Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 335
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 1 890
  • София
  • Мнения: 3 753
Здравейте!
Дъщеря ми е на 9год.Получи зацапване по бельото и я заведох на детски гинеколог.От микробиологичното изследване излезе:епителни клетки,единични коки.Доктора изписа Ампицилин 0.250-вагинални таблетки!!!Помощ!!!НЕ МОГА да и ги поставям за бога.Пълен апсурт.Има и антибиограма.Говорих с GP-то.Изписа и Аугментин.Решихме проблема за около месец нямаше нищо и сега пак.Моля помогнете!Какво да и дам? Ето и антибиограмата:
Еритромицин-R
Ампицилин-S
Гентамицин-R
Amikacin-R
Азлоцилин-S
Амписилин/сулбактам-S
Цефазолин-R
Цефуроксим-R
Ванкомицин-S
Клиндамицин-R

# 1 891
  • Мнения: 647
Здравейте!
Дъщеря ми е на 9год.Получи зацапване по бельото и я заведох на детски гинеколог.От микробиологичното изследване излезе:епителни клетки,единични коки.Доктора изписа Ампицилин 0.250-вагинални таблетки!!!Помощ!!!НЕ МОГА да и ги поставям за бога.Пълен апсурт.Има и антибиограма.Говорих с GP-то.Изписа и Аугментин.Решихме проблема за около месец нямаше нищо и сега пак.Моля помогнете!Какво да и дам? Ето и антибиограмата:
Еритромицин-R
Ампицилин-S
Гентамицин-R
Amikacin-R
Азлоцилин-S
Амписилин/сулбактам-S
Цефазолин-R
Цефуроксим-R
Ванкомицин-S
Клиндамицин-R

Здравейте!

Тази антибиограма е много добре планирана и показва не много приятни неща - детето е заразено с микроорганизми, които са "хранени" с какви ли не (основно болнични) антибиотици и сега са резистентни към много широка палитра антибиотици от втора и трета генерация!

Едно отклонение за аудиторията, като се позова на вашия случай: Такава масова резистентност към различни класове антибиотици означава, че у нас поголовно се пишат антибиотици или пък пациентите си ги самоназначават и така се стига до невъзможност за лечение! Мислете му!

Сега обратно на вас:
С такава антибиограма аз бих препоръчал ампицилин/ сулбактам под търговското име Уназин табл 375 мг. Не се използва често и поради тази причина няма резистентност към него. Относително мек препарат е и е приемливо за употреба при детето.

Консултирайте с лекуващия лекар за Уназин-а. Цената на една опаковка е 15,66 лв.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 892
  • Бургас
  • Мнения: 361
Здравейте,г-н Вълев!
Какво мислите за капки Гаразон?
Изписаха ги на сина ми,който е на 2г.8м. за упорита вътрешна хрема-жълти секрети.Изкара грип преди 15-ина дни и тази хрема си я влачим от тогава. Дозировката е 3х2 капки.
Купих капките ,но не смея да ги сложа още.Притеснява ме факта,че в  упътването пише,че са за очи,а не за нос ,че са с Гентамицин.И не ги препоръчват за деца под 8 г.
Предварително благодаря за отговора Ви!

# 1 893
  • Мнения: 4 150
В БГ говори ли се zа кодекс Алиментариус вече?

# 1 894
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 540
искам и аз да ви попитам нещо.Преди 10 дни се установи 4е при сина ми освен 4е Тимусната му жлеза не е прибрана има и малка дуп4ица в сърцето.Обясниха ми 4е дуп4ицата е много малка и на безопасно място.казаха да не го оставям без ле4ение като настине и да го пазя от високи Т.въпроса ми е -4увала съм 4е те4ният аналгин натоварва сърцето доста-малкия е болен и от 4 дни е с Т .На панадол сме и Тантумверде но май ще запо4нем АБ Сумамед 200 .Лошото е 4е Т се вдига .мога ли спокойно да му дам хексалгин -какво е мнението Ви.

# 1 895
  • Мнения: 144
iskam da vi popitam kakvo bih mogla da piq pri zabobol,bremenna sam v 4 g.s a chas imam utre,no mnogo me boli.Shte sam vi mnogo blagodarna ako mi otgovorite

# 1 896
  • Мнения: 647
Здравейте,г-н Вълев!
Какво мислите за капки Гаразон?
Изписаха ги на сина ми,който е на 2г.8м. за упорита вътрешна хрема-жълти секрети.Изкара грип преди 15-ина дни и тази хрема си я влачим от тогава. Дозировката е 3х2 капки.
Купих капките ,но не смея да ги сложа още.Притеснява ме факта,че в  упътването пише,че са за очи,а не за нос ,че са с Гентамицин.И не ги препоръчват за деца под 8 г.
Предварително благодаря за отговора Ви!

Здравейте!
Консултирах се с колеги и дебелите книги и решихме да ви посъветваме да НЕ използвате тези капки до навършване на 8-годишна възраст на детето.

