Частна или държавна градина.............?????

  • 1 721
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
м_е_р_и, Дрита е в Симеоново. Намира се точно до нас.
ooooh! верно че беше Симеоново. В много хубав район живееш!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 674
Синът ми е бил само в държавна ДГ и бяхме изключително доволни. Заниманията като готвене, садене, физически и логически игри ги има не само в частните градини.

# 17
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми е в държавна ясла.Нямам оплаквания,напротив Peace

# 18
  • В офиса
  • Мнения: 4 020
Образованието, здравето, самочувствието и възпитанието на децата са много ценни. Тъй че тук въпрос от сорта на "дали си заслужават парите" не стои. Верният въпрос е "Дали в градината Х детето ще получи това, което търси родителят?" Ако отговорът е да => автоматично си заслужава парите. За съжаление това да си заслужава и да можем да си позволим са съвсем различни неща.

Колкото до 'инкубатора', аз предпочитам т.нар. 'инкубатор', където не се псува, не се заплашва, не се говори на 'ма' и не се обижда, също както е в семейството. Всъщност всички градини трябва да са такива инкубатори. Не знаех, че за да се научи да се справя в живота детето трябва задължително да срещне определен брой простаци. Някак между двете неща няма връзка.

Последно, добра градина е тази, в която детето ходи с желание и се връща заредено с впечатления и с искрящи очи.

И най-най-последно. Много ме е яд, че няма достатъчно наистина добри градини и много се радвам, когато някой се похвали, че детето му посещава такава.

# 19
  • Мнения: 3 161
От опита ми с частни училища преди време (като учител) се дразнех, че главно са "машини за пари", а качеството остава на заден план. Но явно има частни, в които това не е така - моля да споделите кои са те. Скоро бях на родителска в 99 ДГ Брезичка (от есента ще сме там) и чух страхотни суперлативи от родителите - чак малко подозрително ми стана. Но явно и за държавните могат да се чуят добри неща. Все пак по-малкият брой деца в частните, по-добрите материални условия, по-доброто заплащане на възпитателите и по-високите изисквания на родителите (ако не са само претенции и превземки) наистина биха могли да повлияят положително.

За свикването с "реалния свят" в държавната споделям напълно мението на Тинкърбел. Не е редно да пращаме децата да свикват на грубости от малки. Ако частната е такъв "инкубатор", където грубостите са тядкост, то си струва.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
Синът ми е бил само в държавна ДГ и бяхме изключително доволни. Заниманията като готвене, садене, физически и логически игри ги има не само в частните градини.
Радвам се Grinning Но ми е интересно къде събират 20 и кусур деца да готвят и как ги организират? И какво ли садят, като почти всички дворове на ДГ са без цветя /или само със стандартните рози/? Разбира се, че има и много добри държавни ДГ, но истината е, че когато децата са повече и при най-добро желание е трудно да бъдат организирани за някои видове занимания. Но изключения има навсякъде. Както вече писах, градините са "добри" и "лоши", а не частни и държавни.

# 21
  • Мнения: 1 180
Големият ми син още в началото започна с частна градина - пълна скръб - не мога да го измъкна от колата, той реве, аз цял ден в къщи и аз рева! Много тежко го преживяхме и двамата и така и не свикна. Поседя в къщи известно време и опитахме друго място - пак частна градина - там много му хареса, първия ден не искаше да си тръгва! И си откара там две години, а после го записах в пред училищна на друго място, където и ще продължи с класовете /много му хареса -  пак частно училище/. Но второто детенце съм решила да го запиша в "Звънче", защото ми е близо /държавна градина е /, но там трябва да намеря връзки, или да пусна мъжа ми да се разправя, че е доста трудно....
В същност нищо не мога да те посъветвам - аргументи има много, и "за", и "против" - за мен е най-важно детето как се чувства! Успех!

# 22
  • Мнения: 200
Здравей, наистина има много постинги за темета,  Peace имам чувството, че ако реши човек да ги прочете нямя да имат край  newsm78 Но както казват повечето мами : Въпрос на личен избор - възпитание, пари, и др. Аз по неволя записах сина си в 4астно училище -е не ДГ, но имаше и ДГ и във 2 кл. го преместих в държавно - и съм много по-доволна - разбира се + и - се много, все пак успех   bouquet

# 23
  • Мнения: 7 404
Както другите са казали зависи от градината. Моят син ходи 1 година в прехваленото 8мо ОДЗ в Борово.
Е,Мери,много ти пречи "прехваленото 8 ОДЗ".Между другото моите деца бяха там и сме доволни.Няма да коментирам факта,че това ДЗ има 400 деца в момента и не съм чула някой да го плюе така като ти и ние имаме синове и са отраснали живи и зсдрави,и не са възпитавани в "инкубатор" и " под строй".Писна ми да чета глупости. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 24
  • В офиса
  • Мнения: 4 020
това ДЗ има 400 деца в момента

В момента 400 ??? На куп ??? Shocked Thinking

Дидиа, по-спокойно с емотиконите, всеки има право на мнение, това че не съвпада с твоето, не значи, че имаш основание да го нападаш. Аз Мери я разбрах добре какво има предвид, предполагам други също.
И още нещо, дай боже всички деца да порастат живи и здрави без значение дали ходят в най-долната, или най-добрата ДГ.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Didia, това е моето мнение. Добре е, че се харесва на хората, защото постройката и двора са разкошни. Не е хубаво да отиват зян.

# 26
  • Мнения: 7 404
 Ако отвориш сайта на Столична община ще видиш,че е едно от най-големите в София ако  ли не и най-голямото.Моите деца са били в него,имам приятелки,чийто деца са там и мнението им е по-различно от това на Мери.И нито една от тях не е тръгнала "със спонсорство"
Добре е, че се харесва на хората, защото постройката и двора са разкошни. Не е хубаво да отиват зян.
"Постройката и двора" са от1973 - та година и ако не са хората,които работят там ,и родителите,чиито деца се отглеждат или са отгледани там досега да е съсипана .Да не говоря,че поставените уреди в двора -  преди седмица са вандалски разбити и потрошени.И кой го ремонтира?Персонала и част от родителите,не от спонсорите.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 17:49 от Didia

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Didia, различна ни е базата за сравнение, затова е трудно мнението ни да е еднакво. Не казвам, че е лоша и аз сигурно щях да пиша суперлативи като другите, ако поради стечение на обстоятелствата не попаднахме в Дрита. Не че Дрита е перфектна, но разлика определено имаше Peace
След това продължихме в други детски заведения извън България. Направи ми впечатление, че метода на обучение в Дрита беше доста по-близък до тукашния, от колкото този на държавното ОДЗ. На мен определено тукашния ми допада. Има обаче и много хора, които не го одобряват. Всеки избира според предпочитанията си  Peace
Между другото, аз съм ходила на ясла в 8мо ОДЗ Wink Познавам района доста добре и си спомням как изглеждаше градината в началото. Много добре замислена и построена!

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
и се оказах права за пореден път, такива теми абсолютно никога не са имали добро развитие, ама никога Laughing Mr. Green

# 29
  • Мнения: 7 404
и се оказах права за пореден път, такива теми абсолютно никога не са имали добро развитие, ама никога Laughing Mr. Green
Liorena,какво значи,че "абсолютно никога не са имали добро развитие"?Просто въпрос на мнение от две или повече страни.Спокойно няма да се сбием с Мери. Mr. Green Аз просто се опитах да и обясня,че нещата се променят и какво няма да заплача , ако не е променила мнението си.  Grinning   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт