Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 юли 2006, 12:06 ч.

цвете при малко бебе?

• 816
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
извинете, ако ен съм за тук, но мога ли да сложа в стаята на бебето една малка палма. не съум чула да е отровна и прочие....от друга страна животинките в почвата?!?! споделете моля.

# 1
  • uk
Не виждам да има проблем, ако е палма, дори е добре да има цвете, само да не е миризливо. Колкото до отровните, стават опасни, когато бебче започне да се разхожда  Laughing

# 2
  • Пловдив
В стаята на мойто бебе има 6 палми.Знам само,че не е желателно да има цъвтящи цветя.
.... Колкото до отровните, стават опасни, когато бебче започне да се разхожда  Laughing
Peace

# 3
  • Дойчеланд
   Това, което се сещам, е само, че трябва да и почистваш редовно листата, за да не събират прах и да не киха сладураната. Wink

# 4
  • Sofia/ Silistra
Мисля че няма нищо лошо в стаята на бебчо да има цветя. За много обичам цветята и живот и здраве в стаята на моето дете ще има зеленина.

# 5
не мисля ,че идеята да има цветя с стаята на бебе е добра. Всъщност в ни една спалня не е добре да има цветя според моето некомпетентно мнение. И без това се препоръчва в стаята на бебето да има овлажнители и повече кислород, не мисля ,че цветята , освентези  във ваза , допринасят за това. Напротив.

# 6
  • uk
И без това се препоръчва в стаята на бебето да има овлажнители и повече кислород, не мисля ,че цветята , освен тези  във ваза , допринасят за това. Напротив.
  #Crazy
Аз ли не съм си научила урока по ботаника или... има може би промяна в учебниците  newsm78 Трябва определено да разгърна новата литература.
В спалнята наистина не трябва да има много цветя, но моля ви се, vaniliaice говори за една мъъъничка палмичка  Mr. Green

# 7
защо? Да не би да е изкуствена?Simple Smile Аз лично нямам в детската стая никакво цвете, А и в никоя друга спалня. Но дали някой ще има цветя в неговата си спалня е въпрос на избор .

# 8
  • uk
Мила Хипатия,
имам предвид, че точно цветята са този източник на кислород, за който говориш. Не разбирам върху какво се основава разбирането ти, че мъртвите цветя не са вредни, а живите - да. Напротив, разлагайки се във вазите, те биха били източник на вредни микроорганизми.

# 9
Мила Хипатия,
имам предвид, че точно цветята са този източник на кислород, за който говориш. Не разбирам върху какво се основава разбирането ти, че мъртвите цветя не са вредни, а живите - да. Напротив, разлагайки се във вазите, те биха били източник на вредни микроорганизми.
Скъпа ,ти източник на кислород ли си? Защото ако отговора е да, то тогава и цветята го излъчват. Но дай да не утежнявам въпроса си..
 Приемаш кислород ,но отделяш въглероден двуокис. Това важи и за другите живинки в това число и цветята
П.с.
не споменавам за мъртви цветя ,а за изкуствени. А и това беше шега:)

# 10
  • Sofia/ Silistra
Всички растения отделят кислород в процеса фотосинтеза, а също така и водни пари които овлажняват въздуха, Да не говорим за така полезните отрицателни йони които имат благоприятен ефект върху здравето. А и от естетическа гледна точка са прекрасни. Според мен няма нищо по-хубаво да внесеш малко природа в стаята.

Вярно е че през нощта растенията отделят малко въглероден окис, но той е много по-малко то този който ние издишаме.

Все пак всеки решава дали в саите да отглежда растения.

# 11
Всички растения отделят кислород в процеса фотосинтеза, а също така и водни пари които овлажняват въздуха, Да не говорим за така полезните отрицателни йони които имат благоприятен ефект върху здравето. А и от естетическа гледна точка са прекрасни. Според мен няма нищо по-хубаво да внесеш малко природа в стаята.

Вярно е че през нощта растенията отделят малко въглероден окис, но той е много по-малко то този който ние издишаме.

Все пак всеки решава дали в саите да отглежда растения.
За да се извърши фотосинтеза трябва да има слънчева енергия,а в една спалня тя не присъства кой знае колко ,особено вечер.

# 12
  • София
стаята е много слънчева, мисля, че ще го сложа цветето, мерси на всички Simple Smile)

# 13
  • Белгия/София
Може, може, не се притеснявай чак толкова  Hug

# 14
  • София
В нашата стая при раждането имаше цветя. Вярно, че не беше претрупано. Педито само ме предупреди да няма цъфтящи. Това е.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт