Помогнете: Променя ли се през бременността вагината!!!???

  • 8 410
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Притеснена съм защото няколко сутрини имам тежест ниско долу, а лекарката ми е в отпуск,другия ми лекар чак в понеделник ще открия.
В 30та седмица съм и тази сутрин като се къпех усетих че вагината ми е наедряла Shocked даже гледах с огледало и ....не занам какво да мисля-и отвора е стнал по голям !!!! Това да не е разкритие??? Пия но-шпа но до понеделник ще се побъркам.

Кажете това нормално ли е?Възможна ли е такава промяна с уголемяване и по-отворена?
Ако се окаже глупаво питането ми ..............простете Embarassed
Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 884
Нормално е подуването, но не при всички се получава. Аз намах никаква разлика, но приятелката ми голяма.След като родиш всичко си става по старо му Peace

Това, че отвора се е разширил не е разкритие, спокойно Peace
Разкритието е когато започва да се отваря шийката на матката, която ти не можеш да видиш, защото е в дъното на влагалището!
Не се притеснявай, тялото просто се подготвя за раждането постепенно, имаш много време Hug

# 2
  • Мнения: 2 047
   Това е заради засиленото кръвоснабдяване в областта на таза.

# 3
  • Мнения: 1 432
Не се шашкай,спокойно.И аз бях така,но ми мина пук о6те не съм родила:)Казали с ати ,това е заради засиленото кръвоснабдяване.Неприятно е ,но  не е опасно Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 858
не се притеснявай и аз съм така.станала е една тлъстичка,но всичко е в кръга на нормалното.
Желая ти леко бременеене до края  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 447
Нормално е да я усещаш подпухнала и натежала, все пак плодът притиска органите в таза. Няма страшно Peace

# 6
  • Мнения: 2 271
И аз бях така през последните месеци,но всичко се оправи след раждането.Нормално е,не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 2 039
Това е савсем нормално,хич не се тревожи  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 897
Нормално е да се променя, нормално е и след бременността да не ти е много комфортно. Не  знам как мамите обясняват, че след ражденето си били съвсем същите. Процеса на възстановяване е дълъг... Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 353
И аз бях така през последните месеци,но всичко се оправи след раждането.Нормално е,не се притеснявай.
тялото се подготвя за появата на бебчо на бял свят Peace Peace Peace Laughing Laughing Laughing

# 10
  • Мнения: 8 917
Нормално е подуването, но не при всички се получава.
И аз знам за нещо такова, макар ,че при мен не е имало подобна промяна Peace

Общи условия

Активация на акаунт