Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

in the boulevard of broken dreams

Привет на почиващите. Таман се завръщаме от Рибарица и викам си, да споделя впечатления накратко. СУПЕР !!!   bowuu Природата е разкошна, просто думи нямам...  Hug Отседнахме в частна къща, цялото село е пълно с къщи под наем, коя от коя по-хубави. Цените са сносни. 100 лв. на вечер за цялата къща, ние бяхме 10 човека - 6 възрастни и 4 деца. Вилата се казва "Флора", намерих я в bgglobe , условията са повече от добри. На първия етаж има стая с една спалня и 2 единични легла, преградена е със завеса + баня и тоалетна. На 2-рия етаж има 3 стаи - спалня с баня и  WC, стая с 2 легла персон и половина + баня и WC и стая с 2 единични. Забравих за топлата вода. Долу има още 2 помещения: чудесно оборудвана кухня, широка и дневна с камина. Във всяка стая има TV ... Горе има две веранди. В двора има беседка, барбекю и разкошна градина с цветя. Цялото село е истински рай - малки, спретнати къщурки, повечето ново строителство и мноооого цветя. Хазяите са много мили. В съседство има и друга вила: "Дискрет" - обстановката там е същата, кухнята и дневната са малко по-луксозни, а цената е 120 лв. Вилите са слепени ( доколкото разбрах са на 2 сестри).
Друго, друго...напълни ми се душата с красота, даже от много хойкане не можах да си почина, но поне се нагледах на забележителности.
На отиване спирахме в Търново( Царевец)   и Дряново (манастира, пещерата "Бачо Киро"), Боженците. Ходихме до Гложенския манастир (разкошна гледка и УЖАСЕН СТРАШЕН И ДЪЛЪГ ПЪТ) и Съевата дупка (думи нямам, много е красива; пещерата "Бачо Киро" ряпа да яде  Naughty ). Следват Троянския манастир (да не се повтарям в хвалебствията: и той си струва да се види) и Природо - научния музей в Черни Осъм (много е интересно). Естествено обиколихме и тарафа около Рибарица и близките усои. В Шипково не спряхме (язък, щяхме да видим замъка), но минавайки само, си личи че е също много красиво и създава чувство за уют. Последния ден слязохме през Троянския проход, спирахме в Сопот, Карлово (загубих дъщеря си, но ми я намериха), Калофер (там пък седнах на една софра да се снимам и като писна една аларма...умрях от срам), Казанлък...После се разделихме с компанията и ние отпрашихме за Несебър    car003 , да го видим на бързо. Но останах малко разочарована  newsm11 .Много сергии, много дюкяни, нищо старовремско...или ние не сме отишли на подходящото място  newsm78 ...Както и да е.
Искарахме си страхотно, определено не ми стигна почивката,  Crossing Arms  защото вместо да седим във вилата, както искаше моя възлюбен, ние се спукахме да миткаме по градове и гори  newsm41 . Но не съжалявам. Ааа, и времето беше с нас   nature016
Сега ми се ще зимата да мръднем някъде, ама с тия деца в тоя студ  ooooh! пък и отпуска нямам вече...Дано поне лятото да се задържи топличко по-дълго време, че до морето живеем, на плаж да сме ходили 4-5 пъти до сега.

Чао момичета и момчета, че багажа ми не е разопакован (от петък вечер  Embarassed ), а утре съм на работа[/i]  Sick
P.S. Диета ми отиде на кино  newsm55, дано не съм  сложила много. Ко да прая кат моя е винаги началник скара  cook ???

Преди 5 години ходихме в Трявна, много ни хареса и там, много китно градче, уютно, красиво...тогава обрисахме Габрово, Шипка,( Дряново  и Боженци пак)...
Цитирай

София

С всичките спирки по маршрута ти съм съгласна без Несебър само. Mr. Green
И ние редовно си правим такива комбини море-после планина на прибиране. Peace
Цитирай

Springfield, VA

Кога ли и ние ще отидем до Рибарица..Само и се каня... Както и Чифлик и Априлци
Цитирай

3 метра над небето

TAM  е много красиво като дете отраснах там  и по точно на хижа ВЕЖЕН  която баба ми и дядо ми  издигнаха но от доста години не съм ходила   ако някои знае жещо повече и има снимки нека да пусне ше бъда много благодарна една  мама наскоро ми беше казала че още я има   bouquet
Цитирай

За Рибарица споделям впечатленията просто нямам думи там е ДРУГАТА БЪЛГАРИЯ.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

уф че сте,....източих си лигите по таз Рибарица  Flutter

Обаче чакам да завършат басейна на вилата, която съм си заплюла и тогаз.
Цитирай

Кажете,в Рибарица има ли самостоятелни малки вилички?
Цитирай

Кажете,в Рибарица има ли самостоятелни малки вилички?
Има, разбира се; малки, големи и още по-големи  Laughing разрови се из нета bgglobe.
Цитирай

TAM  е много красиво като дете отраснах там  и по точно на хижа ВЕЖЕН  която баба ми и дядо ми  издигнаха но от доста години не съм ходила   ако някои знае жещо повече и има снимки нека да пусне ше бъда много благодарна една  мама наскоро ми беше казала че още я има   bouquet
Мисля, че в bgglobe срещтнах това има, но за по-сигурно потърси. Дано да я има още.  Peace
Цитирай

София

И аз да споделя моите впечатления от Рибарица - няма да отида пак там  Crossing Arms

Чрез въпросните bgglobe си запазихме вила - "Вила Вилекула" се казва. Двуетажна малка виличка в голям двор. В него се намира и къщата на хазаяите. На вторият етаж има предверие с голяма маса, мивка, хладилник и телевизор, който НИЩО не хваща, и 2 спални. На първият етаж има 2 гаража, които, разбира се, НЕ са на разположение на гостите!
Описанието на условията в сайта беше:
1. Пълно кухненско обурудване - оказва се, че има 5-6 чинии, всичките различни, остатъци от някогашни сервизи. 5-6 чаши, и те разклични и съвсем неподходящи за нещо различно от вода. 5-6 вилици, 1 лъжица и 1 нож. Това е всичко!
2. Хладилник - като пристигнахме не беше включен. Включихме го (към 10 сутринта), вечерта към 7-8 доматите в него още бяха топли!
3. Печка НЯМА. Има 1 туристическо котлонче, от най-малките.
4. Мокър бар - това вече е хит! Рабира се бар-плот и отзад - мивка
 hahaha
5. Барбекю - в двора, самостоятелно и напълно на разположение на гостите - да, на външен вид изглежда добре, НО - камината НЕ се пали, защото не била от огнеупорни тухли  Naughty На разположение на гостите има едно малко, преносимо барбекю, ЗАД камината - т.е. този който пече е малко изолиран...на всичкото отгоре "хазяйката" донесе една паница с риби, да си ги опечала, че така и така сме напалили барбекюто....
6. ТОАЛЕТНАТА Е ВЪНШНА - това бяха забравили да го споменат в сайта!

На всичкото отгоре в двора имаше една пра-стара волка, покрита с черги и одеяла, притиснати с камъни - внимателно подбрани, да са тежки, плоски  и гладки  Mr. Green И - в наша чест, решиха да пробват върви ли още тази антика - поискаха ни акумулатор (!) забръмчаха яростно на място, после малко напред и назад, после пак на място, провериха всички мигачи, стопове, фрове - абе всичко и накрая така бяха опушили района, че беше невъзможно да се седи наблизо  #2gunfire А по време на "маневрите" ние държахме децата - на по 1г 8-9м. да не тичат, да не мърдат, да не дишат   Crazy

ЗАВЕДЕНИЕТО: Седнахме в някаква кръчма да обядваме - след около 30 мин дойде сервитьор и каза да си поръчваме всичко, каквото ще искаме, че било лудница. След около 1 час започнаха да пристигат салати - една по една в разстояние от 20-30 мин  Crazy После дойдоха палачинки, после кюфтета с гарнитура, моят "зеленчуков сач" така и не дойде. Сервитьора на няколко пъти каза, че го е поръчал, но ставал бавно, накрая, след 2 часа в кръчмата дойде и каза, че ТОКУ ЩО го бил поръчал, нали нямало проблем да изчакам малко  Crazy Е, имаше проблем, тръгнахме си ядосани  и аз - гладна!

Иначе природата е красива, зелено е, реката буботи, романтика - но не мога да пренебрегна обслужването! Може да се глезя, линчувайте ме, но не ми беше това представата за условията, особено ТОАЛЕТНАТА. Добре, че бяхме за 1 нощ, иначе  #2gunfire
Цитирай

София-Париж-София

И аз съм метнала око на тази къща отдавна, имаш ли директните координати на къщата да им звънна направо на тях?
Офффф, забрави за въпроса ми, видях координатите Crazy
Цитирай

mamma na misho , съжалявам, че не си случила на къща. Наистина, ако и ние бяхме попаднали на такива условия, щях да съм повече от бясна. Аз затова не се доверявам много на рекламите в нета, но за "нашата" вила, бяха съвсем реални. То навсякъсе е така, в който и край на България да отидеш, природата е красива, но обслужването...малко опира до късмета.
Дано другия път да имаш успех.  Peace
Цитирай

Забравих да спомена една подробност - ПЪТИЩАТА...Чудесни са! Дори и навътре в планината. Гладички, новички, няма кьорава дупка. Не може и дума да става за сравнение с варненските улици.
Цитирай

Плевен

Хубав е нашия край - Чифлик, Шипково, Рибарица, Априлци, а който не е ходил може да посети Крушуна (виж на пътната карта на България, намира се под гр. Левски).
Цитирай

out of space

Мама на Мишо, кажи как се казва кръчмата? Подобно обслужване е изключителна рядкост за Рибарица.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.