Водите ли дневник на бебо??

  • 1 828
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 607
Аз имам Моят бебешки дневник - подариха го брат ми и приятелката му за погачата на Боби.

В него има много красиви картинки и достатъчно място за писане и снимки.
Много ми харесва, вече съм го попълнила почти целия, защото е до към 3 годишна възраст на детето.

А снимки - безброй са...... Laughing

# 16
  • Мнения: 3 098
Да,водя.
ОЩе в болницата й подариха страхотен албум,казва се 'Моят първи дневник'.
Илюстриран е прекрасно,описваш вси4ко,първата среЩа с роднини,първа усмивка,първо зъб4е.... HugИма място,където да се сложи отпе4атък от кра4е,ръ4и4ка.
Страници с родословни дървета,снимки.
ОЩе в първите 4асове дойде професионален фотограф,за да й направи снимки в род.дом,те са съЩо сложени там.

# 17
  • Мнения: 356
Също така започнах да записвам (изразително) интересни случки, лудории, реплики, които са ни направили впечатление или са ни разсмели. Не записвам всеки ден, но са много мил спомен.
    Същото правя и аз. Връщайки се назад във времето,четейки го, на мен ми е интересно, някои неща съм забравила... Hug

# 18
  • Мнения: 8 505
В бебешките магазини и в книжарниците продават много сладки бебешки дневници,които са с много картинки и са оформени нещо като въпросници.

Подариха ни такъв.Истината е,че съм попълвала само ръст и кг,а баща и-кога избиват зъбите.Отделно в имунизащионния паспорт попълвам поставените и ваксини (не този,който попълва педиатъра,а друг).

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Аз си водех, като ползах за целта един голям бележник. В него описвах всички негови първи неща- движения, звуци, думички и подобни....

И аз така правя. Освен това отбелязвам боледуванията, лекарствата, които е пила, въвеждането на новите храни. И снимки, снимки... Има повече от 1000 до момента.

# 20
  • Мнения: 489
Да, записвам всички промени в растежа(придобиване на нови умения), болести, лекарства.

# 21
  • Мнения: 1 428
Водя си дневник още от деня на зачеването до днес.Записвам абсолютно всичко важно-и какво яде и как говори,какво казва,какво прави.Всичко с подробности.Дори в последно време и давам да пише и тя вътре и като порасне да се радва на завъртулките,които е правила.Освен това съм решила да си направя кутия за спомени,където да слагам всичко първо в живота й-бибката,пъпчето,първите буйки и т.н.Ще и подаря всичко това,когато порасне и съм сигурна,че и тя като мен ще остане очарована.моята майка навремето също е правила така и сега сравняваме всичко с моя дневник. Wink

# 22
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Водя си дневници и за двамата,а отделно имам албуми,в които с ъс закачлива нотка подписвам снимките.
Във форума срещнах идея за кутия с любимите или важни предмети за детето,което също би било интересно-пъпчето,гривничките от болницата,първата отрязана косичка,първа залъгалка,любима играчка ит.н.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 164
Не водя дневник. Не ми "идва отвътре". Тези, които продават изобщо не ми харесват. Бях си изтеглила от нет-а един, но и той не ми допадна. Може би някой ден ще ми дойде музата и ще напиша нещичко. Водила съм дневник единствено на храненето. Иначе Отчетната тема ми е нещо като дневник  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 587
Имам "Моят първи албум" и в него записвам по-важните събития.Водя го защото ни го подариха иначе едва ли аз бих го купила.

# 25
  • Мнения: 507
Да - Моят първи дневник - съответно розов и син!

# 26
Аз мисля че това трябва да прави всяка майка - за нейно удоволствие,за спомен на детето и също така ако имаш второ дете е добре да си припомниш някои неща които си забравила.
Аз лично попълвам дневниците и на двете си деца,винаги когато имам време,или нещо ме е трогнало.
Представляват две тетрадки със симпатични фигурки на тях.Вътре пиша,рисувам,давам и на тях да остават по някои отпечатък.Това е от мен. Laughing Laughing Laughing




------------------------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 12:29 от Аурелия

# 27
  • Мнения: 6 039
Да, водя дневник, дневникът е в подписа ми, то се вижда...... Laughing
Още с раждането започнах да си водя някакви бележки, в началото е доста скучно, само мерки и теглилки. В последствие реших за по-интересно и достъпно да го разказвам чрез снимки. Документирах всеки един важен момент. Така всеки може да го разгледа, иначе едва ли близките ни биха обърнали внимание на писаното от мен в някакъв дневник. Най-вече бабите и лелите са много доволни. Има още за допълване, но и това ще стане. Събрала съм в една кутия важни и сантиментални предмети на Малена, смятам и тях да включа към дневника.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 164
Малена, поздравления   bouquet Дневникът е много хубав, личи си, че е направен с много любов и усет към красивото.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Да, водя. Взех една тетрадка с шарени твръди корици и .... давай. Пиша всичко ново, интересно, важно. До годинката - по месеци, сега - на 3 месеца. Очертавам крачето и ръчичката на Коси отвреме-навреме, пиша за зъбки, хранене, размери, болести, думички  и т.н.
Сега като чета излиянията си отпреди 1 година ми става толкова мило, а какво ли ще е след 10-20 години?
Мисля, че дневникът и снимките /колкото може повече/ са БЕЗЦЕННИ!

Общи условия

Активация на акаунт