ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - да поговорим

  • 122 335
  • 685
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Пиера, отлепване на плодния сак може да причинява подобно кървене , не знам какво са ти казали, но аз бях така почти до 12 г.с и това което правих беше само но-шпа и почивка ( разбирай лежане в леглото ) . След това всичко се оправи и до края нямах проблеми!
           Сега за моята история : първо забременях много трудно - лекувах висок пролактин и липса на овулация почти 7 години, след това имам два спонтанни аборта в 7 г.с и в 8 г.с - и в двата случая се виждаше растеж на плодния сак  , даже сърдечна дейност, но започваше кървене , болки и ми назначаваха дата за кюретаж. Генетични изследвания не сме правили , сметнаха ги за ненужни , след като преди 15 години сме имали едно дете, лекарката ми не благоволи да ми направи имунологични изследвания и аз се отказах да имам повече деца. Тогава изненадващо забременях. Лекарят , който ме наблюдаваше след като се запозна с моята история предположи фосфолипиден синдром и през цялата бременност приемах четвърт аспирин на ден. Родих здраво момиченце!
             Желая успех на всички и дано попаднете на подходящия лекар!!  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 715
Момичета, знам, че ми е тъп въпросът, но снощи забравих да си изпия аспирина, това повече няма да ми се повтори, но в тази ситуация ако си изпия аспирина сутринта - вечерта да пия ли пак или не? Или пък да пия чак вечерта. Аз по принцип го пия вечер заедно с фолиевата киселина, защото така ми е по-удобно,  но снощи се отплеснах с тези мачове, къде ми е главата напоследък не знам.

# 17
  • Мнения: 1 029
Няма смисъл да го пиеш по-късно.Не ми се вярва от едно хапче да стане нещо.Друг път не пропускай обаче.Успех!

# 18
  • Мнения: 3 715
Ох, каквато съм завеяна патица, ще трябва един плакат да си сложа да ми напомня  smile3538 smile3538smile3538

# 19
лекувах висок пролактин и липса на овулация почти 7 години, след това имам два спонтанни аборта
Rumi, това като, че ли аз съм го писала. Твоята история ми вдъхна много надежда за успех   bouquet  Дано  всички ние успеем така лесно като теб!

Ва, поздравления за добрата идея за тази тема, надявам се тук да споделяме и да си помагаме  Hug

При мен - за сега имам Фактор 5 от генетичните мутации за тромбофилия, а утре ще ми излязат резултатите от имунологията... Моля се дано да няма проблем и там... Praynig
Иначе, планът е - чакам да ми свърши  и започвам аспирин 85 мг, селен и неофолик форте всекидневно до есента, по предписание на Тодорова.
После трябва да реша - планирана бременност ( инсеминация и в същия ден фраксипарин) или след + тест да слагам фраксипарин. Според Тодорова трябва да се почне преди + тест, но лекарят не е съгласен и казва, че трябва сама да взема решение за това. А при последния аборт, започнах фраксипарин 0.30 при + тест. Сега Тодорова казва след оплождане - ниска доза фраксипарин и при положителен тест се минава на по-висока доза и по възможност клексан ... #Crazy

# 20
  • Мнения: 1 029
Елви, а аспирин, селен и фолиева-4мг. пиеше ли преди последната бременност, забравих дали те питах в Плевен?

# 21
danidan, пиех само неофолик форте, който е май по-високата доза и се дава при проблеми.
След + тест започнах, сутрин фраксипарин 0.30 и вечер 1/4 асперан от 325 мг, утрогестан3*2 вагинално. Селен не съм пила до сега.

Все се чудя дали не съм закъсняла с фраксипарина и аспирина ...  Thinking

# 22
  • Мнения: 1 029
Благодаря ти.
Ами нали препоръчват фолиева-Неофолик Форте-4 мг., аспирин-75 и селен/явно селена не при всички/, да се пият поне 3-4 месеца преди опити, а фраксипаринът след ову.Явно и фраксипаринът е индивидуален.
Дано следващият ти опит е успешен!За всички!

# 23
Момичета здравейте и от мен,

аз писах в другата тема "кръвосъсиращи проблеми" но нека се представя и тук. Разбирам че в България профилактиката с аспирина + хепарина е много наложена в практиката. По това, което чета тук няма съмнения че генетичните кръвни проблеми пречат на забременяването...питам се колко от вас които сте били на такава терапия преди забременяванто сте забременели. Аз съм с Фактор V, сега ме изледват за антитромбин. От няколко дена започнах хепарин и аспирин по мое настояване, защото за сега няма за какво друго да се хвана, ние сме в групата на неизяснените. Много ми е любопитно, колко от вас са успели благодарение на хепарина най-вече. А колко от вас са били на тази терапия по време на ин-витро?
Успех на всички!

# 24
Е добре...защо като на мен и тя и Тодорова ми казаха след ову...Владимиров не беше много за, но се съгласи...може би, защото съм с три и то хомозиготни... Rolling Eyes
Стискам палци, Пиера!Дано все пак нещата се наредят... Praynig Praynig Praynig


И аз съм с 2 мутации (едната разбирасе за тромбофилия другата липса усвояване на фолиева) + имунологични АФА и НК клетки, които пък са спорни защото в Сф. са положителни, а в Плевен отрицателни (макар и на границата). Имам вяра на тези правени в Плевен защото моите от София са без стойности (както мои така и референтни).
На мен и доц.Конова и д-р Тодорова ми казаха да почна с клексана 0.3 (или 0.4) от деня на овулацията, а след като се види сърдечна дейност да увелича на 0.6 + дуфастон за НК клетките (повлиявал). Паралелно подготвителна терапия сега върви - селен, аспирин - 100 и неофолик форте - 4 мг. (на изчерпване като наличност).
Имам 3 спонтанни аборта, единствено плоден сак се видя в месеца, в който бях на дуфастон. Обаче като не съм знаела да пия апирин, селен и форте.
Д-р Тодорова беше категорична, че колкото по-рано се почне клексана толкова по-добре (имам предвид след ову), защото характерното за хора с нашият проблем е, че всеки следващ спонтанен е в още по-ранна г.с.
Аз съм против имуновенина и за това съм се спряла на клексана и дуфстона.

# 25
Ох, каквато съм завеяна патица, ще трябва един плакат да си сложа да ми напомня  smile3538 smile3538smile3538

Споко миличка, аз редовно го правя този номер! Simple Smile и го пия къде по обяд, къде късен следобяд. Абе вейка съм. Да не говорим че съм пръснала в къщи, в офиса и в другото къщи опаковки селен, форте и аспирин. Където и да попадна да имам под ръка!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 727
Тиквичке, къде прави тези НК клетки без стойности?
Аз правих в Клиничната имунология при МЦ "Ив. Рилски", но си имаше стойности и заключение и т.н.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
Момичета здравейте и от мен,

аз писах в другата тема "кръвосъсиращи проблеми" но нека се представя и тук. Разбирам че в България профилактиката с аспирина + хепарина е много наложена в практиката. По това, което чета тук няма съмнения че генетичните кръвни проблеми пречат на забременяването...питам се колко от вас които сте били на такава терапия преди забременяванто сте забременели. Аз съм с Фактор V, сега ме изледват за антитромбин. От няколко дена започнах хепарин и аспирин по мое настояване, защото за сега няма за какво друго да се хвана, ние сме в групата на неизяснените. Много ми е любопитно, колко от вас са успели благодарение на хепарина най-вече. А колко от вас са били на тази терапия по време на ин-витро?
Успех на всички!


здрасти!

малко сме те оставили с погрешно впечатление. всъщност, терапията на генетични и имунологични проблеми с аспирин и хепарин е нещо съвсем ново в България и го прилагат точно една шепа хора. заблудата ти идва от факта, че пишещите тук всички посещаваме въпросната шепа лекари, които ни консултират и лекуват.
както и по света, така и у нас, тази материя е още нова, не добре изучена и в много случаи среща съпротива от гинеколозите.

след два спонтанни аборта и граничен АФС, в момента доизносвам третата си бременност, която силно се надявам в близките 2 седмици да завърши успешно. през цялото време съм на аспирин+хепарин.

# 28
  • Мнения: 1 029
Наистина сме малко и отскоро се практикува тук, Папи.Джамата ти е обяснила.
Успех, Джамче, малко остана!Ти ще си от първите успешни, които продължават да пишат по форумите!Благодаря ти за това!!!Стискам палци докрая! Hug Praynig Hug
Аз пък започнах да задържам фоликули според мен от аспирина, два пъти през месец вече, въпреки че Владимиров каза, че е малко вероятно, Конова също, но просто не мога да си обясня от какво друго може да е като започнаха точно след приема на аспирин и другите неща...
След 9 месеца от последният аборт, днес започнах фраксипаринът, но нещо ми се струва, че пак имам задържан фоликул...и май нямаше смисъл...и ми е тъжно... Crossing Arms

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 15:45 от danidan

# 29
Тиквичке, къде прави тези НК клетки без стойности?
Аз правих в Клиничната имунология при МЦ "Ив. Рилски", но си имаше стойности и заключение и т.н.

Александровска, имаше някакъв показател, но това ми обясни доц.Конова че въобще няма стойност и референтни от които да се прецени. Само е написано - + (положителен резултат).
А с АФА е още по трагично, само пише + (положителен резултат) без грам, ама грам цифричка!

Общи условия

Активация на акаунт