За дългия път до морето - въпроси ?

  • 6 088
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 447
Задължително със столче! Пътували сме и хич не ме интересува, че мрънка- ако някой откачалка ни налети с висока скорост по- добре да е мрънкал вързан, отколкото спокоен и отвързан Naughty.
Лек път  Hug!
Точно така! Освен това е много  важно как ще го свикнеш. Моят колкото и да мрънка, не го вземам в скута си. Покажеш ли му веднъж, че има и друг начин - край.

# 31
  • Мнения: 4 915
Докога законите трябва да ни задължават да мислим за безопасността си - на децата ни и своята?... Rolling Eyes

Столчето, а преди кошницата, при нас е задължително. Безопасността е на първо място. Никакви възрастни и легълца няма да помогнат при удар.  Confused
Независимо от разстоянията, Мариела е в столче.

Малката от новородена се возеше в кошница, после й купихме голямо столче - до 30 кг. Свикнала е и няма мрънкотене. Знае, че това е нейното място и тя се вози там. И като поотрасне, така ще бъде. Никакво возене права и между двете предни седалки, това е безумие, а постоянно го виждам по улиците.  ooooh!

До морето и ние ще пътуваме, нощем. Ще спи в столчето. Пътуването нощем е по-бързо, за около 6 часа ще сме там. Може и да се посхване, но ще поне ще е обезопасена възможно най-добре.

Имахме и вариант да пътуваме денем, като преспим в Стара Загора. Но решихме, че нощем е по-добрият вариант - по-бързо, по-хладно, по-спокоен трафик.

# 32
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
децата не харесват нещо, ако усетят съмнения в родителя. Аз да съм уверена, че така трябва, пък той да не иска-няма такова кино. Със столчето също е имало моменти, когато е ревял, ако спрем на светофар, примерно. Ами, да си реве, иска не иска, ще бъде със столче, то аз свикнах да си слагам колан, дето съм на около 70-80 години  Crossing Arms

# 33
  • София
  • Мнения: 4 867
как сметнахте 8 часа път до морето newsm78

в случай, че питането е наистина сериозно, а не е поредната пързалка....

столчето за детето е толкова задължително, колкото и коланите за възрастните, нищо че законът още не е променен. трябва ли полицаят да ти каже да пазиш живота на детето си? имаше преди време пускани линкове към краш-тестове и там се вижда какво става с необезопасено дете при критична ситуация на пътя. възрастният на задната седалка не променя нищо. и най-внимателният шофьор не може да предвиди всяка ситуация на пътя и да знае кой седи на волана на "другата" кола. а пък при нощно пътуване не знаеш и кой от коя кръчма е излязъл преди да седне зад волана.

независимо дали пътуването е половин час или 20 часа, винаги съществува вероятност някой малоумник да се спре в твоята кола, където твоето дете се вози необезопасено по една или друга причина. може и никога да не се случи, но дори и при един силен удар, коланите ще увеличат шансовете на детето ти да оцелее. въпрос на избор е.

за дългия път: не коланите пречат на децата, а монотонното и скучно пътуване. направете го разнообразно, така и за вас ще е по-приятно. с децата може да се играе, пее, разговаря.могат да се планират интересни почивки по пътя. пътували сме сва пъти до атина и обратно с кола, габриела е била съответно на 2 и на 3 г., отделно всяко лято пътуваме поне по веднъж до морето с децата още от раждането им, така че съм наясно с дългото пътуване и "задната седалка", т.е. знам за какво говоря. детето може идеално да спи в столчето. повечето столчета позволяват промяна на положението в полу-легнало без да се налага дори да се изважда детето - като заспи, отпускате стола назад.

за по-големите деца има седалки, които само повдигат детето, за да се закопчае безопасно с коланите на колата. имахме случай с виктория, когато при едно рязко натискане на спирачки (предизвикано от тир, излязъл срещу нас) се събра на кълбо под седалката. тогава и купихме седалка и пътува винаги закопчана (е, вече е достатъчно висока да седи само на собственото си дупе Wink).

