Клуб на храбрата Шивачка

  • 133 862
  • 431
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 035
арт мама, благодаря ти много за полезните съвети  Hug

# 61
  • Мнения: 36
Идеята за клуба е страхотна поздравления. Wink Знаете ли  някой сайт за кройки, че не ми се дават пари #2gunfire за Бурда?

# 62
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Ще покажеш ли творенията си?
Ще трябва да изискам фото от сестра ми и нарочно да ги снимам.....имам няколко снимки, ама няма къде да сканирам.
Специално ще ти пратя, като стигна до този момент със снимането

# 63
  • Мнения: 446
Арт мама, много ми харесват нещата ти. При следващото ми пътуване до морето ще се радвам да се запознаем!

Мерси!
И аз.
Даже снимката на аватара ти ме изкуши като го видях Simple Smile
А може ли и мен да включите Praynig. Арт мама, и аз ти видях нещата, отдавна се изкушавам да правя такива работи, но времето ми е много кът. Освен в нет-а, има ли ги някъде да се видят във Варна?

# 64
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Свалих си една кройка,но немога да я отворя.Трябва ли някаква програма или...?

Идеята за клуба е страхотна поздравления. Wink Знаете ли  някой сайт за кройки, че не ми се дават пари #2gunfire за Бурда?
И аз искам,ама май нямааааааааааааа Cry.

# 65
  • Мнения: 2 587
Нека и аз да се включа в клуба!
Аз съм шивачка по призвание,по образование и по занимание.Или иначе казано удава ми се  Embarassed завършила съм го и в момента с това се занимавам(шивашка фирма).Почти всичко си шия сама и само с готови кройки на Бурда(от магазина на Дондуков,списания не съм купувала от 1998година)
Възхищавам се от самоуките мами в клуба  Hug Похвално е че имат желание и воля да се научат.

# 66
  • Мнения: 1 608
Още един чудесен клуб!
Ще следя и пиша с удоволствие, аз имам някое и друго творение, но за съжалениене не влизам в тях  Embarassed

# 67
  • Мнения: 453
Много се радвам, че се събрахме такава голяма дружина.

За платове в София да ви питам:
1. Къде в София има хем на изгодна цена, хем интересни? Аз пазарувам от магазина за трико (главно) на парче на Дондуков и от магазина след църквата Св. Параскева, посока Сточна гара - там платовете са на килограм, има богат избор.

2. Мислите ли, че е добра идея да ушия шаферската рокля на малката от трико с ликра (до тялото) + мрежа (отгоре гарнитура)? Дали е безопасно (алергии?).

Като бременни шихте ли си нещо? Аз си уших няколко рокли, нещо като панталон. Днес по "Огледала" даваха за стила Ампир- моден това лято.Сетих се, че бременните ми рокли бяха точно такива (хем едно лято съм изпреварила модата Grinning ).
това е една от тях, но не е мн. добре сканната- от плюш, дантела-ръкавите и отдолу и сатенени ленти-на ръкавите и на гърба. и сега ми става, но мн. приличам на бременна с нея, а и вече  избягвам да нося черно.
http://shim1.shutterfly.com/procgserv/47b6d822b3127cce98548a4739 … 7100AZOWrhk2bMWMg

# 68
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
two,нямам думи.Роклята изглежда много хубава.
Аз искам блуза подобен модел да си ушия,но нямам кройка,а немога сама да си направя Cry.

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Арт мама, много ми харесват нещата ти. При следващото ми пътуване до морето ще се радвам да се запознаем!

Мерси!
И аз.
Даже снимката на аватара ти ме изкуши като го видях Simple Smile
А може ли и мен да включите Praynig. Арт мама, и аз ти видях нещата, отдавна се изкушавам да правя такива работи, но времето ми е много кът. Освен в нет-а, има ли ги някъде да се видят във Варна?

Може. може. Като се видим, че по поръчка основно работим.

TWO, роклята е прекрасна и едва ли си като бременна - с едно тежко бижу и при кралицата можеш да отидеш Wink

# 70
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Свалих си една кройка,но немога да я отворя.Трябва ли някаква програма или...?


Трябва да си платиш за диска, ако имаш в предвид вечерните рокли Wink
Полата се шие по основната кройка за пола, можеш да си я конструираш от някоя книга или ако имаш готова кройка за права пола.
Тук открих някакви кройки http://www.lekala-bg.com/BIG_DIG.html
А тук има някои от Бурда http://www.burdamode.com/burda_Download-Schnitte,1333669-1381747 … CCC2BE480D56E65A6

# 71
  • Мнения: 460
Two, изпреварила си ме с питането за магазини Grinning
Ще те помоля да обясниш, къде се намира магазинчето на Дондуков, а също така и това до Сточна гара, не мога да открия църквата на bgmaps.
Има още едно магазинче за платове на килограм на Женския пазар, но там има много евтини неща със проблеми в щампите, инъче не е кой знае каква разликата с магазините по Екзарх Йосиф. Последно взех едно парче 2/1,50 за 2 лева, но такива ги ползвам за долната страна на постелките за пикник и не е такъв проблем, ако не е перфектно.
Много хубави неща творите момичета, поздравления Hug

# 72
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Публикувам кройка на полата от дясната снимка.



Основата за полата е основна кройка за права пола.
Може да се преправи така и някоя стара пола.

# 73
  • Мнения: 453
paraplanercheto, ориентировъчно магазинчето на Дондуков се намира между Операта и магазина на Германос. Магазинът-склад се намира на ул. Раковски. Църквата е на Раковска 57, значи вървиш надолу към Сточна гара, от същата страна. Този магазин е много апокрифен, няма табела, влиза се в сградата отстрани (отпред има магазин за мебели), вътре има портиер, магазина е разположен в 3 стаи. Намира се срещу до втората спирка на тролей 9, след като е пресякъл Дондуков.

niunia, арт мама, благодаря за комплиментите!

арт мама пиши ме и мен в отбора на пачуъркистките! жалко, че сме толкова далече! Можехме да спретнем една среща с шиене и сладки!

# 74
  • Мнения: 460
Two, много благодаря за подробното обяснение  bouquet
А за бременнните рокли, имам една кройчица на бурда, супер лесничка с пенсчета отстрани, за коремчето. Благодарения на нея се сдобих с 4 сукманчета и рокли за бременността, а даже и си уших рокля за сватбата на наши приятели, където кумувахме. Тогава бях в 4-ти месец с Йони, ни рак, ни щука и реших че ще е по добре да си личи че съм бременна, отколкото да изглеждам преяла.

Общи условия

Активация на акаунт