1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 3)

  • 18 345
  • 342
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 181
Жени, за Президента, ми не ми се е обадил още Rolling Eyes
Когато говорих с него той ми се обади.
Аз не знам по какъв начин бих могла да се свържа с него освен да звъня на връзки с медиите.
Ама м се струва малко нахално, да му се обадя и да ми кажа "Е, хайде де какво направихте?"
Не знам вие какво ще кажете?

# 136
  • Мнения: 472
Хриси, знам миличка че ти дойде прекалено много затова момичета давайте малко по-активно да помагаме. При мен проблема е че ако ми се обадите и след два часа сме на среща просто няма на кой да се обадя да я гледа. В София единствено леля ми е тук, но тя няма желание да се занимава с малка мрънкаща девойка.....
А колкото до счетоводството на такова дружество е съвсем елементарно - ние не издаваме фактури така че може би ще се използват 4 или 5 вида сметки.

Аз утре съм решила да се свържа с община Люлин и да поискам среща с кмета. Ще помоля Вики ако иска и тя да ме придружи и да поставим няколко наболели проблема с детските площадки и т.н

Още нещо не ми стана ясно - ще плащаме по 20 лв. годишно - това всички ли майки ще го правим по сметка или само тези, които са учредители и членове?

# 137
  • Мнения: 1 072
Засега семейният ни план е до средата на септември вече да сме в София. Така че, скоро можете да разчитате и физически на мен.

# 138
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
http://www.extremus.info/images/lo_m.jpg
Ето ги и знаците на сестра ми.

# 139
  • Мнения: 2 070
Засега семейният ни план е до средата на септември вече да сме в София. Така че, скоро можете да разчитате и физически на мен.

Нашият план е подобен, по-скоро някъде през октомври ще дойдем, но май само ако приемат Яна на ясла...Аз тук пак си намерих работа на граждански д-вор за два месеца с голяма вероятност после да стане трудов, ако остана в Плевен обаче...Как нещата зависят от местата за ясли а?! Забавно, ама не съвсем...

Да отговоря за членския внос - плаща се от майките, които са се записали като членове, по закон няма как да задължиш някой друг да внася, време е да почнем да пускаме молби за членство..Аз пак да питам - има ли установен формат, който тр да се попълва или е молба свободен текст и на адреса на Ина ли се праща и кой е той? До седмица след регистрацията на сдр по закон се вади и булстат,данъчен номер и сметка, на която предполагам членовете ще внасят парите...Така че Писна ми в случая е улеснена...

# 140
  • Мнения: 2 070
От сега мога да кажа, че когато дойдем в Сф ще се захвана с район Подуяне, предполагам и Салай може да помага. Аз още съвсем скоро ще имам среща там с отдел здравеопазване, ще им пусна молба да ми разгледат положението за яслата и ако могат да съдействат за прием. Иначе при свободно време без проблем мога да говоря пред медии - вестници и радио, с телевизиите ми е проблем, спичам малко и губя приказката. Нямам проблем да ходя и по институции, фирми, да помагам с писане на писма и т.н. Може да продължа да помагам на майките от Студентски...Зависи колко бързо и каква работа ще си намеря, но ще отделям възможно колкото трябва от свободното си време...Хриси, просто ще е добре да си разпаределим нещата и да има конкретни задачи, с които всяка от нас да се заеме. Предполагам ще има повече ентусиасти за работа по общините...Ама в крайна сметка хубавото на форума е, че сме от всякакви области и сфери, с различни връзки и професии и всеки ще помага с каквото може...

# 141
  • Мнения: 4 181
Момичета, утре ще ходим с Кали на заседанието на Комисията, нали трябва да догласуват законопроекта, едва ли ще има нещо ново, но решихме, че е по-добре да идем, за да ни виждат Mr. Green Единствено ми е дошло на ума да ги питам какво ще стане с тези, които са заварено положение newsm78

# 142
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Вече съм тук. Ако има нещо важно- свиркайте. Grinning

# 143
  • Мнения: 1 000
Единствено ми е дошло на ума да ги питам какво ще стане с тези, които са заварено положение newsm78

Питай....въпреки че надали ще ни огрее.....
защото ще сме им допълнителен разход...и то не малък Simple Smile
И кажи после......току виж ни огряло