сърцето ми се свива, когато видя деца да пътуват без колани. възрастните могат да избират дали да се закопчаят, но решението за безопасността на децата се взима от родителите им. ако се случи нещо с нас по време на път, искам да знам, че съм направила всичко зависещо от мен, за да предпазя живота на децата си....

# 34
  • Мнения: 215
Не е много удобно за детето в столчето, но за мен това е задължително. Аз не карам без колан, а детето не се вози без столче, не защото има или няма закон, а защото съм сигурна, че така е по-безопасно за живота ни.
когато спи, детето е много отпуснато и при едно рязко спиране няма какво освен коланите да го задържи.
пътят до морето е много натоварен, скоросттите са високи, не поемайте излишни рискове.
освен това, отдавна пътят до морето не отнема повече от 5 часа, не е толкова страшно да се издържи.
Лек път и весело изкарване.  bouquet

# 35
  • Мнения: 2 978
Аз научих Симона, че това е НЕЙНОТО столче Wink, че си е само нейно и че от там се вижда всичко. Ахках, охках колко е красиво и всякакви друго щуротии и сега вече няма проблем.

Като беше по- малка и тя не го харесваше...но такива неща не минават пред мен. Още повече, че аз карам колата сама и няма начин тя да се търкаля из нея и аз да и треперя! Naughty

Сега дори като се качва в колата и казва Това е на Мони и си сяда там. Така че всичко си зависи от вас...а не от детето. Има време да избира къде ще седи и какво ще и харесва!!! Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 2 623
Значи ще пътуваме със столче и това е положението. Най-вече заради безопастността на детето е важно столчето, а не заради разни закони - и аз съм на това мнение. Само ми е чудно като пътуваме през ноща и той спи какво като правим почивки ? Аз извадя ли го от стола за почивка - няма заспиване Simple Smile Стискайте палци дано мине безпроблемно това наше пътуване, но за прибирането не ми се мисли, защото най-вероятно ще е денем  Shocked

Благодаря на всички ви и винаги ще ви го казвам дори да стана досадна - БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА  Hug

# 37
  • Мнения: 945
Идвинявай, ама ти искаш да си убиеш детето само zа да не ти плаче по време на пътя ли?. Нали един път мъжа ти като набие спирачки и детето ти от леглото ще иzхвърчи преz предното стъкло?

Оzвинявай, че толкова грубо пиша, но съм въzмутена от твоята беzотговорност...

# 38
  • Мнения: 9 990
А, времето за път е според зависи Laughing
Пътували сме с дете, денем, доста бързо и без спирки-по-миналата година.Или спеше, или слушаше песнички, промиха ни се мозъците от Зайченцето бяяяяяяяло... Crazy
Миналата година, в най-големия пек тръгнахме, ама си направихме екскурзийка-та затова малко повечко път ни беше.Спирахме да хапнем, да пишка, за сладолед, спряха ни за проверка, та и там половин час отече.Но все пак пътят не е толкова много-България е малка Hug
Аз съм на мнение, че в сточето е удобно.Аз като малка съм спала така в Москвича-легнала отзад-ми по-неудобно ми се струва Thinking.Дори за спане си е по-добре стола.Смятам,че повечето деца, които мрънкат е защото им е скучно, не за друго.

Ами като е4 заспал-няма да го вадите от стола за почивка де-ще спрете като се събуди примерно Hug

# 39
  • Мнения: 2 255
Големия ми син никога не е седял в столче ... то май и нямаше  newsm78, но винаги сме пътували много мирно и тихо, той почти си проспиваше пътя на задната седалка с възглавничка и завит, а като се събудеше седеше и гледаше колите  Rolling Eyes ама беше кротко дете  thumbsup
А с малкия звяр не мога да си представя пътя до морето, ако не е вързан  #Crazy преди 2 дни се прибрахме оттам и опита ми е пресен...пресен  #Shocked докато дреме добре, после се почва едно вадене на играчка след играчка, разни джунджурии като всичко това щом му стане безинтересно лети по главата на баща му и брат му отпред или в по-добрия случай назад в комбито  cry и като съвсем избеснее спираме да се натърчи някъде и после с рев обратно вързан в стола  bash и така пътуването стана цяло пътешествие  yes но иначе няма удържане не е ли в стола се разхожда из цялата кола и най-вече се бори за шофьорската седалка  hahaha
И миналата година 2 пъти до морето в столче го возихме, нищо, че беше "малко" по-кротък  Thinking
Така, че незнам всеки си преценява рисковете според "чудото" дето си има у дома  Joy

# 40
  • София
  • Мнения: 2 623
как сметнахте 8 часа път до морето newsm78

в случай, че питането е наистина сериозно, а не е поредната пързалка....

Чудя се това изказване как да го разбирам и за какви пързалки става въпрос ? Много си мнителна не мислиш ли ? Ако искаш ела тази вечер пред нас - поне ще помогнеш да натоварим багажа като си такъв " Тома Неверни "  Thinking

И нещо друго - пътуваме всеки месец поне веднъж до Плевен и никой и нищо не е в състояние да го усмири в колата - просто не обича да пътува, става раздразнителен пък ти ако щеш цяла програма му изнеси ефекта ще е НУЛА. Децата са различни - поне това смятам си разбрала. И аз искам моето да заспива в 8.00 като на съседката ама заспива в 11.00  Crossing Arms

Идвинявай, ама ти искаш да си убиеш детето само zа да не ти плаче по време на пътя ли?. Нали един път мъжа ти като набие спирачки и детето ти от леглото ще иzхвърчи преz предното стъкло?

Оzвинявай, че толкова грубо пиша, но съм въzмутена от твоята беzотговорност...

Наистина си супер груба  Thinking Как изобщо можеш да го напишеш това незнам ?  newsm78 Искам да му е удобно и да спи спокойно - само това искам и затова и попитах - не са ли прекалено много 8 часа без да се вади от стола ?
И нещо друго - когато сме с детето мъжът ми не кара с повече от 70 км в час независимо дали сме на магистрала или на обикновено шосе, защото ако мъжът ти кара със 100 и набие спирачки и коланите и столчето няма да ви спасят за твое сведение !

# 41
  • Мнения: 42
Аз имам наблюдения върху четири деца, които като трябваше да ги слагаме в столче, било да ги нахраним, било в колата за да отидем някъде си беше живо приключения. Верно, че тогава да се намери столче не беше така лесно и обикновенно едно се предаваше от бебе на бебе,защото и цените бяха страшни. Не коментирам относно безопасността, за това две мнения няма. Когато сме пътували съм пеела, грухтяла и какво ли не за да се предвижим от точка до точка или съм ходила пеш с количка защото и четирите майки ставахме вир вода да се правим на маймуни за да търпят децата. Може и ние да сме показвали някаква неувереност знам ли, но тези четири хлапета реагираха по един начин на коланите за прохождане и на столчетата.

# 42
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
- със или без столче (кой както предпочита)
- лека храна (солети, вафли, сандвичи)
- вода, сок, но колкото може по-малко да се приемат по време на пътуването, защото миналата година си изпатихме - детето се нагълта със сок и на прохода на Републиката (Хаимбоаз) на няколко пъти повърна.
- мокри кърпи, салфетки
- дрешки под ръка за преобличане (в случай, че повърне)
- памперси
- любима играчка
- завивка, ако заспи в колата
- за предпочитане пътуване през деня, а не през нощта - особено ако имате климатик в колата
- за предпочитане със собствен транспорт

# 43
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
е, пускате ли климатика в колата? Ами като излезе навън в огнената пещ, то на мен ми става лошо  Sick
Джулиана, много се засегна, питаш-отговарят, ако не беше питала, нямаше да ти отговорят, а и ние нямаше да научим как карате и колко ви отнема пътя Сф-морето.
Всичко над пешеходната скорост е опасно за човека и не намалява нуждата от столче, естествено, всеки сам си взема решението.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 8 939
- дрешки под ръка за преобличане (в случай, че повърне)
-
Моя много се поти. Особено като спи, та и затова дрешки.

Общи условия

Активация на акаунт