Къде хвърлихте пъпчето на вашето дете?

  • 4 141
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Питам,защото много се чудя а то времето си минава и току-виж детенце станало първолаче ,а пъпчето си седи у дома. Rolling EyesТо пъпчето му падна още в родилното,и неоанатоложката каза-айде,колега ще става!Та идеята ми допадна-лекар,каква по-хуманна професия!Но още не съм сигурна и обмислям варианти. newsm78Вие къде хвърлихте пъпчетата на вашите дечковци?

# 1
  • Мнения: 226
Лелеееееееееееееее   пъпчето на сина ми си е още в къщи.Все се каня да го хвърлим някъде и до там си остава.Той вече порасна така че май той сам ще си го хвърли. Joy

# 2
  • Мнения: 7 474
Майка ми го метна в мивката, чак после се усети. Приемам,че ще и върви по вода  Wink

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пратих го на баща му в Англия той да решава къде да го хвърли.Каза, че го е хвърлил в някаква банка.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 605
На баткото пъпчето го хвърлиха на боклука в болницата без да ми кажат... Дано да излезе вярна приказката "Роди ме мамо с късмет, па ме хвърли на смет!"  Laughing
Пъпчето на малката кацна на едно летище. Все пак е зодия "скитник", реших да помогна с каквото мога.

# 5
  • Мнения: 1 311
Още си седи вкъщи, в една кутийка в барчето. Бях го забравила, добре че ме подсети, че не искам да става мамино синче  и цял живот да си го гледам вкъщи Joy  Joy Joy

# 6
  • Мнения: 1 883
Срам не срам и на двете са в къщи newsm78

# 7
  • Мнения: 3 760
Още си е в къщи... Пак забравих за него... Иначе мислех в университета или  някоя сграда на БАН...

# 8
  • Мнения: 2 274
    Баба му го сложи в компа, за да станел програмист като тати и дядо  Joy! Мъж ми като ъпгрейдва компа за малко да го изхвърли, ама го видях на време  Mr. Green
   Сега малкия сам си казва, че иска програмист да стане, но само времето ще покаже  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 647
В къщи е, по-точно при нашите.

# 10
  • Мнения: 2 818
На хълма "Hollywood" Mr. Green Joy

# 11
  • Мнения: 2 792
 Сега ме подсети, седят си в една кутия за бижута и на двамата, ем не вярвам на суеверия, ем  ми се струва тъпо да ги изхвърля ей така,  след толкова време, като някакъв сантимент са ми останали.
  Всъщност това за хвърлянето на пъпа обвързано ли е със срок, защото може да ги изчакам, като се ориентират, кой какво му се прави и да им ги връча лично да се прицелват на къде да ги хвърлят  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 3 787
Стои в една кутийка у дома.Все се каня да го хвърля някъде и все забравям ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 39 783
Мюнхен

# 14
  • Мнения: 2 821
В детския албум. Има специално място за пъпчето Mr. Green

# 15
# 16
  • Мнения: 5 713
Държа си го при мен, не мога да се разделя с пъп4ето. Ина4е падна още в болницата.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Както при повечето писали - още не сме го хвърлили. Мъжът ми искаше да го вземе със себе си, като пътува в командировки в чужбина, ама аз не му дадох, някак си не ми се иска да е в друга държава...

# 18
  • Мнения: 3 743
В Барселона Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 15 232
В кабинета на една важна клечка Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 161
В реката край Оксфорд, когато наскоро ходих пак до там - не заради университета, а заради красивите спомени, които имам от тази река и града. Пък и ми хареса идеята за реката - нека тя да го отнесе, където съдбата реши.

# 21
  • Мнения: 2 910
Още не сме го хвърлили, а и не мога да се реша кое да е мястото.

# 22
  • Мнения: 4 621
Не съм го хвърлила все още newsm78

# 23
  • Мнения: 8 917
Още е при мен newsm78

# 24
  • Мнения: 7 430
В къщи си е  Wink може би с пъпчето на малкия мишок заедно да ги хвърля в някоя река или да си останат у дома  Peace не съм решила още
..иначе си спомням, майка ми все ми казваше, че го е хвърлила в училището срещу нас ... ама на, още не съм се посветила на културата Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 214
Още си седи вкъщи, в една кутийка в барчето. Бях го забравила, добре че ме подсети, че не искам да става мамино синче  и цял живот да си го гледам вкъщи Joy  Joy Joy


Аз пък искам и специално си го оставих в къщи Joy

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Хм... Моето пъпче е било сложено между две книги - Физика и Математика. Е, не обичам нито физиката, нито математика, но пък за това все покрай книгите се въртя и те са ми страст, при това голяма.  Heart Eyes

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
   JoyИ на моите принцеси пъпчетата оща са си удома,взеха че порастнаха докато мама умува! Sick newsm78

# 28
  • софия
  • Мнения: 495
Още не съм измислила  newsm78и то си седи  вкъщи

# 29
  • Мнения: 5 299
Още си е в нас Wink

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
От много чуденки къде да го хвърля та до ден днешен си го пазя в един специален и много ценен за мен амулетник. И пак се чудя: дали да не изчакам като порасне сам да определи къде иска да му бъде хвърлено пъпчето, ама е време май сериозно да се замисля(на прощъпулника си гепи една колба, дали да не го метна в БАН)

# 31
  • Мнения: 683
У нас падна, ама замина с мръсния памперс в коша - уж го отделих,а като разчистих масата - няма го!
Дано й е за късмет!

# 32
  • Мнения: 723
И моето е в къщи и много се чудя. Иска ми се в болница (нещо с медицина), ама все си мисля, че може да й върви по болници в неприятния смисъл и ме е страх.

Използвам темата да ви питам - когато се хвърля пъпчето, къде точно да го изхвърля? Например, ако е в университет, къде точно да е,  едва ли в някое кошче...Някой ми каза, че се хвърляло зад врата, обаче аз нищо не знам по въпроса, и се надявам да ми помогнете. Благодаря предварително!  Hug  Peace

# 33
  • Мнения: 5 877
Sagrada Familia в Барселона.

# 34
  • София
  • Мнения: 607
У нас е, в албума му. Не ми се иска да го хвърлям нясъде, честно казано не вярвам в тези неща.  Stop

# 35
  • София
  • Мнения: 7 242
Не сме го хвърлили. Не се сетих за подходящо място, а и искам да е винаги до нас...
Евентуално съм се замисляла, дали да не го хвърля в медицинския факултет, защото ми е мерак да стане лекарка, но реших, че нямам право да влияя по този начин Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 1 352
На Христина го загубихме при пренасянето  Embarassed  Close
На Митко - още е в къщи, още не съм решила в каква област да го ориентирам.  newsm78

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 582
В една банка в Брюксел.  Whistling

# 38
  • Мнения: 1 561
В КЪЩИ ВСЕ ОЩЕ,НЕ СМЕ РЕШИЛИ.ТАЗИ ТРАДИЦИЯ НЕ МИ ДОПАДА, НЕ ХАРЕСВАМ ТАКИВА РИТУАЛИ, В КОИТО ДРУГ ПРЕДРЕШАВА  ЖИВОТА НА ДЕТЕТО, АКО МОЖЕ ВЪОБЩЕ ДА СЕ КАЖЕ , ЧЕ ОТ ТОВА ЗАВИСИ ДЕ. НО ВСЕ ПАК.....  МОЖЕ БЕ ЩЕ НИ ОСТАНЕ ЗА СПОМЕН, ПЪК АКО Е ВЯРНО, ТЪКМО ЩЕ БЪДЕ БЛИЗО ДО НАС.НЕ МИ СЕ ЩЕ ДА Е В ЧУЖБИНА, А ЗА ПРОФЕСИЯТА -САМА ЩЕ РЕШИ КАКВО, А НИЕ ЩЕ ПОМАГАМЕ...

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 145
На Никол пъпчето падна още в болницата. Зълва ми го е бетонирала в   L'Opera Garnier в Париж. Малката определено е много гласовита, а за актьорските и заложби няма дори да споменавам Laughing

# 40
  • Мнения: 2 197
В трезора при авоарите на баба и. Реших, че важен е крайния резултат.

# 41
  • София
  • Мнения: 117
Нашето си е все още в къщи,все още не съм решила...

# 42
  • Мнения: 1 734
И аз още умувам и не съм решила къде да го хвърля newsm78
Но се чудя как го хвърляте на публично място? Хората които минават не се ли чудят какво е това и как така оставате странно нещо зад вратата (например)... не ви ли правят забележка или да ви кажат, че е забранено

# 43
  • Мнения: 1 802
ЮЗУ "Н. Рилски" гр. Благоевград

# 44
  • Мнения: 1 356
И аз още умувам и не съм решила къде да го хвърля newsm78
Но се чудя как го хвърляте на публично място? Хората които минават не се ли чудят какво е това и как така оставате странно нещо зад вратата (например)... не ви ли правят забележка или да ви кажат, че е забранено
И мен ме вълнува този въпрос newsm78.

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
и двете пъпчета ги загубих

# 46
  • Мнения: 109
В една белгийска банка. bowuu

# 47
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз също още не съм го хвърлила. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 394
нашата е малко оплетена-бъргарче, родено в Англия, а пъпа е под една статуя на Салвадор Дали в Испания Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 394


ето тука го хвърлих  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 127
В двора на Европейския парламент в Брюксел

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Още не сме го хвърлили......

# 52
  • София
  • Мнения: 529
И аз още не съм го хвърлила. Така и не измислих къде да го хвърля, а ми е жал да го метна някъде, ей така, заради едната традиция.  Thinking

# 53
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
 В къщи си стои,бях забравила,че трябва да го хвърлям!

# 54
  • София
  • Мнения: 6 999
В операта в Байройт - Германия.

Надявам се не да пее там, а да е от малкото привилигировани, които я посещават  Wink

# 55
  • Мнения: 5 393
Все още си стои при мен пъпчето.Не сме измислили къде да го хвърлим. Tired Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 1 809
В Сеатъл....близо до имението на Бил Гейтс Wink

# 57
  • Мнения: 1 640
Не мога да се разделя с пъпчето й,а и нямам идея къде да го хвърля,въпреки прочетеното тук.Май ще го пазя още няколко години,докато  порастне детето.

# 58
  • Мнения: 8 505
Никъде не съм го хвърляла.Стои си забутан между CD-тата.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 045
На голямата - в един университет в чужбина.
На малката - тя беше недоносена и прекара първия си месец в неонатологията. Пъпчето и е паднало там някъде. После на прощапулника хвана докторска слушалка, така че за нея е ясно. Grinning

# 60
  • Мнения: 126
И двете пъпчета съм прибрала на сигурно място.Не сме решили още дали ще ги хвърляме някъде или ще си ги пазим.

# 61
  • Мнения: 5 362
Все още не съм го хвърлила.

# 62
  • Мнения: 1 284
в Берлин  Peace

# 63
  • Мнения: 1 800
В Медицинския университет в София - в Стоматологичен факултет.

# 64
  • Мнения: 3 211
А пък аз си мислих, че само аз съм забравила да го хвърля. Успокоихте ме.
Сега реших да го дам на братовчедка ми да го хвърли в Европарламента в Брюксел, тя отива там на стаж.
А по повод хвърлянето на пъпчета на обществени места, не помня вече кой ми беше разказвал, как една чистачка на министъ ли беше, голям шеф по комунистическо време ли беше разказвала, че постоянно имало в кошчето му хвърлени пъпове  Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 1 457
В една банка  Wink Grinning

# 66
  • Мнения: 998
Много се чудех къде да го хвърлим. Една приятелка щеше да пътува за Щатите и я помолих да го хвърли там, но каза, че никъде не й харесало толкова много, затова го сложила в самолета на връщане за да пътува много и да реши сама къде иска. А иначе го забутала така в самолета, че каза : "Скоро няма да го намерят" hahaha

# 67
  • Мнения: 2 891
няма страшно ако пъпчето остане у дома. Моето стои затворено в чашка за кафе в един шкаф у мама  Blush Пъпчето на сашко изпратихме до Лондон, където беше хвърлено на центъра на стадиона на Арсенал - Хайбъри. Това е една от най-големите фукни на татко му  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 891
Пъпчето на Рени все още е у дома.  Blush
Пазя си го  Hug

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Пъпчето на Рени все още е у дома.  Blush
Пазя си го  Hug



На Силви също, сложила съм го в една книга.

# 70
  • Мнения: 439
Все още си е вкъщи пъпчето,не сме решили къде е най-подходящото място да го хвърлим

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Вкъщи е- в Правописен речник на БЕ  Grinning

# 72
  • Мнения: 511
и двете в училище

# 73
  • Мнения: 175
Чак сега като чета темата и аз се замислям,че и нашият пъп не е хвърлен!А ние сме на 3г. и 4м..Дали е правилно да стои още? ThinkingИ дали всичко е бабини деветини?

# 74
  • Мнения: 4 406
никъде- в къщи си е- в плик , залепен в бебешкия му албум

# 75
  • Мнения: 999
аз няма да го хвърлям, ще си го пазя, че когато един ден напусне дома и аз съм вече стара ще си го вадя от кутийката и ще си спомням за времето когато е била бебе!

# 76
  • Мнения: 412
само бъдете внимателни...ето защо
имам един познат,който по стечение на обстоятелствата се озова в затвора....Срещнах майка му,докато бях бременна и се заговорихме за бебета и тя ми вика:"Внимавай с пъпа на детето.Всеки медал си има две страни-едно време когато се роди сина ми,му хвърлих пъпа на покрива на съда,за да стане я прокурор, я съдия.Е да попадна в съда,ама на подсъдимата скамейка за съжаление."

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 241
И моят ще става банкер.  Party

# 78
  • Варна
  • Мнения: 616
 И на двамата са си в къщи да ми станат домошарчета  Mr. Green На баткото е в една енциклопедия, а на малката в аптечката  Mr. Green

# 79
  • София
  • Мнения: 797
 В СУ "Св.Кл. Охридски"

# 80
  • Мнения: 1 404
Още е у дома,не знам защо не ми харесва да играя ролята на орисница.

# 81
  • Мнения: 6 461
Пъпчетата на Тошко и Пламен са си все още в къщи.
Не мисля да ги хвърлям някъде,понеже не искам да се разделям с това което ме е свързвало с децата ми девет месеца .
Душевната връзка  си я има така или иначе ,но това е плът от плътта и искам да си остане при мен.  Hug

А за хвърлянето на пъпа .Това са бабини деветини Mr. Green

# 82
  • Мнения: 135
И двете пъпчета хвърлихме в крепостта Царевец. За второто дори ходихме цялото семейство на екскурзия до Велико Търново.

# 83
  • Мнения: 872
Прибрано е в кутийка.Не съм решила какво ще правя с него.

# 84
  • Мнения: 2 254
Изпратих го  на майка ми в България.

# 85
  • Мнения: 388
И на двете са в къщи.

# 86
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
В къщи си е на витринката между дисковете и парфюмите

# 87
  • Мнения: 2 897
Пазя си го,няма да го хвърлям.

# 88
  • Мнения: 216
Сан Марино - на площада, където свършват състезанията на Ферари - по негова поръчка

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И на двете таткото хвърли пъпчетата в музикалното училище ...  Laughing

Ще видим какво ще стане ...

# 90
  • Мнения: 1 403
Още си е в къщи, като отидем на някое хубаво място, може и да го метна  newsm78 Или като порасне малката да си го хвърли там където иска  smile3521

# 91
  • Мнения: 105
Нашето пъпче е в къщи и сме го сложили в една книга (на Иван Вазов)

# 92
  • Мнения: 1 732
Вяра се роди недоносена. Та в болницата и е паднало. Кой знае къде са го изхвърлили!  Sad

Може пък да стане снаха на Волф, де да знаеш  newsm78

# 93
  • столицата
  • Мнения: 3 802
това със снахата ми хареса Party Нашето таткото го занесе в Щутгарт в Мерцедес

# 94
  • Мнения: 948
Вкъщи си е.Старателно поставен в учебник по анатомия. Hug

# 95
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
и на двамата са си в къщи ,няма да ги хвърлям .

# 96
  • Мнения: 485
На покрива на "Банка ДСК" на Московска

# 97
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вкъщи са. Пазя си ги за спомен. Това е последната ни материална връзка.

# 98
  • Мнения: 1 640
Вкъщи са. Пазя си ги за спомен. Това е последната ни материална връзка.
Хареса ми аргумента ти.И аз по същата причина го пазя!

# 99
  • Мнения: 1 485
 EmbarassedЕ,поне не съм единствената,която е загубила пъпчето незнайно къде!  smile3555Иначе си го донесох от болницата,а сега къде ли е????Ще кажа дано е на късмет!

# 100
  • Мнения: 193
Във фоайето на банка ДСК.  Все още се шегувам,че това може да ми  изиграе и лоша шега - току виж станал обирджия! Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 352
Това с хвърлянето на пъпчето са бабини диветини за мен.Ние си го прибрахме в шкафа за спомен.Детето като порасне достатъчно да си го хвърля кадето си иска!

# 102
  • София
  • Мнения: 6 999
Това с хвърлянето на пъпчето са бабини диветини за мен.

Е, нали не мислиш, че не го знаем това всички, които сме ги хвърлили някъде с пожелание и вярваме, че то ще се сбъдне?  newsm78

Същото е и с предметите на прощъпулника и т.н. Просто забавна традиция  Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 7 242
Никъде. Не намерих достатъчно достойно място Mr. Green Не че съм против традицията.

# 104
  • Мнения: 330
Нашето си е все още в къщи - в една кутийка от пръстен. Ще го хвърлим някъде, но все още не сме решили къде. newsm78

# 105
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
В Кингс Колидж, Кембридж Simple Smile

# 106
  • Burgas
  • Мнения: 92
И нашето стои в шкафа в една кутийка, все още не сме решили  къде да го хвърлим  newsm78. Съпруга ми предлага да го хвърлим на луната.  Joy, ама на мен не ми се иска малкия да е толкова далече. Wink

# 107
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Кумът го хвърли в университет във Вашингтон

Общи условия

Активация на акаунт