Щастие и късмет да ни огреят с юнски/юлски пек 26.06 - 02.07

  • 5 839
  • 146
  •   1
Отговори
# 60
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
 Теди, от две години сме с климатик /след като се роди малката го сложихме/ и най - сетне успях да се стопля. Иначе вкъщи е ужасен ледник, собственикът преди нас е избил балконите, уж да разшири стаята... но всъщност е направил много непрактично и студено помещение. Та, климатикът работеше зимата нон - стоп и на висок градус, за да навакса минусовите температури, стаята е голяма. Топлим с печка духалка само кухнята + бойлер /почти непрекъснато работи/, хладилник, пералня/поне през вечер, а често и всеки ден я пускам/, телевизор и т.н. и сметките ни зимата варират от 200 до 250лв.
  Не мога да преценя доколко е евтино, но е удобно и наистина топло.

П.П. И аз за Шани се сетих, питай я, наистина.

# 61
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте,момичета!

 
Бих искала да попитам майките с климатиците колко е скъпо да се ползва това чудо на техниката!?
Тъй като мислим да махаме парното(по обясними причини) и сме се замислили за климатик.Моля ви да споделите дали си струва.

  

Имам апартамент даден под наем, които има три климатика. Първо за 20 дни имах наемател чужденец от топлите страни и ги надуваше денонощно на 30 градуса. Дръжките на вратите пареха и за 20 дни при тази консумация платих 80 лв ток.
Но климатиците могат да развият бактерия, ако не се подържат която влияе на белите дробове и може да доведе до неприятни последствия - разучете си този въпрос

# 62
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Е много се радвам, че има проблеми като този да отиде ли човек на море или пък на планина, и да не са проблем финансите, хубаво е да знам, че има хора, които живеят различно от моя стереотип!
Мила Иги, по-добре е да не откриваш как могат да се намерят пари за всички женски прищевки, след като мъжа си е задоволил вече неговите прищевки /но някъде другаде/...
Определено обаче парите не помагат... поне в този случай.
Дано с малкия намерите вашия доктор - ако мога някакъв скромен съвет да дам - бих отишла при тази дофторка на БИм Бам, но ако имам колебания за каквото и да е след нея, ще ида и при Чавдаров. Нека се обоснова - имаш някаква съвсем неясно каква докторка - дето вече ви е гледала, имаш един добър страничен специалист и най-наклая - Радославова, дето е със "специфична" оринтация - защото при Чавдаров нещата са малко едни... но пък си струва винаги да се чуе мнението на неговите специалисти.

# 63
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Силве, съжалявам за страха ти и за кошмара причинен от тези лекари! ТОва е просто немислимо - какво значи "не можели да ги дадат"??????? Че те от джоба ли си ги вадят? А и така да беше - как ще ви карат само и само да сте в болницата? Ми ако Марти не можеш да преживее пътя? И как след такъв стрес с малко дете ще ви пускат пеша? Тия са за разстрел. Потресена съм от безчовечното отношение и то към деца. Просто съм разтърсена и направо вече нищо хубаво не виждам ни за в бъдеще ни нищо1

teddyvas не знам какво да те съветвам с малкото - освен да го вдигаш по-малко. НО за мен и сега и в бъдеще ще е невъзможно и мисля, че и ти няма как да избегнеш вдигането. Остава само мисълта, че ако е рекъм Господ - детето ще оцелее и без пазене. Аз поне само на това разчитам, както и на мисълта, че ако не е здраво... по-добре рано разочарование, отколкото по-късно.
Желая ти леко и безпроблемно да преминеш през тази бременост. Както и дано каката се оправи, защото това е май най-лошто ти притеснение.


# 64
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ели Акманова, стискам палци и дано всичко бъде максимално наред. Моля те пиши как е минало.

Йепе, честито ново жилище. Желая ти в най-скоро време едно ваше си гнезденце - да не се налага местене... а до тогава ви желая само радост и хубави мигове в новото, както и топлина и семеен уют.

