За дългия път до морето - въпроси ?

  • 6 075
  • 104
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
Да, климатик се пуска.Ние до сега не сме имали проблем с това.Даже не гасим колата, когато сме спрели за малка почивка-да си стои хладно върте.

# 46
  • Мнения: 7 474
Без стол. Направихме и легло с възглавници отвсякъде.
Тръгнахме в 4ч. сутринта и пристигнахме в 8ч. - детето се събуди направо там.
Обратно тръгнахме в 20ч. и пак спа през целия път.

Ако пътуваш през деня ,тогава със стол.

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Има ли причина да не пускаме климатик - регулира се температурата, няма да правите хладилник, че то в тия горещини в колата човек може да получи топлинен удар. Някога сме ходили (като деца) на море с кола без климатик, но климата беше по-друг, слънцето  също, сега и пролет вече няма.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 867
джулка, нещо нервна ми се виждаш. да дойда да ти помогна и с приготвянето на багажа, че това, чувала съм, изнервя допълнително  Wink в колко ще товарите? само ако е между 6 и 7 мога да дойда, защото до 6 съм на работа, а в 7 тръгваме с мотора към пловдивско - на събора и да си видим децата.

зачудих се дали е сериозно питането, защото за пътуването и безопасността на детето има изписани десетки страници в един друг подфорум, а и фундаменталното ти питане дали изобщо да има столче.... ами не знам, струва ми се, че този въпрос отдавна не е на дневен ред...

о, знам, че децата са различни. не можеш да си представиш с колко различни деца съм се возила в колата. общото им е едно: позволяват си само онова, което им е позволено. повярвай ми, спирала съм с колата и съм чакала, докато някое хлапе се укроти. спирала съм на всеки 20 минути, когато виктория се учеше да си казва за тоалетната и по време на пътуване откри, че това е начин да получава разнообразие. разделяла съм пътуването с преспиване, т.е. приготвяла съм багаж в две части - за първата нощ и за останалата част от почивката, пяла съм песни, разказвала съм приказки, майсторила съм играчки и занимавки... правила съм се на глуха...

и един съвет от шофьор - карането със 70 не е гаранция за безопасност. ако уменията на съпруга ти и възможностите на колата позволяват, карайте си с нормална скорост, поне по магистралата - ще си спестите време, главоболия и рискови ситуации.

при добри спирачки и добри колани няма проблем да спреш, дори когато се движиш с доста над 100 км/ч. не знам ти откъде черпиш сведения, аз говоря от опит и от наученото по разни "тренировки" за безопасност. а ако спирачките и коланите не са добри, не бих тръгнала с кола...

спането в сточето не трябва да те притеснява - сгъната дрешка под бузката служи за възглавница, крачетата могат да се свият в столчето "по турски", за да не висят... абе дечицата си намират удобна поза. аз досега не съм чула оплакване някой да се е схванал от пътуване в столче... по-лесен е и преходът от будно към заспало състояние - дечко си зяпа през прозореца и се унася. не е като да се върти на седалката, да се надига да гледа, да ляга...

# 49
  • София
  • Мнения: 3 679
Никога не пътуваме без столче! Нашето има полулегнало положение и Таня си спи без проблем. Ако се събуди и се размрънка спираме някъде да се раздвижи, да пийне сокче, да хапне и пак продължаваме!
Не мисля, че и е неудобно в столчето!

# 50
  • Мнения: 4 621
Винаги пътуваме със столче. За мен е задължително, защото е най-безобасно за детето. Мисля, че и по закон го направиха  задължително вече Thinking

# 51
  • София
  • Мнения: 10 825
децата ненавиждат столчета и колани.

Това изобщо не е така. Моето дете много обича да седи в столчето за кола. Може би защото се вози само така и изобщо не му и хрумва, че е възможно да стане по друг начин.

Наистина се чудя, че пред вас стои въпроса дали да ползвате столче за кола и то за толкова дълъг и натоварен  път като този до морето, където по презумпция се кара бързо и доста често стават катастрофи  ooooh!

# 52
  • Мнения: 2 142
Столчето е за безопасността на детето. За съжаление обаче трябва да спираш на всеки 45мин, за по 10-15мин за да се раздвижи, дечко, освен през времето, в което спи. представи си как възрастните се схващат, докато пътуват, да не говорим за едно дете. Ние пътуваме до морето с Еми откакто беше на 4,5месеца, вече е по-лесно

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: соничката
..........- децата ненавиждат столчета и колани.  ...............

