Какви витамини за бременни взимахте и от кога?

  • 5 687
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Здравейте момичета, вече навлязох в четвъртия месец и досега съм пила само фолиева киселина. Междувременно смених и лекарите, и в дупката между последното ми ходене при едната лекарка и първото при другата останаха без съвет дали да започна да пия някакви витамини. Първата ми лекарка ми каза в първия  триместър да не пия нищо друго освен фолиевата, но какво е положението сега? Благодаря на всички ви.

# 1
  • Мнения: 8 917
10 дни фолиева киселина и нищо друго Peace

# 2
  • Мнения: 91
и на мен ми казаха първите 3 месеца да не пия нищо;после към 5 месец започнах да пия МАТЕРНА-1 ОПАКОВКА за цялата бременност.

# 3
  • Мнения: 1 975
Аз пих от 5-я месец Матерна, до преди това фолиева киселина. Сега пих пак витамини /но защото ми е нисък хемоглобина/, както и желязо. Няма страшно че си имала ''дупка'' не е фатално. Има хора през цялата бременност не пият витамини , СПОКО  bouquet

# 4
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз във третия месец пих Матерна, дали ще навреди нещо? Защо до петия не се пие нищо?  Thinking

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
От 9 г.с. пия Неоксид и не съм го спряла до сега, ще го пия до края.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 755
След 3м.- 1 опаковка Матерна, после една ХИП Натал Актив, сега Неоксид

# 7
  • София
  • Мнения: 4 966
матерна и фолиева

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Фолиева киселина, матерна, а последните месеци пиех един канадски витамини за бременни. ако те интересува пиши на лични, защото се много добри. 8-ми и 9-ти месец не качих един грам.

# 9
  • Мнения: 507
До 3м. фолиева киселина. И след това нищо защото от витамините повръщах. Crazy

# 10
  • Мнения: 5 790
Не съм пила абсолютно никакви витамини. Питах лекаря, той каза, че не е необходимо. Преди това ми видя изследванията, де.

# 11
  • Мнения: 46 511
До 4-ти месец Фолиева.
От 5-ти до началото на 9-ти Матерна и флуор.

# 12
  • Мнения: 2 381
1 опаковка Матерна бях изпила, но кога-не помня Embarassed
Възрастта си казва думата Mr. Green

# 13
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз пих Матерна, но от кой месец не съм сигурна. Спомням си, че докторът, който ме наблюдаваше, беше забравил за тези витамини. Аз го подсетих и той ми ги изписа!

# 14
  • Мнения: 1 986
  На мен доктора ми каза,че това,че си бременна не означава,че през цялото време все нещо трябва да пиеш Wink-аз пия само фол.к-на,изследванията са ми добри,нямам недостиг на някакъв витамин-тогава защо да пия?!? Rolling EyesТака,че ако изследванията ти са добри,не е необходимо на всяка цена да пиеш нещо,защото другите бременни пият Wink

# 15
  • Мнения: 564
Наистина, най-добре да провериш първо как са изследванята. Моя хемоглобин е падал най-много до 118 - това в 6-ти месец. В 5-ти пих Матерна- но я спряха и почнах Хипп. Но най-добре говори с лекар. Не е беда и ако един месец не пиеш нищо.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Само фолиева първите 3 месеца.Карах лятна бременност и се тъпчех с всякакви плодове.

# 17
# 18
  • Мнения: 425
Фолиева киселина и топ левюр.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Матерна.Започнах да ги пия веднага щом разбрах че съм бременна.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Фолиева кисела и Матерна пих от момента в който разбрах, че съм бременна/20 дни след оплождането/.Фолиева пих до края на 3 месец-средата на 4, а матерната продължих, като правих паузи от 2 седмици, после пък я пих през ден и така до края на бременността.

# 21
  • Мнения: 566
половин опаковка Матерна пих само. при това изобилие на плодове и зеленчуци просто е грях да прибягваш към изкуствените витамини. плюс това може да ги предозираш, което също не е хубаво. или изкуствени или естествени витамини

# 22
  • Мнения: 359
Prenatal от 26та седмица. Изписа ми ги Мазнейкова.

# 23
  • Мнения: 667
С първата бременност пих МАТЕРНА. Сега само фолиева киселина. Сега е сезонът на плодовете и зеленчуците и предполагам, че ако хапвам достатъчно, няма да имам нужда от допълнителни витамини. пък и докторката ми каза, че няма нужда.

