Непоносимост към миризми!

  • 5 663
  • 55
  •   1
Отговори
Имам чувството, че обонянието ми е като на диво животно.Усещам всичко.Чувствителна съм към препарати за миене,прах за пране .Слава богу не към парфюмите ми.
Защо е така и аз не мога да си го обясня. Установих, че миризмата ми придизвиква гаденето.Много е гадно. Дори последно почистих цялата си къща с вода и оцет за да не ми мирише. Докога  ли ще ми така?

# 1
  • Мнения: 4 806
ами не си казала, в коя седмица си,,,

обикновено чувствителността и гаденето минават около 3-4 месец, но не винаги. Всичко е до бременност - една и съща жена може да има коренно различни бременности от тази гледна точка... Така че, освен да се надяваш, че дискомфорта ще намалее - друго не ти остава. Но пък каква радост те чака накрая - струва си... ще минат месеците...

# 2
  • Мнения: 131
вярно - при всеки е индивидуално
Мен миризмите ме мъчиха малко - около 2-3 седмици
После изведнъж тоя дискомфорт изчезна

# 3
# 4
  • Мнения: 8 917
И при мен в началото имаше за около седмица. След това изчезнаха Peace

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Аз пък,през цялата бременност не понасях миризмата та един от любимите ми парфюми.И някои по-силни5 миризми,също ме дразнеха и предизвикваха главоболие.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 180
нормално е - при мен беше от цигари, миризма на мастика и на ракия....ужасно беше - мина ми в началото на 4-тия месец - може и до края на бременноста да продължи - мн индивидуално е Wink

а и това за парфюмите го имаше - иобаче накрая чак

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
През целия втори месец ме  дразнеха миризмите в кухнята-пържено,готвено...

# 8
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
аз като забременях работех в бензиностанция.беше някакъв ужас.от газовете ми се гадеше непрекъснато Sick.ставаше ми гадно и от някой храни.след третият месец спрях да повръщам и да ми се гади от миризми.

# 9
  • Мнения: 4 668
До края на 4 - тия месец всякакви миризми ме дразнеха , чувствах се ужасно , едвам издържах . И при мен започна някъде към 6 - та седмица . После миризмите не ме дразнеха толкова силно , но до края на бременноста си ми беше лошо и повръщах .  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 442
ами не си казала, в коя седмица си,,,

обикновено чувствителността и гаденето минават около 3-4 месец, но не винаги. Всичко е до бременност - една и съща жена може да има коренно различни бременности от тази гледна точка... Така че, освен да се надяваш, че дискомфорта ще намалее - друго не ти остава. Но пък каква радост те чака накрая - струва си... ще минат месеците...

така си е! при първата бременност ми се появи непоносимост към миризмата на чесън, макар че иначе не ми е неприятна и някои манджи не мога да си ги представя без чесън. тази непоносимост ме преследваше през цялата бременност. също така, оттогава имам и един парфюм, който много ми беше харесал, а сега се чудя какво съм му харесала, силен ми е, и го подарих на майка ми. при втората бременност, обаче, нямах никакви такива проблеми.

# 11
  • Мнения: 922
И двете си бременности, през цялото време имах свръхчувствителен нос... Бях като куче... Аууу, много неприятно. Усещах и най-малкото нещо...
Но с раждането всичко си дойде на мястото
Успех и търпение
Леко бременеене Hug

# 12
  • на североизток
  • Мнения: 285
При мен през цялата ми бременност например не можех да понасям миризмата на кафе.

# 13
  • Мнения: 451
Аз все още не мога да понасям някой миризми. Най вече по сладките а за омекотителя Ленор направо ...............
Но скоро ще мине всичко  newsm44

# 14
  • Мнения: 953
Какво да кажа аз, която не понасям миризми и без да съм бременна, на вас поне ще ви мине. Grinning Grinning Grinning

# 15
  • Мнения: 182
 И аз не можех да понасям много миризмите, включително и козметичните. Това продължи до към третия месец. В чудо се бях видяла - накупих си козметика без аромат /добре че сега има всякакви продукти на пазара/ и на мъжа ми не давах да си слага автършейв в банята, че после с часове на можех да вляза там. Гадничко е, но отминава, пък и за бебчовците на всичко сме готови. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 465
Лелеееее аз получих непоносимост към миризмата на кучето на родителите на мъж ми. Всеки път след като си тръгнеха от вкъщи, лъсках пода с по не знам колко препарата Shocked След раждането станах "нормална".

# 17
  • Мнения: 46
При мен въобще не изчезна. Все още съм си така - виждате вече колко години. Не ми се гади, но съм си направо като Кума Лиса Joy

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
До 4 месец имах силно изострено обоняние - слизала съм от градския транспорт, за да връщам Sick Sick; толкова зле се чувствах, имах един силно миришещ колега, само като влезнеше в стаята, отивах до тоалетната, че дори едва не свърших работата в коридора пред тоалетната....