Валенцето, желая да ти е жива и здрава щерката и толкова щаслива и късметлийка, че живота й да изтрие и най-лошия спомен от раждането от съзнанието ти... ДАно забравиш и дано никога повече не страдате за нея и покрай нея. Целуни я от мен и дано на новото местоживеене постигне всички тови  инейни мечти!

Габи, сви ми се сърчицето при описанието на малчо... Аз също като гледам как Дани страни и се пази от децата и ме хваща страх - обича ги, но някак предпочита възрастните, а децата като са агресивни и твърде шумни го стресират. ТА сега гледам как вървят пир вас нещата и просто все едно виждам Дани в тази ситуация. Аз и ти си приличаме по някои неща и децата ни също, а май и жинота ни.... дано скоро и на нашите улици изгрее слънцето.
Прегръщам те и бъди силна за малкия мъж - много е важно да се притесняваш но умерено и най-важното - да несе поддаваш на страданието - да се съпротивляваш и да търсиш начин да го преодолееш - заради малкото човече, коте чувства освен своите страхое - така и твоите и те го товарят допълнително.

Креми, успех мила с тъпата бюрократщина! Лека и безпроблемна седмица за теб и децата!

agneska прегръдки и благодаря. ще се опитам. наистина.

аз да споделя - днес ми беше зле, сега съм по-добре, но пак се наплаших - влезнах във форума - едно бебенце никога няма да се роди /в шести месец са го изгубили/, друго пише Краси76 за това бебенце дето са го уморили... моя виртулна позната с повече околплодни води /дето не били чак толкова много/ й открла МАзнейкова проблем със сърчицето на бебето...
А аз съм с контракции и си пия хаповете ама нещо...докато не ме види Мазнейкова на 7.07 май ще си седя так в стрес.... Страх ме е защото не можеш да заповядаш на мозъка и сърцетоси какво да мислят и чувстват а аз от спокойност се лашкам до ярост, злоба, безсилен гняв... В такива моменти корема и малката се свиват на топка и имам чувството, че ако може тя ще избяга и ще се махне...
Дано се контролирам по-добре, за детето... и дано не го увредя с тези си чувства и преживявания!

# 65
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф направо не ми се ляга... такива мисли ме подгонват, че... а и някакви кошмари сънувам с мъжа ми, че сутрин ми иде да го удуша... много ми е криво - кво пък толкова ми има, че так да стане... направо се мразя и себе си и цялата ситуация. хайде лека и дано поспя без сънища ако може....

# 66
  • Мнения: 3 537
Catnadeen,гледай да мислиш само за хубави неща,ходи повече на разходки,за да се разсейваш .Аз така правех.Обикалях центъра и оглеждах малките бебчета. Ходих по бебешките магазини.И като бях в 8 месец ,всичко вече си бях приготвила за бебето.И даже накрая си бях втълпила че с раждането всичко ще е на ред-и така беше,родих за 25 минути,без нито една болезнена контракция. smile3521Доктора каза-Това  твоето е възможно най-бързото и лесно раждане. newsm10

# 67
  • Мнения: 3 537
ЧЕСТИТА ТИ РОЖДЕННИЧКА,Вале!Да те радва много! newsm59  bigdance2 newsm59  ura dance dazzler1 newsm59 newsm18  Party Time  costumed034 newsm59 Tada newsm59

