Какви пресни плодове за бебе на 7,5 месеца?

  • 3 295
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 904
мисля, че съм съгласна с почти всичко от списъка, но от плодовете почти нищо не остана Simple Smile в края на краищата и сливите са костилкови, а се дават за разхлабване. Та, пак да попитам, защо?

# 16
  • Мнения: 959
Всякакви плодове без ягоди, малини, боровинки  Peace
И аз съм на това мнение като добавям и без цитрусите.

# 17
  • Мнения: 4 392
мисля, че съм съгласна с почти всичко от списъка, но от плодовете почти нищо не остана Simple Smile в края на краищата и сливите са костилкови, а се дават за разхлабване. Та, пак да попитам, защо?

Честно казано и аз не зная,но все още търся обяснението.Ако някой намери нещо междувременно,моля да го публикува тук! baby_neutral
Но със сигурност има причина. Peace

# 18
  • Мнения: 1 559
    черешите се водят с нисък риск от алергии - това знам от една приятелка, чието детенце е с АБКМ и тя захранва много бавничко и внимателно. Сигурно има някакви разминавания между различните школи, но досега не бях срещала информация за костилковите като алергени.

# 19
  • Мнения: 6 390
Всякакви плодове без ягоди, малини, боровинки  Peace
И аз съм на това мнение като добавям и без цитрусите.
Peace Peace Peace

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Според немските педиатри ( за другите не знам) трябва непременно да се избягват следните продукти през 1.година на детето ,дори и да няма съмнения за алергия:

-краве мляко и продукти от краве мляко ,като йогурт и сметана
-яица,особено белтъкът
-цитрусови плодове,ягоди,костилкови  и сушени плодове
-кристална захар и подсладители
-мед
-наситени мазнини
-ядки(изключение правят бадемите)
-сол

Тукашните са значително по-либерални  Laughing Ще ни побъркат тези специалисти. Всеки си има свое мнение  Crazy
Само да попитам, какво е наситена мазнина  newsm78 Blush

# 21
  • Мнения: 4 392
Според немските педиатри ( за другите не знам) трябва непременно да се избягват следните продукти през 1.година на детето ,дори и да няма съмнения за алергия:

-краве мляко и продукти от краве мляко ,като йогурт и сметана
-яица,особено белтъкът
-цитрусови плодове,ягоди,костилкови  и сушени плодове
-кристална захар и подсладители
-мед
-наситени мазнини
-ядки(изключение правят бадемите)
-сол

Тукашните са значително по-либерални  Laughing Ще ни побъркат тези специалисти. Всеки си има свое мнение  Crazy
Само да попитам, какво е наситена мазнина  newsm78 Blush

Наситени мазнини
Храната, предлагана от популярни вериги за бързо хранене, включително пържено пилешко, бургери и горещ чипс (пържени картофи), обикновено има високо съдържание на наситени мазнини. Наситените мазнини се предпочитат от хранителната индустрия, защото са по-евтини и могат да издържат на високи температури при готвене. Една порция „бърза храна“ може да съдържа повече от 50% от дневната дажба на мазнини и почти 100% от дневната дажба на наситени мазнини.

Специалисти по храненето препоръчват на 2000 ккал дневна консумация да се падат по-малко от 20 г наситени мазнини. В развитите страни обаче не е така: напр. австралийците консумират средно 40 г наситени мазнини дневно.

Например, всяка от следните порции съдържа 20 г наситени мазнини:

Риба с чипс
Четири резена от голяма пица
„Биг Мак“ с чипс
Пържено пилешко с чипс
Мазнините са с висока енергийна стойност – те съдържат два пъти повече килоджаули на грам (37 kJ) от протеините (17 kJ) или от въглехидратите (16 kJ). Редовното консумиране на повече от необходимите за организма килоджаули води до наддаване на тегло. Наситените мазнини могат да предизвикат по-голямо наддаване на тегло от полиненаситените или мононенаситените мазнини, дори и когато всички видове съдържат еднакви килоджаули. Наситените мазнини допринасят за увеличаване опасността от сърдечни заболявания чрез повишаване на нивото на холестерола в кръвта.

# 22
  • Мнения: 4 596
аз се посъветвах с един гастроентеролог  costumed050 и един технолог  chef  и двамата са имена в своята област и не се познават помежду си , та и двамата твардят , че правилното хранене изключва пресни пасирани плодове и сокове до 10 навършени месеца и  дори до годинка до тогава само готови  плодови пюрета Peace

# 23
  • Мнения: 4 392
аз се посъветвах с един гастроентеролог  costumed050 и един технолог  chef  и двамата са имена в своята област и не се познават помежду си , та и двамата твардят , че правилното хранене изключва пресни пасирани плодове и сокове до 10 навършени месеца и  дори до годинка до тогава само готови  плодови пюрета Peace

Нещо ми подсказва,че може да им се вярва.Ако бях чела някои неща по-рано,аз също нямаше да дам пресни плодове толкова рано,защото киселините им дразнят стомашната лигавица и отделно,могат да предизвикат алергии. Wink Доста по-различно е положението,ако са термично обработени .

# 24
  • Мнения: 9 904
че с какво готовите плодови пюрета са по-добри от пресния плод? Или от сварения от мен плод? Аз пък в готовите пюрета не вярвам.

# 25
  • Мнения: 2 885
Именно, че плодовете са термично обработени и риска от алергия е по-малък.
В началото на 9-тия месец е дребното и още не давам пресен плод.

# 26
  • Мнения: 4 392
че с какво готовите плодови пюрета са по-добри от пресния плод? Или от сварения от мен плод? Аз пък в готовите пюрета не вярвам.

Ами има алтернатива на готовите пюрета.Сваряваш пюрето сама. Wink
Ябълков мус ,например. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт