Как готвят в детската кухня?

  • 4 402
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 976
Аз май открих засега един ключ от палатката, който прави манджите от кухнята по - вкусни за моето човече - домат!!!! На всичко слагат домат! И супата винаги е с домат!!! Вчера му направих същата супа, каквато не иска да хапва, н осложих и доматче - изяде я!!! До тук имам прогрес...Само че не разбирам защо всяка манджа трябва да е с домат, особено супата!!!!

# 16
  • Мнения: 4 392
В нашата кухня, доста мазнинка плува и си мирише храната на запръжка и запържен лук. Солчица също има, виж захар мнооого малко. А дечковците заформят някакъв вкус и май карат по инерция. Според мен след 1 седмица ще свикнат и с домашната храна. Аз какво да кажа, като моята опита разни ресторантски скари и сега иска само кюфтета, шницели, пържени картофи и омлет, а манджите ги е отсвирила тотално Close Таткото хапва храната от кухнята и преди 2 дена, казваше, че само люта чушчица и липсвала Mr. Green

Нямам думи просто!!! Shocked

# 17
  • Мнения: 679
А дали тайната не е в застройката на супата. Според вас как я правят - с прясно или кисело мляко, с цяло яйце или само жълтък?

# 18
  • София
  • Мнения: 6 182
Преди 2 седмици специално ни уведомиха, че спират със застройката от яйце заради жегите, а вместо това почват да включват таратор като супа. Ама аз не усещам разлика в супата. Всъщност не знам как е в другите кухни, но в нашата супите ми се струват доста сходни, мени се само вида на въглехидратите: ориз, картофи, фиде, От време на време дават супа леща, вече таратор и т.нар. "млечна супа", която за мен е отврат Sick , но дъщерята я уважи.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 99
И ние имахме същия проблем.От кухнята изяждаше всичко,а моите творения ги пренебрегваше Sad.Имаше съботи и недели,когато беше само на мляко.Сега започнах да слагам повечко лук,малко захар(защото пюретата от кухнята все ми сладнят),и малко брашно-да стават по-гъсти.И ги яде  Grinning
А за домата,може и това да е ключа,защото доматената супа я уважава(моята),а другите не ги признава,с изключение от тиквички.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Аз също готвя доста добре. Но колкото и варианти да опитвам, супата ми никога не е като тази от кухнята  Thinking Не е тайната в домата- в нашата кухня няма домати в супата  Naughty Освен ако не е доматена, разбира се. Но като цяло супите им са превъзходни и разнообразни. Как го правят обаче  #Crazy

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
А дали тайната не е в застройката на супата. Според вас как я правят - с прясно или кисело мляко, с цяло яйце или само жълтък?

При нас не я правят с кисело мляко, май newsm78.
Нашата кухня е кухня-майка и лелките готвят при нас. Отпадъците изхвърлят в контейнер, който е пред самата кухня, и понякога виждам остатъците от продуктите Laughing Кори от лимони-когато е имало кисел с лимони, например, или празни бурканчета от плодово пюре-когато е имало мус с плодово пюре..... Но празни кофички от кисело мляко не съм виждала, а супите са застроени почти всеки ден. За кремчетата са ми казвали, че ползват сухо мляко, не знам дали не правят и засторйките с такова Rolling Eyes
За яйцата-при нас използват яйчен меланж.

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Vivi какво е яйчен меланж  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
Vivi какво е яйчен меланж  Embarassed

Грубо казано-яйчен прах. Една мама навремето беше пуснала определение, изровено от нет-а. Опитвам да го намеря с търсачката, но не успявам.

Ето какво ми каза Гугъл-чо по въпроса за яйчения прах на някаква българска фирма "Биомагия"ООД: (http://www.biomagia.hit.bg/bgproduct.htm) :
Яйчният прах се състои от счупени и изсушени до прахообразно състояние кокоши яйца. Продуктът може да бъде произведен и от нестандартни и пукнати айца, както и от замразен яйчен меланж. Яйчният прах представлява белтък и жълтък в естествено съотношение и е тотален заместител на прясното яйце, като притежава следните предимства:
• годността на продукта извън хладилник (18 - 35oC) е 6 месеца;
• поради високата температура на обработка продуктът съдържа незначителено количество микроорганизми: до 4 000 на грам (при стандарти 50 000 на грам);
• продуктът е подходящ за транспортиране и съхранение - 1 кг. яйчен прах съдържа около 100 яйца.
Яйчният прах се използва в производството на майонеза, сладкарски изделия, бисквити, палачинки, панировки, сосове и др.
Продуктово описание
Яйчен меланж, изсушен по метода на виброкипящия слой.
Съдържание
100% чист яйчен прах в натурално съотношение на белтъка и жълтъка.
Опаковка
Полиетиленови торби, поставени в кашони - 20 кг. нето.
Съхраниние
Продуктът трябва да се съхранява в проветриви помещения при приблизителна температура 22oC.
Годност
6 месеца
Употреба
Яйчният прах се разтваря във вода с приблизителна температура 22oC в следната пропорция: 1 част яйчен прах на 3 части вода. Сместа се разбърква до получаване на хомогенна микстура и се използва според рецептата.
Показатели за качество
Показатели и мерни единици Стойности
1. pH 8,0 - 9,5
2. Влага, % максимум 4
3. Мазнини, % минимум 40
4. Общо съдържание на микроорганизми в 1 грам.  максимум 50 000
5. Салмонела в 50 грама отрицателно
6. E. Coli в 1 грам отрицателно



Последна редакция: сб, 17 юни 2006, 10:29 от Vivi

# 24
  • Мнения: X
Да и при нас има нещо такова  Sad

Сега си яде в яслата /която си е пак храната от кухнята/ и неще моите манджи, а и аз не готвя лошо, но пък, когато бяхме само на кухня така жадно се облизвах и чаках да и остане нещо.....много беше вкусно Cry

# 25
  • Мнения: 8 505
Не зная как готвят.Моята яде всичко наред-домашно,от яслата...Само на пюретата се мръщеше понякога.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 356
Същия ни е проблема, вече две - три седмици не взимаме кухня и не мога да й угодя изобщо на манджа. Само дето вече не готвя отделно за нея, а за всички, като слагам по малко сол. Месото пък не мога да го докарам да й хареса, не иска да го дъвче, а уж е на малки парчета както в кухнята... Понякога почва да ми реве от първата лъжица, а според мен и баща й е вкусно  ooooh! Сигурно е въпрос на свикване, защото когато почнахме да взимаме храна от кухнята, имаше пак 2 седмици бойкот.
В нашата кухня мисля, че застройваха с варено яйце, така ми се струваше като съм гледала в супите  newsm78

# 27
  • Мнения: X
За месото съм сигурна, че го варят под налягане, ама другото как го докарват newsm78.....

# 28
  • Мнения: 4 392
Може да слагат някакви изкуствени вкусови подобрители newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо засега се мръщи само на готовите пюрета от бурканче,хапва и готвеното вкъщи и това от кухнята,но съм забелязала че повече му се услаждат червените яденета/тоест с домат/

Общи условия

Активация на акаунт