много е кофти това неразположение, но, слава Богу, след 4 месец всичк осе нормализира Simple Smile

# 19
  • Мнения: 992
при мен определени миризми ме дразнеха почти през цялата бременност

# 20
  • Мнения: 419
Мен ме дразниха цялата бременност-намразих наи-любимият си парфюм,не можех да помириша кафе или готвена манджа.Но след раждането вси4ко се нормализира. Party

# 21
  • Мнения: 3 760
По време на цялата ми бременност ме дразнеха. и ми се гадеше... Sick Препарати, парфюми... Всичко!

# 22
  • Мнения: 655
И при мен в началото имаше за около седмица. След това изчезнаха Peace

И при мен беше така.

# 23
  • Мнения: 254
и аз съм в края на 3 месец и изпитвам ужас от миризми, от парфуми, от препарати и шампоани в банята, мразя да стъпя в кухнята, даже усещам как мирише пръстта в саксиите, не понасям миризмата на чаршафите, постоянно смуча лукчета те донякъде тушират гаденето и накрая   се пренесох да поживея на село, там поне ухае на липа и има много простор за разходки.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В 6-та седмица още си бях ок. После стана страшно Sick

# 25
  • Мнения: 1 181
аз през цялата си бременност не можех да понасям миризмата на варено пиле

# 26
  • София
  • Мнения: 549
Мен също ме дразнеше миризмата на любимия ми парфюм и на отделни храни, но вече поотшумя. Единствено рибата не мога да понасям все още.

# 27
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 423
Имам чувството, че обонянието ми е като на диво животно.Усещам всичко.Чувствителна съм към препарати за миене,прах за пране .Слава богу не към парфюмите ми.
Защо е така и аз не мога да си го обясня. Установих, че миризмата ми придизвиква гаденето.Много е гадно. Дори последно почистих цялата си къща с вода и оцет за да не ми мирише. Докога  ли ще ми така?

На мен през цялата бременност ми ставаше гадно от миризми - неприятни, приятни няма значение ... Sick

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Миризмите ми пречеха до към края на първия триместър, после поотминаха заедно с гаденето, но пък започнаха киселините. С две думи, празно няма  Laughing, но пък каузата е много велика и си заслужава всичко.

# 29
  • Мнения: 553
Леле как не можех да понасям всякакви миризми  #Crazy  !!! Намразих миризмата на любими неща /кисело мляко с ягоди, фъстъци, солети...  Sick / толкова беше ужасно! Всичко меришеше - не можех да си намажа тялото с нищичко заради миризмите. По едно време си въобразявах че и аз мериша и питах таткото дали ме усеща  Joy
Слава Богу сега нещата попреминаха, само фъстъците още не мога да ги гледам. Търпене ти трябва, друго няма да може да помогне   Cry

# 30
  • Мнения: 189
Е, аз девет месеца бях забранила да се готви, защото миризмата на лук ме побъркваше. За малко да уморя дъщеря ми и мъжът ми от глад....

# 31
  • Мнения: 2 035
Ауу тоя период ми беше много тежък, направо не можех да търпя никакви миризми  Sick От всякаква козметика - шампоани, сапуни, млека, парфюми и всякакви миризми на готвено ми ставаше лошо и повръщах   Sick  Дори бях спряла да готвя  Crossing Arms Но всичко отмина някъде към 16 г.с .  остана ми само това, че някои неща ги намразих от тогава и имам непоносимост още към тях  Crazy

# 32
  • Мнения: 670
Гади ми се от ароматите на парфюми и миризмите в памперсите на беба  Sick
С предната бременност нямах непоносимост към миризми.... но сега...

# 33
  • Мнения: 566
и аз се чувствах като полицейско куче - надушвах всичко. получавах отвращение към по-силните миризми включително и парфюми. даже имах колежки около които избягвах да се навъртам заради парфюмите им. към 4-я месец изчезна този дискфомфорт

# 34
  • Мнения: 680
нямала съм непоносимост от миризми!

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Много гадно! Мен всичко ми миришеше на лошо.И естествено ми се гадеше.
След 3 мес.ще ти поотмине.
Лека бременост!

# 36
  • София
  • Мнения: 189
И при мен беше така, сега от около 1,2 седмици е малко по-добре. Но все още не понасям много миризми-парфюми, препарати... но най-много ме мъчи застоялия въздух. Даже ставам през ноща да отварям прозореца да се проветрявам Embarassed

# 37
  • Мнения: 1 975
До края на 5-я месец ми се гадеше от всичко и повръщах, обратно на всички всяка вечер. И така повръщайки отначало отслабвах, вместо да пълнея, но сега..... Embarassed

# 38
  • София
  • Мнения: 3 841
До третия месец ми се гадеше Sick от абсолютно всичко.Независимо дали е храна или препарати.

# 39
  • Мнения: 3 376
В 6-та седмица още си бях ок. После стана страшно Sick

Хаха и аз така,като се има предвид,че и от преди да забременея имах много остро обоняние,но след 6-7 г.с. стана наистина страшно.
Сега не мога да понасям почти никакви миризми,всичко ми мирише не на хубаво и все се "чудя" другите как не го усещат newsm78  Направо не се живее така,пък като отида на гости някъде.......... ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 35 996
До 4-5 месец нямах проблеми, но след това стана страшно - всичко ми миришеше силно.В автубуса за мен беше АД. Миризми от всякъде и все неприятни, неможех и 2 спирки да мина с него.
Това беше най- неприятното от бременността ми. Другите неща бяха или по-поносими или краткотрайни.

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 956
не ми се е гадило от нищо, освен от мноооого силни парфюми...

# 42
  • Мнения: 3 457
при мен беше докато родих Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 3 787
На мен през цялата бременност ми беше направо непоносима миризмата на пиле-сурово,печено,всякакво SickМиришеше ми на химикали и на гадно.Мъжо горкия не можеше да хапне печено пиле от мен Mr. Green
Дразнеха ме също и мъжките парфюми,но не чак до такива крайности Wink

# 44
  • pomorie
  • Мнения: 848
малко преди да забременея купих ароматизатор от тези дето се пъхат в контакта.мирише страхотно Hugно като забременях не го понасях.като имаш в предвид че през цялата бременност не ми се е гадило никога.изобщо ниамам симптомите на бременна.но ароматизатора си ме тормозеше Rolling Eyesсигурно е нормално Embarassed

# 45
  • Мнения: 3 457
докато родиш и аз бях така Mr. Green

# 46
  • Мнения: 194
При мен беше докъм 4 мес.Поради това и много повръщах-бях даже на системи-отслабнах с 6 кг. до 3 мес.но после наваксах.

# 47
  • Мнения: 1 350
С първата ми бременност бях направо като куче по отношение на миризмите,че това продължи и след раждането...не понасях миризмата на печен пипер....А сега с втората-като ме е почнало отначалото,че до сега(вече съм в 8-и мес.),не мога да тряа никакви миризми на перилни препарати,козметика,парфюми били и френски,на сапуна дори..все сменям чаршафи..и дрехи....абе ужас.А за варено или печено пиле да не говорим.....Отвсякъде съм извън класацията....... Joy

# 48
  • Мнения: 8 505
За период от 2-3 седмици в началото на бременността не ми понасяше миризмата на бензин.

# 49
....и аз бях така,особено от пържено.... Peace

# 50
  • Мнения: 169
и при мен се случваше

# 51
  • Мнения: 1 516
Аз все още не мога да понасям някой миризми. Най вече по сладките а за омекотителя Ленор направо ...............
Но скоро ще мине всичко  newsm44


ООО значи не съм била само аз, миризмата на ленор ми обръща червата, даже и на прах за пране, а преди да забременея, обожавах да ми мирише на току - що изпрано пране. Сега се чудя с какво да пера и как да си проветрявам дрехите , за да не ме дразни...  newsm78

# 52
  • Мнения: 1 053
Аз имах непоносимост към миризмите до средата на 4-ия месец /особено от миризми на парфюми,цигари и пържени храни/.А обонянието ми беше толкова силно,че усещах и най-малката миризма. Joy

# 53
  • Мнения: 5 647
До 5-тия месец на бременността бях изключително чевствителна към миризми, особено ацетон и лак за нокти. През това време не съм се лакирала въобще. Също така не понасях мириса на месо, независимо дали е печено, пържено, варено, свинско, телешко и т.н. Само мисълта за него ме водеше към тоалетната.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 2 019
И двете си бременности, през цялото време имах свръхчувствителен нос... Бях като куче... Аууу, много неприятно. Усещах и най-малкото нещо...
Но с раждането всичко си дойде на мястото
Успех и търпение
Леко бременеене Hug
и при мен бе6е така  Confused

# 55
  • Мнения: 122
Е само аз ли съм толкова странна - през първата бременност не го забелязах, но сега, от няколко седмици насам улавям всякакви миризми и всичките ми харесват ужасно... на бензин, на маза, на боя, на влага и мазилка, чесън или лук, копър особено много... чувтвам се много глупаво, но понякога направо имам желание да усетя подобна миризма. Обонянието ми се  е изострило много, но всичко което усетя ми харесва (освен на боклук... Confused )мъжът ми казва че съм ненормална, май наистина ще се окаже така

Общи условия

Активация на акаунт