златна гривничка на бебе???

  • 15 591
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 784
Имаме бижута подарък за Калина, но нищо не съм и слагала и не смятам да и сложа, докато не порасне достатъчно. Не харесвам накити по малко дете, а и го намирам за доста непрактично. Но и не задължавам никого с мнението си- всеки сам си решава.

# 61
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Само като си помисля, че скъса вече два синджира на наши приятели-абсурд, никакви злата. Има и обици, тях на 4 г. най-рано, а пръстена е с диаманти, така че-в сейфа.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Това както повечето неща свързани с децата е решение което трябва да се вземе от родителя. Аз не бих сложила. Не мисля да й пробивам и ушите преди това да е станало неен съзнателен избор.

# 63
  • Мнения: 2 353
  Не харесвам златото по принцип и никога не бих закичила детето си с каквото и да е златно нещо. Единственото златно нещо по мен е халката ми, нося я като символ, но честно казано никак не я намирам за красива. Калина има разни златни глупости, подарени от свеки, но си седят в една кутийка и надявам се да не й хрумне някой ден да се кичи с тях.
  Според мен бижутата трябва да се носят от хора, които ги обичат. Има разни мами, които просто имат вкус за бижута и успяват да придадат елегантен акцент към външният си вид. Искрено им се възхищавам, но аз самата нямам този талант.
  А децата...какво може да каже едно дете с бижу?! Всеки си има мнение, това е моето Peace

# 64
  • Мнения: 2 332
  Не харесвам златото по принцип и никога не бих закичила детето си с каквото и да е златно нещо. Единственото златно нещо по мен е халката ми, нося я като символ, но честно казано никак не я намирам за красива. ....
Какво съвпадение!  Hug

# 65
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Обичам бижута и ги нося от време на време. Не бих купила на сина си, но ако му подарят, бих му слагала пак само понякога. Например, в пясъчника няма нужда от златна гривна. /Не че нещо ще му стане на златото./ Просто не ми се струва подходящо. Днес видях едно момченце със сребърна гривничка, не ми навя грам спомен за кич. Напротив, отиваше му.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз не съм фен на такива "изпълнения".
Като порастне ако иска да си сложи гривна или обица и на носа, но аз да му сложа  Naughty

# 67
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Сложих на сина  ми златна  гривничка с плочка с името и рожденната му дата,когато  направи 2 месеца,от тогава  непрекъснато си я носи ,въобще не го намирам  за кичозно , какво  ще му слагам си е лично  моя работа и не засяга никого,защо  момиченцата да ходят с обеци, а момченцата да не могат да ходят с гривничка?Смятам,че ако гривничката се сложи по-рано, то детето си свиква с нея и няма да я дърпа и къса.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 289
Еее значи сребърна гривничка може,не е кичозно,ама златната е кичозна и защо,защото златото е по-скъпо от среброто ли?От раждането си досега Михаил има на ръчичката си малка бебешка златна гривна,толкова е свикнал с нея,че не я забелязва,камо ли да я дърпа или да я лапа.Не мисля,че родителите,които слагат на децата си гривнички се самоизтъкват или показват по някакъв начин,какво да направя че за всеки по-голям празник всеки подарява на малкия златна гривничка или ланче със слонче да речем.Те са толкова тънки и нежни,какво да ги правя и защо да не му закача гривничка?Щом е кичозна гривна на ръката,значи и обеците на момиченцата също е кич по тая логика,или е по красиво да се вържат конци на ръчичките им,един червен,един син с разни дрънкулки по тях.Единствено не одобрявам на момченце да се сложи обичка. Naughty

# 69
  • Мнения: 2 040
Напълно съм съгласна с КАРЧЕВА  Peace
Направихте от мухата - слон .. една тънка златна гривничка предизвика толкова голямо възмущение, все едно за златна царска корона става въпрос + 10 пръстена от по 20 грама за всеки пръст ... е тва е кичозност ..

В момента в който раждах, свеки пък купувала гривничка ... надписала датата и се обади да пита какво име сме решили, за да изпишат и него  ... много мило ми стана .. Не й слагах гривничката до деня в който стана на 1 годинка, но вечерта забравих да я сваля и така си откара цяла седмица, но като видях че никакво впечатление не й прави, я оставих .. Преди месец обаче, като тръгна на ясла, я свалих и скоро няма да й я качвам .. вече не е по цял ден с мен и ме е страх да не я загуби или някой просто случайно да й я свали от ръчичката ...
На кръщенето получи доста ланчета, обици и други украшения, но немисля да ги слагам в близките години, а ще изчакам тя да си прецени кога какво да сложи ...
Уважавам избора на всички и всеки си преценява ...  Peace

# 70
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Veni-b, ако ти харесва идеята купувай и не му мисли  Grinning Wink На мен много ми харесват твърдите гривнички, както Иса беше писала, няма опасност да я скъса или да я глътне  Grinning Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 311
Това както повечето неща свързани с децата е решение което трябва да се вземе от родителя. Аз не бих сложила. Не мисля да й пробивам и ушите преди това да е станало неен съзнателен избор.

 newsm10

# 72
  • Мнения: 35 962
за мен това е кич и не бих сложила, да не говорим за риска от поглъщане на гривни, фибички и подобни джунджурляци  Naughty

# 73
  • Мнения: 350
Според мен ще се закачи, ще я скъса и ще й се ядосаш, без тя да е виновна. МАлка е. Нека порасне и сама да прави избор.

Едно време бабите наистина се фукаха да подаряват обици и гривни, но тогава златото беше скъпо и рядко, а сега всеки го има.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 621
Това както повечето неща свързани с децата е решение което трябва да се вземе от родителя. Аз не бих сложила. Не мисля да й пробивам и ушите преди това да е станало неен съзнателен избор.

Подкрепям мнението. Peace Като порасне да се кичи. Засега ми се струва излишно да носи гривнички и обеци.

Общи условия

Активация на акаунт