Не бива да ви притеснява това, че капките са за очи, това е по-висок клас лекарствен продукт.

Притеснителна е употребата на гентамицина в носа. Въпреки, че гентамицин има практически слаба резорбция в чревната лигавица, при възпалителни процеси лигавицата на носа става податлива на транспорт на лекарствени субстанции, които нормално не преминават през нея. Зависи колко време ще прилагате капките.

Затова, по-добре да се въздържите от Гаразон, още повече че другата му съставка - бетаметазонът е мощен кортикостероид и в детската практика се избягва.

Мой съвет би било да се насочите към капене на сребърна вода и инхалации с физиологичен разтвор в домашна обстановка.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 897
  • Мнения: 647
искам и аз да ви попитам нещо.Преди 10 дни се установи 4е при сина ми освен 4е Тимусната му жлеза не е прибрана има и малка дуп4ица в сърцето.Обясниха ми 4е дуп4ицата е много малка и на безопасно място.казаха да не го оставям без ле4ение като настине и да го пазя от високи Т.въпроса ми е -4увала съм 4е те4ният аналгин натоварва сърцето доста-малкия е болен и от 4 дни е с Т .На панадол сме и Тантумверде но май ще запо4нем АБ Сумамед 200 .Лошото е 4е Т се вдига .мога ли спокойно да му дам хексалгин -какво е мнението Ви.

Температура до 38 градуса при деца не следва да се сваля. Наливайте го с чай от листата на малината - хем е хубав, хем сваля температурата. МОжете да ползвате още чай от липов цвят и чай от цвят на черен бъз.

Метамизол можете да ползавате, ако температурата му стигне 39.5, но не прекалявайте!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 898
  • Мнения: 647
iskam da vi popitam kakvo bih mogla da piq pri zabobol,bremenna sam v 4 g.s a chas imam utre,no mnogo me boli.Shte sam vi mnogo blagodarna ako mi otgovorite

Не можете да пиете нищо! Отивайте на зъболекар по спешност.

И кажете как сте после!

ПОздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 899
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В БГ говори ли се zа кодекс Алиментариус вече?

Имаш предвид новите международни стандарта в областта на храните, ароматизаторите и продукти, несъдържащи глутен ли?

# 1 900
  • Мнения: 4 150
Не,имам пред вид пьлната промяна в лекарственият кодекс...

# 1 901
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ааа, за лекарствата не мога да ти кажа.
Знам само за това което писах.

# 1 902
  • Мнения: 647
Не,имам пред вид пьлната промяна в лекарственият кодекс...

Здравейте, колега!

В България няма действащ лекарствен кодекс. Има куп закони и наредби, които се преправят според икономическите интереси.

За справка, Законът за лекарствените продукти в хуманната медицина, който е основният закон за лекарствената система бе преправян 3 пъти за последните две години, като при всяка поправка се изискваше ВСИЧКИ аптеки да се  пререгистрират НАНОВО.

Първият път се искаше аптеки да отварят магистър-фармацевти, наети от фирми, като лицензът се даваше на магистъра като физическо лице. После се реши аптеки да отварят само и единствено фармацевти, но с еднолични фирми, управлявани от тях лично. Лицензът се даваше или на фармацевта или на едноличната му фирма. Последната поправка гласи, че аптека може да отвори всеки - физическо или юридическо лице, но с ограничение до 4 броя аптеки и с магистър-фармацевт на всяка.

Сега се готви проектозакон за отмяна на ограничението от 4 аптеки на лице, друг проектозакон, с който да се разреши на лекарите да купуват ваксини директно и да ги продават на гражданите, трети проектозакон, който предвижда да се впише, че аптеките могат да продават детски храни. Последните 3 проекта за промени се пръкнаха в периода от януари до сега!

Е, в този хаос на законодателството, какъв кодекс? Никой от властта няма интерес от кодекс - трябват им закончета на парчета!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 903
  • Мнения: 4 150
Благодаря за отговора.
 Grinning
Аз оба4е за друго си мислех...
Новата промяна ще засяга всякакви хранителни добавки,витамини и мин.вещества.Няма да може да се купува свободно нищо без рецепта.

# 1 904
  • Мнения: 3 506
Новата промяна ще засяга всякакви хранителни добавки,витамини и мин.вещества.Няма да може да се купува свободно нищо без рецепта.

Къде, в България ли? Доста вода ще има да изтече дотогава...
То и сега има зелени рецепти, пембени рецепти и не-знам-си-какви рецепти, но истината е, че можеш да си купиш всичко - от хапчета за отслабване, през витаминчета и хранителни добавки, до антибиотици и приспивателни...
И наредба има, че не може да се нарушава целостта на опаковките и да се продава без листовката вътре, ама аз досега не съм видяла някой да я спазва...

Общи условия

Активация на акаунт