# 144
  • Мнения: 934
Дами преди малко ми се обадиха от вестник Политика - искаха мнение за изказването на Масларова относно детските да се спират, ако ученика има повече от 3 неизвинени. За мен това са пълни глупости и моля да не ми се сърдите, но изказах и това мнение пред журналистката. Вместо да се затяга контрола над директорите те изнамерили, нов начин да орежат още повече парите. Прах в очите и смях в залата е за мен такова предложение. Както и да е. Едно ме хвърли в смут - не знаех нищо за такова изказване, а журналистката очакваше да съм запозната с това:(

# 145
  • София
  • Мнения: 6 176
Дами преди малко ми се обадиха от вестник Политика - искаха мнение за изказването на Масларова относно детските да се спират, ако ученика има повече от 3 неизвинени. За мен това са пълни глупости и моля да не ми се сърдите, но изказах и това мнение пред журналистката. Вместо да се затяга контрола над директорите те изнамерили, нов начин да орежат още повече парите. Прах в очите и смях в залата е за мен такова предложение. Както и да е. Едно ме хвърли в смут - не знаех нищо за такова изказване, а журналистката очакваше да съм запозната с това:(

salai, вчера в новините на всички телевизии излъчваха това изказване. Въпроса беше не за детските, а за помощите на социално слабите. Решили са за социално слабите семейства с първокласници вместо да им дават пари на ръка, да им дават дрехи и обувки изработени от предприятия на инвалиди, за да могат тези пари отиват наистина за децата, а не за родителите им. Освен това искат от кметствата да има по строг контрол при раздаването на такива пари. Масларова каза нещо от сорта на - не може 15 години все да не си намират никаква работа, да са социално слаби и да получават помощи. И предложението е тези помощи да се спират при 3 неизвинени отсъствия. Друг е въпроса, че тези отсъствия могат да се натрупат само от закъснения. Не знам как е сега, но когато аз учех 3 закъснения бяха равни на 1 отсъствие.

# 146
  • Мнения: 2 070
Аз мисля, че дрехи и обувки е супер тъпо, в крайна сметка парите са си пари и майката решава детето от какво има нужда, поне да има малко по-голям избор. Аз доколкото знам парите за първолак се отпускат преди да тръгне на училище или в самата учебна година, така че освен ромите, другите едва ли биха били засегнати от тва с отсъствията - едно е деветокласник да го няма на у-ще, друго е дете в първи-втори клас..Така че едва ли има от какво толкова да се притеснява човек. Явно идеята е да се накарат ромите да ходят на училище, не знам. Ще питам "свекървата" много ли са българите, които се възползват от такива помощи...
Хора, аз утре пътувам за Сф и от там през нощта на морето, така и не открих свободни места по телефоните дадени из нета, така че хипарията ще е като преди да я има Яна - нощен влак, маршрутка до където решим на място и търсене на квартира, оказа се, че бунгала и каравани излизат мн по-скъпо и със съмнителни условия. Лапето пък лепна от вчера вируса с разтройство и повръщане и ще си го носим с нас по влака. Пфу!!! Мизерията да е пълна! Разкажете как мина срещата днес!!!  bouquet

# 147
  • Мнения: 2 534

Да отговоря за членския внос - плаща се от майките, които са се записали като членове, по закон няма как да задължиш някой друг да внася, време е да почнем да пускаме молби за членство..Аз пак да питам - има ли установен формат, който тр да се попълва или е молба свободен текст и на адреса на Ина ли се праща и кой е той? До седмица след регистрацията на сдр по закон се вади и булстат,данъчен номер и сметка, на която предполагам членовете ще внасят парите...Така че Писна ми в случая е улеснена...
Ей т`ва е най-хубавата новина , ама все ми се струва , че сметките не са задължителни и трябва да си я открием сами допълнително , извън регистрацията
Ще се обадя утре на един приятел от Пощенска да го питам