# 24
  • Мнения: 394
Фолиева киселина в началото на бременоста и Матерна 3-4 мес. само.Бях бременна цялото лято и хапвах мноооого плодове,всякакви.

# 25
  • Мнения: 1 165
В началото пиех фолиева киселена, а после матерна,която като я спряха замених с центрум.

# 26
  • Мнения: 86
Фолиева киселина до 3 месец и адски много плодове до края Peace

# 27
  • Мнения: 992
от началото вземах матерна до края на бременноста

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
След 3 месец пих матерна,но тя вече не се внся така,че си купи пренатал.Или питай лекарката ти какви да пиеш!!! Grinning

# 29
  • Мнения: 1 006
След четвъртия месец започнах да пия Матерна.

# 30
  • Мнения: 210
аз изпуснах да пия фолиевата киселина и пиех направо матерна ама ми ставаше лошо и не бях много редовна и после получих бъбречна криза и я спрях че не са съвместими и така до края. Папкаш витаминки и пиеш сокчета и ще е същото. Няма страшно за дупката на мен сума сумаро ми се събира един пълен месец да съ пила .

# 31
  • Мнения: 949
Аз от 4 месец започнах да пия Матерна.

# 32
  • Мнения: 2 271
4м пих 20 дни Матерна,а през 6м и 8м Витарал.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 797
Първия път, до 14 г.с. фолиева киселина, след 6 месец Матерна.
Сега, до тук витамините на HIPP, нямам идея до кога ще ги пия, дали ще ги сменяме с други...

# 34
  • Мнения: 35 961
Фолиева к-на и ПреНатал

# 35
  • Мнения: 639
Миличка,видях че всички ти пишат за Матерна,НО тя вече не съществува затова ако взимаш витамини,вземи си PRE-NATAL,аз това пия и съм много доволна,започнах някъде в четвърти месец да ги пия.                                                                                                                                                             ЛЕКА БРЕМЕННОСТ  bouquet

# 36
  • Мнения: 6 390
Центрум бейби - до 6.тия месец
След това генеколога ми препоръча да спра витамините, или да ги намаля по а на 3хдена защото исках да си допия опаковката  Rolling Eyes
Обяснението му беше, че плода е готов, и няма смисъл, само ще расте на големина, и може да бъде тежко раждането  Peace

Ако авторката не се сърди, искам да попитам тези който са пили до края витамини колко големи и тежки бебета са родили Peace

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 00:44 от Eli cz

# 37
  • София
  • Мнения: 6 797
Точно поради опасения на лекарката, че бебто може да наддаде излишно и че много бързо ще се вкостят костите от мтерната, ми я изписа в 6 месец и то по схема 20 дни пия, 10 почивам. Май съм изпила 3 опаковки. Никол се роди 4,050кг.

# 38
  • Мнения: 5 299
Матерна и Фолиева к-на през цялата бременност.

# 39
  • Мнения: 1 860
 Пих фолиева киселина, центрум и калций. Последните 2 месеца пих и желязо по предписание на лекаря.

# 40
  • София
  • Мнения: 688
Фолиева к-на до края на третия месец. След това питах няколко лекари да пия ли витамини и всички казваха, че при пълноценно и здравословно хранене не са необходими.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
от 2 м-пих фолиевата киселина,след това -матерната .бебето ми се роди 3350 и 51 -.нормални мерки за момиче Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 618
Фолиева к-на започнах профилактично,което се оказа в крайна сметка три месеца преди забременяването, а Hipp natal aktiv ми изписа лекарката в 6 г.с. беше.   

# 43
  • Мнения: 4 621
Фолиева киселина до 4 месец и Матерна до 6.

# 44
  • Мнения: 5 391
Освен фолиева съм пила и една опаковка Матерна за цялата бременност Peace

# 45
  • Мнения: 300
До 4м. фолиева киселина, други витамини не са ти необходиме в този период. След това една опаковка Матерна, а сега Хипп със съответните почивки от 2 седмици между опаковките и желязо, застото хемоглобина ми е нисък. Но както казват другите мами ако изследванията са ти добри няма нужда да се блъскаш с витамини. Яж повече плодове и зеленчуци и всичко ще бъде добре. Party

# 46
  • Мнения: 315
Фолиевата киселина я вземах до края на бременността, заради специфична анемия и съответно нисък хемоглобин, а Матерна-та ми действаше зле на стомаха. Затова пих страхотни витамини за бременни, които ми изпращаше сестрата на моята половинка от UK.
А и скоро четох в един от последните броеве на 9 месеца за огромното значение на фолиевата киселина за бебенцето, така че в пиенето и лошо няма, и 3-4 месеца преди(ако не е изненадка като при мен  Laughing), така и по време на бременността.

