1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 3)

  • 18 427
  • 342
  •   1
Отговори
# 270
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
   Аз от началото на бременността си съм в болничен /не по мое желание/ и взимам 85% от осигурителния си доход по мои изчисления т.е. аз съм осигурена на 160лв. и сега взимам 136 лв.! Та Doniboni как си си взимала цялата заплата, като на мен не ми дават и това на което ме осигуряват  newsm78! май трябва да се поразровя из законите!


Да. Всъщност, май си права , може би съм взимала 80% от заплатата, а съм се заблудила, защото данък не се начислява върху болничния. Но, пак съм взимала повече отколкото когато съм била на работа и са ми удържали данъци /абе нещо такова се получаваше, но не мога да го обясня точно/   bouquet

Или всъщност имаше някаква уловка, че ако болничният ти е над 3 месеца /ли беше / newsm78 заплатата ти я изплащат на 100%

# 271
  • Мнения: 220
Всичко е много хубаво, много се радвам за всички бъдещи майки. Само че аз пак не разбрах какво става в моя случай - в майчински съм с първото си дете и по време на майчинския си ще родя второто си дете - 90% от заплатата си преди да родя първото ли ще получавам или 90% от майчинските?

# 272
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всичко е много хубаво, много се радвам за всички бъдещи майки. Само че аз пак не разбрах какво става в моя случай - в майчински съм с първото си дете и по време на майчинския си ще родя второто си дете - 90% от заплатата си преди да родя първото ли ще получавам или 90% от майчинските?


Ами и мен това ме вълнува  Peace. Айде Клео ако е запозната да ни светне   bouquet

# 273
  • Мнения: 1 000
Според мен:
Няма начин да взимаш по-малко от майчинството.....то си е толкова, колкото е.......сега 160 лева......догодина 170 лева
Ако се върнеш на работа дори за месец преди следващите 45 дневни болнични и те осигуряват на висока заплата.....би трябвало да ти се вдигне ставката.....ако не се върнеш.....взимаш майчинството от 170

# 274
  • Мнения: 4 181
Момичета нямам време да ви чета, само влизам да ви кажа, че дадох интервю за Кристина Баксанова и ще дават във вечерните новини по БТВ, изчезвам, довечера ще пиша

# 275
  • Мнения: 1 671
Момичета, Клео ще говори утре сутрин между 8.15 ч. и 9.00 ч. по Радио Пловдив.  Ние, пловдивчанки, ще можем да я чуем без проблем, но за останалите градове newsm78

Молбата ми е, ако някоя от вас хваща радиото - честотата е FM 94.00 мегахерца, и знае как се прави, да запише интервюто и да го пусне тук, за да го чуят и от другите градове Praynig
Някой знае ли как се прави това? Аз питах журналистката от радиото, която се свърза с мен, но тя каза, че си правят архив, който обаче не се качва в сайта на радиото, а се ползва за техни нужди...

# 276
  • Мнения: 1 671
Момичета, можем заслужено да се поздравим с първия си реален успех!
Лично мен това ме стимулира за още по-активна работа наесен.
Еееейййй! Променихме политиката на държавата, сила сме, ееейййй Laughing

# 277
  • Мнения: 1 072
Браво Клео, гледах новините.

# 278
  • Varna
  • Мнения: 288
 smile3501Браво момичета!Страхотни сте  bouquet

# 279
  • Мнения: 2 070
Ей!Браво!!!И аз гледах, браво, че БТВ са ни включили като фактор допринесъл за промяната. Така ще бъдат стимулирани хората, които не вярваха и не дойдоха на протестите! Поздравления специално и за всички организаторки по другите градове, защото всички знаем колко по-голямо е овчедушието и неверието в провинцията!!! Хриси, супер че каза това за работодателите...

# 280
  • Мнения: 2 070
BgViki, мисля че е време пак да плъзнеш като октоподче из темите и да кажеш за успеха. А нали добре съм разбрала - за тези в заварено положение?казаха, че бебето може и да е на 7 месеца към Нова Година и да вземе майчинство майката за 8 и 9тия, тоест явно това за 135тия ден до Нова година отпада..Евала...Аз нямам нищо против и това за детегледачките, който иска по-качествена грижа ще си доплати на въпросната жена и така и на родителите излиза по-евтино, вместо да дават цялата сума за детегледачка  bouquet

# 281
  • Мнения: 1 828
Браво! Браво! Наистина се случи! И само за 3 месеца. В нашата държава! Момичета можем Joy Hug Hug Hug

# 282
  • Мнения: 205
Браво момичета! Страхотни сте! Гледах новините.

# 283
  • София
  • Мнения: 838
БРАВО , МОМИЧЕТА!!!
Поздравявам всички ви с този невероятен успех!!!

# 284
  • Мнения: 1 000
Дайте потвърждение за завареното положение
и нямате грижи със СПАМ-а ...... да не объркаме хората
да не даваме напразни надежди
На мен например не ми се вярва.......
освен това, ако се изчислява на базата на последни 6 месеца
ние например ще сме на 7,5 .....последните ще са ми майчинство....на 160.......

Общи условия

Активация на акаунт