ПОМОЩ! Майка ми ме тормози!

  • 9 820
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 468
Изнервям се, защото времето не ми стига. И съм уморена - понякога вечер имам чувството, че ще припадна от умора. Но не мога да си легна и да оствя чинии неизмити, играчки несъбрани и мръсни дрехи в банята.
Боже мили!!! Ако моя мъж излизаше в понеделник и се връщаше в петък, щях да лежа до четвъртък, а следобяд да се надигна да оправя оттук-оттам кочината, за да не мърмори. Че и той е една дърта свекърва ooooh!.
Ако моята майка така се държеше /не че не ми чете и тя де/, но така да ме потиска, щях да се скарам с нея до две и да я накарам да съжалява за поведението си към мен. Нямам нужда от негативни емоции.
А ти си почивай. Два дена лежи, един чисти.
Ама няма да ме послушаш - знам. Щади се, бе човек, щади се...

# 46
  • Мнения: 4 806
единственото нещо, което подлежи на някакво влияние е собствената ни реакция спрямо всякакви външни дразнители. В този случай, единственото, което можеш да направиш, е самата ти да реагиращ по друг начин на това, което казва майка ти.
Най-мощното оръжие (според мен) в такива случаи е да се обръща всичко на шега, майтап, закачки и т.н. Аз поне така се справям с моята майка. Не се ядосвам, не се карам, а просто го обръщам срещу нея - на найтап й казвам, че мрънкането й може и да е от възрастта, как не се уморява да ми повтаря едни и същи неща (и ясно е на кого съм се метнала такъв инат)... такива работи. Нещо като техниката от източните бойни изкуства, при което насочваш енергията на "противника" срешу него самия. Вярно, че тя ми пили по други поводи, но в подхода няма разлика.

# 47
  • Мнения: 25 600
Ами какво да ти кажа?  newsm78 Замисляла ли си се да се консултираш с психолог (айде да не кажа психиатър!). Това с майка ти не е много нормално...
Познавам 2 жени, които са страшни маниачки на тема чистота - по цял ден с прахосмукачката и парцала. И най-малкото боклуче ги докарва до истерия. И двете пият някакви лекарства. Едната се лекувала от депресия, за другата не зная - не си признава. Говорила съм с майката на първата, много е притеснена жената. Разказваше ми как се карала на дъщеря си, сутрин да не хваща първо прахосмукачката и да препуска с нея до обед, ами да отиде да пие кафе, да побъбри с приятелка или съседка и чак тогава да чисти. Да, ама не! Дъщерята чистница, не дава на народа вкъщи да шавне. Другата и тя е нещо подобно. При нея от стерилност, децата и са вечно болни. Само да подадат нос навън и са готови...
 Поговори с майка си - това ли очаква от вас? Дъщеря с психични проблеми и вечно болни внуци?
Спомняте ли си какво беше направило впечатление първо на полицаите, когато бяха отишли в дома на Даниела (майката на малкия Пепи)? Стерилната обстановка! Това веднага ги навежда на мисълта, че там има човек с психични отклонения...
Хайде да не стигаме до такива крайности!

# 48
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Разхвърляните играчки на децата ли са мръсотия? ShockedКани я по-честичко и после излизай с децата ,а тя да почисти.С/лед седмица няма да й прави впечатление Peace

# 49
  • Мнения: 1 172
Разхвърляните играчки на децата ли са мръсотия? Shocked
Ама разбира се!  Като няма какво друго да е мръсотия....  Laughing

# 50
  • Мнения: 7 111
На който му пречи хваща метлата - или мете, или излита. Може да плаща и за домашна помощничка. Има голям избор. Обясни на майка си при какви условия може да ви се меси в бита.

# 51
  • Мнения: 14 654
и моята майка смята , че съм мърла и го смята и за двете ми сестри . не и се сърдя заради това ,но не ме интересува мнението и и това,че наляво надясно разправя за мърлявите си дъщери . то даже си е смешно. като дойде в нас все оглежда и цъка ,но се е научила да си трае (след като и обясних някои неща). най-важното за мен е : на детето да му е обърнато достатъчно внимание,да е изведено на разходка , с татито да се видим и поговорим на спокойствие и ако остане време-тогава чистене на дома!

# 52
  • Мнения: 313
обясни й, че така те притеснява и те кара да се чувстваш гадно с постоянните си забежки, ако не разбира от дума то тогава пробвай да ограничиш контактите или като ти говори го пропускай покрай ушите си.
Успех, дано да намериш положително разрешение   bouquet

# 53
  • Мнения: 1 202
Като не и харесва как си изчистила викаш я тя да прави това,а вие с децата излизате на разходка и се прибирате тогава когато тя е готова! Twisted Evil
Да я видя след това каква песен ще пее като чисти всеки ден ! Crossing Arms

# 54
Разбира се,че не си виновна.Хора различни,идеали различни!Нека идва да разчиства тя,докато ти направиш кафето!Но за съжаление аз съм същата като майката,болна на тема чистота,вечер съм изтощена,но чистя до безобразие всеки ден и се карам на малката като мърси Embarassed и мъжа ми се дракаме за тази чистота.Еми не искам,ама то е по-силно от мен,идва ми от вътре.Всъщност нашите роли са разменени,аз казвам на моята майка,че е мърла и избягвам да ходя в тях на гости Confused

# 55
  • Мнения: 648
Разбирам те до някъде, защото свекърва ми освен, че е спретнат и много оправен човек, е неуморна в това да "щъка" постоянно и да прави нещо по къщата............... до като беше в къщи, за да ми помага, когато се роди малката, аз по- скоро не можех да си почивам, щото то да ти е неудобно крак да подвиеш покрай такъв човек Sick Лично мен никога не ме е юркала Mr. Green, а да се пробва, ама и аз имам някакво виждане за уюта в къщи, но зълва ми не я мисля ooooh!
Пък ти наистина вземи й се сецни на майка си бре, какво с две деца си, да не си в некой предаване за интериор #Crazy Не се измъчвай, а си заяви позицията по въпроса, щото иначе си е опасна крайност и не бъди жертва на такава, пууууу Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 3 760
Спри да й обръщаш внимание.
Това нейното си е направо на психична основа, болестно състояние.
Всеки обича да му е чисто, ама понякога има и по-важни неща от чистотата.
Съгласна съм! Майка ти има нужда от психиатър. И то добър...
Ако не иска да идва - прав и път!!! Спри да й се обаждаш - тя направо те съсипва. Обграждай се с хора, които ти доставят положителни емоции!!!
Аз честно казано не мога да си представя що за майка би се държала така.
Отвратена съм!
Може да ти прозвочи крайно, но за децата едва ли е добре да са в близост до подобна персона...

# 57
  • София
  • Мнения: 726
Да не кара критическата newsm78?!?
Сега сериозно - отсвири я! Не й се обаждай, не я търси! Аз превъзпитах моята още преди 10 години.Сега ми дава съвет и мнение когато й го искам и много се обичаме и разбираме, вече е наясно, че не съм тинейджър, а зрял човек и това е моят живот, в който АЗ взимам решенията и си нося отговорността за това.

Не е лесно, но трябва постоянство! Успех   bouquet!

# 58
  • Мнения: 2 438
Твоят постинг провокира в мене толкова много мисли, че не зная откъде да започна. Нека първо те поздравя, че сама успяваш да се грижиш за децата си без помощта на баща им. Зная какво е да си 24 часова майка, защото аз съм така, не цяла седмица, но поне 3-4 дни. Помня, че навремето и майка ми беше така, а сме три деца.
Аз бях ужасна маниачка на тема чистота. Когато се оженихме най-много се страхувах да не проявя манията си в новия дом спрямо децата си и мъжа си. Слава богу, понеже това ми беше непрекъснато в главата успях да се контролирам десетина години. Постепенно се научих, че размазания банан по новия килим или изписаното име по тапетите на видно място не е най-важното нещо, че усмивките на децата са всичко. Те са вече големи и са ми благодарни за това. Разказах ти това, защото оставам с впечатлението, че ти започваш да се тормозиш. Както са те посъветвали мамите по-горе, остави разхвърляно, легни си и ако заспиш спокойно без да скочиш в два часа посреднощ да прибираш няма опасност за психическото ти здраве.
Относно майка ти ми е трудно да ти дам съвет. Но нейното поведение е недопустимо и трябва да се прекрати. Редът в твоята къща е единствено плод на твоите виждания и разбирания и усилия. Обясни това на майка си с помощта на съпруга си. Успех!

# 59
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ами какво да кажа, освен че ти съчувствам. Най-вече защото знам, че с родител трудно се излиза на глава. Аз лично такива проблеми не съм имала, но на брат ми бъдещата жена ще си бере ядове, защото майка й е същата като твоята, че и вманячена на тема здравословно хранене, вредни вещества и тям подобни ooooh!. Хубавото в случая е единствено това, че ще е далече от нея, иначе ще се психира момичето, а толкова го харесвам Heart Eyes.

Аз си имам теория за тоя тип мании, може и да не съм права, ама такива са ми наблюденията - развиват ги жени (и мъже, но по рядко), при които липсва друго, което да ангажира изцяло вниманието им. Хич не виждам себе си, примерно, като се прибера по никое време от работа, да се метна веднага на прахосмукачката и парцала. Имам една роднина, вече е възрастна жената, но винаги е казвала така - 'Уморена ли съм, ако ще купчина боклук да има пред спалнята, прескачам я и си лягам'. Имало е моменти, в които ми е звучало странно това, но вече добре я разбирам. Понякога наистина към края на деня се чувствам като пребито куче и какво - да седна да търкам и да лъскам, ами никога няма да стане. Други неща са ми на дневен ред - да обърна внимание на скъпия, да си кажем две приказки, да седна малко пред нещо различно от компютър, просто да си почина, да си събера силите за другия ден... Само че от човек, който никога не е бил опнат на ненормиран работен ден с хиляди задължения, стрес и отговорности и професията за него не е била приоритет не бих могла и да искам да ме разбере. Оттам идват и основните конфликти. Повечето хора, които в момента са на възрастта на родителите ни са свикнали в 5 и 30 вечерта да са с чантичката на асансьора и не вървят пред тях обяснения, че работодателят не ти плаща за това да ти е чисто в къщи. Не са само възрастните обаче, и колежка бивша имам със същите разбирания, от които само страда и си вреди сама на себе си, мъчи се, изпада дори в конфликти в службата си заради това, но всякакви мои опити да й обясня дори отдалече къде й е проблемът са се проваляли.

Общи условия

Активация на акаунт