Малко интересни неща

  • 2 431
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 515
Людмиле, знам, че искате да сте максимално близо до природата, но чул ли си например горила да дресира бебето си така, както вие с пишкането и акането?
Какво печелиш от едно ДРЕСИРАНО дете?

# 16
  • Мнения: 1 161
Людмиле, знам, че искате да сте максимално близо до природата, но чул ли си например горила да дресира бебето си така, както вие с пишкането и акането?
Какво печелиш от едно ДРЕСИРАНО дете?
Разликата е, че маймуната се отглежда в гората, а детето -- в къща. И ако на горилата й е все едно къде ще се облекчава детето й, то ако твоето го прави навсякъде из дома, няма да си много радостна, нали?
От "дресировката" печели НАЙ-ВЕЧЕ самото дете, защото отрано придобива самочувствието на самостоятелен човек, което е много положително качество. Нищо по-различно от това да го "дресираш" да се храни с лъжица

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 01:23 от Ludmil

# 17
  • Мнения: 1 161
Виждам, че е безмислено да споря и да убеждавам някого за ползата от ЕС. За мен досега тази полза е неоспорим практически факт, затова не задължавам никого, само дадох информация за интересуващите се. По-нататък ще пиша ако има нещо ново.

 така, да обобщя от досегашният ми опит:

Предимства на Еllimination Communication (Комуникиране на нуждите, ЕС)
  • Създава силна свързваща връзка между родителите и детето, която, както споделят родители, продължава и в по-късен етап на живота. Работата в екип създава едно неповторимо чувство на близост между родителите и детето, защото в този екип всеки е важен. Създава условия за развиване интуитивно-телепатична връзка с детето.
  • Създава самостоятелност и чувство за достойнство у детето.
  • Пести парични средства и съхранява Земята

Недостатъци (според някои) на системата Еllimination Communication
  • Изисква отдаденост, постоянство и работа с детето в първите месеци
  • Изисква много търпение, ненастояване и разбиране

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 01:50 от Ludmil

# 18
  • Мнения: 46 515
Разликата е, че маймуната се отглежда в гората, а детето -- в къща. И ако на горилата й е все едно къде ще се облекчава детето й, то ако твоето го прави навсякъде из дома, няма да си много радостна, нали?
От "дресировката" печели НАЙ-ВЕЧЕ самото дете, защото отрано придобива самочувствието на самостоятелен човек, което е много положително качество. Нищо по-различно от това да го "дресираш" да се храни с лъжица

Доколкото съм чела твои постове, ти искаш детето да се появи на тоя свят и отглежда като животно- да се роди в леговището, да живее далеч от цивилизацията и т.н., ако една къща ти е проблема, много лесно можеш да го решиш  Wink

За лъжицата- сравнението е неуместно, но явно друго не си могъл да намериш  Thinking аз започнах да храня с лъжица, когато детето беше готово, късно захранване му се вика и то самО проявява интерес, никой не го кара, така, както трябва да стане и с ходенето до тоалетна  Peace

# 19
  • Мнения: 4 621
newsm78 Това, което пише за памперсите... ами според мен, този, който е измислил памперса заслужава Нобелова награда за постижения в улесняване ежедневието на майката...
Но това разбира се е мое лично мнение Grinning
Peace

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Людмил...продължавай да пишеш какво става с вас:)
Може някой да се вдъхнови:)

Ще замоля и двете страни да се въздържат от обиди и квалификации.
Все пак идеята е да си споделяме опита, пък кой прав и кой крив - ще покаже времето евентуално:)
Не виждам нищо лошо, ако някой има време, спокойствието и желанието да гледа бебето си без памперси.
Не виждам и нищо лошо, ако някой няма време, спокойствието и желанието да гледа бебето си с памперси.

Има много по-лоши неща на този свят:)
Отказването от памперсите няма да спаси планетата, но пък подобна близост с детето е вълшебство   bouquet

Доколкото съм чела твои постове, ти искаш детето да се появи на тоя свят и отглежда като животно

Никол, човеците са успяли да оцелеят милиони години живеейки като "животни".
Не оспорвам предимствата на цивилизацията за всеобщото ни удобство и сигурност, но пък да не забравяме от къде сме тръгнали...именно от пещерите:)
Без памперси, АМ и стерилизатори.   Peace

Човек може да иска да върви напред с прогреса, може да иска да се върне назад към природата, но за да може да кажем, че сме еволюирали умствено, не трябва да си позволяваме да определяме посоката на другите, когато тя не ни засяга пряко и никога не бива да изключваме вероятността нещо, което ни се струва откачено всъщност да е съвсем разумно (както и обратното - примери в историята колкото щеш има).

# 21
  • Мнения: 598
не знам защо повечето хора в този форум са против алтернативните варианти за отглеждане на дете. Какво толкова? Не знам как се чувства едно бебе с памперс или пелена но знам как се чувствам аз ако съм забравила да си сменя дамската превръзка по време на мензис (в случаите когато тя има по-голяма попивателна способност отколкото ми е била необходима). Задържа ли я по-дълго и определено се чувствам нечиста и ми е гадно. Да ама аз мога да си я сменя а бебето не може да си смени памперса. да не говорим с тези мизерни майчински дето държавата отпуска--ние само за памперси ще трябва да си даваме парите. А другите ни разходи? Като се появи бебо ще изчакам мъничко и ще пробвам така към третия месец да видим тази работа с ЕС. Ами защо не? А и това за храстите дето го правели в Индия и Африка--ами с малките деца (вече не бебета) не правим ли същото в България? В другите европейски страни това не се прави например. Да, примитивно изглежда ама действа бе хора!
Людмиле, успех с бебчето ти!

# 22
  • Мнения: 114
Всеки сам решава как да гледа детето си, но ето един цитат от книгата на д-р Фицхю Додсън Изкуството да бъдеш родител:
"Когато едно дете на повече от 5 години се напишква можем да се обзаложим че то по някакъв начин е неправилно гледано. Най-често то си отмъщава на родителите си за тормоза на който са го подлагали опитвайки се да го приучат на чистота...
За да се научи да не се изпуска детето трябва да еовладяло известен брой сложни дейности,включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си.Този нервно-мускулен контрол е непостижим за дете ненавършило две години.Това е моментът да  се започне привикването, а не докато е бебе.Не че не можете да обучите и дете което няма годинка, но преждевременното обучение ще бъде скъпо заплатено от психологическа гледна точк
http://www.izvorite.com/downloud/korici/roditel.jpg

Последна редакция: вт, 27 юни 2006, 11:33 от desiiv

# 23
  • Мнения: 1 161
В момента завършвам една статия за това, кой и как е наложил идеята аз повиване на децата с памперси.
http://www.kpacota.com/NODIAPER/no_pampers.htm

# 24
  • Мнения: 8 917

newsm78 Това, което пише за памперсите... ами според мен, този, който е измислил памперса заслужава Нобелова награда за постижения в улесняване ежедневието на майката...
Но това разбира се е мое лично мнение Grinning

Не бих и помислила да гледам бебето си без памперс Naughty Peace

# 25
  • Мнения: 1 161

newsm78 Това, което пише за памперсите... ами според мен, този, който е измислил памперса заслужава Нобелова награда за постижения в улесняване ежедневието на майката...
Но това разбира се е мое лично мнение Grinning

Не бих и помислила да гледам бебето си без памперс Naughty Peace
Всичко се върти около това колко полезни са памперсите за майката, никой не говори за детето.
Ти, като майка, ще дадеш ли на детето си храна, която не би яла защото е противна на вкус? Защо тогава му слагаш памперс ако ти самата се чувстваш противно да носиш тоалетната си в гащите? ooooh!

Малките човеци имат вродено чувство за лична хигиена, чистота и достойнство, нека не забравяме това. И ако тези полезни навици изчезват след време вината е изцяло в родителите.

Независимо колко щастливи, чисти и сияещи ни представят децата на рекламите на памперси, памперса всъщност отучава детето от вродената му чистоплътност, заставя го да свикне да бъде мръсно и да не обръща внимание на това.

Само 3 месеца след раждането, бебето ни е спокойно, че винаги ще бъде разбрано. Най-големите ни ревове не са били от болка а от това, че майката го заставя да се нацапа в гащите, защото по някаква причина не може да му обърне внимание.

Не е вярно, че алтернативният метод за гледане без памперси изисква да му се виси непрекъснато над главата за да бъде изпишкано или изакано -- ако още в началото или в краен случай по-късно започнете да се опитвате да го разбирате, то неминуемо ще ви дава някакъв знак кога какво иска да прави. И дали ще се получи това зависи от родителите. По природа още от началото всяко дете умее да комуникира, от нас се иска само да умеем да го "чуваме", никакви други специални усилия.

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 13:46 от Ludmil

# 26
  • Мнения: 8 917

newsm78 Това, което пише за памперсите... ами според мен, този, който е измислил памперса заслужава Нобелова награда за постижения в улесняване ежедневието на майката...
Но това разбира се е мое лично мнение Grinning

Не бих и помислила да гледам бебето си без памперс Naughty Peace
Всичко се върти около това колко полезни са памперсите за майката, никой не говори за детето.
Ти, като майка, ще дадеш ли на детето си храна, която не би яла защото е противна на вкус? Защо тогава му слагаш памперс ако ти самата се чувстваш противно да носиш тоалетната си в гащите? ooooh!

Малките човеци имат вродено чувство за лична хигиена, чистота и достойнство, нека не забравяме това. И ако тези полезни навици изчезват след време вината е изцяло в родителите.

Естествено, че не бих дала гадна храна, както и естествено, че не бих оставила да носи тоалетната в гащите си Wink Затова и сменям памперса не на денонощие Wink, а след като го използва  Peace Това е моето мнение за моето дете, а ти ако искаш спести на твоето и транспорта, като пуснеш лиани Peace Успех и най-вече здравенце Peace

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Peace
Готино е!

# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Не бих искала да се противопоставям или да подкрепям Людмил - всеки има право на избор и може да следва разбиранията си.
Аз лично си мисля, че памперсите са улеснение за майката - наистина. Но какво лошо има в това майката да е улеснена. Да има време за детето си, за къщата си, за мъжа си, за себе си. Да не престава да бъде личност, като стане майка. Памперсите се сменят периодично точно заради хигиената. Не мисля, че бебе на месеци може да се притесни или да бъде унижено от естествени функции, като пишкане и акане. Естествено е , ако бебето плаче или е дори недоволно майката да намери причината за това - и една от многото може да е нацапан памперс. И той се сменя. Не мисля, че бебе на месеци, та даже и на година осъзнава дотолкова личността си, че да се травмира или да бъде накърнено достойнството му от факта, че се е изпуснало в гащите. Не ми звучи правдоподобно. Детето осъзнава личността си доста по-късно, а и махането на памперса в последствие изобщо не е необходимо да води до стрес. Представите и навиците на децата свързани с хигиената се изграждат постепенно - едва ли детето се ражда с идеята, че трябва да отиде да си измие ръцете ... Mr. Green
Така, че аз използвах памперси, а това лято синът ми свикна без тях и то за около месец. Съизмеримо с времето, през което е бил с памперс едва ли е толкоз дълго време.
Според представите на Людмил аз не съм отдадена на нуждите на детето си майка. Аз наистина не съм била на 100 % отдадена на бебето, но то не стана травмирано дете. Наистина не съм имала време да стоя по цял ден, наблюдавайки кога е необходимо да го сложа над легена. Но не мисля, че той се превърна в травмирано дете, без себеуважение или няма представа от хигиена.
Е стига толкова, защото стана твърде дълго.
Успех с алтернативните методи.

# 29
  • Мнения: 131
Аз също не бих си и помислила да отглеждам бебе без памперси, но това не ми пречи да се възхищавам на тези които го правят.
И се оказва, че връщането назад към природата / не само относно памперсите, като цяло начина на живот /всъщност е крачка напред. Както се казва ПРИРОДАТА СИ ЗНАЕ РАБОТАТА и ние не откриваме "топлата вода".

Общи условия

Активация на акаунт