# 47
i az taka se pritesnqvah no lekarkata mi kaza da ne si natovarvam organizma izli6no za6toto sme v sezon v koito ima mnogo plodove edinstvenoto koeto sym pila osven folievata k-na e magneri4 za kontrakciite na matkata i sega piq jelqzo

# 48
  • Мнения: 216
 PeaceДо 3 м. фолиева киселина,след това нищо!

# 49
  • Мнения: 888
На мен последно ми казаха, че Матерна не е за препоръчване!най- добре си хапвай пресни плодове и зеленчуци /по възможност от домашно производство/ и това е!Фолиевата киселина до 3 месец, макар че ми казаха че мога да си я изпия цялата опаковка, но няма никакъв смисъл;...

# 50
  • Мнения: 644
Абсолютно нищо.
Штом отидох на консултация,първото нещо което попитах е''какво трябва да пия-витамини''  newsm78 отговорът на д-р беше цитирам''нали сега е лято:ядеш ли плодове,зеленчуци(да)-значи няма нужда от друго'' Rolling Eyes
та,така и нищо не пих през цялата бременност Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 2 884
Фолиевата киселина е задължителна, витамините не! Особенно сега през лятото като можеш да си набавяш всички витамини, просто няма нужда Peace

А и от матерната се пълнее излишно!

# 52
  • Мнения: 1 393
От около 3 месеца преди бременността до около 3 месеца след като забременях- фолиева киселина.
До края на бременността пия и ще продължавам с пренатални мулти- витамини.

# 53
  • Мнения: 7 474
Моята докторка е на мнение, че витамините са излишни Naughty

# 54
  • София
  • Мнения: 2 967
Първия път, до 14 г.с. фолиева киселина, след 6 месец Матерна.
Сега, до тук витамините на HIPP, нямам идея до кога ще ги пия, дали ще ги сменяме с други...


Клеми, вземи си ПреНатал. Много са добри. 8-ми и 9-ти месец на качих нито едно кило.

# 55
  • Мнения: 657
Две опаковки Матерна за цялата бременност

# 56
  • Мнения: 11 545
От началото до края пих Матерна.След раждането продължих с Матерната още 2-3 месеца.

# 57
  • Мнения: 79
От самото начало започнах да пия МАТЕРНА. А към 6 месец едни ампули желязо( Тотема мисля че се казваха), защото ми беше нисък хемоглобина.

# 58
  • Мнения: 2 237
Аз от 5-и месец пих Матерна,две опаковки за цялата бременност.
Но я пиех защото не ям плодове.Ако ти обичаш плодове,мисля че не е толкова необходимо да се пият витамини Peace

# 59
  • Мнения: 948
До третия месец от бременността пиех фолиева киселина,след това пих една опаковка Матерна. Wink

# 60
  • Мнения: 1 259
Втория месец пиех фолиева киселина,в 4-ия една опаковка матерна и това за цялата бременност.Предпочитах да си хапвам повече плодове и зеленчуци.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 858
до 4мес.пих Фолиева киселина,от 5 до 8мес.Неоксид./билки със селен и пшеничен зародиш/моя доктор беше твърдо против Матерната newsm78незнам защо

# 62
  • Мнения: 3 447
Фолиева киселина първите три месеца, последните два също, но заради анемията. Витамини Центрум - имах някакви предубеждения към Матерната.

# 63
  • Мнения: 193
Фолиева киселина първите три месеца и едни витамини за деца на Forever Living. Според етикетът им съдържаха различни плодове и зеленчуци на прах. Освен това и пресни такива. Мнението и на моя лекар за Матерна беше отрицателно.

# 64
  • София
  • Мнения: 897
Пиех Мултитабс.

Общи условия

Активация на акаунт