Лесно ли отучихте децата си да спят при вас?

  • 2 624
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Моята щерка никога не е спяла спокойно, но напоследък положението беше направо трагично. Пробвахме доста варианти/Хамомила, Блевит суеньо, бисквитка Плазмон в млякото, за да я засища/, но нищо не помогна. От няколко дни си я приспивам вечер в нейната кошарка, но след няколко часа като почне да се буди с рев я взимам да спи при нас. Оказа се, че при нас спи непробудно по цяла нощ.
Та въпроса ми е към мамите чийто деца са спали при тях на спалнята. Лесно ли ги отучихте после? Аз не исках да я уча така, но явно това е единствения вариант да се наспим всички. Таткото обаче малко ме упреква, защото после сме щели да видим зор.

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 917
Още не съм я отучила Embarassed!
В кошарата и немога да я върна,  ще пробвам направо в детската стая на голямото легло,
но когато спре да се събужда вечер, а тя все още се буди по 1-2 пъти.

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 23:30 от НелиСА

# 2
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И моята дъщеря е имала такива периоди,но само един два пъти съм я взимала при нас.Предпочитам няколко безсънни нощи,отколкото да свикне да спи при нас.
Renci,сега избираш по-лесният начин,но се замисли за това,че децата свикват бързо с хубавото(а да спиш при мама и тате е много хубаво Wink) и после ще ти е доста по-трудно да я отучиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм я отучила...даже става по-зле! До скоро имахме периоди на спане в нашето легло, но после като я оставя да пореве една-две вечери си заспиваше в нейното. После започна да се буди по някое време и пак при нас. След това започна изобщо да не иска да си ляга в леглото, а сега вече изобщо не я пробвам, а направо я приспивам на спалнята. Не знам докога ще сме така и как ще се отучваме?! Въпреки, че спалнята ни е доста голяма, Калина спи неспокойно, а често и върху някой от нас с мъжа ми...Тъй че съветът ми е - по-хубаво я остави някоя и друга вечер да поплаче в леглото си, прояви твърдост! Успех!

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Уф, болната ни тема. Приспивам направо на спалнята. Местя в кошарата. Не по- късно от 3 през нощта се пресяга, потупва ме по главата и протяга ръчички. Вземам я при нас...
Не виждам изобщо начин да се справим с това. Клонингите атакуват!

# 5
  • Мнения: 13 512
Никога не съм ги свиквала, че да ги отуча.

# 6
  • Мнения: 7 091
Не е чак толкова трудно, стига човек да улучи правилния подход спрямо детето. При моя син имахме този проблем, защото е много привързан към баща си. Използвах похвата на " СУпернани" ( ако няма от къде да вземеш книжката, преди я бях пускала на няколко мами като файл, за съжаление аз лично я нямам вече, но някоя от тях ако прочете може да ти я прати) и всичко си дойде на мястото за 1 нощ. На следващата вече нямахме проблеми. Важно е да не заспива на едно място и след това да я местите на друго, децата се събуждат посреднощ и ако видят " непознато" място, не това на което са били приспани следва рев. Сега нямам много време да ти напиша точно за техниката на приспиване, но ако ти е интересно може да напиша по-нататък.
Сега понякога пак го взимам да спи при нас, но по наша инициатива. Ако на него не му е добре нещо идва и пита дали може да спи при нас и така.
Не се притеснявай, бебчето ви и без това е мъничко, може да го мъчат зъбки и да се успокоява от присъствието ви.   bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна никога не е спала при нас. Случвало се е няколко пъти да припълзи при нас... но тези случаи се броят на пръсти. Може би защото още от началото я слагах да спи в нейното легло... знам ли.
Аз в началото даже се натисках, исках да спя с Дияна в едно легло, сантиментални чувства... Simple Smile Но сега като чета за проблемите, може би е било по-добре, че не съм започнала с тази практика.

А за отучването... здрави нерви и търпение.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не. На моменти сме - сега като се налага да кърмя бебо и то да е при мен в леглото - и каката иска да спи при нас ...  А иначе се беше отучила...

# 9
  • Мнения: 843
 бе, то тя при нас не е лягала../ за съжаление не съм кърмила иначе 100%/ /
 но пък свекито така я приспива, когато сме на гости. /
  Аз съм жалостива  и  от 10 месеца татито реши да спи сам при нея..  той има здрав сън... та се погаждат.  Но, от месец пък заспива с рев в кошарката.  Додето подробно не обясним за мечо, мишо, кукла, как нанят... но ,рядко се лъже вече. Нахитрява човечето. Около 20 минути мрънка.
  После влизам да я завия.
  Било травмиращо. Ей богу  ,  долавям кога детето е изплашено, по начина по който реве мрънка или иска нещо. .  Тогава съм там.  Но ,когато мрънка за шоу по никое време, просто  я оставяме сама. И заспива:-)
Извинявай.. не е по темата  , но е близко. Успех:-))

# 10
  • София
  • Мнения: 3 984
Никога не е спала при нас, заспива си сама в леглото, през нощта се буди, понякога плаче, давам водичка, чайче или биба и си заспива сама! Просто така я свикнахме, понеже на другия ден сем на работа и двамата и така с върви детето! Peace

# 11
  • Мнения: 2 732
Много от малка си я научила да спи при вас .И при моята имаше такъв период трудно се отучват почни сега докато е мъничка .Вярвам ти че не се наспиваш ,но като стане по-голяма няма да ви е удобно трима на едно легло Rolling Eyes

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Много от малка си я научила да спи при вас .И при моята имаше такъв период трудно се отучват почни сега докато е мъничка .Вярвам ти че не се наспиваш ,но като стане по-голяма няма да ви е удобно трима на едно легло Rolling Eyes

От малка ли? Че моята спи при нас, откакто беше 4-5 месечна и я кърмех в леглото  ooooh!

# 13
  • Мнения: 2 732
Много от малка си я научила да спи при вас .И при моята имаше такъв период трудно се отучват почни сега докато е мъничка .Вярвам ти че не се наспиваш ,но като стане по-голяма няма да ви е удобно трима на едно легло Rolling Eyes

От малка ли? Че моята спи при нас, откакто беше 4-5 месечна и я кърмех в леглото  ooooh!
Ами при теб пък още по-рано  ooooh!.И аз съм кърмила ,но никога не е спяла при нас като бебе .Започна да иска при нас след година и половина

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Моята госпожица спеше с мен. Така беше по-добре за всички. Кърмех я на поискване. Хем беба беше спокойна, хем и аз и тати спяхме добре. До към 3 месеца беше нон стоп в нашето легло, а тати в хола на дивана  Confused след 3 месеца реших да я прехвърля в нейното легло. Първите нощи беше малко нервно и натоварващо, но постепенно свикна. В момента я отучвам от биберона залъгалка, който и го дадох горе-долу в периода, когато я преместихме в нейното легло  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 509
Никога не е спала при нас.Даже вече повече от година си спи сама в нейната си стая.

# 16
  • Мнения: 1 427
От няколко месеца Йоана заспива в нашето легло.Посля я местя.Някои нощи обаче се изправя в кошарата и мрънка.вземаме я при нас.Не е всяка вечер.И, честно да си кажа, приятно ми е да се сгуши до мен.Не виждам нищо обезпокояващо засега.Надали ще иска цял живот да спи при нас Wink

# 17
  • Мнения: 7 474
Вредни навици ooooh! На наши близки момчето до 10 г. ставаше през нощта и им лягаше на спалнята  ooooh! трудно се отучват.

# 18
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не виждам нищо обезпокояващо засега.Надали ще иска цял живот да спи при нас Wink
То цял живот няма да иска,ама моя позната направо ме уби,като ми каза,че синът й е на 13 год. и все още спи при нея Crazy,а таткото в хола на дивана ooooh!.

# 19
  • Мнения: 1 427
Не виждам нищо обезпокояващо засега.Надали ще иска цял живот да спи при нас Wink
То цял живот няма да иска,ама моя позната направо ме уби,като ми каза,че синът й е на 13 год. и все още спи при нея Crazy,а таткото в хола на дивана ooooh!.
Е, надявам се да не стигнем дотам.Засега е овладяно положението.По-нататък ще го мисля.

# 20
  • Мнения: 5 299
Моята щерка никога не е спяла спокойно, но напоследък положението беше направо трагично. Пробвахме доста варианти/Хамомила, Блевит суеньо, бисквитка Плазмон в млякото, за да я засища/, но нищо не помогна. От няколко дни си я приспивам вечер в нейната кошарка, но след няколко часа като почне да се буди с рев я взимам да спи при нас. Оказа се, че при нас спи непробудно по цяла нощ.
Та въпроса ми е към мамите чийто деца са спали при тях на спалнята. Лесно ли ги отучихте после? Аз не исках да я уча така, но явно това е единствения вариант да се наспим всички. Таткото обаче малко ме упреква, защото после сме щели да видим зор.
При нас се започна така пак по същото време. От около един месец си спи сама в нейното креват4е без да се буди нощем, но сутрин става безобразно рано(в 6), и пак я взимам при мен. Така откарваме до 11(от 2 дена( Mr. Green Не ми пука като мрънка моя. Като ще недоволства да се занимава ТОй с нея. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 1 194
при нас стана относително лесно, но поетапно. И моята госпожица така горе долу на същата възраст се настани при мен на спалнята, а татито постепенно се изнесе в хола. Много се шашках тогава как ще се отучим, но просто трябваше и аз поне малко да спя...пък и тя. Така спахме около 2-3 месеца, после бяхме на гости в БГ при баба и и там спеше на едно диванче залепено за спалнята-тоест хем татито се върна на брачното ложе, хем малката беше полу-разделена, на нейното си легло. Когато се прибрахме в къщи просто си я сложихме в кошарката и там започна да си спи(сега не мога да я накарам да спи при нас, ако някога я взема тя ми сочи нейното си легло!). Важното е да не драматизираш, но и да не протакваш прекалено дълго спането на спалнята. Може би няколко месеца ще сте така, но се възползвай от разни гостувания, почивки да въведеш промяната. при нас стана някак от само себе си!
Проиятни сънища! Hug

ПС. И моята спеше мнооого неспокойно до навършване някъде на 16 месеца. Просто си мислех, че няма да имам вече цели нощи сън, но всичко си идва на мястото, просто е трудно на момента човек да остане спокоен.  Нямаше връзка със зъбите, просто явно тип нервна система. от няколко месеца пак си спим нормално.Сега чакам да видим второто какво ни е подготвило.

# 22
  • Мнения: 4 068
Благодаря момичета!
Знам, че не е правилно да я уча така. Тя досега винаги самичка в кошарката си е спяла, но аз просто вече съм на края на всякакви сили. Нямам нито баби нито лели покрай мен поне за два часа седмично да ме отменят и наспиването започна много да ми липсва. Сега ще видим педито дали ще ни предпише Киетюд и тогава може и да разберем що е то спокоен сън. Сега мислим вариант как да преместим нейното легло до нашето/стаята е доста тясна понеже/.

Тандоори, разкажи моля те по-подробно за този подход на Супернани.

# 23
  • Мнения: 47 982
хм,дъщеря ми допреди да се роди бебчо,спеше при нас,после купихме голямо двуетажно легло и тя се настани там,и вече не ще на друго място
сега бебчо е при нас-кърмя на поискване,не ни пречи изобщо,като му дойде времето ,ще си спи и той самичък
това е лично мнение,и наше лично решение,но не виждам какво толкова му е лошото newsm78

# 24
  • Мнения: 318
Аз да споделя моя опит.

Аз самата незнам от колко месеца или години, но до 12 годишна спях при майка си и баща си. Сега като си го спомня немого да го проумея. От какво толкова ме е било страх.

Но пък от друга страна моят голям син, който сега е на 11 години, от 5 годишен, когато се приместихме да живеем на друго място започна да спи с мен, та чак докато се роди малкия. Беше го страх от някакви зелени грозни джуджета, които влизали в стаята когато спи докато ни няма. Сега не съм го питала дали си спомня за тях. Wink
А малкия спи в кошарката си до леглото ми за сега, ще видим по нататък, дали отново няма да се появи някакъв страх от нещо зелено. Laughing

Та трудно е оттучването. Детето трябва да се почувства дастятъчно голямо и самоуверено, та чак тогава. Grinning

# 25
  • Мнения: 1 237
Ами и аз започнах да вземам малката при нас ,когато беше на 3-4 мес.,за да мога поне малко да дремвам,защото беше едно таково бебе,дето ти разказва играта.Но спалнята ни не е много голяма  и взе да става тясно.Тогава махнахме решетката на леглото й и вечер го доближаваме до нашето.И така хем е при нас,хем си е на нейното легло.

# 26
  • Мнения: 3 478
Ами ние сме още малки и оставам с убеждението, че на децата по-късно им се приисква да спят с родителите, та незнам при нас как ще се развият нещата. Аз бях твърда че при нас няма да спи, въпреки че я взехме няколко пъти след като се роди. Склоних да е в нашата стая за по-близо, ама тя много бързо започна да спи по цяла нощ, аз пък от друга страна почнах да и давам от шише. И така или иначе трябваше да се излиза от стаята, за да се вземе шишето, изкарахме я и нея и сега си спи сама, дано така си и остане. Наистина казват е трудно да ги отучиш от това.

# 27
  • Мнения: X
От това много трудно се отвиква, затова по-добре да не се свиква.
Ренци, мила оставяй си я в нейното легло и не и обръщай внимание нощем, че сън няма да видиш - вярвай ми, аз съвсем наскоро се преборих с навика и да ме кара нощем да я почесвам или галя, беше ужас и от ден на ден ставаше по-зле ooooh!, докато не ми писна.

Никога не е спала на спалнята, дори, когато е много зле - нейното легло е на една ръка разстояние, няма решетка. Чакам да и ремонтираме стаята и да си е в нейна стая на голямо легло.....

# 28
  • София
  • Мнения: 3 787
Спи при нас много често,дори понякога по цяла нощ.Вече взе да ми писва в интерес на истината,но баща му все го взима като се събуди,защото плаче много сърцераздирателно.
И аз не знам как ще се отучваме от този навик newsm78

# 29
  • Мнения: 14 654
аз не знам защо да отучваш детето да спи в спалнята,още повече ,че така всички имате спокойствие и се наспивате . кой ще даде тази нежност на детето,ако не родителите . моето дете все още понякога обича да спи при нас (на 3 години е) . не е всяка вечер , но когато му се прииска да легне на спалнята-не го прокуждам в леглото,ами си го гушвам и си спим чудно хубав сън

# 30
  • Мнения: 8 769
Ренци, описваш аналогично на нашето положение. Разбирам те прекрасно. Дъщеря ми вече сама идва да спи при нас и честно казано, нямам абсолютно никаква идея как да спра това.
Синът ми засега си спи в леглото и когато проплаче го гушваме и пак го връщаме там. Дано само с това си остане, защото има нощи, когато единия спи на едно легло с едното дете, а другия - на друго с другото...Не сме истина просто.  Confused Не знам какъв съвет да ти дам. Или се прощаваш със съня си и така -докато детето запоне да си спи в леглото, или продължаваш по същия начин, и го отучваш на по-голяма възраст. (какъвто е моя вариант)

# 31
  • Мнения: 4 068
На мен не ми пречи тя да спи при нас. Даже ми еприятно, но не искам да е за постоянно. На мнение съм, че всеки има нужда от лично пространство и спалнята е нашето такова с татко и. аз я взимам при нас от седмица някъде, че вече съвсем щях да зомбясам от безсъние. Мисля утре да и преместим кошарата до спалнята, но ме е страх да не вземе да изпълзи и да падне ако махна решетката.

Пандора, вие откога сте без решетка! Че моята буба е много шавлива и се разхожда из цялото легло докато спи.

# 32
  • Мнения: 98
 Големият ми син сега е на 9, а малкия на 1.5...баткото спеше при нас от бебе,дори и когато бях бременна с 2то ни дете.Но сега вече има самочувствие на батко и си спи в детската сам.Но иде бодра смяна,братчето му се намества всяка вечер на спалнята между нас.И като заспи го местя в кошарата...ще видим докога... Laughing

# 33
  • Мнения: 1 934
Само в началото го взимах при нас за няколко дни и от тогава си спи в леглото.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И друг път съм го писала това май...Мишо спа при мен близо година. Когато съпругът ми не е бил на плаване спеше при нас двамата и наистина спеше по-спокойно. Първоначално го вземах заради коликите/до шестия месец/, после заради зъбите и научаването на нови умения/тренираше ги нощем/ и изобщо- при мен си спеше. Никога обаче не съм имала проблем с приспиването и мястото за приспиване вечер от раждането му- заспива си сам в леглото без проблеми и го вземах обикновено след полунощ когато се разплаче. На годинка просто се научи като се пробуди да си заспива отново сам/без да му давам аз биберона, или да се протяга да ме пипне, или да се гушне както ставаше до тогава, или да го приспивам през деня настолчето за хранене/. И седмица след това блаженство го изместихме в самостоятелна стая без да е имало никакви протести от страна на детето или някакъв тормоз за него и нас.
Сега спи сам и е много по- спокоен сънят му, и очевидно никак не му липсваме в леглото Grinning.
Та на въпроса- нямаше "отучване"- просто както казвам аз- наспа си се с нас, когато имаше нужда Peace.