Моят изобщо не протестира - от новороден е в столче за кола - първоначално кошница, и не познава друг начин на пътуване в колата. Даже на мен ми прави забележка, ако не съм с колан.

И никакво значение няма дали ще е денем или вечер - вечер всъщност по-често се налага да се набият рязко спирачки, заради нещо, което се е изпречило на пътя или се е привидяло на шофьора в тъмното. Изобщо както вече се отбеляза питането със или без стол за кола за мен изобщо не стои.

ПП - щом ще пътувате през нощта не ви съветвам да се движите толкова бавно - то едно, че по магистралата е забранено, второ, бавнодвижещите се автомобили са лесна мишена за пътните грабители ( дано не ви се налага да ги срещате!), трето - може да се окаже по-опиасно да се движите бавно, пък и нощем не е натоварено - ще стигнете бързо, не го мисли толкова.
 
Хубава почивка ви желая!

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 11:31 от mam4e

# 54
  • Мнения: 1 355
Подкрепям до една тези думи !

Възпитаването на отговорни участници в движението започва още от ранна детска възраст. С мерките за безопасност в колата компромиси не се правят. За това даваме толкова много жертви - защото е по-удобно без колан, без столче, през улицата, на червено, с 50км/ч над ограничението, след 2 малки...
Никога не сме застраховани на пътя, но поне колкото зависи от нас - нека го спазваме.

# 55
  • Мнения: 94
Аз Калина я научих на столче още от съвсем малка и сега нямаме никакъв проблем. Даже като седне в столчето сама иска да си закопчава колана и не млъква, докато и аз не си сложа колана. Пътуваме много. София - Каварна ни е редовна дестинация, и няма проблем. Спираме два-три пъти по време на пътуването и толкоз. Е, сега като махнахме памперса, сигурно ще спираме по-често. Взела съм й една туристическа възглавничка, от тия дето са около вратлето и така си заспива с нея. На мен пък ми се вижда много по-сложно ако не е в столче детето. Че то не спира да се движи. Честно, не знам как изобщо се справяте така.

# 56
  • Мнения: 1 311
И нещо друго - когато сме с детето мъжът ми не кара с повече от 70 км в час независимо дали сме на магистрала или на обикновено шосе, защото ако мъжът ти кара със 100 и набие спирачки и коланите и столчето няма да ви спасят за твое сведение !

Мъжът ти може и да е супер шофьор. Аз също имам огромно доверие в моя. Но когато ни удариха миналата година, колата ни беше спряла, а отзад ни се натресе един, който се движеше с около 60. И всичко, абсолютно всичко от задната седалка беше на земята. Няма да ти казвам аз (вързана с колан) как хубавичко си фраснах главата в облегалката.

Моли се да не разбираш трябвало ли ти е столче или не.

П.С. Не се заяждам, просто никога не знаеш какво може да ти се случи на пътя.

# 57
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Тъй като имаме вила на 300 км от София, на която прескачаме за уикенда през седмица, то пътувания ни се събират много. Ама наистина много и все дълги. От бебе дъщеря ми пътува на задната седалка на колата, а до нея майка ми. В повечето случаи спи или си лежи кротко. Нито е повръщала досега, нито й е ставало лошо, нито се е изнервяла от пътуването. Напротив: обожава колата и само пита кога ще се возим. Миналия септември, когато тя бе на 1,5 г. отидохме до Варна - 450 км в едната посока. Издържа без никакъв проблем.
Един път опитахме да я сложим в столче, което ни дадоха наши приятели, но така се разчуфа и разрева, че стана страшно. И си го върнахме. Незнам дали проблемът е в това, че тя е много дива и буйна, нищо че е момиче, или просто децата не харесват столчетата. Но при нас определено не се получи.
А иначе съм абсолютно съгласна, че в столче е най-безопасно.

# 58
  • Мнения: 9 990
Ами според мен не,че не им харесва-не го приемат за даденост от малки, така както е водата и слънцето. Peace

# 59
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моите деца никога не са сядали в столче за кола.
Предпочитам да пътуваме с автобус, но май няма да ме огрее. В колата е тясно и досадно Tired

Общи условия

Активация на акаунт