# 148
  • Мнения: 4 181
Здравейте, момичета, влизам за отчет за срещата, продължи до пет и нещо и после докато си оправя детенце, нали знаете че влизам в нета като заспи.
Да ви кажа - гласуваното миналата седмица си остава без промени, нали възникна процедурно въпрос как ще де издават болнични за толкова време, е разрешили са въпроса по следния начин:
болничните ще се издават , какво досега до 135 ден, след това другото ще се води някакъв вид отпуск, който ще се урежда в Наредба на Министерски съвет, която ще напишат до 01.01.2007г.
Така че с това няма проблем Peace
Относно превеждането на майчинството Деси говорих с Христосков, председателя на НОИ, аз още вчера рових в кодекса и видях, че там пише, че се превеждат от НОИ и се опулих Shocked Той каза, че сега са го променили текста, в момента се подготвят и от 01.01.2007г. те ще ги превеждат парите Peace Надявам се сте доволни LaughingЕдинствено ми каза, че в началото докато тръгне първите 2, 3 месеца не може да гарантира, че всичко ще е навреме и без грешки, но надявам се всичко да е наред.
За завареното положение той ми каза, че тези, които родят през 2006г. и на 1-ви януари не са им изтекли 135 -те дни - ще взимат 9 месеца, ако са им изтекли не. Confused
Да ви кажа добре, че отидохме защото успях да говоря с Христосков преди срещата, освен това се оказа, че в дневния ред бяха изменение на Закона за интеграцията на хората с увреждания
Валя смятам, че е добре да видите какво предвижда това изменение, тъй като го приеха на 1-во четене с уговорката, че преди 2-ро четене има доста неща за доизясняване, за съжаление не съм го чела, другата седмица като свърша работа ще го прочета, ако имате някакви проблеми - казвайте.
3-та точка в дневния ред беше Закон за облагане доходите на физическите лица, пак казвам добре че отидохме, защото иначе нямаше откъде да разберем, а семейното подоходно облагане е уредено там.
Ситуацията с него е следната - не предлагат никакво изменение, но Мръцков и Христова веднага зададоха въпроса защо (лобито ни работи супер Mr. Green)
Зам.-министъра на финансите обясни, че за да се промени модела на облагане ще трябва да се изчака може би още една година, тъй като Националната агенция за приходите заработи тази година, още нямали информационна система, в момента се прави и няма как да администрират данъка по друга система освен съществуващата за момента. Каза също така, че иначе обмислят повишение на сумите, които се отпускат в момента, но не са ги написали, защото чакат обсъждането на бюджета да видят с какви пари ще разполагат. Така, че момичета най-вероятно през 2007г. ще има по -големи суми, пък от 2008г. дай Боже и друг модел на семейно облагане Praynig
Аз го приклещих зам.-министъра на вратата след заседанието  Mr. Green, където ми обясни за информационната система. И му казвам , че съм от Настоящи и бъдещи майки - а той вика"А вие настояща или бъдеща сте Mr. Green"
Да оставим настрана майтапа, той е доста добър икономист от това, което съм чувала, работил е в Щатите много години, освен това има 3 деца, така че действително се надявам за 2008 да измислят нещо сносно.
Говорихме и със Станкова след срещата, подготвила е питане за млеката и за някои спрени лекарства и другата седмица пак ще се чуем.
А Адемов днес беше много добронамерен и ни се хилеше Mr. Green
И като заключение - зам.-министъра каза, че сега е разбрал, че е прието това за 9-те месеца , а пък те са си правили разчетите за 200 дни, което за пореден път доказва (казвам го и JEDNA специално) че ние сме причината в последния момент да се съгласят на този компромисен вариант.
Това е, извинявам се за дългия постинг, ако има нещо питайте Hug

# 149
  • Мнения: 4 181
Дами преди малко ми се обадиха от вестник Политика - искаха мнение за изказването на Масларова относно детските да се спират, ако ученика има повече от 3 неизвинени. За мен това са пълни глупости и моля да не ми се сърдите, но изказах и това мнение пред журналистката. Вместо да се затяга контрола над директорите те изнамерили, нов начин да орежат още повече парите. Прах в очите и смях в залата е за мен такова предложение. Както и да е. Едно ме хвърли в смут - не знаех нищо за такова изказване, а журналистката очакваше да съм запозната с това:(
Влади, естествено, че не ти се сърдим, но занапред те съветвам, ако не си запозната с нещо казваш "Не мога да коментирам, тъй като не съм запозната"
Примерно да ти се обади утре, защото момичета тепърва могат да ни провокират. Имайте предвид, че за съжаление много често и самите жураналисти не са достатъчно наясно, вие го видяхте много добре, когато ни отразяваха протестите Confused
Така се получават недоразумения, затова първо вижте за какво става въпрос и тогава коментирайте, аз например днес се чувствах супер тъпо, че не съм видяла законопроекта за данъците, защото като мина КСО-то и ние с Кали се преместихме от масата отстрани на столове да не пречим. А ако бях го прочела и се бях запознала, можех да остана и да участвам, а не после да гоня зам.-министъра Mr. Green. ама както и да е , другия път ще съм по-подготвена, човек се учи докато е жив Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт