пада ли ви косата след раждането?

  • 4 340
  • 61
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
преди 2 седмици родих и се чудя дали ще почне да ми пада косата и кога?
през бременността косата ми се сгъсти и сега е много хубава, никога не е била толкова дълга.но ме е страх от косопад, даже вече си взех специален шампоан на Дюкрей.

# 1
  • Мнения: 2 019
и аз така бях но сега ми пада адски много

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Започна някъде 2-3 седмици след раждането. Никога преди бременността не съм имала по- хубава, гъста и лъскава коса. И не вярвам пак да имам. Е, за още някои 9 месеца може би  Grinning

# 3
  • Мнения: 8 505
Да,падаше ми.Доста при това,но поне за кратко.

# 4
  • Мнения: 2 897
през бременността косата ми се сгъсти и сега е много хубава, никога не е била толкова дълга.но ме е страх от косопад

За всичко са виновни хормоните WinkПрез бременността косата не е падала и после като почне да се сменя,което е напълно нормално,ти се струва,че ще ти окапе цялата...Спокойно,това е за 3-4 месеца,при всеки е различно - при мен,за около 2,5,сега е ОК.Можеш все пак да я подхранваш с разни маски и шампоани,да пиеш таблетки,но съобразени с кърменето,ако кърмиш.Аз не съм правила нищо по-специално и ефектът беше същият като при приятелки,които полагаха доста грижи за своите коси...както казах вече,за всеки е индивидуално Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 155
Защо никой не ползва бутона ТЪРСЕНЕ?  newsm78

# 6
  • Мнения: 8 505
Защо никой не ползва бутона ТЪРСЕНЕ?  newsm78

Защото е по-лесно направо да се пише,май...

# 7
  • Мнения: 5 622
преди 2 седмици родих и се чудя дали ще почне да ми пада косата и кога?
през бременността косата ми се сгъсти и сега е много хубава, никога не е била толкова дълга.но ме е страх от косопад, даже вече си взех специален шампоан на Дюкрей.

Аз много се надявах да не ми пада косата след раждането, защото също като твоята ми беше станала много хубава по време на бременността. Но след около 4-6 месеца, вече не помня точно, започна косопада....Все още си пада. Вече не знам дали е от раждането все още, или е сезонно....но си пада.Слава Богу поне не е толкова силен, както в началото.....


Има и жени, на които не им пада косата. Дано да си от тях  Peace

# 8
  • Мнения: 1 655
беб4ето ми е на почти 4 месеца и ега започна да ми пада, но  си мисля че е нормално!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 797
Започна да пада 4 месеца след раждането. За около 3-4 месеца се нормализира положнието.

# 10
  • Мнения: 386
Косата се сипе  като дъждец наесен. Маски, ампули, сега опитвам отвара коприва, май по-добре

# 11
  • София
  • Мнения: 35 943
Падаше ми , но за кратко. Не съм правила нищо по-специално, оправи се сама.

# 12
  • Мнения: 7 186
Не ми е падала, следродилния косопад не е задължителен.

# 13
  • Мнения: 811
не
всъщност никога не е падала Whistling,никакви специални грижи не полагам.
едва вчера направих маската на деси,но защото искам да порасне.

# 14
  • Мнения: 5 140
Падаше ми , но се нормализира.
Сега нямам проблем.

# 15
  • Мнения: 3 164
косата ми винаги е била гъста и лъскава(без да полагам никакви специални грижи), единственият ми проблем е , че е суха и като е чиста много бухва #Silly а аз се харесвам с по-малък обем Confused

# 16
  • Мнения: 431
На мен започна да ми пада чак след 6-7 месеца . Никакви маски не помогнаха , единствено от витамините МЕРЦ Naughty ми спря косопада.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мен косопад не ме хвана след като родих.Чаках, чаках, но  NaughtyЯвно си е до гени.

# 18
  • Мнения: 253
И на мен започна да ми пада, но наскоро! А такава си беше хубава докато бях бременна. То май само това ми беше хубавото, гъста и дълга коса. А сега, пак е дълга, ама много пада! Дано се нормализира скоро....! baby_neutral

# 19
  • Мнения: 1 099
На мен през това време на годината винаги ми е падала и не ми е направило впечатление Wink Wink

# 20
  • Мнения: 5 391
Скоро започна да ми пада адски, а всъщност дори не съм си помисляла, че ще ми се случи нещо подобно.

# 21
  • Мнения: 9 903
започна да пада като спрях да кърмя.
Мажа с бадемово масло и не си го слагам много навътре.
Бре, и аз не пуснах търсачката, чаках някой да отвори тема, че да се оплача Simple Smile

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 446
На мен започна да ми пада около 5 месеца след раждането. Винаги съм имала много гъста коса без да полагам кой знае какви усилия. Косопада ми спря може би благодарение на домашните маски, които започнах да си правя, но косата ми като че ли се поразреди.
Надявам се да се посгъсти отново, правя си маската с тривитаминол на Деси сега Rolling Eyes

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Страшно много ми падаше н началото на бременността,но с редовно подстригване всичко се оправи.Близо 50 дни от как съм родила нямам такъв проблем-дано да ме подмине!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
Почна да ми пада на третия месец,след като родих.

# 25
  • София
  • Мнения: 39 759
Косата ми беше много гъста и хубава преди раждането, не че сега е проскубана де Simple Smile Големия косопад започна 4м след раждането.
Прави си подхранващи маски. Аз предпочитам домашните "хладилни" продукти, т.е. мед, яйца и т.н.

# 26
  • Мнения: 505
Голямо падане стана след второто раждане. Просто ужас. Оправи ми се с козметиката и хапчетата на ФИТО, и то за две седмици, преди това бяха поне 4-5 месеца ходене по мъките и косми из къщи. Гадна история.  Ако искаш съвет - не е задължително и твоята коса да започне да капе - както и на мене не ми е капала след първото раждане, но не е лошо да вземеш превантивни мерки.

# 27
  • Мнения: 619
незнам кога започна ,ама още си пада.
оправия няма...

# 28
  • София
  • Мнения: 39 759
незнам кога започна ,ама още си пада.
оправия няма...
Всъщност и аз не знам колко време пада. Аз бях с коса до кръста и като почнах да я свалям с шепи бях решила да я подстрижа. Фризьорката ми отказа... минах поне през 3 Simple Smile Май уплаших косопада с тая прическа "с гел зад ушите".  Joy

# 29
  • Мнения: 5 647
И моята коса след раждането падаше с шепи.  Mr. Green Не си спомням колко дълго продължи това, обаче.  Thinking

# 30
  • Русе
  • Мнения: 659
Zapochna da pada na 4-ti mesec sled rajdaneto, no weche se oprawi

# 31
  • Мнения: 4 621
Падаше ми, но беше за кратко Wink

# 32
  • на терасата
  • Мнения: 660
Започна да пада след като спрях кърменето, а това съвпадна с есента и беше страшно. Подстригах се късо, дерматоложката ми предписа някакви таблетки с цинк, бирена мая и маски за коса, предимно със стимуланта на Икаров. За 3 месеца се оправих и отново си пуснах дълга коса Simple Smile

Между другото, маската на Деси е страхотна. Аз поради липса на свинска мас слагам рициново масло и ефектът е поразителен!!!

# 33
  • Мнения: 6 472
След първата бременност се чувствах като брулено дърво през късна есен Tired Косата ми падаше на цели кичури и нямаше спасение. След втората бременност се бях подготвила и почнах да пия бирена мая и да си правя маски. След като спрях да кърмя пак имаше някакъв косопад, но определено не в такива мащаби.

# 34
  • по света
  • Мнения: 1 587
При мен започна около третия-четвъртия месец след раждането.Този път ще видя как ще е  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 309
въобще и един косъм не е паднал- нито през бременността, нито после, но си направих кичури и сега почна малко да пада.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048

При мен следродилният косопад започна 3-4 месеца след раждането.Фризьорът ми ми препоръча шампоаните на Фито - Фитоаксил и Фитоциан и с тях се оправи работата след 1 месец. Обаче сега така ме е налегнал косопад, че вече незнам какво да пия и да правя.Редовна съм с маската на Деси и се надявам скоро да се избавя от проблема.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
Досега удържам фронта и не пада! Надявам се да няма промяна занапред! Praynig

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, но година след това започна да пада ужасно много

# 39
  • София
  • Мнения: 4 966
Голямо падане стана след второто раждане. Просто ужас. Оправи ми се с козметиката и хапчетата на ФИТО, и то за две седмици, преди това бяха поне 4-5 месеца ходене по мъките и косми из къщи. Гадна история.  Ако искаш съвет - не е задължително и твоята коса да започне да капе - както и на мене не ми е капала след първото раждане, но не е лошо да вземеш превантивни мерки.
И на мен ми мина от шампоана на Фито.На половината опаковка ми спря,а косъма ми се заздрави невероятно много.

# 40
  • Мнения: 509
Два месеца след като родих имах ужасен косопад.Беше нещо страшно.Единственото спасение са ампулите против косопад на Kerastase.Косата ми не само спря да пада,но дори запо4на да ми расте нова и стана още по-гъста и от преди.

# 41
  • Мнения: 903
На мен все още не е почнала да пада, но сме почти на месец. Ще се отчета след още един.

# 42
  • Мнения: 35 961
пада, да и май още не се е възстановила окончателно /1 г./

# 43
  • софия
  • Мнения: 432
на мен и с двете деца ми падаше. аз ползвах хининова вода на Мишел - карловска фирма, цена 2-3 лева newsm53

# 44
  • Мнения: 2 587
На мен още не е започнала да ми пада.Може и да не започне.Не е задължително!

# 45
  • Мнения: 398
С Мерц косопада ми понамаля.

# 46
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ами много ми падаше,но като казвам много значи много и то не само след като родих,а и по време на бременноста.Мислех си ,че няма да остане вече коса по главата ми ,но все още има какво да се желае.Та на темата много,много Мерц, ампули за косата маски ,абе всичко което е измислено за косата го бях пробвала и спря да капе след 1г усилия от моя страна.Сега редовно я подстригвам и подържам пролет  и есен сега поя ФИТО хапчетата и такива ти ми работи.

# 47
  • Мнения: 2 672
падаше, но аз имам в изобилие на обем , та не ми личеше Sunglasses
нищо не съм правила по въпроса. Wink
ама  няма да оплешевееш фрапантно  Laughing

# 48
  • Мнения: 330
Моята като спрях да кърмя и имах чувството,че ще ми опада:(

# 49
  • Мнения: 739
рових из старите теми преди време и установих, че на 80% им пада, по различно време и продължителност след раждането, най-късно до 1г. след това. Ако продължи може да има и друга причина. Ако пораженията са големи - до оплешивяване, е добре да се консултирате с лекар. Какво помага е индивидуално, но предимно витамини и маски за коса.
На мен лично ми падаше от 4тия до 7-8м. и после намаля и спря.

# 50
  • Мнения: 1 531
да, падаше ми, но сега вече взе да се позакрепва. слагам си маски и взимам добавки.

# 51
  • Мнения: 949
От горе-долу месец пада като луда.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 959
Не ми пада,в смисъл не повече от обичайното ок.20-ина косъма след сресване.Явно си е индивидуално  Peace

# 53
  • Мнения: 131
Това беше един от най-големите ми страхове, но за моя радост не ми падаше или поне не повече от преди Grinning

# 54
  • Мнения: 537
Почна да ми пада през втория месец след раждането, тогава ми спря и кърмата.
За косопада използвах витамини и шампоян фитовал.

# 55
  • Мнения: 114
Към края на третия месец получих косопад - доста обилен. Препоръчаха ми да я плакна всяка вечер с отвара от бръшлян, наистина много помага. Но не е задължително да ти капе косата. Имам познати, които нямаха никакъв проблем.

# 56
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
доста ми падаше косата, след като родих; дори по едно време се стреснах доста, защото падаше на цели кичури.
Правих си маски с мас, газ за осветление и оцет (традиционната рецепта против въшки Crazy) и нещата се оправиха Simple Smile

# 57
  • Мнения: 2 309
През бременността ми паднаха 5 косъма и 2м.след като родих взе сериозно да пада.Купих си продукти на ВиШи и вси4ко се нормализира.

# 58
  • Мнения: 1 006
Изключителен ефект за спиране на косопада и възстановяването на косата ми имаше следния комплекс :

1,Ревалид;

2,Цинк;

3,Шампоан Pregaine;

4,Лосион Алпикорт - F.

# 59
  • Мнения: 3 457
вече ми пада -3 месеца по-късно

# 60
# 61
  • Мнения: 15
Все се молех да ме отмине тая чаша ама нейсе - от средата на третия месец пада щедро  CryПредполагам заради намаляване на кърмата и съответно пролактина. Пия пантогар на мерц без особен резултат. Преди да забременея а и в първите месеци съм пила таблетките на фито и ми действаха много добре. Друг много удачен вариант е маска с ампули прогестерон, но вече трудно се намират. Има нещо драснато по въпроса в "бременност" - ако не друго поне известно успокоение че е нормално явление: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/13/37/
виж 13-та седмица

Общи условия

Активация на акаунт