казвам, че е много важно да си прецени всеки партньора, ако ще настоява. Мъжете не са все пак камъни и всеки има различна душевност. Има раними хора и в двата пола. Не се смейте на това. Както има жени, които не раждат по естествен път поради психическото натоварване и то по медицинско предписание, така и на мъжете не трябва да се гледа като на вещи. Те са си наши, да си ги пазим  Rolling Eyes
НАД Г-разкошен постинг!!!  bouquet  bouquet
Макар и да си още мама-според мене си схванала най-важното. Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 2 242
Мда поредната опорочена тема за присъствие на раждането... момичета я намерете поне една от многото подобни теми в този форум, която да не се е превърнала в спор – кой по-по-най... и на коя мъж й я обича повече Sick... много жалко, защото тези теми наистина могат да са полезни и го казвам от личен опит.

Виж обаче като прочета поредната легенда на развален брак, щото татко непонесъл гледката на раждането newsm78 .... направо ме напушва смях #Crazy . Горките западни държави – не знаят какъв демографски срив ги чака... то понеже таз мода излезе наскоро ...  Mr. Green
Между другото, Е този скрупол беше основната причина да откажа първоначално на мъж ми да присъства. ‘Приятелки” де ли ме съветваха как щял да се отврати от мен, да изгуби желание ...

На всеки средно интелигентен човек трябва да е станало ясно Wink – присъствието не е въпрос на убеждаване, спор или тупане в гърдите. Най-малко на негативни емоции и постинги! Решението го взимат бъдещите родители, а ние можем просто да споделим своя опит Peace!

# 49
  • Мнения: 2 907
Абе хора, много сте заядливи! Влизам веднъж на 3 дни и само заяждания 4ета! Дали мъжът ще присъства или не е само негово или общо решение ( с половинката му ) Оттам не трябва и не МОГАТ да се вадят никакви изводи за ка4еството на този мъж. Някоя в предните постинги беше написала, 4е било мода да присъства мъжа. Не скъпа жено, това може би на консервативните българи им се струва модно, но навсякъде по света мъжете присъстват ( ако искат разбира се, но 99 процента искат...) от години! Така 4е не е нито мода , нито изцепка. Това е нещо абсолютно нормално! И е позволено, за да се повиши конфорта на раждащата.Подкрепа от най-близкият и 4овек. Ако тя не иска или той, е ок. Но разни глупави определения за или против са извън темата.

Аз много се притеснявах от моето раждане, 9 месеца казвах, 4е не искам той да е с мен, той искаше, но виждах, 4е го е страх. В крайна сметка бяхме заедно на раждането, той дори видя как бебето ни излиза...Той видя много пове4е от мен самата, той плака с глас когато се роди, той когато разказва дори днес му се насълзяват о4ите. Аз знам, 4е това беше най-доброто за нас, да сме заедно на този важен момент, благодаря му, 4е беше до мен и преживя вси4ко толкова силно, знам 4е това само ни направи по-силни като двойка, ние сме днес непоклатими. И знам, 4е никой не се е гордял толкова много с мен както той! Това изобщо не ме направи по-малко секси от преди. Тези неща мъжете ги владеят добре - жената е една при раждане, а друга повреме на секс. А съвсем друга като майка.

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Някоя в предните постинги беше написала, 4е било мода да присъства мъжа. Не скъпа жено, това може би на консервативните българи им се струва модно, но навсякъде по света мъжете присъстват ( ако искат разбира се, но 99 процента искат...) от години!
Брей! А от колко години?

# 51
  • Мнения: 1 866
Аз също си мисля, че всеки сам си решава кой да присъства на раждането на детето му. Но също се дразня от изказвания как щял да се травмира мъжът или пък как щял да се отчужди от жена си, секс повече да не прави и т.н. Това е наистина смешно. Ами и аз мога да реша така да се травмирам и да не му родя деца, защото съм страшно чувствителна и много ме е страх от болници например. Ама стисвам зъби и изтърпявам в името на общото ни дете. А мъжът ми е с мен не защото му е голям кеф да гледа операция (аз раждах със секцио), а защото първо иска да е до мен за морална подкрепа и за да не се чувствам сама и второ за да види първи детенцето си. Мъжът ми е чужденец и за него по-скоро е ненормално да зарежеш жена си докато ражда, отколкото обратното. Абсолютно всичките ни познати семейства в неговата държава са "раждали" заедно. Ами няма травмирани! Нито един! Там да се обсъжда даже тази тема би било абсурдно и няма и да го разберат...Толкова са редки случаите там на отсъствие на бащата по време на раждане, че обикновено акушерките заключават в подобни моменти, че хората са разведени или пък просто няма татко (това го гледах в един документален филм и ми стана смешно чак като си представих колко различни разбирания имаме).

И не ме разбирайте погрешно : въобще не искам да кажа, че една жена е длъжна да иска мъжът й да присъства на раждането. Всеки си има право да се чувства както си иска и ако на една жена й е неудобно от мъжа й в този все пак много интимен момент, то по-добре е наистина да си роди сама. Това все пак е въпрос на вътрешни взаимоотношения между съпрузи. Но само не казвайте, че мъжете щели да се травмират или пък щели да се откажат от вас защото са видяли раждането на детето си!

