Има гаден летен вирус... а никой не казва

  • 39 305
  • 262
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 732
а имали значение с колко вода се разтваря?

# 76
  • Мнения: 291
а имали значение с колко вода се разтваря?
Има и то голямо. Разтваря се в малко вода или храна - не повече от 1 супена лъжица. Може да се изсипе и неразтворено в устата на детето.Ако се разтвори в много вода детето не може да го изпие наведнъж, а и се губи приятния вкус на праскова, като надделява вкусът на лекарство.

# 77
  • Мнения: 6 039
Много съм ви благодарна. Просто няма думи, Друго си е когато някой кмпетентно ти обясни. Още сега отивам да го купя. Малена е на 1г и 7м в коя категория папопада, за деца или кърмачета и колко често трябва да го давам?
Те за това стана въпрос - за Хидрасека.
Разполагам с много информация за медикамента и ако някой проявява интерес съм готов да споделя. Наистина действа чудотворно.

Готова съм да слушам / да чета/ за повече информация.  bouquet

# 78
  • Мнения: 291
Още се счита кърмаче въпреки че едва ли я кърмиш вече. Grinning По-точно се определя дозата според килограмите. Колко тежите понастоящем.

# 79
# 80
  • Мнения: 291
Дозата за 10 кг. е 15 мг на прием. Има прахчета от 10 мг и от 30 мг. По-добре да приема 2 от 10 мг, а не да се дели от 30 мг. на две. Първият ден се взимат 4 дози през 6 часа, а втория и т.нат. 3 дози през 8 часа.Продължавате до появата на нормално изпражнение.Това вероятно ще стане още първия ден.Прахчетата се продават на бройка, така че не се презапасявай.И през цялата време давайте много течности да не се обезводни детето.Ако те интересува нещо друго - питай!

# 81
  • Мнения: 6 039
Благодаря още веднъж, Grinning  bouquet Laughing мъжът ми вече ги е купил и пътува към нас.

# 82
# 83
  • София
  • Мнения: 38 489
Ние се оправихме! smile3535
За хидратирането и натрий и калий и т.н. ви препоръчвам или лечебния Хип или аз си правех чай от шипки с малко захар и една-две лъжички български сироп  с минерали /ох забравих му името/. Може да добавите и оризова вода.

# 84
  • Мнения: 2 040
Ох, кажете ми колко дни продължи при вас тоя вирус и нормално ли е да е толкова отпаднало детето ми .. тя освен да спи и да пие вода, друго нищо неиска ... сега почивните дни се появи отново, иначе от сряда (мин.седмица) почна ...

# 85
  • Мнения: 291
КОЛКО ОТПАДНАЛО??? Хей да не си го обезводнила! Колко чести са изхожданията, какво количество и повръща ли? Най-добре ако знаеш колко е загубата на тегло през последните дни.Има ли температура и колко

# 86
  • Мнения: 224
Irena80, не искам да те плаша, но като чета мисля, че сте за системи. Вашият лекувщ лекар какво мисли по въпроса????

Моят син вчера се разтрои, ака 5 пъти и вдигна температура около 37,7. Днес ака само сутринта и за сега е добре, дано не се влоши. Дадах му ентерол и млякото му го направих с оризова вода, иначе цял ден е само на сок - банан, незнам дали е добре да му го давам, но той само такъв иска.

# 87
  • Мнения: 291
Аз също мисля, че трябва да идете на лекар. Не изключвам възможността детето да е дехидратирано и да се наложи вливане.
Dani_l, ако пие сок от банан не го спирай, няма да му навреди, но опитай и с други течности та ако ще да е само вода. Не се успокоявай от това, че днес не е акал. Все пак черавцата му са почти празни, за разтройство се счита ако има 3 или повече изхождания за 24 часа.

# 88
  • Мнения: 6 390
Сядам да чета, че и ние сме в групата  Close
Аз с ампула DEGAN  и хапчета LOPEDIUM 2.бр.х1 на веднъж, пресяках всичко за една нощ, само отпадналост и Т. имах 2х дена, но бебона още се мъчи с разтройство  Close

# 89
  • Мнения: 6 390
П.С. Забравих да кажа че Хидрасека е в различни разфасовки за кърмачета, деца и възрастни.

Благодаря. Това нещо като Смекта ли е. С различен състав ли е, или е просто като нея и е продукт на друга Фирма?
Няма нищо общо със Смектата или Ентерола. Смектата е вид глина с висока абсорбираща способност. Попива водата в червата и нищо повече. Ентеролът е от т.нар. пробиотици, т.е. съдържа щамове от "добри" бактерии, подпомагащи действието на чревната микрофлора, а Хидрасек е антисекреторен агент с действие директно върху стената на тънките черва. Не действа на кръвообръщението и не повлиява перисталтиката, а подтиска действието на един ензим и от там повлиява чревната секреция.
Dago
мерси за хубавото обяснение, а колко пъти може да се приема, аз 3х дена й давах и сутрин и вечер по едно прахче 10мл, а през деня Смекта, и вече останахме само на Смекта, че не знам колко пъти може...
Май ще я нося утре на доктор пак, предписаха й в събота антибиотик Бисептол на 12ч.х 2,5мл, обаче не съм го давала още, все се надявах на тези прахчета че ще оправят положението  Confused

Общи условия

Активация на акаунт