Котките миришат ли?

  • 20 115
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 998
На мен много ми мирише и винаги усещам, когато отидем на гости и в къщата има котка. Най лошото е, че съседката под нас има котка и явно през удушниците, много често и у нас мирише и полудявам  #Cussing out

# 16
  • София
  • Мнения: 2 181
И на мен ми мирише навсякъде където има котка Sad

# 17
  • Мнения: 14 654
На мен много ми мирише и винаги усещам, когато отидем на гости и в къщата има котка. Най лошото е, че съседката под нас има котка и явно през удушниците, много често и у нас мирише и полудявам  #Cussing out

и при нас е така , само че котката е над нас - сложи си вентилатор в банята и ще ти се реши проблемът с миризмите

# 18
  • Мнения: 6 902
Според мен самата котка не мирише. И ако е добре почистено не ми мирише там където има котки.

# 19
  • София
  • Мнения: 442
абе мирише си, но ако все пак се навиете, по-добре вземете женска.
а стопаните на котки не го усещат защото са си свикнали с миризмата

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
а стопаните на котки не го усещат защото са си свикнали с миризмата
Позволи да не се съглася Grinning

В къща с котка или мирише, или не. Няма такъв филм "аз живея тук и не усещам, ама гостите си бърчат носовете, защо ли". Ако се поддържа чисто, сменя се пясъкът редовно и се мие, НЕ мирише. Нито на гостите, нито на стопаните.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 828
Където и да съм влизала и е имало котка - мирише  Stop

и на мен ми мирише, не знам котката или тоалетната или нещо друго, обаче винаги познавам кога има котка в жилището  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 6 902
а стопаните на котки не го усещат защото са си свикнали с миризмата
По принцип може би. Но аз от половин година живея в нов апартамент без котка (имам куче от 2 месеца) и като ходихме на гости при баба ми (има женска котка) изобщо и грам не се усеща по миризмата, че има животно. Но тя си е маниячка на тема чистота, много бих се учудила ако миришеше.

# 23
  • Мнения: 953
зависи от стопаните и как ще си научат котката от самото начало.у свеки имахме котка но тя си е маняк на чистотата и поддържаше много чисто и въобще не миришеше.у майка ми също имахме но тя ходеше на сифона в банята - не в страни а точно в/у него и като го полееш с вода и няма грам мирис.така всичко е въпрос на хигиена.има хора у които вони  и без да има животно.

# 24
  • Линдау
  • Мнения: 72
Имала съм куче немска овчарка мъжко 9 години и наистина чистосърдечно си признавам че миришеше. Имам приятелка, която има също куче, женско обаче, и според мен у тях не мирише или поне не толкова.
Така че съм склонна да повярвам че женските миришат по=малко от мъжките.
Благодаря на всички за отговорите. Довечера ще водим дебати вкъщи Laughing

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
у майка ми също имахме но тя ходеше на сифона в банята - не в страни а точно в/у него и като го полееш с вода и няма грам мирис.

Понеже и аз имах една котка, която ходеше на сифона, обяснете един детайл, с който аз не се справих (и който с тоалетно котешко легенче с пясък не съществува). Пикането на сифона ясно. А с големите котешки нужди какво правим? Ми ако има разстройство? М? Това е гранд-проблема на идеята със сифона.

# 26
  • Мнения: 2 237

 Миришат само ако не се гледат както трябва ! Аз цял живот гледам котки и никога не съм позволила да миришат.
И ако щете ме мислете за луда,но естествената миризма на котките,направо ме опиянява,особено когато една котка се е сгушила и спи..боже как ухае после !  упс,отклоних се... Embarassed

# 27
  • Мнения: 177
няма начин, миризма има.Имала съм и котка и куче в къщи и при най-стриктна хигиена си мирише, но това не е причина да се откажеш.Мисля, че домашните любимци са задължителни при възпитанието на децата.Като изключим евентуални вродени алергии...

# 28
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ходила съм много пъти в дома на хора с котки и наистина мирише доста лошо... Хем ги знам, че чистят много, винаги е лъснато, но просто си мирише. Дрехите им миришат даже... У нас също мирише, но на куче основно в коридора, където не се проветрява естествено (чрез прозорци). И все пак мис е струва че е по слабо отколкото където има котка... Но самите котки наистина не миришат, за разлика от кучетата.

# 29
  • Мнения: 3 205
Не мирише животното, а тоалетната му. Самата котка няма никаква миризма.

Така е. Ако я научите да пишка вканала на банята и миете веднага, ама ВЕДНАГА с топла вода и малко сапун или шампоан, не се усеща миризма.
Урината на котараците мирише повече от тази на женските. Когато котката/котакът са разгонени, урината мирише повече. Тогава проявяват и тенденция да пишкат навсякъде и ако пропуснеш някое място - пак се размирисва. Котаците понякога обичат и да маркират - ако нещо се размести или се появи нещо ново в апартамента.
Има един трик - мацва се малко белина, където ще е котешката тоалетна. Миризмата ги кара да пишкат, а котките са традиционалисти - щом пишкат някъде, после ходят пак там да пишкат. Следете котето, когато почне да се върти и да душка по ъглите - това е моментът да го занесете при котешкия кенеф. И не го бийте - няма смисъл, котките са умни, колкото 2-3 годишно дете и не знаят защо ги наказват. Най-много да си отмъсти и да се изпишка в нечии обувки.
 

Общи условия

Активация на акаунт