помощ!има ли бг-майки във Фрация

  • 1 641
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
blagodaria na georgia za podkrepata!
hubavo e njakoi da ti kaje che njama da imash problem, dori i samo za ednoto uspokoenie, zashtoto chestno kazano za edin mesec mi pobelja kosata.

 Wink Няма за какво....имам богат емигрантски опит и затова напълно те разбирам!  ooooh! Писнало ми е от бг бюрокрацията!
  Успех!  Peace

# 16
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Tatita, според мен не е трябвало да изтегляш досието за нов паспорт, след като детето е вписано в твоя.
И не забравяй да вземеш от кметството с таткото eдна Autorisattion de quiter le teritoire.

# 17
Otorizaciata SORTIE DE TERRITOIR ne e li do navarshvane na 5 godini.
Tja gi navarshi prez april i smjatam che njama da mi izdadat.

# 18
na poslednata stranica na frenskite posporti vav vajni preporaki tochka 5-ta pishe citiram:podnovjavaneto na iztekal pasport po vreme na prestoi v chujbina, triabva da se poiska ot nai-blizkoto konsulstvo na Francia.
Tova koeto iskam da razbera e ima li njakoi koito go e pravil veche.

# 19
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Защо толкова държиш да има сега паспорт?
Като се върнете спокойно можеш да се заемеш с издаването му.

# 20
Ot veche 5 godini ja vodia v BULGARIA za ljatoto i ja ostavjam pri roditelite si, koito sa pensioneri i v kraja na ljatoto ja vodjat do Francia.Te ja chakat s takova netarpenie.Edinstveno vnuche!!
Kakto i vashite roditeli....predpolagam.
Da, Tja e vpisana v moja pasport, no
Az ne moga da stoja dalgo zashtoto rabotia.
Zatova darza da i udalza validnostta na dokumentite.
I ako ne stane za neja dalgoochakvanoto liatoto shte e kratko.
I roditelite mi shte sa mnogo razocharovani!

# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Дори и така не виждам проблем. Излизате двете с твоя паспорт, там веднага и подаваш документите за българския, и после напуска страната с родителите ти и българския си паспорт. То4но така направихме ние  smile3521

# 22
  • Мнения: 486
Елииии супер, благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

Pollia, мерси за цветята  Grinning Радвам се, че бях полезна с нещо.

tatita, не знам дали вече не е късно, но нямаш ли възможност да звъннеш на нашето посолство. Може пък да помогнат някак.

Mamо Strumpf, а на излизане не ви ли питаха с какъв паспорт е влязло детето? newsm78

# 23
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ели, не. Като български гражданин е длъжен да се представя пред бг-властите с бг-документи за самоли4ност. А на влизане си беше само франсе. Оба4е ми искаха декларация от таткото , 4е е съгласен да пътувам от БГ до Франция, а за Татита може би ще искат и от двамата родители.

Общи условия

Активация на акаунт