# 68
  • Мнения: 3 537
За климатика най-голямата ни сметка зимата беше към 200 лева,но готвя на газ. yes

# 69
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Габи, разбирам тревогите ти, ама имай едно наум и за госпожите и заради градината. Аз понеже с голямата кака смених 4 градини заради местене, мога да ти кажа че поне в нашата логопедична изобщо не ми харесва. А каката я бях дала най напред на ясла, там плачеше по цял ден, а в къщи гледаше наплашено и се будеше нощем с плач. Издържах 2 седмици и я дадох в градина, където вземаха и по оправни деца на ясленска възраст, разликата беше огромна. Много бързо свикна детето тогава.
Наталия мога да кажа че свикна в логопедичната от самото начало, но има една госпожа дето не я понася и си го отнася Mr. Green За мен това е голяма изненада, защото досега всяко отделяне от мен беше кошмарно.
За това, че избягва децата не се тревожи толкова, като е в стрес няма как да му е до игра, той си иска мама и това е.
Моята дъщеря не се интересува изобщо от децата, ама на нея отвсякъде си и личи че има проблем. Тя и да си играе по обичайния начин не може. Мен не гледа в очите, какво остава децата. Ако детето подражава, независимо на вас или на някое дете, според мен няма проблем. Аз сега нали си имам и база за сравнение - каката съм я позабравила, ама малчо ми е идеален за сравнение. Абсолютен папагал е Simple Smile

Що се отнася до климатиците - ние сме с 3 климатика - два инверторни и един конвертор (по-малко икономичен демек) Работят нон стоп и поддържат зимата около 24 градуса. Най-голямата сметка беше около 200лв, но това включва и 4 аквариума, които светят през целия ден и имат отделни нагреватели, които пък работят постоянно. Готвя на газ. Лампи вечер в къщи не се гасят никъде, освен в тоалетната, за информация дали има някой вътре Wink

Климатиците са си голямо удобство, топлила съм се и с твърдо гориво и с радиатори - така не може да се стопли. Да не говорим че в момента също работят и трите на охлаждане.

catnadeen, не се притеснявай толкова за емоциите на бебка, аз не спирах да плача през цялата бременност, все ми беше тъжно и сълзливо, да не говорим какъв страх ме гонеше, но Евгени е един голям веселушко и е много контактен. Аз не спирах да му "говоря" какво дете искам да бъде, засега личи че е слушал Grinning


Коя от Валите има рожденничка?? Да й е честито все пак!

# 70
  • Мнения: 2 327
Честит рожден ден на Боянка Simple Smile Весел празник и пожелавам на новото място Simple Smile
Аз за малко съм ви изпуснала и вие колко сте изписали. Ама споелдните дни имахме проблеми с нета вкъщи и не съм сядала, а на работа ме затрупаха...
Наде, хващай се в ръце и спри да мислиш само за глупости. Като има нещо пишеш тук и го оставяш да си седи само написано - понякога помага. А за почивката - отиди, ще ти се отрази добре. В София самия град подтсика.
Йепе, честито ви ново жилище. Ако ви трябват бояджии за ремонта свиркай - много обичам да мажа Mr. Green
Ели, дано се поизяснят нещата покрай изследванията.... Пиши какво е станало!
Габи, на детето ще му трябва повечко време да свикне сигурно. Стеснителен ми се видя. Като опознае новото място сигурно ще се отпусне Simple Smile
Мамо Иги, успех с докторите. Ти май скоро ще влизаш в болницата за бебка, да не се измъкнеш без да се обадиш Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 1 333
Честита ти рожденничка Вале!!!
 newsm59 nbirthday newsm67
Да е все по-палава и по-гъвкава и да намериш начин да разиваш таланта й.Да се чувства прекрасно всеки един ден от живота си и всички вие да сте щастливи заедно! Нека лошото е вече минало за Вас и само хубави неща да Ви се случват където и да се намирате в страната!!! Където сте вие -там е и домът ви,там е и щастието ви!!!
  ura dazzler1  bigdance2 newsm18 Tada
Най-вкусната торта и най-хубавите подаръци да са Буби!!!

# 72
  • Мнения: 816


Честит Рожден Ден и от мен на Боянка.
Много здраве, усмивки, смях и веселие има в живота й!  bouquet

# 73
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Само да напомня за протеста в събота. Ето темата следете кога и къде точно ще баде.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 356
Честит Рожден Ден на Буби!!!!!!
Да е много щастлива и палава и игрива и само хубави неща да й се случват! Късмет и здраве на цялото семейство!   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт