Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 юни 2006, 22:47 ч.

Как тактично да кажа?

• 1 466
  • 25
  •   1
Отговори
Детето ми скоро има рожден ден.
Помогнете ми как тактично да помоля (без да звучи нахално), че не искам подаръци дрехи за детето ми.
Най-добрия подарък за дете според мен е играчка.
Но ако го кажа директно веднага си мисля за реакцията- Хайде сега и претенции...
Дайте идеи, моля.

# 1
  • Русе
Например - "Имаме достатъчно дрехи, наскоро купувах"
или "Имаме нужда от ... " и казваш там нещо, примерно книжки, пъзели (ако е по-голямо).

Или както си казала и на нас - "Смятам, че играчка е най-добрия подарък"

# 2
  • гр.София
Моите приятели обикновено ме питат - намисли си какви точно играчки искаш и когато те попитат, кажи. Ако не, направи каквото ти е казала МърГулиЯPeace

# 3
  • София - България
Ако хората, които си поканила са ти близки-казвай направо Simple Smile
Не става въпрос за претенции, а за нуждите на детето Peace

# 4
Благодаря за отговорите.
Всички съвети са приложими, но ако ме попитат какво искам за подарък. А ако не ме попитат?
 newsm78

# 5
  • USA
Съветите на Мъргулия стават без да са те попитали. Вмъкни репликите някъде в разговора за рождения ден

# 6
 Аз лично не бих се притеснила и не смятам за нетактично да уточня, когато каня, че е най-подходящо да се подарят играчки.
   Със сигурност самите подаряващи се чудят какво да изберат и това уточнение, все пак е някаква насока, ако вметнеш и какви по-точно играчки са любими на рожденика, мисля че ще бъде възприето с абсолютно одобрение  Wink.

# 7
  • Ямбол
Когато каниш за РД-то вмъкни, че детето ти много ще се зарадва на играчка. Аз също предпочитам играчка и го казвам директно, но пак имаме подаръци дрехи. Аз когато подарявам правя комбинация от двете.

# 8
  • София
Леле, що не влязох по-рано в тази тема. Аз купих днес лятно костюмче за едно момиченце на две годинки. Чудих се, чудих се.. и това. Сега да купя и играчка ли, много нагорно ще ми дойде.

# 9
  • София
Леле, що не влязох по-рано в тази тема. Аз купих днес лятно костюмче за едно момиченце на две годинки. Чудих се, чудих се.. и това. Сега да купя и играчка ли, много нагорно ще ми дойде.
terra не се притеснявай, в случая мм1 не иска дрехи, не, че не трябва да се подаряват дрешки. Аз лично се радвам и на двата варианта, винаги има нужда от една нова тениска или къси панталонки, а малкия естествено се радва на играчките.

мм1 казвай си направо, никой няма да каже, че си с претенции.Весел празник

# 10
  • Magrathea
Наистина- ако са ти близки- кажи директно. Аз почти винаги гледам да купувам играчки+дрешка. Един подарък за детето и един за мама Hug

# 11
  • vidin

terra, не се притеснявай, костюмчето все ще влезе в употреба Wink
Ние утре сме на детски рожден ден и за подарък съм купила също лятно костюмче, но такива бяха предпочитанията на майката, тъй като момченцето си имало много играчки. Аз затова винаги питам, така ми е по-лесно за мен и подаръка по-практичен.
mm1, може в процес на разговор да кажеш нещо от сорта" всеки ден го преобличам по няколко пъти, толкова много дрешки има, че неможе да ги износи или, че няма място в гардероба". Казано на място,така че да не прозвучи нарочно, човека отсреща би трябвало да се досети.

# 12
  • New Zealand
Аз скоро подарих на приятелско дете дреха и игра. Пове4ето му подаръци бяха дрехи и той казал на баба си по телефона:"Бабо, ами аз САМО 2 подаръка полу4их, другото бяха дрехи"  Mr. Green Да уто4ня само 4е юнака, за когото говоря, навърши 7 години.

# 13
  • София
Аз обикновено казвам - "Играчка. Нали все пак си има мама и тате да го обличат." и пускам една широка усмивка.

На бабите обаче винаги казвам да подарят по някоя дрешка - дори комплект бельо. Моят нали е конте и винаги като се облича си казва - това от баба Пенка, това от баба Елче, това от вуйна-кака Милена и така. Пък играчките по-бързо му минава мерака за тях.

# 14
  • bulgariq,sofiq
да и аз съм на мнение 4е няма от какво да се притесняваш и трябва да си кажеш.дори и да не те питат кажи със усмивка:"моля ви само дрехи не ни носете,че не можем да си ги износим вече" Grinning.не се притесняваи няма нищо лошо в това,мисля че дори би улеснила гостите.наистина всеки се чуди какво да вземе така че деистваи спокоино,сигурна съм че никои няма да обидиш.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт