Дактарин орал гел?

  • 48 368
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
не разбирам защо дактарина не му помогна,на щерката й помогна като бебе,за 2-3 дни се махнаха налепите,а и всички казват че дактарина е по-добър
Намазваме след хранене, а не преди. Не плакнем с вода-изобщо няма ефект. "Да не оставало мляко след хранене"->>Изобщо не важи

# 16
  • Мнения: 1 288
точно се канех и аз да питам- наистина ли не може да се ползва повече от 28 дни. то май въпросът ми няма много смисъл, щом така пише на опаковката. но вече трябва да купувам трета опаковка и много ме е яд. защото другите две ги ползвам 1-2 дена, остават си пълни и после на боклука. т.е. за всяко мазане 12 лв.  #Cussing out
сега имам една от преди месец и половина. мислите ли, че мога да я използвам  newsm78

# 17
  • Мнения: 8 585
сега имам една от преди месец и половина. мислите ли, че мога да я използвам  newsm78
Да, може-съхранявайте го в хладилник.

# 18
  • Мнения: 468
Ако не успееш да намериш Дактарин орален гел можеш да вземеш Фунгостатин - това е сироп с вкус на банан, активната съставка е Нистатин. Цената е около 5.50 лв. Направен е точно за бебета /е и за по - големи става/. Иначе и аз харесвам ефекта на Дактарин-а.

# 19
  • във фурната
  • Мнения: 596
Друго подобно на Дактарина е Батрафен - пак е кремче, но Дактарина е много по добър и поне тък в плевен го има по всички аптеки! Успех!
Батрфена е само за външно приложение!!!!Не става за устна кухина, а Дактарина даже може да го глътне,ако има гъбички и по хранопровода.
Има гов аптека,,Адонис" срещу 7-ма поликлиника  на Опълченска/до Централна гара/Цената е 11.35
 Ако в Пловдив не можеш да го намериш,пиши на лични,ще ти кажа  екстемпорална рецепта /за приготвяне в аптека/ Peace

# 20
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Преди 1 месец, малкия направи гъбична инфекция в гърлото от антибиотик Аугментин  #Cussing out. Личната го лекува с низорал таблетки, по половин таблетка 3 дни. Още на 2 рия ден се оправи  Peace.

# 21
  • Мнения: 47 981
не разбирам защо дактарина не му помогна,на щерката й помогна като бебе,за 2-3 дни се махнаха налепите,а и всички казват че дактарина е по-добър
Намазваме след хранене, а не преди. Не плакнем с вода-изобщо няма ефект. "Да не оставало мляко след хранене"->>Изобщо не важи
да,след хранене,разбира се,а сега давам нистатин,но този новия-фунгостатин,с банановия вкус,дано се оправи...

# 22
  • Мнения: 3 457
ние пък като питахме за нестатин и ни казаха че са го спряли  от внос и затова купихме дактарин-ако можеш да ги разбереш newsm78

# 23
  • Мнения: 1 116
Дактарин и новия Фунгостатин да , само не давайте таблетки низорал ,че няма никаква резорбция.Някой път таблетки за смучене също помагат.А батрафена , както каза antoana е само за външно приложение , защото инхибира растежа на дерматофитите ,а те милите се срещат само по кожата , косата и ноктите Simple Smile

# 24
  • Мнения: 8 585
Дактарин и новия Фунгостатин да , само не давайте таблетки низорал ,че няма никаква резорбция.Някой път таблетки за смучене също помагат.А батрафена , както каза antoana е само за външно приложение , защото инхибира растежа на дерматофитите ,а те милите се срещат само по кожата , косата и ноктите Simple Smile
Ами ние не искаме резорбция, така или иначе... не лекуваме системна кандидиаза...
Фунгостатин не се прилага при деца за тези заболявания, които коментираме тук, поради хепатотоксичност.

# 25
Ние ползвахме Дактарин Перорален (oral) гел и сме много доволни - бебето беше на 20 дни и доста добре го понесе. Май е сладко на вкус и бебка даже си примляскваше след като го нанасях. Педиатърката ни обясни, че съвсем е нормално да се образуват "млечни гъбички" или нещо подобно в устата на бебчо и трябва да се маже профилактично, за да не се загуби чувствителността на езика и да да се предотврати опастността бебето да не разпознава какво ми се предлага. Всъщност маженето представлява поставяне на гела върху марля, увита около пръста (на мен ми беше удобен показалеца) и минаване с леко притискане върху езичето - целта е да се "остърже" бялата налеп от езичето, но все пак нежно остъргване, не грубианско.
Наистина е неудобно, че може да се ползва само 28 дни, а струва 10,80 лв, но... Ако имате проблем с намирането, попитайте аптекарите дали не могат да го поръчат. До нас (в София, в Люлин) има няколко свястни аптеки, където сами ти предлагат да поръчат и ти да минеш утре пак, като при това не ти искат никакво капаро - то така трябва да се прави - нали сме се запътили към Европа. Успех!

# 26
  • във фурната
  • Мнения: 596
Дактарин и новия Фунгостатин да , само не давайте таблетки низорал ,че няма никаква резорбция.Някой път таблетки за смучене също помагат.А батрафена , както каза antoana е само за външно приложение , защото инхибира растежа на дерматофитите ,а те милите се срещат само по кожата , косата и ноктите Simple Smile
Ами ние не искаме резорбция, така или иначе... не лекуваме системна кандидиаза...
Фунгостатин не се прилага при деца за тези заболявания, които коментираме тук, поради хепатотоксичност.
За низорала-резорбира се и то доста добре при кисело рн,затова се взема на гладно и се използва и при системни микози
За Фунгостатина-съдържа Нистатин,който е токсичен,но благодарение на това,че няма никаква резорбция,може да се използва при гъбички в устата.

# 27
  • Мнения: 8 585
"че съвсем е нормално да се образуват "млечни гъбички" или нещо подобно в устата на бебчо и трябва да се маже профилактично, за да не се загуби чувствителността на езика и да да се предотврати опастността бебето да не разпознава какво ми се предлага."
->Не отговаря на истината. Никой и никъде не прави "профилактично" приложение на противогъбичкови средства. Абсурдността на последната част от "препоръката" не позволява коментар без силен смях... Simple Smile

# 28
  • Мнения: 8 585
Дактарин и новия Фунгостатин да , само не давайте таблетки низорал ,че няма никаква резорбция.Някой път таблетки за смучене също помагат.А батрафена , както каза antoana е само за външно приложение , защото инхибира растежа на дерматофитите ,а те милите се срещат само по кожата , косата и ноктите Simple Smile
Ами ние не искаме резорбция, така или иначе... не лекуваме системна кандидиаза...
Фунгостатин не се прилага при деца за тези заболявания, които коментираме тук, поради хепатотоксичност.
За низорала-резорбира се и то доста добре при кисело рн,затова се взема на гладно и се използва и при системни микози
За Фунгостатина-съдържа Нистатин,който е токсичен,но благодарение на това,че няма никаква резорбция,може да се използва при гъбички в устата.
Нито едното, нито другото са подходящи за лечение на обикновени детски кандида стоматити.
Само два препарата днес се използват за тази точно цел-Дактарин и Нистатин.
Низорал-а е много хепатотоксичен.

# 29
  • Мнения: 3 457
аз пък му мажа бибата с дактарин и му я давам да си я мляска-а ако стои в хладилник ,колко време може да го държа?

Общи условия

Активация на акаунт