За унаследяването на алергиите

  • 2 602
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 816
Заповядай в клуб "Алергии" тука: http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii&GCDirID=cb742 … e0e14d18ed62e3a71

Принципно дете на алергични родители ( без значение какви са им алергиите) се води атопично, т.е. предразположено към развитие на алергии ( пак от всякакъв род).
При мен напр. как стоят нещата. Аз съм алергична от малка ( била съм с АД, спастични бронхити на алергична основа, алергия към космите на котката и какво ли още не, без хранителна алергия). Майка ми е била астматичка, но в пубертета отшумява, баща ми е с хранителна алергия ( ягоди, киви, и всякакви малкосемчести, яйца).
Имам две щерки. Голямата е с неизяснени алергии , проявяващи се с екземи, дерматитна кожа, алергичен ринит и астма ( слава Богу астмата малко се пооправи, благодарение на хомеопатията, ама това е друга тема).
Малкото ми съкровище още на 3м. направи астматичен пристъп и от тогава без инхалаторчето не излизаме и не отиваме никъде, т.е. и двете ми деца са атопични и проявяват алергични признаци.
Баща им обаче е прав и корав Heart Eyes Така че.....
Има едни изследвания на Имуноглобулини, които могат да кажат до каква степен детето е атопично. На малката й ги правиха, но се взема кръв от вената за това.

# 16
  • Мнения: 4 392
Благодаря ви!
Всъщност аз междувременно успях да  изровя черно на бяло ,че всъщност не е задължително детето да прояви същата алергия на родителите си,но определено е предразположено и затова трябва да се внимава!

DOROTEIA ,благодаря! Ще посетя клуба! Peace

# 17
  • Мнения: 3 457
и аз се интересувам

# 18
  • Мнения: 2 556
За съжаление алергиите често се унаследяват. Майка ми е имала силна алергия към краве мляко и след като баба ми спряла да я кърми на 2 години не е яла никога нито мляко, нито сирене - доказала е, че може да се живее 60 години и без да се ядат млечни продукти  Mr. Green Помня с какво отвращение гледаше прясното мляко, когато го вареше вкъщи  Simple Smile

Аз съм захранена рано-рано и като малка имах кошмарно тежка алергия към храни, която поотшумя с времето. Сега сина ми е почти без проблем - изривал се е еднократно от антибиотик Зинат. Но Кари е с алергия към белтъка на кравето мляко, въпреки, че до края на 6-я месец е била само на кърма, а и досега не е особено захранена... Според мен дете, което има алергичен родител трябва много да се пази и в никакъв случай да не се прекалява или рано да му се дават храни -алергени. Май не се изказах точно по темата, но превенцията е много по-добър вариант от лечението после, това е...

# 19
  • Мнения: 2 885
Алергии в семейството: Риск за бебето
- никой в семейството не страда от алегрии: 5 – 10 % вероятност
- единият родител е алергичен: 20 – 40 % вероятност
- двамата родители са алергични: 40 – 60 % вероятност
- двамата родители са алергични с еднакви симптоми: 60 – 80 % вероятност
- брат или сестра с алергия: 25 – 30 % вероятност

Според изследователския институт за детско хранене Дортмунд
Вместо да се ровиш, друг път ми пиши на лична  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 4 392

немирница ,благодаря!   bouquet
Ще се възползвам Laughing

А аз го намерих тук:

http://www.inform24.de/allergie.html#vorbeugung

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Голяма е вероятността.
  Аз съм с алергия от насекоми - най - вече от ухапване на оси и пчели правя остра алергична реакция. Малката ми реагира даже на ухапване от комари  Sad Слава на Бога, до сега други жилещи не са я закачали и не знам доколко ще реагира и на тях. Надявам се и никога да не разбера, но винаги имам едно на ум и ходя непрекъснато с Метилпреднизолон в чантата.

Общи условия

Активация на акаунт