# 52
  • Мнения: 1 422
Но само не казвайте, че мъжете щели да се травмират или пък щели да се откажат от вас защото са видяли раждането на детето си!

Аз просто разказах за конкретно семейство, на което бях кума, което вече не е семейство след присъствието на бащата на раждането. Независимо, дали се присмивате на думите ми, това е споделяне на прости факти - тъжни или не. Хората са различни.

# 53
  • Мнения: 46 515
Но само не казвайте, че мъжете щели да се травмират или пък щели да се откажат от вас защото са видяли раждането на детето си!

Аз просто разказах за конкретно семейство, на което бях кума, което вече не е семейство след присъствието на бащата на раждането. Независимо, дали се присмивате на думите ми, това е споделяне на прости факти - тъжни или не. Хората са различни.

Аз познавам хора, които вече не са семейство след раждането на детето без да е присъствал бащата, но не мога да кажа, че това е причината, нещата са много по-сложни ...

# 54
  • Мнения: 1 866
Но само не казвайте, че мъжете щели да се травмират или пък щели да се откажат от вас защото са видяли раждането на детето си!

Аз просто разказах за конкретно семейство, на което бях кума, което вече не е семейство след присъствието на бащата на раждането. Независимо, дали се присмивате на думите ми, това е споделяне на прости факти - тъжни или не. Хората са различни.

Аз мисля, че те просто не са били узрели, за да бъдат семейство. Присъствието на мъжа на раждането само по себе си не може да бъде причина за развод. Причините са по-дълбоки, това е било само повода. Какво правим тогава, ако единият изпадне в беда - болест, тежка операция, травма психическа или физическа - пак ли ще се измъкваме, защото ни станало много гадно? Въобще това обяснение за тяхната раздяла е доста плитко. Ама те си знаят...

# 55
Първият път раждах сама, но няма да повторя грешката.Бях много уплашена, защото имах проблемно раждане.В този момент наистина имах нужда от някого до себе си. Ако мъжът ми беше там, щях да съм по-спокойна.За това съм решила, че за второто дете Жорито задължително ще е там.

# 56
  • Мнения: 2 214
Радвамсе че темата все повече привлича вниманието ви, макар че нямах за цел да предизвикам спор, нито да засегна тези майки чийто мъже се отсъствали на раждането.
Споделих с вас както бих споделила с приятелка осъщанията, желанията, притесненията и изводите които направих само за себе си.
Надявам се тези които се двоумят да присътства или не мъжете им на раждането, темата и мислите ми да са им  от полза както и всички ваши Peace

# 57
  • Мнения: 2 353
  Аз родих със секцио и се знаеше, че няма да мога да родя по нормален път, така че нещата бяха ясни от самото начало. Попитах го дали иска да присъства и с облекчение разбрах, че ще дойде само ако поискам аз. Обаче аз не исках. Когато ме боли не обичам да има хора около мен. Не ми е приятно, и съм твърде уморена, за да давам кураж и на човека до мен в такъв момент. Той щеше да ме пита през пет минути добре ли съм, лошо ли ми е и накрая щях да му спретна един лют скандал. Изобщо...егати красивия миг щеше да бъде Crazy Благородно завиждам на хората, които умеят да хванат за ръка партньорът си когато са в трудно положение. Аз съм си друг чешит, не обичам да ме закачат, когато имам проблем.

# 58
  • Мнения: 1 422
Когато ме боли не обичам да има хора около мен. Не ми е приятно, и съм твърде уморена, за да давам кураж и на човека до мен в такъв момент.

 Peace Peace и аз така. А и в допълнение аз бих си притеснявала за мъжа си, защото той няма как да разбере какво точно изпитвам и ще се терзае колко точно боли.

# 59
  • Мнения: 2 214
Цитат
Когато ме боли не обичам да има хора около мен. Не ми е приятно, и съм твърде уморена, за да давам кураж и на човека до мен в такъв момент.

Предполага се че куража трябва да е от него а не ти да му даваш.

# 60
  • Мнения: 1 422
Цитат
Цитат
Когато ме боли не обичам да има хора около мен. Не ми е приятно, и съм твърде уморена, за да давам кураж и на човека до мен в такъв момент.

Предполага се че куража трябва да е от него а не ти да му даваш.

Да но моето чувство за грижа и любов към близките ми е такова, малко майчински тип към всички Обичам да знам, че съм нагласила всичко и всички добре, доколкото аз го разбирам това. За мен ще е допълнителен стрес да знам, че създавам тревоги.

# 61
  • Мнения: 2 353
  winter предполага се, но някак все не се получава. В крайна сметка ако споделя проблем всички започват да се вайкат и пак накрая се налага да ги успокоявам и да се правя на ведра до припадък. Иначе си го преболедувам сама и темата е отрязана за чужд достъп. Може и да споделя като мине много време.

# 62
  • Мнения: 2 214
Ами то наистина всички сме различни Hug
А и полвинките до нас също се различни и това не значи добри или лоши.
Расказах само как го прижевях аз и съм сигурна че не бих била жива ако не беше той.

# 63
  • Мнения: 2 353
  Е, нали просто си бърборим Hug Значи имате много силна връзка!

Общи условия

Активация на акаунт