Седалката! на тоалетната чиния?

  • 16 116
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 797
Аз държа капака на тоалетната чиния винаги да е затворен, някак си ми е по-естетично Peace

# 61
  • Мнения: 4 473
Ей, какво удобство е всеки да си има тоалетна Grinning. В тази на мъжа ми, която е и за гости влизам само за да я измия и нямам този проблем. Принципно съм на мнение, че всеки трябва да си се грижи за удобствата - той смъква, аз вдигам. Peace Капаците не затваряме, нямаме проблем с неприятни миризми.

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дъската- мъжа ми я вдига, аз я свалям.
Капака- обикновено е вдигнат.

# 63
  • Мнения: 1 047
Аз вдигам дъската,за да не се мокри от мивката,която е наблизо и пръска.Не затварям капака поради същата причина,защото децата се качват и си мокрят чорапките.
Жена ми я сваля и оставя така.
Децата свалят дъската,за да ползват тоалетната,а после затварят капака,за да се качат върху него и пуснат водата от казанчето и си измият ръцете.
С три жени в къщи се научих да пикая седнал,а нощно време дори продължавам да спа на тоалетната.
Общо взето всеки се грижи за удобството си,но е неприятно да седнеш на мокра дъска.

# 64
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Тоалетната чиния има капак, за да се слага. Надолу. От чисто хигиенична гледна точка - да се избягват нелицеприятни гледки и не дотам хубави миризми. Също - който се вълнува от фен шуи - така се предпазва изтичането на позитивната енергия на дома в тоалетната.

Тъй че - не жената трябва да я вдига, като излиза, а мъжът да я сваля. Хау!

# 65
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък четох някъде, че тези микроби много далеч се разпространяват и могат да ти " скокнат" на четката за зъби....затова е хубаво да е затворен капака

# 66
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз пък четох някъде, че тези микроби много далеч се разпространяват и могат да ти " скокнат" на четката за зъби....затова е хубаво да е затворен капака
Имаше такова предаване на Mythbusters по Discovery. Оказа се, че микробите са навсякъде, независимо от всичко, но шансът е по-голям, ако си държиш капака вдигнат, а четката, примерно, забучена в непосредствена близост...

# 67
  • Мнения: 5 500
Според ФЪН-ШУЙ капакът на тоалетната чиния трябва да стои затворен, защото в противен случай парите бягат от дома.
Оттам нататък всеки да си вдига и сваля необходимите аксесоари според нуждите Wink

мисля, че довода ти е непоклатим и спора е разрешен!
от утре почвам да свалям, барем върже  Praynig
 Peace
У нас е така!
А също там го прочетох де, направо ми се Sickкато видя отворена ТЧ.

# 68
  • Мнения: 2 825
оооо, много философски в-с  Thinking

има и книги написани по темата!  Wink ( Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния, мноооого яко четиво)

накратко, вкъщи проблемът се разреши от самосебе си, защото сме все още двама и имаме 2 тоалетни, тоест, едната неофициално стана моя, а другата негова.  
и се съобразяваме в коя сме и съответно вдигаме ( или сваляме) съответната чиния.


Същата е ситуация и в нас  Peace
Банята в спалнята е 'мойта', а тази за гостите е 'неговата'  Simple Smile

Книгата е страхотна, жалко че в 'продължението' и много от нещата се повтарят, аз очаквах нови ' умозаключения'

# 69
  • Мнения: 394
Аз я свалям,той я вдига.Един непрестанен цикъл на вдигане и сваляне.А капака седи отворен попринцип,но пролетно време особено,като се заизхвърля киселото зеле в каналите, се затваря и бързо отваряш,бързо вършиш работа и бързо затваряш,че не се търпи. Sick

# 70
  • Мнения: 1 150
Темата май е вде в едно. Някои си говорят за капаци - други за седалки.... Mr. Green
Искам ВЦ, разпознаващо мъжките и женски стъпки и навлизайки в територията на влстващите от рекламата гадинки - сама да си го вдига и сваля. Кога капак, кога седалка  Crazy

Мойто мъжле винаги я сваля, до сега не съм попадала на вдигнати капак и седалка.

Мъжът е този, който трябва да се съобразява - или кавалера умира пред вратата на ВЦ-то

# 71
  • Мнения: 1 120
При нас винаги и седлаката и капака са свалени.
В интерес на истината , доста време ми трябваше да ги науча така (мъжа и сина ми) Grinning
Мразя вдигнати седалки Blush

# 72
  • Мнения: 1 384
Аз държа капака на тоалетната чиния винаги да е затворен, някак си ми е по-естетично Peace
Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами не ми прави впечатление- мъжете като влизат-вдигат дъската или не я вдигат- зависи от работата.Аз лично мн. пъти като се отнеса и не видя съм си сядала направо на чинията....
Важното за мен е като е необходимо да я вдигат да го правят,че да не се наложи да бърша след тях и да .....мърморя де.

# 74
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Според ФЪН-ШУЙ капакът на тоалетната чиния трябва да стои затворен, защото в противен случай парите бягат от дома.
Оттам нататък всеки да си вдига и сваля необходимите аксесоари според нуждите Wink

В нашият дом важи това правило!  Peace Не че понякога няма съгрешили, просто не ги санкционираме!  Mr. Green Laughing

Общи условия

Активация на акаунт