# 35
  • Мнения: 1 858
Лесно го отучих. До две годинки и полувина спа при нас и от момента в който махнахме нощния памперс му обясних, че вече трябва да спи сам на своето легло до нас. Тогава детето като че изведнъж израстна.

# 36
  • Мнения: 742
Бяхма на вашата възраст когато се разболя и на мен ми беше доста притеснено защото всигаще температураи я вземах при нас(като преди това  е била няколко пъти теи като непомня нощ в която да е спала спокоино) и така и до днес, а сега е на 1год. и 3месеца.
Но спалнята ни не е много голяма  и взе да става тясно.Тогава махнахме решетката на леглото й и го доближаваме до нашето.И така хем е при нас,хем си е на нейното легло.Но се пробужда и пропълзява до нас и ляга на мен, а и много се върти та таткото се принуди да отиде да спи в другата стая и си нямам наидея как ще се отучим. Тя щом отвири очи и види, че е сама и оревава света smile3515Доста ще  ме боли главаот това ми е струва smile3518

# 37
  • Мнения: 2 609
При нас също имаше периоди, когато спеше при нас-по време на коликите, а те бяга дългиии ooooh! или при зъбоникнене. tooth След това имаше период, когато я преспивахме при нас и я местехме в нейното легло. Сега си заспива там, сама пожела. newsm46 Общо взето не сме имали проблеми с отвикването. Според мен, като поотрасне детето и вземе да разбира, само ще се отучи. Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
По принцип Дариа спи сама в легло и в стаята си откакто се е родила, НО.. сме минали през какви ли не периоди. Включително ако нещо се разплаче през ноща, а аз съм умряла за сън я довлачвам като котка в леглото ми и заспивам... На сутринта даже не помня кога съм я взела.

Мога да дам само принципен съвет. Той е - не го приемай като правило това, че спи в леглото ви и второ сменяй стериотипа, когато смениш нещо друго.

Примерно като отидете на гости и се върнете я слагаш в нейното легло все едно все там си е спяла или след почивка... Поне при Дариа тогава най-бързо и лесно стават промените.

# 39
  • Мнения: 6 390
Тя никога не е спала с нас  Rolling Eyes само при големи кризи съм я взимала ... но само да се успокой, и хоп обратно в нейното си легло Peace

# 40
  • Мнения: 426
Всеки да си знае леглото. Пък и мъжът ми спи като умрял, да вземе да я премаже.Откакто се е родила си спи на леглото. Ако имаме възможност и в нейна стая но засега в нашата. Като се събуди към 6 взимам я да си играем в леглото но не и да спи при нас.
 Едно познато семейство дъщеря им спа между тях до 11г. А беше голяма и разбираше.

# 41
  • Мнения: 4 621
Никога не е спала при нас. От самото начало си спи в леглото в нейната стая Wink

# 42
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Аз не виждам нищо лошо в това детето да спи при родителите, ако така се чувстват всички спокойно. Моето момче понякога спи на леглото си, понякога идва при нас да се гушка. Неговото легло е допряно до спалнята още от бебе - така ми е по-удобно, не ставам и ми е винаги пред погледа, или поне мога да го докосна , да го завия - той е много шавлив и мръдлив - обикаля по цялото легло ... Mr. Green
Мисля си, че ще дойде момент, когато той сам ще пожелае да се премести и въоще няма причина за притеснения. Не чувствам личното си пространство за сегнато - нито мъжа ми. Изобщо нямам намерение да насилвам нещата, а ще изчакам естественото им развитие. Laughing

# 43
  • Мнения: 5 475
Никога не е спала при нас. От самото начало си спи в леглото в нейната стая Wink

 Peace и моята така

# 44
  • Мнения: 1 117
Сега ще започваме опитите Thinking
Не мисля че ще е лесно при нас
Ще следя с интерес темата Simple Smile

# 45
  • Мнения: 350
Сам се отучи на 1г.5 мес, когато му изникнаха 16 зъба. И започна да спи по цяла нощ спокойно!!!!! КАкво радост беше за нас!!!!
Уточнявам, че спеше до мен и го кърмех и само това  си спасяваше при растежа на зъбите.

Сега детското креватче е до нас, но той си спи прекрасно!
Пожелавам го скоро и на вас!!!!

Общи условия

Активация на акаунт